Ar sasniedzamo mērķi līdz 2030. gadam
Biedrība «Latvijas Aitu audzētāju asociācija» (LAAA) jau 2013. gadā izstrādāja dokumentu «Latvijas aitu audzēšanas nozares attīstības stratēģija līdz 2030. gadam», kurā uzskaitīti veicamie darbi, lai Latvijas aitu audzēšana būtu pelnoša un augoša gaļas ražošanas nozare ar nozīmīgu daļu kopējā valsts lauksaimniecības struktūrā.
Profesionāļu diena aitkopjiem
Lai radītu labvēlīgu vidi aitu audzēšanai un turpinātu attīstīt aitkopību par konkurētspējīgu ilgtermiņa nozari, LAAA par prioritāriem izvirzījusi šādus uzdevumus: pārstāvēt biedru intereses valstiskajās un nevalstiskajās institūcijās; sagatavot un virzīt apstiprināšanai uz attīstību vērstus dokumentus; izstrādāt un īstenot Ciltsdarba programmas aitu šķirņu audzēšanai; nodrošināt dažādu šķirņu teķu pārbaudes un salīdzinājumus kontrolnobarošanas stacijā «Klimpas» Jeru pagastā; saglabāt Latvijas tumšgalves šķirnes ģenētisko populāciju; izkopt Latvijas tumšgalves kā mātes šķirni tīraudzēšanai un izmantošanai mērķtiecīgai krustošanai ar citām šķirnēm; piedalīties un regulāri organizēt lauksaimniecības izstādes, seminārus, konferences.
LAAA gadskārtējie pasākumi «Aitu dienas» – Latvijas Brīvdabas muzejā un kontrolnobarošanas stacijā «Klimpas» Rūjienas novadā – jau sen vairs neprasa īpašas reklāmas, jo to apmeklētāju un interesentu pulks gadu no gada tikai pieaug. Tiesa, Covid-19 ierobežojumi šogad veikuši savas korekcijas, tādēļ 29. augustā «Klimpās» notika nevis tradicionālā Aitu diena, bet gan Profesionāļu diena aitkopjiem, kuras programma bija bagāta ar vairākām nozares attīstībai svarīgu tēmu lekcijām un diskusijām, piemēram, par ciltsdarba lomu aitkopībā, par barības vielām un to sagremojamību nobarojamiem jēriem, jēru eksporta iespējām un atbilžu meklēšanu uz jautājumu: vai viegli izaudzēt bioloģisko jēra gaļu?
KLIMPĀS. Šovasar, 29. augustā – Aitu dienas tradicionālā izstāde. Aigara Lapiņa foto
Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv