Māra Rone

Māra Rone

Tāds miers – un manējais!

26.Maijs, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Pērn notika Valmieras novada pašvaldības izsludinātā akcija «Tavs ieguldījums ainavā», kuras rezumējums un pateicību izteikšana vairākās kategorijās konkursa dalībniekiem noritēja rudenī.

Augkopības iespējamie riski – saimnieciski sadalīti

12.Maijs, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par Brenguļu tradicionālo Tomātu svētku 2021. gada sezonas patīkamo pārsteigumu ne vienam vien pircējam kļuva vietējās piemājas zemnieku saim­niecības «Cīruļi» izaudzētie arbūzi un melones, kurus degustētāji novērtēja ar viennozīmīgu uzslavu: «Neticami saldi un gardi!»

Art vai neart – tāds ir jautājums

29.Marts, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš no 2023. gada janvāra spēkā ir jaunā ES KLP un Latvijas KLP Stratēģiskais plāns, kas līdzi nes pārmaiņas atbalsta maksājumos un to saņemšanas nosacījumos, ne viens vien lauksaimnieks sev pamatoti uzdod arī šo: art vai neart, bet nu jau plašākā nozīmē, ar to saprotot arī bezaršanu jeb tiešo sēju, minimālu augsnes apstrādi, sabalansētu augu seku, papuves.

Ar latvieša sīkstumu – piecelties un tālāk iet

22.Februāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Lauksaimniecības datu centra informācija par pienkopības ganāmpulkiem pēc 2021./2022. pārraudzības gada izslaukumiem liecina, ka Valmieras novada Ķoņu pagasta zemnieku saimniecība «Kalnapaipuži», kurā pērn līdz 30. septembrim bija 101 slaucamā govs ar gada vidējo izslaukumu 15870 kg no govs, kļuvusi par produktīvāko ganāmpulku valstī. Ar IVETU, SANDRI un viņu dēlu ARMANDU VILISTERIEM tikāmies robotfermā, kas ekspluatācijā nodota 2018. gadā, tajā par govju paaugstinātu labturību gādā ne tikai saimnieku trijotne, bet arī mākslīgais intelekts – astoņi dažādi roboti. Sarunas tēma: ģimene mūsdienu lauku sētā.

Piena iepirkums – atkal zem pašizmaksas

14.Februāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Valmierā – maksimāli tuvāk Vidzemes piensaimniekiem – notika biedrības «Zemnieku saeima» valdes paplašinātā izbraukuma sēde par situāciju piena nozarē un iespējamiem tās risinājumiem īstermiņā un ilgtermiņā.

Zaļumi no Smiltenes – arī Valmierā

27.Janvāris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Kad kopš 2022. gada 24. marta Valmierā pie tirgus paviljona ceturtdienu vakaros darboties sāka Valmieras novada zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņš «REKO», tajā ar savu produkciju līdzdarboties viens no pirmajiem atsaucās arī Smiltenes novada zemnieku saimniecības «Saimnieki» īpašnieks, uzņēmējs KRISTAPS STRAZDIŅŠ. 

Ar Nameja gredzenu pirkstā

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Piena lopkopībā, graudkopībā un sēklkopībā ilgus gadus strādājošo, bijušās zemnieku saimniecības «Ataugas» saimnieci, tagad SIA «Lauksalaca» valdes priekšsēdētāju, vairākkārt arī Mazsalacas domes deputāti, kā arī dažādu sabiedriski nozīmīgu iniciatīvu finansiālo atbalstītāju LARISU GERASIMOVU mūspusē pazīst daudzi. Oficiāli viņa ir cittautiete, bet pēc savas būtības un izjūtām – latviete. Par to tad arī šis stāsts.

Vērtīga pieredze un jēgpilns brīvais laiks

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Pirms Ziemassvētkiem, kā zināms, notika «Valmieras novada Jaunatnes gada balvas 2022» pasniegšana vairākās nominācijās par jauniešu brīvprātīgo darbu, sabiedriski nozīmīgu iniciatīvu projektu realizāciju un Dimanta jauniešu noteikšana. Tik vērienīgi, esot visiem vienkopus, Valmieras novadā tas notika pirmo reizi. Pārsteidza, ka tik daudzi dažāda vecuma jaunieši iesaistās gan skolas, gan arī neformālo grupu, Jauniešu centru un pat starptautiskos projektos. Plašāku stāstījumu par to lūdzām Valmieras novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālistei DAINAI ROZEI.

"Gulbīt’s" desertu darbnīca – oriģināli meistardarbi

13.Janvāris, 2023
Mājā un sētā
Laikrakstā

Mūspusē zināmās juristes LINDAS ĻEBEDEVAS pandēmijas laikā izveidotā un Valmierā, Rīgas ielā, atvērtā nelielā konditoreja daudziem ir patīkams pārsteigums un reizē arī izbrīns gan par uzdrīkstēšanos, gan arī par to, ka dažādo desertu un kūku gatavotāja ir viņa pati. Šajā sarunā par to, kā paralēli juristes darbam izdodas iejusties un radoši izpausties citā jomā.

Darbnīca, kur rada svētku sajūtu un pārsteiguma prieku

23.Decembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Par zīmola «Uzkūko» un Rencēnu kūku darbnīcas izveidotāju, mājražotāju ANETI ĀDAMSONI laikrakstā pirmo reizi vēstījām 2020. gadā, kad viņa toreizējā Burtnieku novada uzņēmējdarbības atbalsta konkursā «Ideja Burtnieku novadam», iesniedzot savu biznesa plānu par mājražošanas – meistarklases radīšanu, bija ieguvusi otro vietu un naudas prēmiju. Nominācijā Burtnieku novada mājražotājs – amatnieks Anetei tika «Uzņēmēju gada balva 2020».

Pieprasīts pakalpojums, bet problēmu netrūkst

21.Decembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš Valmieras novadā izveidota Sociālo lietu pārvalde ar vairākām struktūrvienībām, piemēram, ģimenes un sociālajam atbalstam, veselības aprūpei un tās veicināšanai, atbildīgo speciālistu rūpju lokā ir nonākuši arī novada feldšeru punkti jeb medpunkti, kuros par lauku iedzīvotāju veselību joprojām gādā ārsta palīgi. Ko pakalpojuma nodrošināšanā un kvalitātes uzlabošanā izdevies paveikt pēc administratīvi teritoriālās reformas? Atbildes meklējām pie Valmieras novada pašvaldības Sociālo lietu pārvaldes vadītājas KAIJAS MUCENIECES.

Ziemassvētku tirdziņā ar sala "kniebienu" degunā

13.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā, Vecpuišu parkā, neskatoties uz to, ka dažam viņa mājvietā termometra stabiņš esot rādījis pat mīnus 19 grādus, bet citam 15 grādus, mājražotāji, amatnieki, zemnieki un uzņēmēji vai no visiem Latvijas reģioniem kuplā skaitā bija saradušies kopā, lai iepriecinātu pircējus ar savu daudzpusīgo Ziemassvētku preču klāstu. Plašāk par tirdziņu lasiet trešajā lappusē.

Dabas veltes – burciņās un spainīšos

9.Decembris, 2022
Mājā un sētā
Laikrakstā

Jau ne reizi vien publikācijās esam stāstījuši par vietējo zemnieku/ mājražotāju un pircēju izveidoto tiešsaistes tirdziņu REKO Valmierā, kas ceturtdienu pievakarēs Valmieras tirgū darbojas jau kopš šā gada 24. marta.