Elva Grigule

Elva Grigule

Desmit gadu pieredze kūku cepšanā

24.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

GUNITA MOSKOVLJEVIČA ir no Alojas novada, viņa ir kūku meistare, uzņēmuma «GG Kūknīca» īpašniece. Gadu laikā iemācījusies veidot dažāda veida kūkas, kā arī smalkus, trauslus kūku dekorus. «Liesma» Gunitu aicināja uz sarunu par jaunākajām kūku tendencēm un viņu pašu. 

Solīts makā nekrīt?

23.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

18. februārī apstiprināja vienreizēja 500 eiro pabalsta izmaksu par katru bērnu, tie tiks izmaksāti par katru bērnu personai, kurai laikposmā no 2021. gada 1. marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir tiesības uz bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam, ģimenes valsts pabalstu vai piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, vai kurai sakarā ar bērna piedzimšanu ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un bērns ir piedzimis līdz ārkārtējās situācijas beigām.

Sveces kā deserts

19.Februāris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Februāris tiek dēvēts par Sveču mēnesi, jo parasti šajā laikā tikušas lietas sveces visa gada vajadzībām. Protams, sākotnēji tās pildījušas tikai apgaismošanas funkcijas. 

Jau izvēlēta jaunā luga

18.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš 2012. gada amatierteātra «Ramata» režisore un vadītāja ir GUNTA MASKAVIČA. 2020. gadā viņa saņēma apbalvojumu «Gada cilvēks kultūrā» par aktīvu un radošu darbu, vadot amatierteātri «Ramata», veidojot izrādes un sagaidot amatierteātra 25 gadu jubileju. «Liesma» Guntu aicināja uz sarunu par un ap teātri un izrādēm. 

Mazsalacā Pasta iela kļūst par Gustava Ērenpreisa ielu

17.Februāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai godinātu Mazsalacā dzimušo velosipēdu izgatavotāju Gustavu Ērenpreisu, janvāra domes sēdē Mazsalacas novada pašvaldība pieņēma lēmumu pārsaukt Pasta ielu Mazsalacā par Gustava Ērenpreisa ielu. Šobrīd notiek tehniskie darbi, lai sakārtotu adrešu reģistru un izgatavotu jaunas ielas norādes. 

Atbalsts ir svarīgs (1)

12.Februāris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Lai atbalstītu daudzbērnu, trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes no Valmieras, biedrība «Gādīgās rokas» šajā grūtajā laikā piedāvā sniegt palīdzību, nodrošinot ar pārtiku, apģērbu, sadzīves un citām nepieciešamām pamatlietām.

Krāpniecības shēmas internetā

11.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pēdējā laikā savā Facebook draugu joslā ieraugu,  ka viņi ir tikuši apkrāpti internetā. Šobrīd tas ir pat ļoti izdevīgs laiks, lai darbotos interneta krāpnieki, – cilvēki strādā no mājām, iepērkas internetā, pārbauda savu e-pasta kastīti pietiekami bieži.

Mirkļi, kurus atcerēties

5.Februāris, 2021
Viesis
Laikrakstā

LOTĀRS ZARIŅŠ ir aktīvs jaunietis, kurš saka jā dažādām avantūrām – devies stopēt pa Eiropu, bijis Erasmusā uz Portugāli, izbraucis Gauju visā tās garumā, bijis Pasaules čempionātā hokejā. Viņš 2020. gadā pabeidza Vidzemes Augstskolu un pašlaik strādā ReTV par žurnālistu, kā arī ir radošais gars Hokeja Blogā. 

Saudzēsim savas acis!

3.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pašlaik ļoti daudzi cilvēki strādā no mājām, skolēni un studenti mācās attālināti, un tas nozīmē, ka lielākā dienas daļa tiek pavadīta pie datora ekrāna. Ir ļoti svarīgi atpūtināt acis, lai nekaitētu savai redzei. 

Potenciāls patstāvīgai dzīvei

29.Janvāris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Grupu dzīvoklis ir vieta, kur cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem un 2. grupas invaliditāti dzīvo un apgūst patstāvīgai dzīvei nepieciešamās prasmes un iemaņas.

Pakalpojumi sociālajā dienestā

28.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas novada Sociālais dienests ir Mazsalacas novada pašvaldības izveidota iestāde, kas administrē un nodrošina sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanu personām, kuras ir reģistrējušas savu dzīvesvietu Mazsalacas novada pašvaldības teritorijā. 

Sargāsim sevi!

26.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

No 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem autonomajiem ugunsgrēka detektoriem jeb dūmu detektoriem. Tas nozīmē, ka jau ir pagājis vairāk nekā gads, kopš šīm ierīcēm ir jābūt uzstādītām mājokļos.

Ziemas prieki Mazsalacā

26.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sākot no stadiona, aiz Mazsalacas vidusskolas (adrese Parka iela 30) izveidota slēpošanas trase. Apļveida trase šķērso arī asfaltēto ceļu Skaņākalna dabas parkā, tāpēc iebraukt ar automašīnu parka teritorijā ir iespējams tikai līdz Eņģeļu alas stāvlaukumam.

Turpinot celt latiņu

22.Janvāris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

ALĪNA ŠMITE ir fotogrāfe, kura specializējusies mazuļu fotografēšanā. Protams, foto­grafē arī gaidību laiku, ģimenes foto un bērnus, tomēr Alīna atzīst, ka fotografēt mazuļus viņai ir sirdslieta. 

Pakalpojumi, kas turpina darboties

21.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pilsētas pašvaldība naktspatversmes pakalpojumu ir deleģējusi veikt biedrībai «Latvijas Samariešu apvienība» sociālo pakalpojumu centrā «Vanags» Ūdens ielā 2C, nodrošinot iespēju līdz 15 personām bez noteiktas dzīvesvietas saņemt gultasvietu, vakariņas un izmantot dušas pakalpojumu.

Ir svarīgi veidot ģimeni Latvijā

20.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par Rīgas pils tradīciju kopš Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas prezidentūras laikiem ir kļuvusi svētku egles iedegšana Rīgas pils laukumā kopā ar dižģimenēm no visiem Latvijas novadiem un pilsētām.