Māra Rone

Māra Rone

Uzņēmējdarbības pamatā – gadiem izkopta rokdarbu prasme

12.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ar Naukšēnu novada Nurmos dzīvojošo un strādājošo pašnodarbināto uzņēmēju INESI ĶEZBERI «Liesma» nesen iepazinās Rūjienas pilsētas svētkos – vietējo amatnieku, mājražotāju un zemnieku ražojumu tirdziņā. Mūs tāpat daudzus citus tirgus apmeklētājus uzrunāja un patīkami pārsteidza Ineses adījumi no lina: moderni un ļoti kvalitatīvi nostrādāti.

Mana balss vajadzīga arī tava balss

11.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

PVN likmes samazināšana līdz 5 % Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem mūsu sadzīvē un iepirkumu ikdienā darbojas jau trešo gadu, un visas ar to saistītās puses vienprātīgi ir atzinušas, ka šis ilgi, nebūt ne viegli sabiedrības interesēs gatavotais un ieviestais pasākums ir devis lielu pienesumu gan lauksaimniekiem, vietējo augļu, dārzāju un ogu audzētājiem, gan arī patērētājiem. Aprēķini parāda, ka ar šo soli par 14 % ir pieaudzis svaigo augļu un dārzeņu patēriņš pārtikā, pie kam tie tagad ir lētāki un pircējiem pieejamāki nekā kaimiņos – Igaunijā un Lietuvā.

Lai kaņepes nebūtu lielais nezināmais

5.Augusts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Mazsalacā notika uzņēmēja un zemnieka Mareka Bērziņa ZS Lojas un uzņēmējas Ivetas Pāvulas SIA Spelta rīkotā Lauku diena, kas tāpat kā pārtikas kaņepju audzēšanas tehnoloģijām veltītais trīs gadu pētnieciskais projekts notika sadarbībā ar Agroresursu un ekonomikas institūtu un uzņēmēja, aktiera Ivara Auziņa SIA Transhemp.

No degradētas vides līdz ziedošam parkam

5.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Raunas novada tūrisma ceļvedī par SIA Raunas Ceplis teikts: «Keramikas darbnīca, kurā ir iespēja iepazīt keramikas trauku un dažādu dizaina priekšmetu izgatavošanas procesu no vietējā māla iegūšanas līdz gataviem izstrādājumiem. Sakopta, ainaviska vieta dažādām tūristu aktivitātēm un atpūtai.»

Liesma nesen pieteicās ciemos, un mums ļoti palaimējās, jo gida lomā bija pats uzņēmuma saimnieks EDMUNDS CINIS.

Tikai uz priekšu (6)

31.Jūlijs, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Globālās pandēmijas izplatības rezultātā noteikto pulcēšanās ierobežojumu dēļ arī Latvijā visvairāk cietušās uzņēmējdarbības nozares ir kultūra, tūrisms, kā arī viesnīcu un viesmīlības serviss. «Liesma» pieteicās ciemos pie Rūjienas novada uzņēmējiem AIGAS NILVAKAS un VALDA ZIEDIŅA, lai uzzinātu, kā viņu vadītais viesu nams «Lauvas līcis» ir pārlaidis šo mums visiem tik sarežģīto laiku.

Pašmāju ogas, augļi un dārzeņi – pieejamība un patēriņš

29.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nu jau pagājis labs laiks, kopš Latvijā tiek piemērota pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazinātā 5% likme svaigiem tepat mūsu zemītē augušiem augļiem, ogām un dārzeņiem. Atcerēsimies, ka to patērētāju un vietējo ražotāju labā izcīnīt nenācās viegli, bija taču neskaitāmas diskusijas, prognozes un saskaņošanas visdažādākajos līmeņos, līdz beidzot pircēji veikala plauktos cenu zīmēs ieraudzīja tik ilgi gaidītās, pozitīvās pārmaiņas. Nu jau pie tām esam tā pieraduši, ka pat vairs nesekojam līdzi ne savu iepirkšanās paradumu maiņai, ne arī maciņa kopējam ieguvumam.

Paipusu Parks vienīgais Eiropā piedāvā nakšņošanu hamakos

28.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēdējā laikā daudz pozitīvu atsauksmju no rūjieniešiem nācies dzirdēt par KRISTĪNI un EDGARU BOLĒM un viņu izveidotā «Paipusu Parka» sportiski radošajām aktivitātēm, bagātinot dažādus novada pasākumus. Šovasar viņi jau ir gādājuši par aizraujošu laivu braucienu, izklaidējošu velobraucienu, atraktīviem uzdevumiem «Citādos saldējuma svētkos», un nesen viņi jautrākus padarīja Rūjienas novada sporta svētkus Jeru skolas sporta laukumā. Liesma devās ciemos uz Jeru pagastā esošo Paipusu muižu. Tās tagadējie saimnieki ir Edgara vecāki, kuru bioloģiskā saimniecība «Arumi» – plašā apkaimē pazīstamie asinsdesu ražotāji.

Laižam zaļumos!

28.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Liepkalnu» maiznīcai vasara, kā ierasti, ir laiks, kad uzņēmuma ražotnēs priekšplānā izvirzās zaļumos līdzņemamo produktu ražošana.

