Apziņas fiksācija

- 14.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Līdz 5. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma mākslinieces KRISTĪNES KUTEPOVAS gleznu izstāde Apziņas fiksācijas. Liesma apskatīja izstādi un sazinājās ar mākslinieci.

Māksliniece ir no Aizkraukles, šobrīd dzīvo Carnikavā. Apmēram astoņus gadus glezno un darbojas mākslas pasaulē

«Sākās ar to, ka reiz Ziemassvētkos vīrs atnāca mājās un pateica: tev ir jāiet uz Akadēmiju. Viņam atbildēju, ka māku tikai uztaisīt piegrieztnes, jo pirms tam šuvu somas. Viņš pakomentēja, ka tur ir sagatavošanās kursi. Viņš visu bija noskaidrojis, un man atlika piekrist un doties uz Latvijas Mākslas Akadēmiju (LMA) ar trīcošām rokām, tā tas viss sākās. Pusotru gadu pavadīju sagatavošanās kursos. Iestājos Tekstilmākslas nodaļā, jo tas bija saistīts ar to, ko līdz tam darīju, ar drēbju objektiem, materiāliem. Otrajā kursā saslimu ar gleznošanu, bet jau pirmajā kursā sekoju līdzi tam, ko dara gleznotāji. Piedalījos starpskatēs. Man patika, kā skolotāji to visu pasniedza, mums tur vienmēr bija jautri. Otrajā kursā pieņēmu lēmumu, tur omīte man palīdzēja. Viņai stāstīju, ka maģistrantūrā pāriešu uz gleznotājiem. Viņa man jautāja – tagad? Ja tev sirds sauc pēc kā jauna, tad ir jāiet un nav jābaidās. Ko man gaidīt tos divus gadus! Tā arī pārgāju uz Glezniecības nodaļu. Trešajā kursā ieguvu stipendiju, kas mani noturēja gleznotājos, tā man iedeva spēku turpināt studijas. Sapratu, ka gleznošana ir mans ceļš. Lēnām viss izvērtās līdz pat šodienai, joprojām turpinu gleznot un aktīvi piedalos dažādos notikumos.»

Ar Valmieru saistības sākās, kad bija kovida laiks. Apgleznojusi Mākslas soliņu, kas Valmierā tika uzstādīts 24. aprīlī

«Tā bija mana pirmā iepazīšanās ar pilsētu. Apgleznotais soliņš atrodas Rīgas ielā 20 pie pareizticīgo baznīcas. Dažādi raksti rotā manu apgleznoto soliņu. Tur kā jostas paslēpušies simboli un raksti par pasaules uzbūvi un ceļa meklējumiem. Kāds redzēs ūdensrozi, kāds – lotosa ziedu, smilšu pulksteni, banti, citam tur būs stihiju satikšanās. Soliņš pats pastāstīja, ko gleznot. Tas izvēlējās nomierināt un priecēt savu atpūtnieku. Tam, kurš ir apsēdies, atklāsies soliņa smalkās nianses, kuras garāmgājējiem paliek slēptas.»

Māksliniece ir priecīga par izstādi Apziņas fiksācijas Valmieras muzejā

«Ar mani sazinājās Valmieras muzeja Izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne un piedāvāja man izstādīt savas gleznas, piekritu tam. Šajā izstādē var apskatīties gan vecākas, gan jaunākas gleznas. Ir prieks, ka tas, ko dari, tiek parādīts. Valmiera ir forša pilsēta. Bija prieks pie jums būt. Ieraugot telpu, kurā atrodas gleznas, man bija sajūta, ka tā ir pielieta ar gaismu, ka tā mirdz.»

KRISTĪNE KUTEPOVA. Izstādes atklāšanā Valmieras muzejā. Foto no Valmieras muzeja krājuma


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru