Ar tautas mūziku sirdī

- 7.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šķiet, ikviens latvietis kaut reizi mūžā ir bijis kādā pasākumā vai koncertā, kur spēlē tautas muzikantu kopa un it kā neviļus kāja pati piesitas īstajā ritmā. Tautas muzikantu kopu Latvijā nav ļoti daudz, bet ir pietiekami, un viena no šīm kopām atrodas Sēļos. Aicināju IVETU DUKAĻSKU – «Sēļu muižas muzikantu» vadītāju – uz sarunu par un ap tautas mūziku un muzikantiem.

Kas muzicē «Sēļu muižas muzikantos»? Kādi instrumenti tiek spēlēti?

Tautas mūzikas kopa «Sēļu muižas muzikanti» kopā sanāca 2015. gada decembrī un 2016. gadā nostiprinājās grupas sastāvs. Kopā muzicējam septiņi cilvēki: Helju Kluce (vijole), Irīna Pupiņa (vijole), Uģis Vītiņš (akordeons, cītara, balss), Mārtiņš Roziņš (kontrabass, balss), Jana Slokenberga (cītara, mandolīna, kontrabass, mazās bundziņas, balss), Zintis Audze (balss) un Iveta Dukaļska (mazās bundziņas, akordeons, cītara, balss). Lielākā daļa tautas mūzikas kopas dalībnieku spēlē vismaz divus mūzikas instrumentus. Grupā sākotnēji muzicēja arī Māris Meisters, Lidija Veidemane un Juris Vītiņš. 

Kas ir tā mūzika, ko spēlējat? 

Kas ir tautas mūzika? Es teiktu, ka tā ir mūzika, ko tauta pati ir radījusi atbilstoši savai mentalitātei un nepieciešamībai to lietot dzīves svarīgākajos brīžos. Spēlējam mūziku, kas cilvēkiem ir noderīga dažādos svētkos – svinot gadskārtu svētku, (Ziemassvētkus, Lieldienas, Apjumības u.c.), svinot kāzas, dzimšanas dienas. Vai arī vienkārši spēlējam deju vakaros, zaļumballēs, amatnieku tirdziņos, privātajās ballītēs un citur.

SĒĻU MUIŽAS MUZIKANTI 2019. gadā muzicēja festivālā Lietuvā, Šauļos. Foto no Ivetas Dukaļskas personīgā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru