Elva Grigule

Elva Grigule

Būt blakus

7.Maijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Mātes diena jeb māmiņas diena ir starptautiski svētki par godu māmiņām, tie Latvijā tiek svinēti maija otrajā svētdienā. Mātes dienas noskaņā sarunājāmies ar sievieti, kas bieži vien ir blakus tajā svarīgajā dzīves brīdī – dzemdībās. 

Pesticīdu lietošanas sērga nemazinās

5.Maijs, 2021
PROJEKTS
Portālā

Pesticīdi ir ķīmiskas vielas vai vielu maisījumi, kam piemīt toksiskas īpašības, tāpēc tos izmanto nevēlamu organismu kontrolei un iznīcināšanai, galvenokārt lauksaimniecības kultūru sējumos, bet nevar izslēgt arī to nonākšanu apkārtējā vidē. Par pesticīdu ietekmi uz bitēm stāsta ILZE MEŽNIECE, Latvijas Permakultūras biedrības valdes locekle un viena no kampaņas "Dzīvā zeme" organizatorēm.

Veidot savas tradīcijas

30.Aprīlis, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

4. maijā Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadiena. 1990. gada 4. maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu», pāršķirot jaunu – baltu – lappusi Latvijas vēsturē. 1990. gada 4. maija Neatkarības deklarācija pielīdzināma valsts otrajai dzimšanas dienai – neapšaubāmi tas bija nozīmīgs brīdis mūsu valsts dzīvē.

Par latvieti kļuva Amerikā

28.Aprīlis, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Kā jūs kļuvāt par valmierieti? 

Dažkārt, kad iepazīstinu ar sevi, saku, ka esmu īstena Rīgas centra meitene, jo tur esmu augusi un skolojusies līdz pat 18 gadu vecumam. Par patiesu valmierieti sevi varu saukt nedaudz vairāk nekā gadu, jo tad sāku strādāt Valmieras novada fondā. 

Vēlme ko mainīt kā dzinulis

23.Aprīlis, 2021
Viesis
Laikrakstā

ANNIJA SKUDRA ir aktīva jauniete, kas šobrīd studē Vidzemes Augstskolā, komunikācijas un sabiedrisko attiecību programmā. Viņa ne tikai studē, bet arī aktīvi iesaistās studentu valdē un dejo tautas deju ansamblī «Gauja». «Liesma» viņu aicināja uz sarunu par darbošanos studentu valdē un studēšanu Vidzemes Augstskolā.

Stopētāju kultūra

22.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Es zinu vairākus cilvēkus, kuri ir pārvietojušies stopējot jeb mēģinot noturēt kādu mašīnu, kas dodas viņiem vēlamajā virzienā. Ja paveicas, tad ar vienu mašīnu var aizbraukt līdz pat iecerētajam galamērķim, ja ne, tad var pat visa diena paiet, kamēr nonāc galapunktā.

Gatavi jaunajai sezonai

21.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «Aloja Agro» galvenie darbības virzieni ir cietes un galda kartupeļu audzēšana; bezglutēna graudaugu un pākšaugu audzēšana, sēklas materiāla pavairošana; zālāju un āboliņa sēklas pavairošana; lauksaimniecības tehnikas pakalpojumu sniegšana zemniekiem; kartupeļu šķirņu, bioloģiski atļautu produktu un augsnes ielabotāju izmēģinājumi. «Liesma» devās uz sarunu par un ap kartupeļiem un bioloģisku saimniekošanu. 

Valmierā uzsāk darbību Centrs riska grupas jauniešiem

16.Aprīlis, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

«OPEN» radošais centrs ir vieta, kur riska grupas jaunieši (13 - ...) var iet un vienkārši pavadīt savu brīvo laiku vai arī radoši izpausties – vizuālajā mākslā, mūzikā vai pavārmākslā. Jauniešiem darbošanās šajos centros ir bez maksas. No 12. aprīļa tāds ir arī Valmierā, bet vēl daudz kas nepieciešams, lai centru varētu pilnībā iekārtot.

