Māra Rone

Māra Rone

«Laimes bļodu» piepilda ar ģimenisku kopā būšanu

13.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā vienmēr viesmīlīgajās Ķoņu dzirnavās notika Jauniešu organizācijas «Ligzda» sadarbībā ar Rūjienas multifunkcionālo Jauniešu iniciatīvu centru un Ķekavas novadu organizētā bērnu vasaras nometne «Laimes bļoda». Šī, izrādās, nebūt nav pirmā abu pušu sadarbība un kopā būšana gan klātienē, gan arī digitālajā platformā.

Laņģezers – idille makšķerniekiem, peldētājiem un krastā sēdētājiem

13.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nevalstiskā organizācija biedrība «Laņģezers» dibināta 2004. gadā, bet kopš 2013. gada tā ir uzņēmusies rūpes un atbildību par atpūtas vietas «Laņģezers» apsaimniekošanu, kas nozīmē tās labiekārtošanu, kopšanu un uzturēšanu brīvi pieejamu atpūtniekiem. Biedrības moto joprojām apliecina apņēmību: «Saglabāt sakoptu un ekoloģiski tīru apkārtējo vidi».

Lopbarības gatavošana – starp lietiem un sauli

16.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Lauksaimniekiem šis pavasaris un vasaras sākums atkal kārtējo reizi tā kārtīgi pakutina nervus. Nepietika ar to, ka biežo un pamatīgo lietavu dēļ daudzviet graudkopji fiziski ar lauksaimniecības tehniku netika uz lauka, tādēļ daļa vasarāju tā arī palika neapsēti. Kad nu, vasarai sākoties, piensaimniekiem bija jāsāk zāles pļaušana un lopbarības gatavošana, – atkal bija klāt tā pati pielijušo lauku problēma.

Būvlaukumā – ar skatu rītdienā

15.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad «Liesma» aizvadītā gada rudenī pēdējoreiz ciemojās SIA «Rūjienas saldējums» ražotnē, jo šokolādes saldējums ar brūkleņu piedevu šokolādes vafeles konusā nesen bija ieguvis Starptautiskās izstādes «Rīga Food» kārtējo, nu jau otro zelta medaļu, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, direktors un vienīgais īpašnieks IGORS MIEZIS teica: «Attīstībā turpinām iet tālāk pa savām, pašu izliktām ceļa zīmēm nākamajiem pieciem gadiem.»

No viena maza sīpoliņa

11.Jūnijs, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

«Ziemeļvidzemes daba, miers un harmonija kopš seniem laikiem ir apvijuši Oleru apkārtni. Jau kopš 1588. gada dokumentos parādās Oleru muižas vārds. Pašreizējais Oleru muižas ansamblis celts 18. gadsimta 80. – 90. gados agrīnā klasicisma stilā. Ēkas novietotas ap parādes pagalmu. Centrā – muižas kungu māja, kuras apaļā zāle ved uz ainavu dārzu,» – teikts vienā no tūrisma ceļvežiem.

Ar patiesu prieku par vietējo

9.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka labas ziņas vienmēr priecē. Nupat arī manu kolēģu un paziņu e-vides saziņā cirkulē no viena otram pārsūtīta informācija par pirmajām Latvijas zemenēm. 

Ar sapni par "Amatu māju"

4.Jūnijs, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Jau rakstījām, ka aizvadītās nedēļas nogalē Rūjienā «Citādos Saldējuma svētkos» pilsētas un novada iedzīvotājiem, kā arī ciemos sabraukušajiem bija sagādāti vairāki patīkami pārsteigumi. 

Spļāviens sejā (3)

3.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

«Mazo skrūvīti pamana tikai tad, kad tā dažādu apstākļu dēļ pēkšņi ir salūzusi un apturējusi visu lielo mehānismu» – šīs Jetes Užānes jeb tautā mīļi sauktas par Cimdiņu Jeti «Dienu grāmatā» rakstītās rindas nezin kādēļ man ienāca prātā tagad, kad no lauksaimnieku un mežsaimnieku nevalstiskajām organizācijām saņēmām medijiem izplatīto ziņu par šomēnes gaidāmajām protesta akcijām. 

Svētki – saldējumam un pilsētai

1.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Neskatoties uz Covid-19 klātbūtni un maija nogalei neraksturīgi drēgnajiem laika apstākļiem, aizvadītajā sestdienā, tradīciju turpinot, Rūjienu pieskandināja, iekrāsoja un visas dienas garumā krietnu optimisma devu (ai, kā mums tā noder!) dāvāja Rūjienas saldējuma svētki.

Mētāšanās ar vārdiem

26.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Piekritīsiet, ka pārspīlētu un skarbu vārdu kaujas nekad neko labu nav nesušas, vien padarījušas vēl plašāku, neparedzamāku pašu kaujas lauku. Liekas, ka tieši tā nupat, pamatīgi sabiezinot krāsas, kārtējo reizi noticis mediju telpā. Tracis liels!

Pilsēta turpina "sakopties"

20.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rūjienā Rūjas abos krastos pašlaik vairākos pilsētas infrastruktūras uzlabošanas objektos vienlīdz aktīvi norit remonti. Par jau iesāktajiem un visdrīzākajā laikā gaidāmajiem kopējās dzīves telpas uzlabojumiem stāsta Rūjienas novada pašvaldības Nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs DAIRIS LĀCIS.

Terasēs – abpusējs atkaltikšanās prieks

19.Maijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Rit otrā nedēļa, kopš, ievērojot pandēmijas laika distancēšanās un drošības pasākumus, atkal klientu apkalpošanai klātienē ir atvērtas kafejnīcu, bistro un restorānu āra terases. Lai arī nemīlīgie laika apstākļi nav īsti tam piemēroti, apmeklētāju pieplūdums terasēs nepārprotami liecina, ka cilvēki ir noilgojušies pēc savstarpējas komunikācijas un pasēdēšanas tuvāko lokā pie skaisti klāta galda. 

Atzīmējot Starptautisko celiakijas dienu

18.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Celiakija, kā zināms, ir auto­imūna slimība, kas rodas cilvēkiem ar ģenētisku noslieci uz to. Tā skar aptuveni vienu divus cilvēkus no simta, un viņiem, uzturā lietojot glutēnu (lipekli), rodas tievās zarnas iekaisums.

«Zirgaudzētavas Kocēni» īpašniecēm – zemkopības ministra apbalvojumi

12.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Latvijas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards  aprīļa nogalē par sasniegumiem lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā pavisam 67 nozares pārstāvjiem – lauksaimniekiem, speciālistiem, zinātniekiem, mācībspēkiem un arī valsts pārvaldes darbiniekiem – piešķīra Zemkopības ministrijas (ZM) augstāko apbalvojumu: medaļu «Par centību» un ZM Atzinības rakstu.