Elva Grigule

Elva Grigule

Pa mazam solītim uz zaļo dzīvesveidu

22.Oktobris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Daudzi cilvēki mūsdienās saprot, cik svarīgi ir ievērot zaļu, ilgtspējīgu dzīvesveidu, lai celtu gan savas dzīves kvalitāti, gan arī pasargātu apkārtējo vidi, un piekrīt tam, ka kaut kas ir jāmaina, taču uzskata, ka tam tāpat nav jēgas.

Nepazaudējot cilvēcību

21.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

To nevar noliegt – pandēmija ir kaut kas citādāks, nekā mēs esam pieraduši. Ir jāklausās dažādas rekomendācijas, kā neizplatīt vīrusu tālāk, tajā skaitā par to, ka biežāk jāmazgā rokas, veikalos jāizmanto dezinfekcijas līdzekļi, jāievēro distance, jāvelk sejas maskas.

Meža dienas Sēļu muižas parkā

21.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar Meža dienu moto «Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!» Valmieras novadā notika vairāki pasākumi, kuru laikā iestādīti dažādi koki un krūmi, kā arī uzzināts daudz jauna par mežsaimniecību un mežu.

Māju sajūta sociālās aprūpes centrā

20.Oktobris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Sociālās aprūpes centri ir mājas pensijas vecuma cilvēkiem un personām ar invaliditāti (izņemot neredzīgus cilvēkus un cilvēkus ar smagiem garīga rakstura traucējumiem), kuri vecuma vai veselības stāvokļa, vai citu iemeslu dēļ vairs nespēj sevi aprūpēt. «Liesma» devās ciemos uz sociālās aprūpes centru «Lode». Sarunā ar tās vadītāju GINTU PUTNU viņa aprūpes centra iemītniekus mīļi dēvē par klientiņiem un mums stāstīja gan par aprūpes centru, gan cilvēku ikdienu.

Rast savu vietu

15.Oktobris, 2021
Viesis
Laikrakstā

GUNDEGA SILIŅA ir cilvēks, kas jau vairāk nekā 10 gadus darbojas nevalstiskajā sektorā. Un gandrīz tikpat ilgi viņu var sastapt Valmieras novada fonda rīkotajos pasākumos – smaidīgu, runātīgu un atvērtu. Tāpēc aicināju viņu uz sarunu par ceļu līdz fondam un darbu tajā. 

Krūmos pamestie mājdzīvnieki

14.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Manā Facebook lentē īpaši daudz parādās tas, ka mājas meklē kaķēni – gan tādi, kas ir divus mēnešus veci, gan jau pusaudzīši. 

Ar tautas mūziku sirdī

7.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šķiet, ikviens latvietis kaut reizi mūžā ir bijis kādā pasākumā vai koncertā, kur spēlē tautas muzikantu kopa un it kā neviļus kāja pati piesitas īstajā ritmā. Tautas muzikantu kopu Latvijā nav ļoti daudz, bet ir pietiekami, un viena no šīm kopām atrodas Sēļos. Aicināju IVETU DUKAĻSKU – «Sēļu muižas muzikantu» vadītāju – uz sarunu par un ap tautas mūziku un muzikantiem.

Baudīt mākslu

7.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sēļu muižā līdz pat 20. novembrim ir skatāmas izstādes, kas tika atklātas mākslas svētkos «.. ir laime būt ar Tevi!». Šajās izstādēs satiekas māksliniece Inita Reimandova un viņas skolotāji, kolēģi un skolēni. 

Rudeni baudīt Alūksnē

6.Oktobris, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Zelta rudens ir klāt, un šis ir īstais laiks, lai dotos apskatīt Latvijas pilsētas. Viena no tām ir tepat Vidzemes novadā – Alūksne. Pēdējā laikā Alūksne ir uzplaukusi un kļuvusi par daudzu iecienītu galamērķi, jo klāt esošajām un stabilajām tūristu iecienītajām vietām pēdējo gadu laikā piepulcējies  vēl šis tas. 

