Ginta Riekstiņa

Ginta Riekstiņa

Sajūtu cilvēks

3.Jūlijs, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Par valmierieti, podnieku GATI DZĒRVI 2017. gada 16. jūnijā rakstījām Liesmā publikācijā «Dabā dvēs’li un saskaņu ar Mēness kalendāru meklējot». Ir pagājuši trīs gadi, Liesma vēlējās uzzināt, kā Gatim tagad iet ar podniecību un citiem vaļaspriekiem. Iespējams, daudzi ir redzējuši 2015. gada raidījuma Province filmu Uguns cilvēks, kurā ir stāsts par Gati. 

Fotoprojekts Cirks

3.Jūlijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 līdz 4. septembrim apskatāma cēsnieces Lienes Biezās fotoprojekta Cirks izstāde. Liesma devās apskatīt šo izstādi un sazinājās ar tās autori. 

Ir sācies sēņu laiks!

3.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļu pirms Līgo/Jāņiem jau stāstīju par valmierieti Mārīti, kura Valmieras tirgū tirgoja rudzupuķes. Viņa ieminējās, ka pēc svētkiem būs sēnes, tāpēc vakarrīt  devos uz tirgu, lai pārliecinātos, vai pie viņas tās var nopirkt. Jā, var! Viņa sākusi darbu jau ap pusseptiņiem no rīta. 

Izvēlēties Latvijā ražotus pārtikas produktus

1.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar biju iegājusi vienā no lielveikaliem, nav nozīmes, kurā, jo nevēlos kādu īpaši izcelt. Devos pie piena produktu plaukta, lai sameklētu biezpienu un krējumu. Pirmais, ko pamanīju, – ka latviešiem ir zema lojalitāte saviem ražotājiem: tiklīdz cena nedaudz zemāka, tā tiek izpirkti lietuviešu produkti.

Citāds tirdziņš

1.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jūnija sākumā audēja GUNA MIĶELSONE savā mājas dārzā Rūjienā atvēra pašas darbu – austo celiņu, segu un Vidzemes ziedaino jostu – izstādi un pārdošanu.

Jāņu ielīgošana ar "Jauno Jāņu orķestri"

30.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien, 22. jūnijā, Valmieras teātra aktieru pāris Elīna Vāne un Imants Strads sirsnīgi uzņēma vairāk nekā 100 ielīgotājus Valmierā, Gredzena ielas dārzā. Folkgrupa Jauno Jāņu orķestris šoreiz uzstājās triju mūziķu sastāvā – Juris Kaukulis, Kaspars Tobis un Ieva Strode.

Pārsteiguma koncerts mediķiem

19.Jūnijs, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Ceturtdien, 18. jūnijā, pie Vidzemes slimnīcas tika atzīmēta Medicīnas darbinieku diena, kas katru gadu ir jūnija trešajā svētdienā, tātad šogad 21. jūnijā. Mediķiem bija sarūpēts koncerts ar grupas Apvedceļš uzstāšanos. 

Īrisu ziedu burvība

18.Jūnijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No 12. līdz 14. jūnijam Valmieras Kultūras centrā bija apskatāma īrisu izstāde. Tajā piedalījās Latvijas Gladiolu un īrisu biedrības selekcionāri un kolekcionāri Ilga Vinķele, Aleksandrs Muhlinkins, Juris Bāze, Gunta Jēkabsone un Dzintra Jurevica.

Vecāki, ļaujiet bērnam izvēlēties, neuzspiediet savu gribu

17.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ir jūnijs! Laiks, kad daudzi skolēni absolvē vidusskolas. Divpadsmitās klases skolēniem šis ir īpašs un pat grūts laiks, jo viņiem ir jāizdara svarīgs lēmums savā dzīvē – kur studēt tālāk un vai vispār studēt, vai paņemt pauzi un pārdomāt, ko vēlas, vai doties strādāt, ja ir tāda iespēja.

Cilvēkiem ir jāmācās ķiķināt

12.Jūnijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Valmierietis ZUARGUSS ZARMASS, kurš šobrīd dzīvo Rīgā, ir mācību tīkla Human veidotājs. Liesma uzaicināja Zuargusu uz sarunu, kuras sākumā uzzināju, ka Zuarguss nedzer zaļo tēju un kafiju, jo tas slikti ietekmē viņa koncentrēšanās spējas. 

Trešdienu vakari pilsētas skvērā

12.Jūnijs, 2020
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Trešdienas, 10. jūnija, vakarā laukumā pie Valmieras Kultūras centra (VKC) izskanēja šovasar pirmais brīvdabas koncerts. VKC bigbends Valmieras puikas izpildīja džeza mūziku Gunāra Geduševa vadībā. Šādi koncerti Valmierā kļuvuši jau par ikgadēju tradīciju.

Cilvēkam ir jāpasniedz kvalitatīva prece

12.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

11. jūnijā devos uz Valmieras tirgu ap pulksten astoņiem no rīta, lai apskatītos, kas šodien aktuāls. Pirmais, ko pamanīju, bija jaunie kartupeļi. Pārdevēja Ņina pastāstīja, ka tos iestādījusi martā un vakar norakusi pirmo ražu. Līdz Jāņiem būšot ko tirgot.

Zemeņu laiks

11.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tas ir sācies, tāpēc domāju un zinu, ka ir cilvēki, kuri vēlas un kuriem ir svarīgi nopirkt tieši Latvijā audzētas zemenes. Liesma devās uz Valmieras tirgu, lai novērtētu, kāda situācija tur ir ar Latvijā audzētām zemenēm. Satikām un aprunājāmies ar GINTU OTTERSONI un viņas meitu DIĀNU ROGOŠU, kuras tirgo savas pašaudzētas zemenes no Alojas novada.

Tirgū ir savs šarms

10.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šogad sāku dzīvot Valmierā, nebiju pa šo laiku aizgājusi uz Valmieras tirgu, beidzot to vakardien izdarīju. Manuprāt, uz tirgu jāiet biežāk nekā uz veikalu, jo tur, runājot par dārzeņiem, varam nopirkt tomātus, gurķus, kartupeļus, zemenes un arī citus dārzeņus un produktus, kuri ir daudz garšīgāki un svaigāki par tiem, kas ir veikalā.

Pateicīga, ka var strādāt profesijā, ko izvēlējusies un mācījusies

5.Jūnijs, 2020
Viesis
Laikrakstā

Valmieriete, horeogrāfe LINDA MĪĻĀ. Valmieras Kultūras centrā vada divus deju kolektīvus – mūsdienu deju grupu Baltā un šova deju grupu AURUM. Strādā Valmieras Viestura vidusskolā Teātra klasē, kas tagad ir vidusskolas novirziens – skatuves kustība. Liesma sarunā ar Lindu noskaidroja, ka viņa dara vēl daudz ko citu.