Māra Rone

Māra Rone

Uz Ziemassvētku tirdziņu Vācijā

8.Decembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Stāvlaukumā pie Valmieras novada pašvaldības kā tādi čakli rūķīši aizvadītās nedēļas brangākajā sniegputenī ar dāvanām un rokdarbiem piepildītām kartona kastēm rokās rosījās pašvaldības darbinieki, novada apvienību pārstāvji un arī visai kupls skaits rokdarbnieku no Mazsalacas, Rūjienas, Valmieras un vēl citām vietām.

Ar vēlmi apgūt ko jaunu un radoši darboties

3.Decembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Apgrozībā nonācis Valmieras 2022. gada sienas kalendārs, kurā ievietotas fotogrāfijas vai no visām novada teritoriālajām apvienībām un pilsētām. Foto autoru sarakstā lasāms arī Rūjienas novada Tautskolas darbinieces, Rūjienas amatnieku – mājražotāju biedrības «Rūzele» dalībnieces INESES KALINKAS vārds.

Par to domāšu rīt

1.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

No radiem un paziņām šoruden ik pa brīdim dzirdētie patiesie stāsti par to, kas ar vienu vai otru mūsu līdzcilvēku ir noticis tikai tāpēc, ka viņš vai viņa, vai abi divi kopā savas striktās ietiepības dēļ ir atteikušies vakcinēties pret joprojām postošo Covid-19 un tā paveidiem, nezin kādēļ man atmiņā atsauc bērnu dienās malkas šķūnīša vai kūts­augšas siena panta krēslā vien­audžu bariņā klausītos šausmu stāstus.

Skatē "Rudens Pērle 2021" visās kategorijās uzvar «Burtnieku Zirgaudzētavas» zirgi

30.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas šķirnes zirgu audzētāju asociācija jau ceturto gadu rīko skati «Rudens Pērle» labāko sporta tipa jaunzirgu vērtēšanai un zirgkopības ciltsdarba rezultātu popularizēšanai. Šogad audzētāji un zirgu īpašnieki pavisam demonstrēja 33 zirgus. Vērtēšanas darbs notika četrās jaunzirgu klasēs – trīs un četrus gadus veciem zirgiem, kuri tika speciāli atlasīti no visiem pieteiktajiem dalībniekiem.

Ēdieni un dzērieni ar vietvārdu nosaukumiem

26.Novembris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras novads ir bagāts, plaši izslavēts arī ar savu kulināro mantojumu. Apzinot tā tradīcijas, no paaudzes paaudzei nodotās vērtības, šoruden, sadarbojoties pašvaldībai, sabiedriskās ēdināšanas un viesmīlības uzņēmumiem, mājražotājiem un ReTV, tapa izglītojoša filma par mūspuses vietvārdiem receptēs. 

Pateicība un cieņa medicīnas darbiniekiem

25.Novembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas 103. gadadienas pasākums Rūjienas kultūras namā izvērtās īpaši sirsnīgs, jo pēc Valmieras novada pašvaldības vadītāja vietnieka Gunta Gladkina un Valmieras novada pašvaldības izpilddirekotora vietnieka, Rūjienas apvienības vadītāja Ivo Virša ievadvārdiem visa sarīkojumā sanākušo  turpmākā uzmanība bija veltīta medicīnas darbiniekiem.

LEADER Latvijā – ar piecpadsmit gadu pieredzi

25.Novembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Viens no finanšu atbalstiem uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai Valmieras novada teritorijā ir Eiropas Lauksaimniecības fonda finansējums lauku attīstībai – LEADER. Par līdz šim paveikto un iecerēm stāsta biedrības «No Salacas līdz Rūjai» projektu vadītājs JĀNIS BĒRZIŅŠ.

Mācības, pieredzes apmaiņa un citi atbalsti

25.Novembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Par plānotajiem pasākumiem uzņēmējdarbības, mājražošanas un amatniecības attīstībai informē Valmieras novada pašvaldības Uzņēmējdarbības atbalsta speciāliste GUNA ĶIBERE.

Dāvana Latvijai – zīmola «Dzintars» atjaunošana

17.Novembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kad pēc kosmētikas ražotāja «Dzintars» darba pārtraukšanas šopavasar veikalos parādījās atjaunotās ražotnes pirmā produkcija, daudziem tie bija kā svētki. Arī «Liesma» 9. marta komentārā apsveica «Dzintaru» ar atgriešanos. 

