Māra Rone

Māra Rone

Kurā pusē mīt taisnība?

29.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

«1. Šoferim taisnība. 2. Šoferim vienmēr taisnība. 3. Maz ticamos gadījumos, kad taisnība it kā ir pasažierim, automātiski stājas spēkā 1. un 2. punkts. Laimīgu ceļu!»

"Simjūds 20" – šoreiz sejas maskā

28.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā sestdienā Valmierā laukums pie Hanzas sienas bija pārvērties par tādu kā mazu kompaktu pilsētiņu pilsētā. Viens no pastāvīgajiem tirgus dalībniekiem, mūspusē populārs vietējais amatnieks «Liesmai» trāpīgi noteica, ka šoreiz tradicionālais gadatirgus esot vien atspulgs no tik ierastā agrāko gadu vēriena un plašuma.

Demonstrējums par pienkopību ar robotu turpinās

28.Oktobris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pirms gada Burtnieku novada Rencēnu pagasta z/s «Mareņi» notika Latvijā pirmā Lauku diena par pienkopības priekšrocībām, strādājot ar slaukšanas robotu. Aizvadītajā nedēļā saimniecībā atkal ieradās lauksaimnieki, jo tur turpinās LLKC pērn iesāktais divu gadu demonstrējums «Slaucamo govju apsaimniekošanas un ēdināšanas nozīme piensaimniecībā, kurā izmanto slaukšanas robotus».

Veiksmes pamatā – kopdarbs un investīcijas

27.Oktobris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

«Strādājam galvenokārt eksportam plašā reģionā», «Eksporta tirgū lielākie konkurenti atzinuši, ka viņiem pretī stāv reāls spēks – Latvijas zemnieki», «Attīstām, lai pelnītu ilgtermiņā», «Kooperatīva graudkopji ir labākie Latvijā», «Kopā darām vairāk!» – tie ir tikai daži citāti no intervijām ar Latvijas graudaudzētāju kooperatīva «VAKS» valdes priekšsēdētāju INDULI JANSONU. Šoreiz saruna par gandrīz 25 miljonu eiro investīcijām, bez kurām nebūtu uzņēmuma izaugsmes.

Trim «Kunturu» produktiem — sudraba apbalvojums

22.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau informējām, ka Rīgā, Hanzas peronā, LLKC, Pavāru kluba un Zemkopības ministrijas organizētajā «Novada Garšas» noslēguma pasākumā apbalvoja arī mazo ražotāju un mājražotāju produktu kvalitātes konkursa uzvarētājus. Kategorijā «Gaļas produkti un inovatīvi/jaunradīti produkti» ar trim sudraba godalgām apbalvoja arī SIA «Kunturi» ražojumus: «Aknu pastēti Ekskluzīvā», «Asinsdesas ar dzērvenēm un kanēli» (kūpinātas!) un «Karsti kūpinātu marinētu cūkas šķiņķi». Liesmai bija iemesls pieteikties ciemos.

«Vārpiņa» Rūjienu un Vidzemi pārstāv godam

22.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nesen rakstījām, ka LLKC, Pavāru kluba un Zemkopības ministrijas organizētajā «Novada Garšas» noslēguma pasākumā apbalvoja arī pirmo reizi Latvijā notikušā publiskā ēdināšanas sektora konkursa «Mana novada garša» uzvarētājus. Konkursā piedalījās pa vienai komandai no visiem reģioniem. Vidzemi pārstāvēja un godpilno otro vietu ieguva Rūjienas novada pirms­skolas iestādes «Vārpiņa» pavāres MAIJA ZUMENTE un SARMĪTE PASĪTE.

Rūjienas rudens: remontdarbi turpinās

21.Oktobris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Tie, kas pēdējā laikā ir pabijuši Rūjienā, nevarēja neievērot vairākus šovasar vērienīgi iesāktus remontdarbus gan pie Rūjienas vidusskolas, gan arī pilsētas pašā centrā. Par to norisi «Liesmai» plašāk pastāstīja Rūjienas novada pašvaldības Nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs DAIRIS LĀCIS: 

Kad dālijas ziedēšanas stafeti nodod krizantēmām

16.Oktobris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Valmieras – Matīšu ceļa 11. kilometrā, pieturā «Krūzes» izkārtne vēsta, ka tur stādu audzētavā tirdzniecībā pašlaik ir krizantēmas podos. Izkārtnes mainās līdzi laikam – pavasaros aktuāli ir siltumnīcās izauklēto dekoratīvo augu, vasaras puķu un dārzāju stādi, bet vasarās – viss dārzā bagātīgi ziedošais puķu pušķiem. 

Pārtikas produkti nav vilnas zeķes

15.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka mūspusē ne vienam vien 9. oktobra vakara pēkšņā ziņa par Valmierā 10. oktobrī paredzētā tradicionālā Simjūda gadatirgus aizliegšanu nāca kā zibens spēriens no skaidrām rudens debesīm.