Tiesnešu namiņa pārvērtības sākušās

28.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Liesmā» ne reizi vien jau esam rakstījuši par Latvijas – Krievijas sadarbības kopprojektu «Zaļie torņi», kura sagatavošanas darbi prasīja vairākus gadus. Rūjiena, kā zināms, ir šā projekta galvenais partneris. Šovasar šā vērienīgā starpvalstu projekta realizācija ir sākusies.

Sezonu atklāj agrāk – ar ziemas miežiem

22.Jūlijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīva «VAKS» mājaslapas ieraksts vēstīja, ka jaunā 2020. gada ražas vākšanas sezona ir oficiāli atklāta. Sagaidītas pirmās kravas «VAKS» ražošanas bāzēs Valmierā, Gulbenē, Varakļānos un arī «VAKS» Sēklu fabrikā Valmierā. Piedāvājam sarunu ar «VAKS» valdes priekšsēdētāju INDULI JANSONU.

Beidzot! Vai problēmu "vezums" iekustēsies?

17.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kad vēl Zemkopības ministrija regulāri ik pavasari pie sevis organizēja Reģionālās preses dienu, kurā žurnālistiem aci pret aci bija iespējams satikt vai visu ministrijas pakļautības departamentu un dienestu speciālistus, lai aktuālāko nozares informāciju saņemtu, tā teikt, pa tiešo no pirmavota, mums radās pārliecība, ka, mainoties lauku attīstības programmām un to finansējumiem, arvien kādas sabiedriski svarīgas problēmas risinājumam tā joprojām nepietika. Runa ir par papildu finansējuma atrašanu mežu ugunsdrošībai.

Trase, kur valda azarts un mežonīgs ātrums

9.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trases automodelisms, kā zināms, ir tehnisks sporta veids, kur sacensību dalībnieki sacenšas ar pašizgatavotiem elektriski vadāmiem automodeļiem mērogā 1:24 vai 1:32, kas brauc pa speciāli izveidotu trasi ar īpašām rievām jeb sliedēm.

Šogad – pludmale, atpūtas vieta un informatīvie stendi

9.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kopš 2014. gada Rūjienas novada aktīvākie iedzīvotāji vai to interešu grupas iesaistās katru gadu no jauna izsludinātajos Rūjienas novada pašvaldības projektu konkursos «Iedzīvotāji veido savu vidi». Tāds labo ideju un darbu finansiālā atbalsta iegūšanas projektu konkurss notika arī šopavasar. 

Kad krīt piena cena un ražošanas apjomi

3.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pašreizējie krīzes apstākļi jau kopš marta negatīvi ietekmējuši arī mūsu valsts piena ražošanas nozari. Lauksaimniecības datu centra informācija apliecina, ka aprīlī valstī nodotā svaigpiena apjoms sarucis par 2,8% salīdzinājumā ar pērno gadu. Turpinājies arī  ganāmpulku skaita kritums, to nu ir par 9,6% mazāk nekā aizvadītā gada aprīlī, bet slaucamo govju skaits samazinājies par 4,9%. 

Divi vienā – hobijs un dzīvesveids

3.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Šā gada 10. maijā apritēja 20 gadi, kopš MAIJA KLEINBERGA un DACE STŪRE, saliekot kopā savus zirgus un zināšanas zirgkopībā, izveidoja SIA «Zirgaudzētava Kocēni». 

Mazs, filigrāns "japāņu" dārziņš Valmierā

29.Maijs, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Stacijas ielā 9, ieejot veikala «Kaprīze» birojā, ienācējam uzreiz top skaidrs, ar ko ir darīšana. Pie vienas no sienām – neskaitāmi konkursa «Latvijas labākais tirgotājs» apbalvojumi, kas apliecina uzņēmējas ANITAS STREIČAS paveikto kā Valmieras, tā arī vairākos viņas Rīgas veikalos. 

Gājputni prom – problēmas paliek

20.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vērīgākie lauku ceļu braucēji droši vien būs pamanījuši jaunus vaibstus mūsu skaistās dabas ainavās. Ne vienā vien perfekti iekoptā un sastrādātā sējumā ik pa gabalam šopavasar parādījušies nelieli baltās polietilēna plēves vigvami.

Atlika laika tam, kam agrāk pietrūka

19.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar valdības ziņu kopš 12. maija, kā zināms, ir nedaudz mīkstināti dažādi pēdējo mēnešu ierobežojumi sabiedrības veselības un drošības labā. Durvis pamazām atkal atver un darbu klātienē atsāk ne viens vien uzņēmums vai iestāde. Arī pašvaldībās. «Liesma» 13. maijā pabija Rūjienā. Piedāvājam sarunu ar Rūjienas novada kultūras un tūrisma centra vadītāju GUNU ĶIBERI un Rūjienas kultūras nama vadītāju ILZI LESKU.

Zied dobe – Latvijas karoga krāsās

15.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Teikšu, kā ir: Rūjiena arvien turpina patīkami pārsteigt. Arī pašlaik, kad, ar valdības ziņu mīkstinot dažādos ierobežojumus sabiedrības veselības un drošības labā, pilsētā pamazām, joprojām ievērojot distancēšanos, atsākas vairākas sportiskās un kultūras dzīves aktivitātes.