Elva Grigule

Elva Grigule

Vidusmežu keramika

17.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Liesma ciemojās Vidusmežos, kur top keramika ar LINDAS ZELTAS rokām, savukārt viņas vīrs RINALDS ZELTS ir cepļa pavēlnieks. Visu, ko abi zina, lielākoties ir guvuši pašmācības ceļā, jo profesijas nav saistītas ar keramiku. Linda ir strādājusi tējnīcā «Matērija», un Rinalds ir kino režisors.

Domājot par attīstību

17.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas novada Sēļu pagasta saimniecībā «Ataugas»  Larisas Gerasimovas un viņas dēla Kalvja Gerasimova pārziņā ir 87 slaucamas govis. Taču gotiņas nav vienīgās, kas gādā par saimniecības stabilitāti, apsaimniekošanā ir arī 650 ha zemes. Šī zeme noder graudkopībai, zālāju sēklu audzēšanai, ganībām, ir savs mežs, un saim­nieks Kalvis uzsver, ka dažādība ir nepieciešama. 

Saaukstēšanās vai Covid-19?

15.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Diemžēl vasara ar lieliem soļiem ir aizgājusi, un ir sācies rudens ar lietu, vēju un ne tik siltiem laikapstākļiem. Jā, parasti jau saka, ka nav slikta laika, ir tikai nepiemērots apģērbs, tomēr nevar jau paredzēt, kāda tā diena izvērtīsies. 

Laimīgi mezgli

11.Septembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

LAURA FREIVALDE pēc profesijas ir agronome, bet šoreiz vairāk ar viņu runājam par mezglošanu, kas ir kā sava veida meditācija. Laura pati par savu ikdienu saka: 

Domrades Valmierā

10.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, 5. septembrī, Burkānciema iedzīvotāji pulcējās Sajūtu parka administrācijas ēkas telpās uz Burkānciema domradi – satikšanos, kurā kopīgi tika noteiktas Burkānciema iedzīvotāju vajadzības, gūti domubiedri, meklēti risinājumi. Lai valmieriešu aktualizētās vajadzības un idejas secīgi virzītos pretī risinājumiem, domrades vadīja Āris Ādlers, apkaimju attīstības eksperts, kurš visā Latvijā palīdzējis īstenoties dažādiem apkaimju uzlabošanas projektiem.

Kur ir mūsu tukšās taras automāti?

8.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Saskaņā ar Eurostat datiem ES viens iedzīvotājs gadā vidēji rada 488 kg sadzīves atkritumu. Pēdējo piecu gadu laikā Latvija ir strauji pietuvojusies vidējam rādītājam, 2017. gadā vienam Latvijas iedzīvotājam radot 438 kilogramus atkritumu pret 350 kg 2013. gadā. 

Atbalsta SOS Bērnu ciematu

3.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras SOS Bērnu ciemats aizvadīja 13. jubileju, un svinības ilga teju visu nedēļu. 25. augustā gan pieaugušie, gan bērni kopīgi devās uz Beverīnas labirintiem, 28. augustā sportiskas aktivitātes vadīja Aktīvā tūrisma centrs Eži. Mobilo sakaru operators Bite sagādāja pirmo četru klašu skolēniem mugursomas – 63 bērni saņēma tās piepildītas ar skolas piederumiem. Šis somas saņēma gan SOS Bērnu ciemata, gan audžuģimeņu centra bērni.

Brauciet lēnām, draugi!

2.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Tagad, kamēr Valmierā notiek ceļu būvdarbi Andreja Upīša ielā, satiksme ir novirzīta uz paralēlo – Georga Apiņa ielu, kas ir vienvirziena iela. Kā zināms, starp šīm ielām ir bērnudārzs un dzīvojamās mājas. Satiksme šajā laikā tur mēdz būt intensīva, jo cilvēki atgriežas mājās no darba, brauc pēc bērniem uz dārziņu, un šobrīd arī apbrauc būvdarbus. 

Mūsu pusē aitas tusē

1.Septembris, 2020
Mājā un sētā
Laikrakstā

Zemnieku saimniecība «Ķeiķi» Skaņkalnes pagastā ir zināma arī kā Jēru klubs. «Liesma» jau  rakstījusi, ka Valtera un Ilzes Mitānu gādībā ir vairāk nekā 100 aitu. Mitāni audzē Vācijas Merino šķirnes aitas un ganāmpulku papildina ar Latvijas tumšgalvainās šķirnes aitām. Atvērtajās lauku dienās 22. augustā bija iespējams apskatīt aitas un saimniecību, kā arī nogaršot produktus no jēru gaļas, uzmeistarot sev līdzi ņemamu suvenīru no aitas vilnas. 

Brienam purvā?

28.Augusts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Purvu bridēji» ir uzņēmums, kas dibināts 2015.gadā un nodarbojas ar aktīvu un izzinošu pārgājienu organizēšanu dažādās Latvijas vietās, pārvietojoties ar purva kurpēm. Šo ideju Latvijā ieviesa purvu pazinējs un pētnieks KRISTAPS KIZIKS, kas ikdienā ne tikai vada pārgājienus, bet arī pēta purvus, studējot LU Ģeo­grāfijas un Zemes zinātņu fakultātē. 

Retro auto kolekcija

27.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atvērtās dienas laukos ir lauku apceļošanas un iepazīšanas pasākums, kas šīs vasaras izskaņā, 22. un 23. augustā, noritēja jau septīto gadu. Atvērtajās dienās piedalījās arī Maz­sa­la­cas no­va­da Skaņ­kal­nes pa­gas­ta z/s «Dzin­ta­ri», kur saim­nie­ko MAGNUSS ZIRNĪTIS. 