Krāšņi aizvadīts «Novada Garšas noslēguma pasākums

6.Oktobris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ar iedvesmu, intriģējošiem pašmāju ražotāju stāstiem un uzvarētājiem līdz šim Latvijā nebijušos konkursos aizvadīts «Novada Garšas» noslēguma pasākums Hanzas peronā, ko rīkoja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Pavāru klubu un Zemkopības ministriju.

«Rūjienas saldējumam» – jau otrais Rīga Food zelts!

1.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau informējām, ka nesen starptautiskās izstādes «Rīga Food» laikā notika LPCS rīkotā piena produktu un iepakojuma konkursa laureātu apbalvošana. Nominācijā «2019./2020. gada jauno produktu grupā Saldējums» 1. vietu un «Rīga Food» zelta medaļu piešķīra SIA «Rūjienas saldējums» šokolādes saldējumam ar brūkleņu piedevu šokolādes vafeles konusā. Apbalvojumu saņēma arī šī jaunā produkta meistare Sanda Gūte. 

Meža dienas 2020 Ternejas parkā

1.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Rūjienas novada pašvaldība, sadarbojoties ar Meža attīstības fondu, Rūjienas Jauniešu iniciatīvu centru, pirmsskolas iestādes «Vārpiņa» audzēkņiem un vairāku pašvaldības iestāžu darbiniekiem, Rūjienas centrā Ternejas parkā papildināja tur jau esošo Japānas sakuru dārzu ar Japānas rododendriem, Japānas patūjām un vēl citiem jauniem dekoratīvo augu stādījumiem.

Nemiers mājā (1)

29.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Redzot un dzirdot, kas pēdējos gados notiek globālajā pasaulē ar tā saukto trešo valstu bēgļu izmisīgajiem centieniem atrast sev jaunu dzīves un darba vietu Eiropas Savienībā vai citās attīstītajās valstīs, maz pamazām sākam pierast, ka arī Latvijā un ne tikai galvaspilsētā, bet arī reģionos starp mūsu līdzcilvēkiem nu ir arī citas rases, citu vaibstu un citas ādas krāsas ļaudis.

Rudens toņi Raunas stādaudzētavā

25.Septembris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Apmeklējot Raunas novadu, «Liesmai» par tradīciju kļuvis palūkot, kas jauns vasaras puķu, ziemciešu, graudzāļu, garšaugu un dekoratīvo košum­augu audzētavā. To pēdējos gados arvien biežāk apmeklē arī puķkopji no Valmieras apkaimes. Jau esam rakstījuši par z/s «Kaliņi», kur ar izdomu saimnieko LĀSMA un ULDIS RIEKSTIŅI. Saimniecībai raksturīgi, ka augus no aprīļa līdz oktobrim var iepazīt ne tikai labiekārtotā stādu placī, bet arī blakus esošajā ģimenes dārzā: dažādu formu un krāsu salikumos. Šoruden tur ir ievērības cienīgi jaunumi.

No idejas līdz mazā biznesa plānam

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Zīmola «Ozolzīles» autore ir Kocēnu novada «Jaunjānēnu» saimniece, pašnodarbinātā, triju bērnu māte ANETE OZOLA. Viņa kopā ar vīru UĢI OZOLU pēc bioloģiskās lauksaimniecības metodēm audzē rabarberus, cidonijas, ziemas ķiplokus un krizantēmas, bet pati savā uzņēmējdarbībā izgatavo dažādas dizaina lietas: galda kartes, ielūgumus, svinību dekorus un arī dāvanu komplektus. Anete divreiz ir piedalījusies LLKC organizētajās mācībās uzņēmējdarbības veicināšanai un startējusi arī konkursā «Laukiem būt».

Ar mērķi un pārliecību: laukiem būt!

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

LLKC Lauku attīstības nodaļa nu jau vairākus gadus sekmīgi īsteno projektu»Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai». Tas tiek darīts, lai gados jaunajiem cilvēkiem palīdzētu uzsākt uzņēmējdarbību lauku teritorijās. Pasākumu allaž īsteno visās 26 LLKC reģionālajās nodaļās, rīkojot tur gan informatīvo semināru, gan arī piecu dienu teorētiskās un pieredzes iegūšanas mācības, pēc kuru pabeigšanas jaunieši startē biznesa plānu konkursā «Laukiem būt».

Vēl nepieciešamas vairāk nekā 5600 balsis

17.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

www.manabalss.lv gada ieskaņā iedarbinātais balsošanas skaitītājs par PVN samazināto 5% likmi vietējai pārtikai joprojām ir ieslēgts un turpina no dienas dienā skaitīt mūsu sabiedrības aktīvāko līdzpilsoņu pausto atbalstu šai tik daudziem svarīgajai iecerei.