Aivars Ustups

Aivars Ustups

Saraksta ar 13. numuru vismaz mums nebūs

13.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Lai arī ar kalendāram atbilstošāku siltumu vēl kavējas pavasaris, Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) 5. jūnijā noteiktajām pašvaldību vēlēšanām kalendārā viss notiek atbilstoši.

Pārdomas pie Tūteres ozola dēla

7.Aprīlis, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad sāku cilāt dižkoku tēmu, mans kādreizējais klasesbiedrs Atis Kalējs izteica vēlējumu, lai pastāstu arī, kā klājas Latvijas paša senākā – Tūteres – ozola  dēlam.

Sava kaktiņa neatbilstība Satversmei

23.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Lai arī kritiķu ne sevišķi augstu vērtēts, ar patriotisku noskaņu gadu simtenim cauri tomēr ir izdzīvojis Jāņa Purapuķes romāns «Savs kaktiņš, savs stūrītis zemes», kas vēsta par kalpa Pētera mūža sapni tikt pašam pie sava zemes gabala, kur viņš varētu saimniekot, kā vien pašam tīk.

Kur krokusi ar sauli paslēpes spēlē

19.Marts, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad Raiskuma pagasta «Jaunrūjās» Jāņa Rukšāna kolekcijā uzzied krokusi, puķu draugiem Latvijā tā ir vēsts, ka ziedu pavasaris klāt. Lai gan krokusi šķiet ļoti trausli, tiem pietiek vien ar dažām saulainām dienām, lai ziedi sāktu vērties, veidojot siltumnīcā garus, krāsainus paklājus. 

No pagājušā gadsimta likuma atvadoties

9.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējā nedēļā starp ziņām par slimībām un valdības ministru sacensībām deķīšu stīvēšanā viņiem vien zināmu interešu virzienā pavīdēja arī šķipsniņa informācijas, kuras dēļ, kā man teica paziņas, bijis vērts televizoru ieslēgt.

Aizkavētais, bet ļoti vilinošais likumprojekts

23.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Partijas, kas paredzējušas piedalīties jaunizveidoto novadu pašvaldību vēlēšanās, jau cītīgi veido deputātu kandidātu sarakstus, gatavo priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus un solījumus iedzīvotājiem par dažādiem labumiem, kas nu novadam tiks, ja vien viņu partija jaunajā domē būs pie galvenās teikšanas.

Gada putna – laukirbes – brīdinājums

19.Februāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Lai mēs vairāk aizdomātos arī par laukos šobrīd notiekošo, Latvijas Ornitoloģijas biedrība par Gada putnu izvēlējusies izteiktu laucinieci – lauk­irbi (Perdix perdix). Šī putna liktenis ir vēl viena skarba apsūdzība videi nedraudzīgai saimniekošanai.

Līdz plostnieku galvaspilsētai – pa «Mežtaku»

19.Februāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Jau esam rakstījuši, ka Vidzemes Augstskolas pasniedzējs tūrisma eksperts Juris Smaļinskis kopā ar domubiedriem veido garo pārgājienu maršrutu «Mežtaka», kas ved cauri Latvijas, Lietuvas un Igaunijas skaistākajiem mežiem un nacionālajiem parkiem.

Klāt apmaksāto slavinājumu un nopēlumu laiks

16.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš CVK ir izsludinājusi pašvaldību vēlēšanas 5. jūnijā, atbilstoši likumam «Par pašvaldību vēlēšanām» spēkā nu jau ir daudzi ar vēlēšanām saistīti datumi. Tā  kopš 6. februāra ir sācies priekšvēlēšanu aģitācijas periods, darbojas prasības un ierobežojumi partiju priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu publiskošanā.

Sākas darbīgā Vērša gads

12.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad gadā vadīts pusotrs mēnesis, bet kaut kas neizdodas, pievilcīga ir iespēja sākt gadu no jauna pēc Ķīniešu kalendāra. Tajā gads atbilstoši Saules ienākšanai zodiaka Ūdensvīra zīmē sākas no 20. janvāra līdz 18. februārim, kad viens dzīvnieks valdīšanu nodod citam.

Tiesiskums un Jupitera dusmas

9.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vairums no mums, kam ikdienā makā nav pat 50 eiro, kad uzzinām par čemodāniņā vestu pusmiljonu eiro, lai tos pat nezin par ko kādam atdotu, dziļā pārliecībā pievienosies apsūdzībai, ka tāds vedums nu gan nevar būt godīgs.

Spārnotos ciemiņus pabarojot

5.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Esam gan putnus vērojuši, gan skaitījuši. Nu pienākušas dienas, kad vajag šeit ziemā palikušajiem putniem palīdzēt pavasari sagaidīt. Daudzi eksperti gan uzskata, ka putni arī bez barotavām var iztikt, jo ir raduši paši sev atrast barību vajadzīgā vietā un daudzumā. 

Ir pēdējais laiks pārlūkot putnu būrus

3.Februāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Laikā, kad ir daudzi un dažādi aizliegumi kaut kur kopā iet, pulcēties, joprojām daba neko nav aizliegusi. Vēl jo vairāk – tā nav atcēlusi pasākumus un darbiņus, kas, brīvo laiku dabā pavadot, noteikti ir izdarāmi. Viens no tādiem ir putnu būrīšu pārlūkošana un iztīrīšana.

Partija kā izčākstējusi kāpostgalva

2.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Valmierieša Kārļa Bukuma 1925. gadā Latviešu folkloras krātuvē iesūtītajai mīklai «Ielāps uz ielāpa, ne adatas dūriena» ilgus gadus zināju tikai vienu atminējumu – «kāpostgalva».

Laika aplis 12 gadu garumā

26.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Likumu līkumos, partiju un pašvaldību pretrunās ne reizi vien pamatīgi iestigušais administratīvi teritoriālās reformas maratons virzās uz finišu. Iepriekšējā ceturtdienā Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) izsludināja, ka pašvaldību vēlēšanas, kā to paredz likums, notiks 5. jūnijā.

Gada dzīvotnes – straujteces

22.Janvāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kad pagājušajā vasarā «Liesma» darbojās līdzi straujteces atjaunošanā Kurliņupītē Salacgrīvas novadā, brauca arī skatīties, kā klājas Gaujas pietekai Vizlai, kuru uzskata par Vidzemes vis­izteiksmīgāko straujo upi (tās kritums 1 kilometrā ir vismaz 10 metri), nebija nojautas, ka tieši upju straujteces Latvijas Dabas fonds (LDF) pasludinās par 2021. Gada dzīvotnēm. 

Trāpīts diviem zaķiem uzreiz

22.Janvāris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Teic, ka nevajagot dzīties pakaļ diviem zaķiem, nedabūšot nevienu. Tomēr sanācis, ka Latvijas Nacionālais dabas muzejs «Gada dzīvnieka 2021» godā ir iecēlis uzreiz divus zaķus – balto un pelēko (Lepus timidus un Lepus europaeus).

Tai pilī, tai pilī gribu es tikt!

22.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Cempos dzīvojošo Santu Paegli zinām kā izcilu krosmintona sportisti un treneri. Viņa ir arī lieliska gide, kas prot sagādāt tūristiem savdabīgus piedāvājumus. Mazāk līdz šim ir zināms par viņas vaļasprieku – pie Cempu kādreizējās skolas, kurā Santa dzīvo, «pārnest» viņasprāt skaistākās muižas, pilis un baznīcas.