Dalās pieredzē par darbu ar jaunatni

6.Oktobris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

No 26. septembra līdz 1. oktobrim Burtnieku Multifunkcionālajā Jaunatnes iniciatīvu centrā pulcējās Erasmus+ programmas projekta «Dive In» (Diversity&Inclusion: Building Strengths Together) partneri no Lietuvas, Ungārijas un Latvijas – Valmieras Attīstības aģentūras, Valmieras Jaunatnes centra «Vinda».

Par karšu datu drošību

5.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Es nereti iepērkos internetveikalos, jo tas ir diezgan ērts iepirk­šanās veids. Un internetveikalos ir arī plašāka izvēle, tomēr ne par to ir stāsts. Man no iepirkšanās vismazāk patīk maksāšanas process, jo tad vairākkārt ir jāapstiprina, ka esmu tā, kas veic šo pirkumu, jāievada PIN kods – tas citreiz aizņem pat ilgāku laiku nekā pati iepirkšanās. 

«Čaklās bites bodē» kā pārpilnības ragā

1.Oktobris, 2021
Sabiedrība
Laikrakstā

Fonda «Iespēju tilts» mērķis, dibinot uzņēmumu, bija sniegt atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti, ilgstošajiem bezdarbniekiem, cilvēkiem pirmspensijas vecumā, daudzbērnu ģimenēm, tiem, kas prot un vēlas radoši izpausties, kā arī aicināt iedzīvotājus iegādāties preces ar pievienoto vērtību. 

Uzdāvināt košumu

24.Septembris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

SANTA ĀRE veido virtuļus, kas atbilst katra klienta vēlmēm – virtuļi pārtop gan par minjoniem, gan vienradžiem, gan kaķiem, lapsām, lāčiem un daudz ko citu. Šos košos un krāsainos virtuļus ieraudzīju facebook lapā, ar vārdu «Mūsdienu virtulis». Uzzinājusi, ka tos veido Valmierā, aicināju Santu uz sarunu.

Kosmētikas industrijas ēnas puse

23.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen manos sociālajos tīklos vairākkārt parādījās paziņu jautājums, vai Latvijā var nopirkt cruelty free kosmētiku. Cruelty free – tas nozīmē, ka šīs kosmētikas ražotāji savas produkcijas testēšanai nav izmantojuši dzīvniekus.

Neformālā izglītība un brīvprātīgais darbs

22.Septembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

«Erasmus+» programma sniedz starptautiskās sadarbības un mobilitātes iespējas skolu izglītības, profesionālās izglītības, augstākās izglītības un pieaugušo izglītības jomā. Tā ir iespēja, ko var izmantot kā pieaugušie, tā jaunieši. Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja jauniešiem vecumā no 17 līdz 30 gadiem kādā no programmas «Eiropas Solidaritātes korpuss» dalībvalstīm 2 – 12 mēnešus strādāt uzņēmējorganizācijā, ar savām idejām un darbu palīdzot realizēt tās mērķus.

Tā paiet laiks

22.Septembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Dienas centri bērniem un jauniešiem nodrošina iespējas attīstīt viņu spējas, izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Dienas centru mērķis ir veicināt sociālo prasmju un iemaņu attīstību, veikt izglītošanu, nodrošināt brīvā laika pavadīšanas iespējas bērniem un jauniešiem.

Internets NAV bērnam droša vide!

17.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Manos bērna gados Latvijā parādījās datori ar Windows 95 operētājsistēmu. Šāds brīnums nebija katrā mājā, bet skolā informātikas stundā varēja ar to iepazīties.

Mēs varam!

14.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

11. septembrī risinājās sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām «Mēs varam». Valmierā – jau 14. reizi, un vairāk nekā 100 sportistu no visas Latvijas tikās atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā. Nemainīga ir tradīcija, ka dalībnieki cits citam ir lielākie līdzjutēji un dzīvesprieks valda ik uz soļa.