Elīna Kristiņa

Elīna Kristiņa

Bezatbildīgi vai maksimāli atbildīgi?

24.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kopš pagājušā gada decembra Latvijā atkal ir ārkārtas situācija un sabiedrībai nākas sadzīvot ar stingrajiem ierobežojumiem. Katra otrdiena, kad notiek valdības sēdes, tiek gaidīta ar lielu nepacietību, lai uzzinātu, kas jauns notiks, kas būs atļauts un kas aizliegts. Bet tai pašā laikā CSDD laiž uz pilnu klapi.

Cukurfestu noslēdz "online" balle

24.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolā (ViA) nedēļas garumā norisinājās Cukurfests – dažādi tiešsaistes pasākumi, kas noslēdzās ar rektora iejušanos dīdžeja ādā un gada studentu apbalvošanu.

No tā brīža neesmu apstājusies

24.Februāris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

LĪVA LIZETE GLĀZERE mācās Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā 10.a klasē. Viņa pārstāv BMX klubu «Tālava» un Valmieras Bērnu sporta skolu. Pandēmijas ierobežojumi viņu pamudinājuši pievērsties jaunam vaļaspriekam – gredzenu izgatavošanai no karotēm.

"Biznesa skices" finālā divi Valmieras tehnikuma SMU

19.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Ikgadējā Swedbank, Junior Achievement Latvia un Projektu bankas organizētajā biznesa plānošanas konkursā «Biznesa skices» vidusskolēnu komandas no visas Latvijas pieteikušas 82 produktu un pakalpojumu idejas klimata pārmaiņu mazināšanai un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanai. 

Katvaru ezera burvība

17.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašlaik aizvien vairāk meklējam jaunas vietas, ko apskatīt, un viena no tādām ir Katvaru ezers Limbažu novadā. Tam blakus ir ainaviskais Katvaru muižas parks, vairākas peld­vietas un makšķerēšanas vietas.

Jezga ap vakcinēšanos pret Covid-19

16.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr kaimiņos Igaunijā un Lietuvā vakcinēšanās norit bez aizķeršanās, vakcīnas saņēmuši mediķi un sociālās aprūpes darbinieki, daudzviet vakcinēt sāk arī izglītības darbiniekus, tikmēr Latvijā vēl notiek jezga ap to, ko un kad vakcinēs, bet svarīgi, ka maestro Raimonds Pauls ir piekritis vakcinēties!

Esmu sapratusi, ka nekas nav neiespējams

12.Februāris, 2021
Viesis
Laikrakstā

AGIJA KĀRKLIŅA ir valmieriete un skolotāja ceturtajā paaudzē. Viņa ir sākumskolas skolotāja Valmieras Viestura vidusskolā. Telefonsarunā ar «Liesmu» viņa atklāj, kā pedagogu dzīve mainījusies attālināto apmācību procesā un kā radusies pārliecība, ka nekas nav neiespējams.

Cukurfests – festivāls katram savās mājās

10.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Kopš kāda laika darbu Vidzemes Augstskolā ir uzsākusi jaunā Studentu apvienība (ViA SA). Šajos neparastajos apstākļos tā nolēmusi uzmundrināt gan studentus, gan arī jauniešus, aicinot šīs nedēļas garumā piedalīties festivālā «Cukurfests», kas noslēgsies ar mazliet citādāku Cukura balli, nekā ierasts.

Ierobežojumu "errors"

9.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš sabiedrībai pagājušā gada nogalē solīja saprotamus ierobežojumus, tomēr nez vai pie tādiem esam tikuši. Savu nostāju piektdien Facebook pauda arī pilsoniski aktīvā juriste Ieva Brante. Protams, viņa nav vienīgā, ir daudzi, kas nesaprot.

Aktīvākie iedzīvotāji realizē savas projektu idejas

4.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī 2020. gads bija neparasts mums visiem, kā ierasts, Beverīnas novada pašvaldībā norisinājās projektu ideju konkurss. No iesniegtajiem 12 projektiem atbalstīti tika 11 par kopējo summu 5668 eiro. Pagastos aktivitāte bija līdzvērtīga, iedzīvotāji Brenguļu un Kauguru pagastā īstenoja četrus projektus, divus Trikātā, savukārt Beverīnas jauniešu īstenotais projekts attiecināms gan uz Trikātu, gan Mūrmuižu.

Jogas nodarbības tiešsaistē

4.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Beverīnas novads piedāvā bezmaksas jogas nodarbības tiešsaistē projekta «Veselas un veselīgas sabiedrības veidošana Beverīnas novadā» ietvaros. Nodarbības vadīs sertificēta jogas pasniedzēja Karīna Kliesta, un tām varēs pieslēgties ikviens interesents līdz 27. martam trīs reizes nedēļā platformā Zoom. Nodarbībās iekļautie jogas vingrojumi būs vērsti uz dalībnieku vispārējās veselības stiprināšanu, fizisko kustību veicināšanu un organisma dabiskā līdzsvara atjaunošanu.

Nevardarbīga metode problemātiskas uzvedības koriģēšanai

3.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Pētījumi rāda, kā arī pirms­skolas izglītības iestādēs novēro, ka bērnu ar problemātisku uzvedību ir aizvien vairāk, tāpēc tiek meklēti risinājumi, kā bērniem palīdzēt saprast savas emocijas, mācīties saskarsmes prasmes, iekļauties nodarbībās un arī citas prasmes.

«Roņi» peldas Gaujā

29.Janvāris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Ziemas aukstums labi der, lai norūdītos. Viens no veidiem ir peldes ledainā ūdenī, tomēr tas jādara ar apdomu un nekad vienatnē. Arī Gaujas ūdeņos peldas gana daudz «roņu», un viņus ik pa laikam var manīt, dodoties pastaigā gar Daliņu pludmali, kur ledū izveidota speciāla vieta. 

Vienlīdzīgas iespējas visiem Latvijas skolēniem

28.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Attālinātās apmācības palielina «kvalitātes plaisu» gan starp skolēniem, kas dzīvo pilsētās un reģionos, gan arī starp turīgāku un ne tik turīgu vecāku bērniem. Jau 2018. gadā OECD PISA pētījums norāda, ka pilsētas skolās skolēnu sociāli ekonomiskais stāvoklis ir augstāks nekā reģionos, kā arī tas ietekmē mācību rezultātus.

Kurpes spiež un jaka par plānu

21.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ierobežojumi saglabāsies vēl kādu laiku, tostarp arī iepirkšanās ierobežojumi veikalos, un sev vajadzīgās nepārtikas preces, ko šobrīd ir aizliegts pirkt, varam iegādāties tikai tiešsaistē, kas noteikti daudziem sagādā galvassāpes.

Jauniešu māja nav devusies ziemas miegā

20.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras jaunieši turpina iesāktās aktivitātes Eiropas Solidaritātes korpusa projekta «Pieslēdzies» ietvaros, informē jaunatnes lietu speciāliste Simona Šmidte. Patlaban savstarpējā saziņa un pasākumi tiek īstenoti, izmantojot dažādas tiešsaistes opcijas: decembrī notika bezmaksas Verves nodarbības Zoom platformā, bet no pirmdienas sākusies akcija «Spēka vārdi».

Skolēni saņēmuši portatīvos datorus no IZM (2)

14.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Gada nogalē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pašvaldībās nogādāja 6200 portatīvos datorus, ko skolēni jau izmanto vairāk nekā 400 skolās visā Latvijā, tostarp Valmierā un tās apkārtnes izglītības iestādēs, lai varētu uzlabot mācību kvalitāti Covid-19 pandēmijas apstākļos.