Ginta Riekstiņa

Ginta Riekstiņa

Maģija vieno

18.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Valmieriete LELDE FELDMANE un viņas vīrs šveicietis LARS LERIIX iepazinās cirkā Zviedrijā pirms septiņiem gadiem. Saistībā ar pandēmiju viņi iesprūduši Latvijā un Valmierā, jo viņiem bija paredzēts kontrakts līdz pirmajam novembrim Holandē uz septiņiem mēnešiem, bet tas viss tika atcelts.

Akmens galaktika un Stāstu pasaule

18.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 11. septembrī, Valmieras muzeja Izstāžu zālē atklāja divas izstādes – pirmajā stāvā siguldietes, mākslinieces Sabīnes Stāles makrofotogrāfiju izstādi Akmens galaktika un otrajā stāvā igaunietes, fotogrāfes Kylli Sparre fotogrāfiju izstādi Stāstu pasaule. Tās apskatāmas līdz 17. oktobrim.

Mēs šodien iesim pasaulē

18.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 12. septembrī, kafejnīcā Jauna saule norisinājās vokālās studijas Smaidiņi pirmā oriģināldziesmu albuma Mēs šodien iesim pasaulē atvēršanas svētki. 

Tradicionālā dziedāšana

17.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdien, 13. septembrī, Valmieras muzejā norisinājās tradicionālās dziedāšanas meistarklase, kas notiek Valmieras Kultūras centra īstenotā projekta Gara gaisma ietvaros. Meistarklasē kopā ar etnomuzikoloģēm Zani Šmiti un Inesi Mičuli dalībnieki strādāja ar elpošanas, dikcijas un dziedāšanas tehnikām.

Padarīt dzeju populārāku tautā

16.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Piektdien, 11. septembrī, Valmierā norisinājās akcija Dzejolis uz trotuāra. Pastaigājoties pa pilsētu, ikkatrs varēja izlasīt 96 dzejoļu galvenokārt fragmentus uz trotuāriem. Par tādu iespēju jau piekto gadu parūpējās Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) 7. līdz 12. klases skolēni. 

Ķiploku audzēšana ir disciplīna

15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LAURA un LAURIS IRBES audzē un tirgo ziemas ķiplokus, tos pārdodot ar zīmola nosaukumu IRBE. Liesma ciemojās viņu saimniecībā Kocēnu pagasta «Jaunklētniekos».  Zīmola nosaukums IRBE, lietotnē Facebook atrodama lapa ar nosaukumu  @Irbes.L 

Skatpunkts no medicīniskā transportlīdzekļa vadītāja

11.Septembris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra Valmieras brigāžu atbalsta centra (BAC) operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājs AIVARS VASIĻEVSKIS jau 17 gadus strādā Valmieras BAC. Viņa dzimtā puse ir Latgale, bet šo­brīd viņš dzīvo Burtniekos. Liesma uzaicināja Aivaru uz sarunu par viņa darbu.

Vieta, kur iepērk ogas un sēnes

11.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas meži, kas siltajā sezonā cilvēkiem dāsni dāvā ogas un sēnes, ir nozīmīgs papildu ienākumu avots daudziem lauku reģionu iedzīvotājiem. Valmierā viens no uzņēmumiem, kas iepērk sēnes un ogas, ir SIA Saarberry Gaides ielā 15. Liesma devās apskatīties, kā norisinās iepirk­šanas process. 

Vai dekorācijas tev "skrien" virsū?

10.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valmierā par godu pirmajam septembrim starp Kultūras centru un tirdzniecības centru Valleta ikviens varēja ieraudzīt un joprojām var apskatīt krāsainas dekorācijas kā sveicienu, jauno mācību gadu uzsākot. Dekorācijas ir tik skaistas un pamanāmas, ka lietotnē Facebook zem ieraksta, kurā tās redzamas, komentāru sadaļā var izlasīt labas atsauksmes un ir pat komentāri no cilvēkiem, kuri nedzīvo Valmierā, bet braukšot uz šejieni, lai tās parādītu saviem bērniem.

Sestie Kokmuižas svētki

8.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

4. un 5. septembrī Kocēnos svinēja Kokmuižas svētkus ar devīzi «Senās prasmes Kokmuižā» – šogad tika cildinātas senās amatu meistaru prasmes. Svētku laikā varējām satikt dažādus seno amatu meistarus un tirgoņus – aldari, podnieku, augu selekcionāru, zāļu sievu, siera sējēju, vīndari, malēju un daudzus citus meistarus, kuri savu darbu pieprot vēl mūsdienās un prata arī toreiz – pirms daudziem gadiem Kokmuižā.

Uzmanīgi uz ceļa!

4.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Skolēniem ir atsākušās skolas gaitas, studentiem jādodas uz augstskolām, viņu vecākiem – uz savām darba vietām. Šonedēļ varam novērot, ka ceļu satiksme ir kļuvusi intensīvāka, un, manuprāt,  uz ceļa jābūt daudz piesardzīgākiem. Ziņās jau varam lasīt, ka notikuši vairāki negadījumi, kuros cietuši bērni. 

Laiks pabūt kopā ar dzeju un mākslu!

3.Septembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Jau 55. gadu septembrī Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls «Dzejas dienas». Valmierā par godu Dzejas dienām visu septembri garāžās aiz Valmieras Kultūras centra ikviens aicināts izbaudīt interaktīvu piedzīvojumu – Dzejas teltis. Pirmajā septembrī Dzejas teltīs varējām sastapt šī projekta un Story Hub producentes ELIZABETI PALASIOSU un MARTU KONTIŅU.

SIA "Akords-3" godināts par profesionālo darbību

26.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

19. augustā Gulbenes novada Stāmerienas pilī norisinājās ikgadējais pasākums Vidzemnieku dārza svētki. Vidzemes plānošanas reģions pulcēja uzņēmējus un pašvaldību pārstāvjus no Vidzemes novadiem un Valmieras pilsētas, lai arī šogad īpaši izceltu 26 uzņēmēju pieredzi un panākumus. 

Apziņas fiksācija

14.Augusts, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Līdz 5. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā apskatāma mākslinieces KRISTĪNES KUTEPOVAS gleznu izstāde Apziņas fiksācijas. Liesma apskatīja izstādi un sazinājās ar mākslinieci.

Ko sev jaunībā tu vēlētos pateikt?

13.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā biju intervēt jubilāru, kuram apritējuši 100 gadi. Svētdien piedalījos dzimšanas dienas pasākumā, kurā jubilāram tika svinēti trīsdesmit. Manuprāt, klausoties viņu dzīvesstāstos, katrs var aizdomāties par savu dzīvesstāstu. Vienā no spēlēm, kas tika spēlētas trīsdesmitgadnieka jubilejā, tika uzdots jautājums – kādas atziņas tu teiktu sev, ja satiktu sevi jaunībā? Lūk, dažas atziņas, kuras saklausījos jubilāru stāstos.

Simt gadu jubileja

13.Augusts, 2020
Pie mums un citur
Laikrakstā

5. augustā 100 gadu jubileju svinēja burtniecietis JURIS FEDERS. Arī Liesma sveica jubilāru un ar viņu aprunājās.