Pastaiga dabā — kā mācību stunda

14.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad sniegs nokusis un ārā kļūst arvien siltāks, tā vien gribas izkustēties un doties pastaigā. Ir cilvēki, kas pastaigājas pilsētas robežās, ir arī tādi, kas dodas atklāt dabas brīnumus mežos, pļavās un citviet. 

Mācības klātienē Mazsalacas vidusskolā

14.Aprīlis, 2021
Izglītība
Laikrakstā

No 7. aprīļa Mazsalacas vidusskolā mācību procesu klātienē uzsāka 1. – 6. klases un 12. klases skolēni, lēmums pieņemts saskaņā ar valstī noteiktajiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju par drošajiem novadiem, kuros epidemioloģiskie apstākļi pieļauj mācību procesa īstenošanu klātienē. 7. – 11. klases skolēni mācās, ievērojot rotācijas principu, atbilstoši otrā semestra mācību priekšmetu stundu sarakstam. 

Jēru kluba jaunumi

13.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Jēru klubs» ir zemnieku saim­niecība, kas pamatā nodarbojas ar aitkopību. Iespējams iegādāties bioloģiski tīru un veselīgu jēra gaļu, dziju, aitādas, vaislas materiālu – teķīšus un aitiņas audzēšanai.

Remontdarbi Sēļu muižā

13.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kamēr pandēmijā visi ir iepauzējuši ar kultūras pasākumiem, Sēļu muiža šo laiku izmanto, lai veiktu remontdarbus izstāžu zālē, kā arī telpā, kur šobrīd Sēļu tautas nama vadītājai ir kabinets, bet kas nākotnē varētu tikt izmantota kā salons. 

Tamborēti lakati

9.Aprīlis, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

LARISA KONSTANTINOVA tepat Valmierā rada skaistus lakatus, ko var izmantot jebkurā gadalaikā, vai nu ietinoties tajos vai uzmetot uz pleciem. Tomēr tas nav vienīgais – viņa tamborē dažādas sedziņas, mazuļiem zābaciņus, lellēm kleitas, un vēl, un vēl. 

Darinām paši

9.Aprīlis, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Es atceros, ka tad, kad biju mazāka, daudzas lietas  rotaļām mēs veidojām paši mājās, jo veikalā tajā laikā neko daudz vairāk par lellēm – Bārbiju atdarinājumiem un klučiem nopirkt nevarēja. Ja varēja, tad tas maksāja tiešām lielu naudu. 

Telpaugu lološana

7.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā norisinājās Vidzemes Augstskolas studentu apvienības veidotā meistarklase, kurā dalībnieki varēja iemācīties dažādas lietas, kas palīdzētu labāk saprast savus telpaugus. Teoriju par telp­augiem un to kopšanu vadīja Valentīna Pole, agronomijas zinātņu doktore un Dārzkopības institūta pētniece. 

Veicot sociālo darbu

26.Marts, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Katru gadu marta trešajā otrdienā tiek atzīmēta Vispasaules sociālā darba diena. Tas ir laiks, kad īpaši tiek uzsvērts un izcelts sociālā darba speciālistu ieguldījums un tiek vērtēts paveiktais sociālā darba praksē, kā arī spriests par to, kas vēl būtu jāpaveic, lai popularizētu, atbalstītu un veicinātu sociālā darba atpazīstamību un celtu tā prestižu Latvijā.

Vērtība, kas vieno

24.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. martā noritēja jau otrā tikšanās Valmieras un tās apkārtnes iedzīvotājiem, kuriem ir interesants vaļasprieks, hobijs, aizraušanās un kuriem ir svarīga sava novada izaugsme. Šīs tikšanās reizes ir kā iespēja iepazīt citus cilvēkus, ar kuriem ir vienāds hobijs, un dalīties ar idejām, kas saistītas ar vaļasprieku.

Rast risinājumu nestandarta situācijā

24.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Alojietis EGILS VIĻUMSONS ir galdnieks, kā arī uzņēmuma «AleWood» īpašnieks. Uzņēmuma specifika ir koka logu, durvju un cita veida koka konstrukciju izgatavošana. Egils smaidot saka, ka īstenos arī jebkuru klienta ideju, sākot no sētas un vārtiņiem un beidzot ar mēbelēm.