Elīna Kristiņa

Elīna Kristiņa

Esam atslābuši

22.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latvija ir labais piemērs Covid-19 sakarā. Saslimstība ir gana zema un izsekojama, tomēr vai neesam nedaudz zaudējuši modrību un atslābuši? Saprotu – neviens negrib būt pārāk satrauktais un visiem iet un teikt: lūdzu, ievērojiet divus metrus, ievērojiet distanci. Bet varbūt vajag?

Laimes koki

22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pasaules talkas ietvaros cilvēki tika aicināti pievienoties koku sēšanas un stādīšanas akcijā «Laimes koki», tā oficiāli notika sestdien, 19. septembrī, tomēr bija aktīvisti, kas kokus stādīja jau agrāk.

Valmierietim zelta medaļa Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē

17.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Septembra sākumā skolēnu komanda, kuru veidoja skolēni no dažādām Latvijas skolām, tiešsaistē piedalījās Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē. Kopvērtējumā tā olimpiādē ieņēma 4. vietu, piekāpjoties Krievijai, Indonēzijai un Brazīlijai. Savukārt individuālajā vērtējumā zelta medaļu ieguva Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas absolvents Emīls Krasts. 

Svinības par godu tēviem

15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ģimenes modelis palēnām mainās, aizvien nozīmīgāku lomu bērnu audzināšanā ieņem tēvi, tāpēc aizvadītajā svētdienā Valmieras Kultūras centru pildīja bērnu čalas un smiekli. Viņi kopā ar vecākiem bija ieradušies uz Tēva dienas svinībām kopā ar Cēsu Zinātkāres centru «ZINOO».

Tekstila šķirošana

9.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš 1. septembra Valmierā darbojas trīs tekstila šķirošanas konteineri – pie veikala «top!» Rīgas ielā 64 un Miera ielā 5, kā arī pie lielveikala «Rimi» Fabrikas ielā 2. Un valmieriešiem tas ir aktuāli un vajadzīgi, to pierāda tas, ka ik pa laikam konteineri ir pārpildīti, ko pati novērtēju svētdien. 

Praktisks atbalsts pedagogiem

9.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija (VPVĢ) kā vadošais partneris īstenoja Erasmus+ projektu «Pedagogu plānošanas prasmes kompetenču izglītībā», piesaistot divas mācību iestādes – Bjørnegård skolu Norvēģijā un I.C.S Pian del Bruscolo Itālijā. Projekta «taustāmākais» rezultāts ir digitālā rokasgrāmata, kas ir angļu un latviešu valodā un pieejama tiešsaistē visiem interesentiem.

Gribētu neapstāties

4.Septembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

DIĀNA KRISTA STAFECKA dzimusi Rīgā, uzaugusi Cēsīs. Sākot ar šo sezonu, viņa kļuvusi par štata aktrisi Valmieras Drāmas teātrī. Skatītāji viņu jau redzējuši divās Valmieras teātra aktieru kursa iestudētajās izrādēs  «Viktorija» un «731.solis», kā arī viņa šajā sezonā iejutās Ketrina Bārklijas tēlā izrādē «Ardievas ieročiem». 

"Ceļojumā" uz uguns zemi Azerbaidžānu

4.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Līdz ar pandēmijas izplatīšanos esam ierobežoti savās ceļošanas iespējās, tomēr jaunus iespaidus ikviens interesents varēja gūt, augusta izskaņā viesojoties Valmieras Jauniešu mājā, kur norisinājās Azerbaidžānas kultūras pēcpusdiena. 

Ceturtie Tomātu svētki Brenguļos

3.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Brenguļos pulcējās plašs interesentu loks. Dažus vilināja tomāti   dažādās varavīksnes krāsās, dažus sportiskās aktivitātes, bet citus plašo atrakciju un izklaides piedāvājums.

Satikties var dažādi

2.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē Valmieras Jaunatnes centrs Vinda aicināja visus interesentus uz multimediālu stāstu «Interešu izglītībai Valmierā – 60», kura laikā uz ēkas fasādes satikās gadsimti, mūzika, māksla un tehniskā jaunrade, tā mudinot aizdomāties, ka satikties var dažādi.

Enerģiski uzsāk jauno mācību gadu

2.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pirms jaunā semestra uzsākšanās augusta izskaņā pedagogi tikās Valmieras LIZDA sporta spēlēs, ko šoreiz organizēja pagājušā gada uzvarētāji – Valmieras Viestura vidusskolas skolotāji. Veiklībā un atjautībā sacentās 13 skolu komandas.

Dzīve bez siltā ūdens

1.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu starp tiem Valmieras iedzīvotājiem, kuri no šīs nedēļas sākuma dzīvo bez siltā ūdens. Kādam tas šķiet nu un?, bet es neesmu to cilvēku skaitā, kam tā ir ikdiena.

Šis gads būs īpašs

1.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Ar šī gada 1.septembri 1., 4., 7. un 10. klasēs pakāpeniski sāk ieviest jauno mācību saturu un pieeju, paralēli tam mācību iestādēs ir jāievēro pastiprināti drošības apstākļi. Atbildība gulstas gan uz skolotāju, gan vecāku pleciem, lai bērni un jaunieši ievērotu personiskās higiēnas prasības un skolu neapmeklētu ar slimības pazīmēm.

Mūsdienās bērni ir tālu no dabas (1)

28.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Inga Rasa jau vairākus gadus vasarās pie sevis aicina gan bērnus, gan pieaugušos, lai Beverīnas novada Rasiņās visi kopā radoši darbotos projekta «Dabas bērns» sagatavotajās aktivitātēs. Ik gadu vasarā notiek četras dienas nometnes bērniem un jauniešiem, vecumā no 5 līdz 15 gadiem, un viena meistarklase pieaugušiem dienas garumā.

Daudz jaunumu "Vindā"

27.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Šodien Valmierā noslēdzas atvērto durvju dienas Jaunatnes centrā Vinda. Gandrīz divu nedēļu garumā bērni un jaunieši varēja iepazīties ar pulciņu plašo klāstu, kā arī izvēlēties sev tīkamos. Šogad arī vairāki jaunumi to starpā.

Mans stāsts nav tāds klasiskais

26.Augusts, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

GIJAS KARĀNES profesionālā dzīve ritējusi divās mācību iestādēs — Valmieras Valsts ģimnāzijā un Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, tomēr nemainīga lieta bijusi zīmēšana, kas viņai viegli padevās jau no mazotnes. Skolotājas personībā mijas gan estēts, gan praktiķis, kas nebaidās «ienirt» jaunos piedzīvojumos un nezināmajā. 

Ērtāka ikdiena plastmasā tīta

19.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītajās brīvdienās, ierodoties ciemos ar persikiem auduma maisiņā, ar mājas iemītniekiem nonācām pie interesantas diskusijas – cik bieži jāmazgā mazie auduma maisiņi?

Katra diena kā piedzīvojums

19.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā jau otro gadu Vaidavā notika dienas nometne, kurā satikās skolotāji un vecāki, lai runātu, diskutētu, gūtu pieredzi un atbalstu darbam ar bērniem un jauniešiem ar dažāda veida funkcionāliem traucējumiem, kā arī dalībnieki meklēja atbildes uz jautājumiem: kā neizdegt un kur gūt laimi un gandarījumu pašam.