Ginta Riekstiņa

Ginta Riekstiņa

Džeza diena

30.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodien, 30. aprīlī, jau astoto gadu pēc kārtas Latvija kopā ar visu pasauli oficiāli svin UNESCO Starptautisko Džeza dienu, pievienojoties kustībai, kas uzsver džeza žanra diplomātisko lomu visas zemeslodes iedzīvotāju apvienošanā. Šogad šo svētku dienu Latvijā varēs baudīt no jebkuras vietas pasaulē! Pasākumus varat atrast: www.jazzday.lv/2021/ 

Deja ir universāla valoda

29.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

29. aprīlis kopš 1982. gada pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes (International Dance Council – CID) iniciatīvas tiek atzīmēts kā Starptautiskā dejas diena. Ik gadu miljoniem visdažādāko žanru dejas mākslas pārstāvju piedāvā šajā dienā koncertus un priekšnesumus miljoniem skatītāju visā pasaulē. Šogad šādi pasākumi vairāk būs tiešsaistēs – kovida dēļ.

Korim «Skan» atkal mēģinājums klātienē

28.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 22. aprīļa vakarā, Valmieras tirgus laukumā ar smaidu sejā un priecīgām emocijām satikās daļa no Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu kora «Skan» dalībniekiem, mākslinieciskā vadītāja Irēna Zelča un koncertmeistare Līga Ivāne. Liesma turp bija aizgājusi mēģinājuma sākumā, lai paklausītos, kā koris dzied, un parunātos ar dažiem kora pārstāvjiem. 

Pasaules balss diena

23.Aprīlis, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Sākotnējā iniciatīva par Pasaules balss dienu pieder vairākiem Brazīlijas balss speciālistiem, kuri 1999. gadā nāca klajā ar ideju aktualizēt balss veselību. Bet starptautiski šī diena 16. aprīlī tiek atzīmēta kopš 2002. gada. 

Mana iedvesma ir ģimene

23.Aprīlis, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Jo tur rodas visas idejas. Mājas un ģimenes svētki, kur kopā ar bērniem varam radīt skaistus svētkus sev, draugiem un radiņiem – intervijas sākumā saka vaidaviete, pirmsskolas skolotāja, četru bērnu mamma LINDA GAILE. Liesma ar Lindu aprunājās par viņas vaļaspriekiem.

Māksliniece, kas zīmē ceļojumu piezīmes

16.Aprīlis, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras integrētajā bibliotēkā līdz 4. jūnijam skatāma mākslinieces, patlaban rāmavietes Ligitas Caunes akvareļu izstāde «Ceļojuma piezīmes». Liesma pēc izstādes apmeklēšanas sarunājās ar mākslinieci telefonsarunā.

Sāk vakcinēt arī pedagogus

15.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien, 12. aprīlī, stājās spēkā veselības ministra rīkojums, kas paredz pret Covid-19 sākt vakcinēt pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1. – 6. klašu pedagogus un darbiniekus, kuri, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī citus pedagogus, kuri atsāk darbu klātienē.

Mīlestības kamols

9.Aprīlis, 2021
Viesis
Laikrakstā

Tā par savu ģimeni saka LIEGA FRĪDVALDE, kas kopā ar ģimeni dzīvo Valmierā, Burkānciemā. Trīs no ģimenes locekļiem ir aktīvi asins donori jau vairākus gadus. Liesma devās ciemos, lai iepazītos un aprunātos ar viņiem. 

Gluži kā svētku dienā!

9.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš trešdienas, 7. aprīļa, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, klātienes tirdzniecību vairs neierobežo preču saraksti un strādāt var visi veikali, kuriem ir atsevišķa ieeja un kuri neatrodas tirdzniecības centrā, kura tirdzniecības platība ir lielāka par 7000 kvadrātmetriem. 

Radoša jauniete

8.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SANDIJAI RUMBAI ir trīspadsmit gadi, viņa dzīvo Dauguļos un mācās Kocēnu pamatskolā septītajā klasē. Liesma ar viņu aprunājās telefonsarunā. 

Vika pasaku parkam – 15

8.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par godu darbības jubilejai ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu parks papildināts ar jaunu un iespaidīgu Nesa un Nesijas skulptūru, kas tapusi, iedvesmojoties no pirmā aprīļa jubilāra – rakstnieka Vika (Viktora Kalniņa) – sarakstītās pasakas «Zemūdens bara lielā diena». 

Veselība ir vislielākā bagātība!

7.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ik gadu 7. aprīlī – dienā, kad 1948. gadā tika dibināta Pasaules Veselības organizācija, tiek atzīmēta Pasaules Veselības diena. Tās mērķis – atgādināt cilvēkiem par vienu no lielākajiem dārgumiem, kas mums uzticēts – veselību, aktualizēt iedzīvotāju tiesības saņemt veselības aprūpes pakalpojumus un uzsvērt viņu pienākumu rūpēties un būt atbildīgiem par savu veselību.

Valgas – Valkas projekta izstrāde

7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdien, 25. martā, Valkas novada domes vadība un speciālisti kopīgi ar Valgas pagasta arhitektu Jirži Tinteru tikās ar SIA «BM Projekts» pārstāvjiem, lai pārrunātu būvprojekta «Valgas – Valkas dvīņu pilsētu kopējās atpūtas zonas atjaunošana un attīstīšana» izstrādi.

Parakstīts nomas līgums

7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 19. martā, starp Valkas novada domi un mēbeļu produktu ražošanas uzņēmumu SIA «WEGA» tika noslēgts nekustamā īpašuma nomas līgums par ražošanas ēku un teritoriju «Zaļkalni» Kārķu pagastā.  Objekts tiek iznomāts mēbeļu un interjera produktu ražošanas un montāžas ražotnes vajadzībām.

Smaidīs, lai cik slikta diena bijusi

26.Marts, 2021
Viesis
Laikrakstā

GATIS AKŪLOVS dzimis, audzis un joprojām dzīvo Rubenē, patlaban strādā Kocēnu pašvaldībā par kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas vadītāju. Liesma ar Gati sarunājās klātienē.