Ar rūpi par augkopību un graudkopību

- 20.Maijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Nesen zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus, Zemkopības ministrijas medaļas «Par centību» un ZM Atzinības rakstus lauksaimniekiem, mežsaimniekiem, zivsaimniekiem, pārtikas nozares darbiniekiem un arī valsts pārvaldē strādājošajiem. ZM medaļu «Par centību» saņēma 39 nozares pārstāvji. Viņu vidū arī Valsts Augu aizsardzības dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas vadītājas vietniece INGRĪDA MELDERE.

Ingrīda, tā kā jūsu darbs vistiešākajā mērā ir saistīts ar lauksaimniekiem tik nozīmīgo augkopību, graudkopību un sēklkopību, tad vispirms par to, kura jums jau ir šī sezona, kontrolējot un veicinot sēklu apriti? Kad un kā nonācāt šajā dienestā?

Šī man ir jau trīsdesmit piektā sezona sēklu aprites uzraudzībā. Agronomes darba gaitas, pabeidzot toreizējo Lauksaimniecības akadēmiju Jelgavā, uzsāku Alfrēda Vintera vadītajā saimniecībā Kocēnu pagastā. Tā kā dzīvot pārcēlos uz Valmieru, tad arī tiku uzaicināta strādāt toreizējā Valmieras rajona Valsts sēklu inspekcijā, kur par vadītāju strādāja zinošā Astrīda Latsone. Apmēram gadu domāju par šo darba piedāvājumu, jo iepriekšējā darba vietā jau biju ieguvusi zināmu pieredzi, cieņu un atzinību. Šajos laikos gan vairs tik ilgi nevarētu vilcināties ar lēmuma pieņemšanu, jo tagad ir pavisam cita aprite.

2000. gadā Valsts sēklu inspekcija tika pievienota Valsts augu aizsardzības dienestam (VAAD), kur par vadītāju Vidzemes reģionā sāka strādāt Vizma Bērziņa. Uzskatu, ka man dzīvē ir paveicies strādāt kopā ar tik augsti profesionāliem un dzīves gudriem vadītājiem. Tam, manuprāt, ir liela nozīme, lai darbs, ko dari, patiktu un arī veiktos.

INGRĪDA MELDERE. Nesen Rīgā, saņemot Zemkopības ministrijas medaļu «Par centību». Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru