Ginta Riekstiņa

Ginta Riekstiņa

Saglabāt veselo saprātu lokdauna laikā

26.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vairs jau neskaitu, kura mājsēde pēc kārtas šī ir. Atceros patīkamās sajūtas maijā, kad Covid-19 periods pamazām beidzās un likās, ka beidzot tas murgs ir galā un prom no Latvijas.

Valmieras pusē vakcinējas aktīvi

22.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopumā Valmieras novada teritorijā ir 34 vakcinācijas kabineti. Uz vakcināciju pret Covid-19 var pieteikties ikviens SIA «Vidzemes slimnīcā», kas ir arī Valmieras Vakcinācijas centrs (Jumaras iela 195), un Valmieras Veselības centrā (Bastiona iela 24 un Diakonāta iela 6), savukārt ģimenes ārstu praksēs – tikai viņu pacienti. "Liesma" devās noskaidrot, kā ar vakcinēšanos veicas Valmieras novadā un ko par to domā cilvēki, kas dodas vakcinēties. 

Vai pietiek ģimenes ārstu?

20.Oktobris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Liesma sazvanījās ar Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļas vadītāju SIGITU ALHIMOVIČU, lai uzzinātu par medicīnas pakalpojumiem Valmieras novada centrā, pilsētās un pagastos, par ģimenes ārstu pietiekamību un kā notiek mediķu paaudžu maiņa.

Privātaptiekām pārmaiņu nav

20.Oktobris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Jaunajā Valmieras novadā ir deviņas privātaptiekas, ar kurām Nacionālā veselības dienesta Vidzemes nodaļa ir noslēgusi līgumu par ambulatorai ārstēšanai paredzēto kompensējamo zāļu un medicīnisko ierīču nodrošināšanu. Bez šīm deviņām aptiekām Valmieras novadā ir vairākas aptiekas, kas pievienojušās lielākajiem aptieku tīkliem. Liesma sazvanījās ar to vadītājām, lai uzzinātu, vai ir kādas pārmaiņas pēc pievienošanās jaunajam novadam.

Saudzīgi pret sevi un saudzīgi pret citiem

15.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu pamanījusi, ka šajā laikā, kad cilvēki naidojas par vīrusu un vakcīnu, daudzi ir aizmirsuši, kas ir saudzīgums. Atradu piemērotus vārdus, ko no krievu valodas tulkojusi bloga «Ginta Filia Solis» veidotāja ar tādu pašu pseidonīmu: «Manā Visumā ir parādījies jauns vārds. SAU­DZĪGUMS.

Deju kolektīvam «Pastalnieki» – 40

15.Oktobris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Trešdien, 13. oktobrī, savu 40. dzimšanas dienu atzīmēja Valmieras Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) «Pastalnieki». Diemžēl šogad par godu svētkiem koncerta un balles nebūs, bet ir cerība, ka to varētu rīkot pavasarī. "Liesma" sazinājās ar kolektīvu. 

Valmieras muzeja Izstāžu namā aicina izstāde «Gobelēns»

8.Oktobris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 1. oktobrī, Valmieras muzeja Izstāžu nama abos stāvos tika atklāta Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde «Gobelēns». Izstādes autori ir 19 mākslinieki, no kuriem uz atklāšanu bija ieradušies deviņi. Pasākums tika atklāts ārā pie muzeja ar Agneses Geduševas saksofona spēli.

Mārtiņš Vilsons uzstājās Kocēnos

5.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 1. oktobrī, Kocēnu kultūras namā Dzejas dienu ietvaros viesojās aktieris Mārtiņš Vilsons ar skatītāju atzinību iemantojušo dzejas izrādi «Čaks. Vilsons. Iedomu spoguļi», kuras muzikālo noformējumu veidoja aktiera balss un ģitāra.

Darīt labu

1.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien neaizmirstam pāršķirt kalendārus uz oktobri. Sākoties jaunam mēnesim, aizdomājos, kāds bijis iepriekšējais, vai esmu izdarījusi visu, ko biju iecerējusi, un kas jāizdara turpmāk. Nav jāgaida jauns gads, lai sāktu ko jaunu, to var sākt arī  jaunā mēnesī.

Balansā starp radio un mūziku

1.Oktobris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 25. septembrī, Valmieras centrā bija iespēja satikt radio «Skonto» ētera personības Mārtiņu Kitu un Aleksandru Tuguševu. «Liesma» sazvanījās ar MĀRTIŅU KITU.

Pabeigta neiroloģijas nodaļas pārbūve

24.Septembris, 2021
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Realizējot Vidzemes slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas projektu, kas paredz sakārtot  pacientu plūsmu loģistiku un nodrošināt mūsdienīgu darba organizāciju, pabeigta neiroloģijas nodaļas un insulta vienības telpu pārbūve.

Sapņu melodijas

24.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Līdz 17. oktobrim Valmieras kultūras centrā apskatāma mākslinieces Evijas Kūlmanes gleznu izstāde «Sapņu melodijas».

Pirmsskolas izglītības iestāžu darbs neapstājas

22.Septembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

1. jūlijā jaunajā Valmieras novadā apvienojās Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Strenču novadu pašvaldības. Kā klājas pirmsskolas izglītības iestādēm?

Dzejas autoru vakars bibliotēkā

21.Septembris, 2021
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ceturtdien, 16. septembrī, Valmieras Integrētajā bibliotēkā sarīkojumā «Dzeja zina vairāk par mani» klausītājus ar savu  dzeju iepazīstināja Agnese Rutkēviča, Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Aivars Ustups, Andris Akmentiņš un Kirils Vilhelms Ēcis. Dzejas vakaru  vadīja  Valmieras Drāmas teātra jaunais aktieris Artis Jančevskis. Muzikālā noskaņa bija akordeonista Māra Rozenfelda ziņā.

Meitene, kas dzīvo pilsētā

17.Septembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

«Dzīvoju pilsētā, taču ar sapņainu skatu ilgojos pēc laukiem. Par to liecina zemes maisu krājumi skapī un puķu podiem pārkrautās palodzes,» tā par sevi saka ELIZABETE MEŽULE. Viņa strādā par žurnālisti, izglītojoties un izglītojot citus par politiku. Ārpus darba viņai patīk garas pastaigas, pārgājieni, darbošanās ar draudzes jauniešiem, galda spēles, draugu dārzu ravēšana un rakstīšana.  Elizabetei vajagot gan aktīvas, gan mierīgas stundas dzīvē.