Ginta Riekstiņa

Ginta Riekstiņa

Mazais Šefiņš

4.Decembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Televīzijas raidījuma «Mazais Šefiņš» vadītājs ir rīdzinieks LŪKASS KĀRLIS EŅĢELIS. Liesma jau rudenī bija ciemos Lūkasa raidījuma studijā, lai aprunātos ar viņu un viņa mammu INGRĪDU BONDARI, kas ir arī raidījuma producente. Sazinājāmies arī pirms šīs intervijas publikācijas. 

Neklusēt par vardarbību pret sievieti

27.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

25. novembrī pasaulē atzīmēja Starptautisko vardarbības pret sievietēm un meitenēm izskaušanas dienu. Vardarbība pret sievietēm aizvien ir aktuāls izaicinājums, par ko ne vienmēr runājam atklāti. Tas ir liels noziegums pret tūkstošiem sieviešu un bērnu, kas ietekmē visu sabiedrību kopumā.

Valmieras integrētā bibliotēka svin trīspadsmito dzimšanas dienu

27.Novembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras integrētā bibliotēka (VIB) apvieno Valmieras bibliotēku (dibināta 1920. gadā) un Vidzemes Augstskolas (ViA) bibliotēku (dibināta 1996. gadā). Šāda sadarbība pastāv jau 13 gadus. «Liesma» devās ciemos, lai aprunātos ar Valmieras bibliotēkas direktori Dai­gu Rokpelni un Vidzemes Augstskolas bibliotēkas direktori Evitu Lantrāti.

Kocēnu novada pašvaldība aicina maznodrošinātās personas saņemt sejas aizsargmasku

26.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu novada pašvaldība aicina novadā deklarētās trūcīgās un maznodrošinātās personas saņemt vairākkārt lietojamas (mazgājamas) auduma sejas aizsargmaskas. Tās var saņemt darba dienās, iepriekš sazinoties ar attiecīgā pagasta sociālo darbinieku un uzrādot spēkā esošu trūcīgas vai maznodrošinātas personas/ģimenes izziņu. 

Satikt vajadzīgos cilvēkus (1)

20.Novembris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Mūziķis, dziesmu autors, solists, pasākumu vadītājs un frizieris GINTS RISTAMECS. Dzīvo Lodē, kas atrodas starp Valmieru un Cēsīm. 

Vērtīgi, ja ir lauku mājas

17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

ANDIS JANKEVICS kopā ar sievu pirms padsmit gadiem nopirkuši un rekonstruējuši Burtnieku novada Burtnieku pagastā lauku mājas «Kārkli». Liesma sazinājās ar Andi.

Kā izdomājāt nopirkt māju Vidzemes pusē?

Atrodi un veido savas mājas Smiltenes novadā!

17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Arvien vairāk lauku īpašumu paliek neapdzīvoti, secināts Smiltenes novadā, kas izveidojis karti ar novadā pieejamiem īpašumiem. Liesma sazinājās ar Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciālisti MARITU MŪZI.

Pludlīnijas

13.Novembris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras integrētās bibliotēkas pirmajā stāvā kopš 7. novembra apskatāma mākslinieces, rīdzinieces SABĪNES LĪVAS gleznu personālizstāde «Pludlīnijas». 

Cilvēcīgums ir pats svarīgākais

11.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms gada neviens no mums nezināja un diez vai pat iedomājās savās slēptākajās domās, ka šajā dienā mūsu Latvijā būs izsludinātā ārkārtējā situācija.

Neizmet apģērbu, bet ziedo!

6.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca (RAKUS) aicina ziedot apģērbu pacientiem, kuriem pēc avārijām, operācijām, lēkmēm mediķi spiesti drēbes sagriezt vai citādi sabojāt. 

Zilākalna Anatolijs (3)

3.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

ANATOLIJS KEIŠS dzimis Siguldā, dzīvojis laukos Alūksnes pusē, bet kopš sešu gadu vecuma dzīvo Kocēnu novada Zilākalna ciemā. Liesma ar Anatoliju sarunājās, uzkāpjot Zilajā kalnā  un staigājot pa to.

Mūzikas skaņas Kokmuižā

3.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 31. oktobrī, Leģendu naktī Kokmuižas pili apņēma vilinošas mūzikas skaņas un mistiskas būtnes, kas uz brīdi savienoja tagadnes un nākotnes durvis.

«Baritoni» Valmierā

30.Oktobris, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien, 31. oktobrī, Valmieras Kultūras centrā norisināsies puišu grupas «Baritoni» koncerts. Liesma sazinājās ar grupas dalībnieku MĀRTIŅU STRODU.

Biznesa inkubatorā strādā nopietni

27.Oktobris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Latvijā pieņemtā inovācijas definīcija: «Inovācija ir process, kurā jaunas zinātniskās, tehniskās, sociālās, kultūras vai citas jomas idejas, izstrādnes un tehnoloģijas tiek īstenotas tirgū pieprasītā un konkurētspējīgā produktā vai pakalpojumā.» Liesma devās aprunāties ar LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītāju JURĢI PRIEDĪTI.

Nekas nenotiek tāpat vien

23.Oktobris, 2020
Viesis
Laikrakstā

AGNESE un KASPARS OZOLIŅI dzīvo un strādā Valmierā. Kopš 24. aprīļa saim­nieko savā uzņēmumā «Picu Fabrika OZO». Liesma ar viņiem aprunājās šajā picērijā. 

Aktuāli – sejas aizsargmaskas (1)

23.Oktobris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Kopš 14. oktobra sejas maskas jālieto ne tikai  sabiedriskajā transportā, bet arī veikalos, aptiekās, muzejos, bibliotēkās, lidostā, autoostās un dzelzceļa stacijās, kā arī apmeklējot izstādes un reliģiskās darbības veikšanas vietas, ja tur netiek organizēts pasākums. Maskas nepieciešamas arī pakalpojumu sniegšanas vietās, kur cilvēki uzturas ilgāk par 15 minūtēm un nav iespējams ievērot 2 metru distanci, kā arī nav izveidotas citas fiziskas barjeras. Liesma apciemoja Susurmigas radītāju ILZI KRIEVU, lai aprunātos par viņas šūtajām sejas maskām.