Akcija «NĒ plastmasai! JĀ terasēm!»

- 15.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Viesmīlības nozare ar akciju «NĒ plastmasai! JĀ terasēm!» cer pievērst lēmumpieņēmēju un visas sabiedrības uzmanību aktuālajām problēmām nozarē.

Neraugoties uz to, ka ēdināšanas uzņēmumu apgrozījums Covid-19 pandēmijas laikā ir nokrities par 50 līdz 70%, vienreizējā iepakojuma apjoms pieaudzis vairāk nekā divas reizes, liecina Latvijas Restorānu biedrības, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas un Latvijas lauku tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» dati. Vienreizējo trauku apjoms tagad nedaudz kritīsies, jo skolēni atgriežas skolā un viņiem, vismaz kā to nodrošināja Valmieras pilsētas pašvaldība, netiks piegādātas pusdienas plastmasā, bet tās tiks nodrošinātas skolas ēdnīcā. Taču tāpat ir milzum daudz cilvēku, kas darba laikā nespēj pagatavot sev pilnvērtīgu maltīti, tāpēc to izvēlas iegādāties pie kāda no ēdinātājiem, kur to iepako plast­masas vai kartona traukā.

Latvijas lauku tūrisma asociācijas «Lauku ceļotājs» valdes priekšsēdētāja Asnāte Ziemele Latvijas Radio pauda, ka, lai samazinātu plastmasas atkritumu daudzumu un vienlaikus palīdzētu viesmīlības nozarei izdzīvot grūtajos laikos, valdībai būtu jāļauj ēdinātājiem sniegt savus pakalpojumus āra terasēs, un tas būtu tikai loģiski.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru