Elva Grigule

Elva Grigule

Izmantojot iespēju

25.Novembris, 2020
Pie mums un citur
Laikrakstā

ARTŪRS EGLĪTIS ir valmierietis, kas vairākkārt devies uz ASV un vienu reizi arī uz Angliju, lai «Southwestern Advantage» programmas ietvaros strādātu vasarā, pārdodot izglītojošas grāmatas. Par sevi viņš stāsta: «Bez šīs programmas es ļoti aktīvi vēl iesaistos SOS bērnu ciematu labdarības programmās, piesaistu viņiem līdzekļus, un tas man vēl vairāk palīdz iziet ārā no komforta zonas. Kā arī esmu ļoti entuziastisks skrējējs, esmu piedalījies 100 km un 24 h skrējienos.»

Arī pakalpojumu sniedzējam jāaug

20.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot pagājušās nedēļas sarunu ar INU MIĶELSONI, projekta «Vidzeme iekļauj» vadītāju, un LAINI ZĀLĪTI, projekta «Vidzeme iekļauj» sociālo pakalpojumu eksperti, šodien publicējam turpinājumu par deinstitucionalizācijas (DI) procesu.

Reģionālā reforma kā iespēja paplašināt dzīvojamo fondu

17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Cilvēki, meklējot darbu, nereti sastopas ar to, ka laukos darba iespējas nav plašas, – un tas nozīmē, ka vai nu darbā ir jābrauc uz tuvāko pilsētu, vai arī jāpārvācas uz turieni dzīvot, jo pilsētā ir ne tikai plašākas iespējas attiecībā uz pieejamajām darba vietām, bet arī lielāks izglītības piedāvājums bērniem, dažādi ārstniecības pakalpojumi, iespējas atpūsties, iepirkties vai sportot.

Sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi

13.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iespēja bērniem izaugt ģimenē, bet pieaugušajiem dzīvot, kur un ar ko kopā vēlas, piedalīties sabiedrības dzīvē un pieņemt lēmumus par savu dzīvi – tās ir lietas, kuras lielākā daļa cilvēku uzskata ar pašsaprotamām. Tomēr cilvēkiem ar invaliditāti šādas iespējas nereti ir ierobežotas. 

Atrast savu

13.Novembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Dvīņumāsas GINTA un SANTA ŠPATES savu uzņēmumu «Artterrace» izveidoja jau 2011. gada rudenī Valmierā. «Artterrace» zīmols rada aksesuārus romantiskām un mākslinieciskām būtnēm, kuras nebaidās izteikt savu personību ar pamanāmiem aksesuāriem. Viņu iedvesmas avots ir Latvijas meži, dzīvnieki un putni, un šo tēmu viņas apspēlē un nodod caur sevi kā skaistuma papildinājumus. Par identitātes meklējumiem un iedvesmu – šī saruna «Liesmā». 

Darbu atlikšana uz vēlāku

12.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Manā draugu un paziņu lokā neesmu vienīgā, kas mēdz svarīgus darbus atlikt uz vēlāku laiku jeb prokrastinēt. Ar to cīnās daudzi – gan skolēni un studenti, gan biroju darbinieki. Citi to sauc par slinkumu, bet es tā neteiktu, jo prokrastinācija manā skatījumā ir darbu vai paveicamo uzdevumu atlikšana vai izvairīšanās no tiem, koncentrējoties uz kādiem citiem darbiem vai uzdevumiem.

Mazsalacas dubultcimdi

11.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

30. oktobrī notika Nemateriālā kultūras mantojuma padomes sēde, kurā tika lemts par jaunu vērtību iekļaušanu Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Padome vienbalsīgi lēma rakstainu dubultcimdu darināšanas prasmes Mazsalacā kā nacionālu vērtību iekļaut Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Atlidojuši putni

6.Novembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

KRISTĪNE ZEMĻICKA-BRĀLĒNA 1998. gadā absolvējusi Valmieras ģimnāziju un mācījusies Valmieras Mākslas vidusskolā. Pēc tam studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā keramiku un grafiku kā papildu priekšmetu, 2002. gadā ieguvusi maģistra grādu mākslā. Māksliniece vislabāk pazīstama ar porcelāna virsglazūras gleznojumiem un kā praktizējoša grafikas dizainere. Viņa ir arī skolotāja Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā un māca darbu materiālā, kā arī porcelānu un darbu materiālā un grafikas pamatus.

Sejas maskas sociāli aizsargājamām personām

6.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu novada Sociālais dienests pašlaik var nodrošināt sejas aizsargmaskas trūcīgajām un maznodrošinātajām personām, pateicoties uzņēmumam BaltCap, kas sejas maskas dāvināja jau pavasarī. Bet nākotnē sejas aizsarg­maskas gan trūcīgām, gan maznodrošinātām personām tiks nodrošinātas no valsts.

Svētās Annas baznīca

5.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par Mazsalacas baznīcu mājaslapā rakstīts tā: «Mazsalacas Svētās Annas baznīca celta īpaši izraudzītā vietā, lai tās slaido (58,6 m), skaisto torni varētu redzēt jau no tālienes.

Tirgus laukumā

5.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Katru trešdienas rītu no astoņiem līdz desmitiem Mazsalacas tirgus laukumā ir sastopami tirgotāji. Viens pārdod medu, kāds cits kartupeļus, vēl cits apģērbus, netrūkst arī zivju un gaļas. 

Aktualitātes Sēļu muižā

5.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz 30. novembrim Sēļu muižā ir skatāma Andas Miķelsones personālizstāde «Tik mirklis vien...», kas tika atklāta 10. oktobrī. Izstādē ir redzamas mākslinieces fotogrāfijas un arī keramikas darbi.

Talka Sēļu muižā

5.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 30. oktobrī, Sēļu muižas parkā norisinājās talka Latvijas Pašvaldību savienības Mežu attīstības fonda projekta «Mežu dienas 2020» ietvaros. Tika stādīti dažādi stādi, katrs no talkotājiem ieradās ar savu lāpstu un vēlmi palīdzēt, teritorijas apzaļumošanu diriģēja ainavu arhitekts Jānis Sirlaks. Šī talka būs aizsākums Sēļu muižas parka veidošanā. 

Aktīvie seniori Mazsalacā (2)

30.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas novada Senioru biedrība «Atbalss» dibināta 2010. gada 20. aprīlī. «Atbalss» galvenie mērķi ir aizstāvēt pensijas un pirmspensijas vecumu sasniegušo iedzīvotāju sociāli ekonomiskās tiesības, garīgās un materiālās labklājības intereses; iesaistīties novada sabiedriskajā un kultūras dzīvē; veicināt pilnvērtīgu un harmonisku dzīvi novadā, uzlabot sociālo, veselības aprūpes, kā arī citu pakalpojumu pieejamību, veicināt mūžizglītību un jaunu prasmju apgūšanu. Ikdienā seniori vingro, nūjo, darbojas pulciņos, mācās strādāt ar mālu, nodarbojas ar mākslu, zīmē, ada.

Nevar savu adīkli paņemt līdzi

30.Oktobris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

ANNA URBĀNE 2002. gadā atnāca studēt uz Valmieru, un aizvien šī ir viņas dzīvesvieta. Samērā nesen viņa izveidojusi savu brendu «Anna Urban knitwear», kurā ir gan adītas jakas, gan cepures, gan šalles. «Liesma» aicināja viņu uz sarunu par un ap adīšanu.

Valmierā koku lapas dedzināt nedrīkst

29.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai atbalstītu iedzīvotājus teritoriju uzkopšanā, Valmieras pilsētas pašvaldība pagarina rudens lapu vākšanas akciju līdz 18. novembrim. Iepriekš plānotais akcijas periods bija noteikts no 1. līdz 30. oktobrim. Cilvēki, vedot lapas, ir arī lūguši pagarinājumu, saprotot, ka lapu sezona tik ātri nebeigsies, – un šis lūgums ir sadzirdēts. 

Kā gatavoties dzīvnieka ienākšanai ģimenē

27.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Dzīvnieka ienākšana ģimenē ir atbildīgs lēmums, nav nozīmes, vai tas ir suns, kaķis vai kāmītis. Kad ir doma par to, ka gribas kādu dzīvnieciņu, ir jāapsver vairāki jautājumi, kas saistās ar to, ko mājdzīvnieks darīs tajā laikā, kad neesat mājās, arī jāapdomā, cik bieži tiek ceļots, un vai ir kāds, kas prombūtnes laikā varēs nodrošināt mājdzīvnieka aprūpi.

Vidzemes Augstskola piedāvā plašu programmu klāstu

27.Oktobris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas (ViA) Zināšanu un tehnoloģiju centra (ZTC) mūžizglītības jomas kursi paredzēti ikviena profesionālās kompetences pilnveidei, personības attīstībai vai vienkārši redzesloka paplašināšanai. Tiek piedāvāts plašs programmu klāsts dažādiem interesentiem – valodu kursi, mūž­izglītības kursi, profesionālās pilnveides programmas, kā arī iespēja klausīties kādu no interesējošiem studiju kursiem kopā ar Vidzemes Augstskolas studentiem Atvērtajā universitātē.

Lielā domrade

27.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada fonds (VNF) kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību septembrī un oktobrī organizēja Valmieras apkaimju domrades, aicinot iedzīvotājus iesaistīties, plānot un realizēt idejas kopā. Sestdien, 24. oktobrī, norisinājās Valmieras Lielā domrade, kas šoreiz notika attālināti – zoom platformā.