Māra Rone

Māra Rone

Zaļumi no Smiltenes – arī Valmierā

27.Janvāris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kad kopš 2022. gada 24. marta Valmierā pie tirgus paviljona ceturtdienu vakaros darboties sāka Valmieras novada zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņš «REKO», tajā ar savu produkciju līdzdarboties viens no pirmajiem atsaucās arī Smiltenes novada zemnieku saimniecības «Saimnieki» īpašnieks, uzņēmējs KRISTAPS STRAZDIŅŠ. 

Ar Nameja gredzenu pirkstā

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Piena lopkopībā, graudkopībā un sēklkopībā ilgus gadus strādājošo, bijušās zemnieku saimniecības «Ataugas» saimnieci, tagad SIA «Lauksalaca» valdes priekšsēdētāju, vairākkārt arī Mazsalacas domes deputāti, kā arī dažādu sabiedriski nozīmīgu iniciatīvu finansiālo atbalstītāju LARISU GERASIMOVU mūspusē pazīst daudzi. Oficiāli viņa ir cittautiete, bet pēc savas būtības un izjūtām – latviete. Par to tad arī šis stāsts.

Vērtīga pieredze un jēgpilns brīvais laiks

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Pirms Ziemassvētkiem, kā zināms, notika «Valmieras novada Jaunatnes gada balvas 2022» pasniegšana vairākās nominācijās par jauniešu brīvprātīgo darbu, sabiedriski nozīmīgu iniciatīvu projektu realizāciju un Dimanta jauniešu noteikšana. Tik vērienīgi, esot visiem vienkopus, Valmieras novadā tas notika pirmo reizi. Pārsteidza, ka tik daudzi dažāda vecuma jaunieši iesaistās gan skolas, gan arī neformālo grupu, Jauniešu centru un pat starptautiskos projektos. Plašāku stāstījumu par to lūdzām Valmieras novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālistei DAINAI ROZEI.

"Gulbīt’s" desertu darbnīca – oriģināli meistardarbi

13.Janvāris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Mūspusē zināmās juristes LINDAS ĻEBEDEVAS pandēmijas laikā izveidotā un Valmierā, Rīgas ielā, atvērtā nelielā konditoreja daudziem ir patīkams pārsteigums un reizē arī izbrīns gan par uzdrīkstēšanos, gan arī par to, ka dažādo desertu un kūku gatavotāja ir viņa pati. Šajā sarunā par to, kā paralēli juristes darbam izdodas iejusties un radoši izpausties citā jomā.

Darbnīca, kur rada svētku sajūtu un pārsteiguma prieku

23.Decembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par zīmola «Uzkūko» un Rencēnu kūku darbnīcas izveidotāju, mājražotāju ANETI ĀDAMSONI laikrakstā pirmo reizi vēstījām 2020. gadā, kad viņa toreizējā Burtnieku novada uzņēmējdarbības atbalsta konkursā «Ideja Burtnieku novadam», iesniedzot savu biznesa plānu par mājražošanas – meistarklases radīšanu, bija ieguvusi otro vietu un naudas prēmiju. Nominācijā Burtnieku novada mājražotājs – amatnieks Anetei tika «Uzņēmēju gada balva 2020».

Pieprasīts pakalpojums, bet problēmu netrūkst

21.Decembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš Valmieras novadā izveidota Sociālo lietu pārvalde ar vairākām struktūrvienībām, piemēram, ģimenes un sociālajam atbalstam, veselības aprūpei un tās veicināšanai, atbildīgo speciālistu rūpju lokā ir nonākuši arī novada feldšeru punkti jeb medpunkti, kuros par lauku iedzīvotāju veselību joprojām gādā ārsta palīgi. Ko pakalpojuma nodrošināšanā un kvalitātes uzlabošanā izdevies paveikt pēc administratīvi teritoriālās reformas? Atbildes meklējām pie Valmieras novada pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītājas KAIJAS MUCENIECES.

Ziemassvētku tirdziņā ar sala "kniebienu" degunā

13.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā, Vecpuišu parkā, neskatoties uz to, ka dažam viņa mājvietā termometra stabiņš esot rādījis pat mīnus 19 grādus, bet citam 15 grādus, mājražotāji, amatnieki, zemnieki un uzņēmēji vai no visiem Latvijas reģioniem kuplā skaitā bija saradušies kopā, lai iepriecinātu pircējus ar savu daudzpusīgo Ziemassvētku preču klāstu. Plašāk par tirdziņu lasiet trešajā lappusē.

Dabas veltes – burciņās un spainīšos

9.Decembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau ne reizi vien publikācijās esam stāstījuši par vietējo zemnieku/ mājražotāju un pircēju izveidoto tiešsaistes tirdziņu REKO Valmierā, kas ceturtdienu pievakarēs Valmieras tirgū darbojas jau kopš šā gada 24. marta.

Bērnu uzraudzības pakalpojums – pieprasīts un konkurētspējīgs (2)

29.Novembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmierā pašlaik strādā divas privātās skolas: mūzikas un mākslas vidusskola «Universum» un «Zaļā skola», kā arī ir pieejami sertificētu auklīšu bērnu uzraudzības pakalpojumi mājdārziņos: «Lielam Augt», «Puķuzirnis», «Mazie pelēni» un «Mārīšu mājdārziņš». Vai Valmieras novada pašvaldības sniegtais finansiālais atbalsts bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošinātājam (auklei) un novada pašvaldības atbalsts vecākiem, kuru bērni apmeklē privāto izglītības iestādi, ir pietiekams stimuls šādu privāto iniciatīvu attīstībai? Pieredzē dalīties aicinājām mājdārziņa «Puķuzirnis» izveidotāju un vadītāju VITU LELLI.

Dāvanu laiks – ar izdomu un rosību

25.Novembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Klāt brīdis, kad arvien aktīvāk piedomājam par gada skaistāko svētku dāvanām. Saspringti gada nogales mēneši kā allaž ir arī ražotājiem, jo, gatavojoties dažādiem Ziemassvētku tirdziņiem, nepamet vēlme pēc iespējas radošāk pārsteigt pircējus un arī ar jaunumiem piesaistīt uzmanību savai produkcijai. 

«Livo» – veselīgo dzērienu darītava

11.Novembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rudens sākumā, kā zināms, notika LLKC un Pavāru kluba trešo gadu organizētais «Novada garšas» pārtikas kvalitātes konkurss. Starptautiskā žūrija, izvērtējot 73 ražotāju iesniegtos 205 produktus, piešķīra 102 medaļas.

LEADER projekti – ar degsmi par savām idejām

25.Oktobris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Viens no finanšu atbalstiem uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai, kā arī sabiedriskā labuma iniciatīvu realizēšanai ir Eiropas Lauksaimniecības fonda finansējums lauku attīstībai – LEADER. Valmieras novada teritorijā darbojas trīs vietējās rīcības grupas – biedrība «No Salacas līdz Rūjai», biedrība «Lauku partnerība ZIEMEĻGAUJA» un biedrība Vidzemes lauku partnerība «Brasla». Šīs biedrības koordinē, administrē un uzrauga LEADER finansētos projektus uzņēmējdarbības atbalsta un sabiedriskā labuma jomās. Par to, kā ar to veicas «Lauku partnerībai ZIEMEĻGAUJA», stāsta šīs biedrības koordinatore LINDA KRŪMIŅA un administratīvā vadītāja DAGNIJA ŪDRE.

Produktu konkursa medaļas atceļo arī uz Valmieras novadu

14.Oktobris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kā zināms, Rīgā, Hanzas peronā, nesen notika «Novada Garšas» pārtikas produktu kvalitātes konkurss, kuru LLKC sadarbībā ar Pavāru klubu organizē nu jau trešo gadu. Pirmajā reizē konkursā piedalījās 29 ražotāji ar 71 produktu, pērn tika vērtēti 164 produkti, bet šogad 73 ražotāju iesniegto produktu klāsts jau sasniedza 205. Žūrija, kurā bija kā paš­māju, tā arī vairāku ārvalstu eksperti, piešķīra 102 medaļas.

Valmieras novada jaunais modelis darbībā – apvienību pārvaldes

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Uz «Liesmas» jautājumiem atbildes sniedza: Kristīne Auziņa – Burtnieku apvienības pārvaldes vadītāja, Dainis Skutelis – Kocēnu apvienības pārvaldes vadītājs, Jānis Fūrmanis – Brenguļu, Kauguru, Trikātas apvienības pārvaldes vadītājs, Valdis Kampuss – Mazsalacas apvienības pārvaldes vadītājs, Jānis Pētersons – Strenču apvienības pārvaldes vadītājs, Jānis Zuments – Naukšēnu apvienības pārvaldes vadītājs, Ivo Virsis – Rūjienas apvienības pārvaldes vadītājs, novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks teritoriālo apvienību jautājumos.

Zīmola «Ziggy’s Chilie’s» debija izstādē

23.Septembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Šā gada 18. februāra «Liesmā» rubrikā «Mājā un sētā» publikācijā «Paša izdomāts, izaudzēts un arī saražots» iepazīstinājām ar Rūjienas mājražotāju, čili piparu audzētāju un pārstrādātāju ZIGMĀRU JESKI.

Valmierā atklāj aptieku «Lauma»

9.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai arī jau kopš pavasara, pamanot celtnieku rosību bijušā veikala «Neldi» ēkā, daudziem Burkānciema iedzīvotājiem tapa zināms, ka turpmāk šajā vietā saimniekos neatkarīgo aptieku apvienības «Mana aptieka» dalībnieka, Valmieras uzņēmuma SIA «Nigella» aptieka «Lauma», un lai arī jau kopš vasaras tā tas arī tiešām notika, taču tikai 7. septembrī, klātesot kuplam sadarbības partneru, kolēģu un kaimiņu lokam, bija pienācis svinīgais oficiālais aptiekas atklāšanas mirklis.

Līdzi laikam, zinātnei un ģenētikas tendencēm (1)

23.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Biedrības «Holšteinas šķirnes lopu audzētāju asociācija» nesen organizētajā nu jau piektajā dzīvnieku izstādē «Nākotnes zvaigzne 2022» bija apskatāmas starptautisko ekspertu augstu novērtētas teles un slaucamās govis.

«Ar šādiem tesmeņiem var konkurēt Eiropas līmenī»

16.Augusts, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

Tik augstu atzinību pēc Valmieras novada Kauguru pagasta z/s «Vītoliņi» nesen notikušās Holšteinas šķirnes dzīvnieku izstādes «Nākotnes zvaigzne 2022» telīšu un slaucamo govju fināla sacensībām kopvērtējumā izteica šova tiesnesis Nico Bons no Nīderlandes. Lai arī Latviju apmeklēja pirmo reizi, par savu īso vizīti un šovā redzēto viņš teica: «Esmu pozitīvi iespaidots!»