Māra Rone

Māra Rone

Ar rūpi par augkopību un graudkopību

20.Maijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Nesen zemkopības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza Ministru kabineta Atzinības rakstus, Zemkopības ministrijas medaļas «Par centību» un ZM Atzinības rakstus lauksaimniekiem, mežsaimniekiem, zivsaimniekiem, pārtikas nozares darbiniekiem un arī valsts pārvaldē strādājošajiem. ZM medaļu «Par centību» saņēma 39 nozares pārstāvji. Viņu vidū arī Valsts Augu aizsardzības dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas vadītājas vietniece INGRĪDA MELDERE.

Pasaule, pasaulīt!

18.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mēdz teikt: «Ja ievas zied, kaut kas siltāks jāvelk mugurā!» Arī šis lēni un negribīgi nākošais pavasaris nav izņēmums ar salnām. Atkal salstam! 

Sena hobija dēļ kļūst par "svētdienas mākslinieku"

13.Maijs, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kopš aprīļa Rūjienas Tautskolā ir apskatāma neparasta izstāde «Ziedi zīdā un metālā», kurā savus tik atšķirīgos un tajā pašā laikā arī tik necerēti saskanīgos rokdarbus  izstādījuši Agnese Vaļiniece no Naukšēniem un Didzis Dubrovskis no Vilpulkas. Par Agnesi un viņas krāsaini vieglo radošumu «Liesma» jau ne reizi vien ir rakstījusi, bet Didža metālapstrādē tapušie praktiskā lietojuma un dizaina darbi ir patīkams atklājums.

Rūjienas Tautskolā – atkal jaunas prasmes

11.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Jaunā sezona ar Valmieras novada šā gada budžetā atvēlēto finansējumu sparīgi ir iesākusies Rūjienas Tautskolā, kur to, kā ierasts, ievadīja tradicionālā Atvērto durvju diena. Par plānotajiem darbiem un iecerēm jaunu prasmju un zināšanu apguvē stāsta Rūjienas Tautskolas vadītāja GITA ZARIŅA.

Noturība pie zemes – pareizā izvēle

3.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar Valmieras novada Jeru pagasta LKS «Laikmets» vadītāju GUNU BONDARI tikāmies 27. aprīlī kooperatīvās sabiedrības darbnīcu pagalmā, kur šā dzestrā pavasara piesaulītē sānus sildīja varenie minerālmēslu maisi – iegādāti laikus jau pērnā gada nogalē un arī šā gada sākumā, kad to cenas sāka kāpt augšā. «Šiem pavasara zemes darbiem pietiks, bet, kas graudkopjus sagaida rudenī, bail pat domāt!» – tā Guna.

«Valkvarcs» – viens no vadošajiem nozares uzņēmumiem Vidzemē

3.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī SIA «Valkvarcs» dibināta 2011. gadā, tās speciālistiem pieredze karjeru izstrādē esot krietni ilgāka. Rūjienā reģistrētais uzņēmums ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem bijušajā novadā, tādēļ tas, sagaidot Latvijai svarīgus svētkus, ne reizi vien ir pamatoti sumināts. Kā izdevies panākt strauju uzņēmējdarbības attīstību un kas aktuāls uzņēmumā ir pašlaik? Par to saruna ar SIA «Valkvarcs» loģistikas speciālistu ILMĀRU BĒRZIŅU.

Noturība pie zemes – pareiza izvēle

3.Maijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rīt 4. maijs – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena. Kad redakcijā plānojām, kādu aktuālu foto vislabāk likt «Liesmas» pirmajā lappusē pirms šiem svētkiem, vienprātīgi nospriedām, ka ir jābrauc uz laukiem un jāaprunājas ar sējas darbu veicējiem, jo savas dzimtās zemes kopšana taču ir un paliek svēta lieta.

No Valmieras līdz apjomīgam tirdzniecības tīklam «CITRO»

29.Aprīlis, 2022
Viesis
Laikrakstā

Nesen vēstījām, ka Zemkopības ministrija, Latvijas pārtikas ražotāji un mazumtirgotāji vienojušies par sadarbību pirmās nepieciešamības pārtikas preču nepārtrauktai pieejamībai patērētājiem. Starp noslēgtā memoranda parakstītājiem bija arī Valmierā pazīstams uzņēmējs IMANTS KELMERS – Valmieras Viestura vidusskolas 1997. gada absolvents, tagad 100% Latvijas kapitāla uzņēmumu apvienības SIA «Latvian Retail Management» valdes priekšsēdētājs, veikalu tīkla «CITRO» izveidotājs un Latvijas Mazumtirgotāju biedrības valdes loceklis.

Gaidīja, bet nesagaidīja

26.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītas pareizticīgo Lieldienas. Šoreiz nežēlīga Krievijas kara Ukrainā ēnā. Visā pasaulē dažādu konfesiju kristieši ar lielām cerībām tās gaidīja, jo savās lūgšanās par mieru ticēja, ka, ja ne gavēņa vai klusās nedēļas laikā, tad nu vismaz Lieldienās aktīvā karadarbība un tai sekojošās zvērības tiks pārtrauktas.

Pilnas palodzes ar ziedošu kolekciju

22.Aprīlis, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par pirmajiem pavasara vēstnešiem telpās pamatoti dēvē sīpolaugus: retāk sastopamo amarilli un biežāk izplatīto hipeastru, kas abi pieder amariļļu dzimtai, taču atšķirīgs ir to ziedēšanas laiks. Hipeastri savus zvanus ver no janvāra līdz aprīlim un tikai reizi gadā, bet amarillim patīk uzziedēt divreiz gadā – pavasarī un vasaras beigās. Piedāvājam nelielu ieskatu uzņēmēja, vietējo veikalu tīkla SIA «Zaltes» saimnieka VALTERA BERGA abu šo krāšņi ziedošo sīpolpuķu kolekcijā.

Papuves var izmantot pārtikas ražošanai

20.Aprīlis, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Prātam neaptveramais Krievijas karš Ukrainā jūtami ietekmēs arī globālos un lokālos lauksaimniecības produktu tirgus, jo tajos kā ierasts šogad kara apstākļu dēļ neienāks ne Ukrainas, ne arī agresora ražotā augkopības produkcija, – tā liecina ekspertu prognozes.

Kamēr likuma izmaiņa iestrēgusi

13.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Laikā, kad arvien vairāk dažādos līmeņos izskan aicinājumi aktīvāk nekā jebkad agrāk rīkoties, lai ilgtermiņā jūtami mazinātu energoresursu cenu kāpuma negatīvo ietekmi arī uz lauksaimniekiem, kad par prioritāti tiek definēti arī vairāki iespējamie alternatīvie risinājumi elektroenerģijas ražošanai pašpatēriņam no atjaunojamajiem energoresursiem, reālajā dzīvē diemžēl joprojām nav novākti likumdevēju agrāk radītie šķēršļi sekmīgai zaļās enerģijas attīstībai.

Zīmols «Beef Grunchy» – vītinātas gaļas uzkodas

8.Aprīlis, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Vērīgākie vietējo tirdziņu apmeklētāji Valmierā un Rūjienā zemnieku saimniecību un mājražotāju preču klāstā droši vien jau būs pamanījuši arī kādu samērā jaunu zīmolu «Beef Grunchy» tepat no Valmieras. Iepazīsimies tuvāk ar šā zīmola un tā produkcijas radītāju, uzņēmēju, mājražotāju NORMUNDU APINI. 

Svētīgu Pūpolsvētdienu!

8.Aprīlis, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kalendārs vēsta, ka šīs nedēļas izskaņā ir Pūpolsvētdiena – kristiešu svētki, kas allaž iekrīt pēdējā svētdienā pirms Lieldienām. Šos svētkus, kā zināms, svin par godu Jēzus triumfālajam atgriešanās gājienam Jeruzalemē, uz kuru atsaucas vai katrā Evaņģēlija interpretācijas variantā.

Uz tikšanos ceturtdienās!

30.Marts, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

24. marta pēcpusdienu ar kaut ko jaunu – Valmieras vakara tirgu – gaidīja daudzi. Norunātajā vietā un laikā aci pret aci satikās vietējie zemnieki un mājražotāji ar pircējiem.

Riņķa dancis turpinās

29.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Neskatoties uz to, ka jau kopš 2020. gada vasaras vairāk nekā 17689 (šis skaits joprojām aug!) iedzīvotāji platformā www.mana­balss.lv ir pauduši savu viedokli un parakstījuši ierosinājumu par nepieciešamību veikt grozījumu PVN likumā, papildinot 42. pantu ar 17. daļu un nosakot, ka nodokļa samazinātā likme 5% apmērā ir jāpiemēro arī Latvijā ražotai svaigajai gaļai, zivīm, olām un piena produktiem, varas gaiteņos pozitīva risinājuma šai problēmai diemžēl joprojām nav.