Aivars Ustups

Aivars Ustups

Kad nosaukta Baibas Bražes kandidatūra

16.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Lai gan daži Saeimas valdībā opozīcijai esošo partiju deputāti pacēluši balsis, ka ārlietu ministra nomaiņa valstiski ir tik nopietns gadījums, ka jāizsaka neuzticība visai valdībai, paredzu, ka arī nākamajā pirmdienā Ministru prezidente būs Evika Siliņa (JV), bet ārlietu ministres amatā Saeimas deputātu vairākums iebalsos Baibu Braži.

Nu moris var iet… (4)

9.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

"Moris, darbus padarījis, var iet.» Tā mēdz teikt, kad darbīgs cilvēks, godam pildījis pienākumus, paveicis ko būtisku, atiet vai tiek atstumts malā, ļaujot aizsākto turpināt nākamajiem censoņiem.

Daudzšķautņainā nenoteiksme

13.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējā nedēļa pagāja lauksaimnieku protesta pasākumos un ar kareivīgiem paziņojumiem, ja protestētāju prasības netiks sadzirdētas, jau pirmdien organizēt traktoru braucienu uz Rīgu, lai vērienīgā pasākumā patraucētu galvaspilsētas mierīgo dzīvi.

Putni barotavās un ziemotāju atlantā

6.Decembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Skaisti baltajā klusumā, kad sniegs strauji apklāja laukos un dārzos nenovāktos augus ar to galotnēs vai pazarēs palikušajām sēkliņām, izskan arī ziemot palikušo putnu pat izmisīgs aicinājums cilvēkiem: «Palīdziet mums sniegotajā dārzā barību atrast, lai pārziemojuši mēs pavasarī jums varētu palīdzēt dārzus no kaitēkļiem pasargāt!»

Satikšanās ar skudrām

6.Decembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vasarā, atsaucoties uz Latvijas Nacionālā Dabas muzeja aicinājumu, arī «Liesma» mudināja lasītājus, dodoties pastaigā dabā, iesaistīties iniciatīvā «Meklējam Latvijā lielākos skudru pūžņus!». 

Valsts noslēpums jāzina arī pašvaldībām

28.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad lielu daļu Latvijas kaut uz laiciņu pārklāj sniega sega un ar priecīgiem noskaņojumiem bagātākās pašvaldības jau steidz greznot Ziemassvētku egles, varēja cerēt, ka vismaz uz brīdi pieklusīs arī opozīcijas partiju skaļais, tik un tā ātri pat nerealizējamais pieprasījums vākt balsis šīs Saeimas atlaišanai.

Skandināvu dāvana Ziemeļvidzemei

17.Novembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Lieli akmeņi. Arī mazi, bet izteiksmīgi. Latvija ar tādiem piestumdīta pilna, it sevišķi Ziemeļvidzeme, kur, cik vien tālu ledus laikmetā ledus krāvumi bīdīti, arī akmeņi ir.

Beidzot kaut ko varēs teikt arī vēlētāji

14.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kas būtu domājis, ka 2011. gada 11. maijā Eiropas Padomes (EP) sēdē pieņemtā Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (Stambulas konvencija) dažu politiķu (to vidū arī Latvijas) prātiem izrādīsies tik nesagremojams produkts, ka īpašu iebilžu vai tikai ieganstu dēļ vairākās ES valstīs netiks ratificēts.

Domās vēlreiz pārstaigājot vasaras takas

1.Novembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vēsās un pelēcīgās dienas nu jau reāli slēdz piekļuvi pie savdabīgiem objektiem dabā un arī vairumam dabas taku, kurās dabas draugi ir staigājuši, gājuši vai pat rikšojuši cauri skaistai vasarai un pretī rudens vienreizējām, dažām vien šogad redzētām krāsām un jaunatklājumiem.

Lielas naudas dalīšanas nedēļā

31.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šis nu ir mēnesis, kas sākas ne tikai ar kārtējās algas saņemšanu strādājošajiem un pensijām – pensionāriem, bet arī ar jau precīziem skaitļiem nākamā gada budžeta projektā, kas savukārt noteiks, vairāk vai mazāk naudas mūsu makos ienāks nākamgad.

Vismaz valsts sargāšanā nodevības smaciņu nejūt

10.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad dēļ Krievijas agresijas Ukrainā un nu arī citiem militāriem konfliktiem arī Latvijai vēl nopietnāk jādomā par apdraudējumiem, arvien lielāka nozīme ir Saeimā, īpaši tās Nacionālās drošības komisijā, lemtajam.

Partiju vērtējumi reitingu slidkalniņos

3.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr Apvienotā saraksta (AS) līderi, arī opozīcijā esot, turpina apgalvot, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ņemšana valdībā ir gandrīz valsts nodevība un vēlētāji to ilgi atcerēšoties un nepiedošot, izrādās, ka daudziem vēlētājiem par šādas valdības veidošanu ir no AS būtiski atšķirīgs uzskats.

Melnās domāšanas mantojums (1)

26.Septembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kad televīzijā Jāņa Dombura vadītajā raidījumā «Kas notiek Latvijā?» ne tikai prasīgi, bet arī diezgan kašķīgi tika vērtēti Saeimas tikko ievēlētie vai arī neievēlētie jaunā prezidija locekļi un jaunās valdības ministri, partijas «Latvija pirmajā vietā» līderis Ainārs Šlesers nesavaldījās un raidījuma vadītājam skarbi uzsauca: «Beidziet taču nu jau vai visus ar samazgām apliet!»