Godā celtais «Pilsgravu» kazas siers

12.Novembris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Turpinām «Liesmas» lasītājus iepazīstināt ar šoruden Rīgā, Hanzas peronā notikušā, LLKC organizētā «Novada Garšas» pārtikas produktu kvalitātes konkursā apbalvotajiem produktiem un to ražotājiem. 

Klāt salnu mēnesis

2.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Katru rītu, kad lēni, rāmi gatavojos savam kafijas baudīšanas rituālam, pa virtuves logu redzu, kā vienā no pretējā daudzdzīvokļu nama lodžijām jau iekārtajā putnu barotavā atkal tiek klāts brokastu galds pie mums ziemošanā palikušajiem lidoņiem.

Kas meklē, tas atrod

29.Oktobris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Šī vasara un rudens daudzviet Latvijā, arī mūspusē bija bagāts ar dažādiem tirdziņiem, kuros patērētājiem plašā izvēlē savus ražojumus piedāvāja zemnieku saimniecības, amatnieki, individuālā darba veicēji un mājražotāji. 

Par ilgtermiņa stabilitāti

27.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ne reizi vien, vācot informāciju un rakstot par lauksaimniecības kooperatīviem, nācies dzirdēt, ka lauksaimnieku galvenais arguments, izvēloties pievienoties vienai vai otrai nozares kooperācijai, ir vēlme nodrošināt savai lauksaimnieciskajai ražošanai gan iespējami labāku produkcijas realizāciju, gan arī saņemt par to izdevīgāko iepirkuma cenu.

Zīmolam "Rada Zita" – «Novada Garšas» zelts, sudrabs un bronza

22.Oktobris, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau rakstījām, ka valmierietei, mājražotājai ZITAI PETRUSEVIČAI pārtikas produktu konkursā «Novada Garša» sanācis īsts triumfa gājiens. Pirmo reizi, saņemot dūšu un nosūtot savu produkciju starptautiskās žūrijas vērtējumam, iegūta tik augsta atzinība. Ir pamatots iemesls pastāstīt plašāk par veiksmi, tādēļ «Liesma» pieteicās ciemos.

«Kunturu» produktiem – atkal trīs sudraba godalgas

21.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ieskatoties «Liesmas» arhīvā, konstatējām, ka par SIA «Kunturi» ražotni laikrakstā rakstījām tieši pirms gada. Tam bija pamatots iemesls, jo uzņēmums, piedaloties LLKC organizētajā «Novada Garšas» pārtikas produktu kvalitātes konkursā ar trim ražojumiem, ieguva tiem starptautiskās žūrijas sudraba apbalvojumus. Nesen, piedaloties arī šā gada konkursā, trim nelielās ražotnes produktiem atkal tikuši sudraba apbalvojumi.

Gadu desmitiem pieprasīts pakalpojums

20.Oktobris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Arī mūspusē gadiem ilgi par lauku iedzīvotāju veselību ir gādājuši feldšeri. Feldšeru punkti joprojām atrodas Vaidavā, Vecatē, Sēļos, Ramatā, Bērzainē, Matīšos, Ipiķos, Vilpulkā, Jērcēnos, Plāņos. Par daļu no tiem rūpi tur Nacionālais veselības dienests un Ģimenes ārstu asociācija, par citiem – pašvaldības. Tā kā sabiedrība strauji noveco un daudziem ar sabiedrisko transportu darbdienās tikšana uz pilsētām pie ārstiem un farmaceitiem kļuvusi bezmaz vai par neiespējamo misiju, tad aktuālāka nekā jebkad agrāk ir ārstu palīgu pieejamība dzīves vietā.

Ķiplokmaizei – «Novada Garšas» sudrabs!

13.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Jau informējām, ka oktobra sākumā Rīgā, Hanzas peronā, LLKC organizētajā tradicionālajā «Novada Garšas” pasākumā – pārtikas produktu kvalitātes konkursā – starp 175 žūrijas vērtēšanai iesniegtajiem produktiem kuplā skaitā bija pārstāvēti arī Ziemeļvidzemes uzņēmēju ražojumi. Pamanīti un augstu novērtēti!