Sveču formiņu veidošana

27.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atvērtajās dienās laukos LIEGA PUĶULAUKA piedāvāja izliet sveces no bišu vaska. Nodarbības laikā biteniece pastāstīja par bišu dzīvi, vaska iegūšanu un apstrādi, sveču formu darināšanu.

Kur top skaidas jumtiem

27.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atvērtajās dienās laukos KALVIS JAUNZEMS no SIA «Senču Jumti» aicināja kokzāģētavā pieredzēt stāstu un demonstrējumu, kā no apaļkoka nonāk līdz gatavai apses skaidai jeb lubiņai, kas ir viens no senākajiem latvisko jumtu materiāliem. 

Atbalsts Baltkrievijai

25.Augusts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Svētdien, 23. augustā, pie Valmieras  pašvaldības ēkas norisinājās akcija «Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai», lai godinātu Baltijas ceļa 31. gadadienu un atbalstītu Baltkrievijas tautu. Uz domes ēkas fasādes tika rādīti īsi videoklipi no Baltijas ceļa, bija arī attēli, kas atbalsta Baltkrieviju #ЖывеБеларусь. Idejas autors ir Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.  

Vai tu seko līdzi?

21.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pārsvarā derīguma termiņam mēs sekojam līdzi pārtikas produktos, jo saprotams, ka neviens nelietos produktus, kuri var būt pat kaitīgi organismam. Tomēr kā ir ar dekoratīvo kosmētiku un smaržām? Vai sekojam, cik derīgi ir produkti, ko uzklājam uz sejas vai lietojam uz lūpām, pie acīm? Derīguma termiņš IR svarīgs arī dekoratīvajai kosmētikai. Produktu var nelietot ikdienā, bet tas nonāk tiešā saskarē ar apkārtējo vidi, ādu, mikrofloru, rezultātā tā bojājas. Arī uzglabāšanas vietai ir svarīga nozīme. Lai gan vannas istaba ir visbiežāk izmantotā telpa, kur notiek ikdienas sejas kopšanas rituāli, diemžēl šī noteikti nav piemērotākā vieta kosmētikas glabāšanai. Šie apstākļi rada labvēlīgu vidi, kurā vairoties dažādiem bīstamiem mikroorganismiem. Tāpat mainās produktu konsistence un ārējais izskats.

Katrai sievietei savu ideālo peldkostīmu

21.Augusts, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

SWIMBE zīmolu ir radījis sociālais uzņēmums SIA «Mans peldkostīms», kuru 2018. gada rudenī izveidoja apģērbu dizainere ELĒNA DMITRIJEVA un uzņēmēja LAURA ŽUKOVSKA-SUPE. Uzņēmums ir dibināts Latvijā, un peldkostīmu radīšanas process notiek SWIMBE šūšanas darbnīcā Valmierā.

Ciemos pie Staiceles audējām

19.Augusts, 2020
Pie mums un citur
Laikrakstā

Pie rokdarbnieku mājvietas, Audēju namiņa, ir izveidots Saules dārzs ar vārtiem. INESE TIMERMANE, Tautas lietišķās mākslas studijas «Staicele» vadītāja, stāsta: «Šeit mums ir izveidotas dobes saules formā. Katrā dobītē ir savs augs, kuram klāt pielikts uzraksts saulītes formā, kurā ir šī auga nosaukums. Daudzi jaunieši nemaz nezina, kā šos augus sauc. Un tad šeit, priekšā, ir šogad izveidotais objekts, kas tika atklāts 21. jūnijā, kad Staicelē notika Jāņu ielīgošanas pasākums. Šo arku dāvina Māris Jaunzems, kurš pats to uzzīmēja un izveidoja. Staicelē ir ļoti paveicies ar iedzīvotājiem, kas vēlas kaut ko dāvināt savai pilsētai. Pie arkas un visā pilsētā ir izvietoti puķu podi, vietējā amatnieka Didža Strenča darbs. Viņš uzdāvināja mums šos puķu podus, lai pilsēta tiktu izrotāta.»

Domājot par nākotnes iespējām

18.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušonedēļ, no 10. līdz 14. augustam, Valmierā norisinājās vasaras karjeras dienas nometne «Atver durvis, atklāj sevi – 2!», kurā 14 līdz 17 gadus veci jaunieši varēja izzināt sevi, kā arī iepazīt dažādas karjeras iespējas ar mērķi padarīt karjeras izvēli saprotamu un pamatotu. Nometnē piedalījās 30 jaunieši, kuri vēlas izdarīt īsto izvēli nākotnē. Piecu dienu laikā dalībniekiem tika dota iespēja pārrunāt karjeras izvēles izaicinājumus, tikties ar interesantiem un iedvesmojošiem dažādu jomu profesionāļiem, piedalīties komandas saliedēšanas aktivitātēs un mācīties strādāt komandā.

Mobings digitālajās platformās

14.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Digitālās platformas atrod praktisku pielietojumu daudzās jomās. Piemēram, sociālo tīklu vietnes Facebook, Twitter, Instagram ļauj mums ne tikai komunicēt ar saviem draugiem un paziņām, bet arī dalīties ar fotogrāfijām, domām vai viedokli. Tas ir ērti, jo aplikācija ir telefonā un var piekļūt jebkurā brīdī. Ziņu apmaiņas platformas WhatsApp, Telegram, WeChat utt. aizstāj agrāk tik populāro īsziņu rakstīšanu. Katrā no šīm aplikācijām var arī veikt balss vai video zvanus, ir nepieciešama tikai piekļuve internetam. Meklētājprogrammas Google, Bing, Yandex utt. nodrošina tūlītēju piekļuvi informācijai, kas ir nepieciešama. E-komercijas platformās Amazon, Alibaba, eBay u.c. var iegādāties dažnedažādus brīnumus par nelielu cenu. Tās ir platformu labās puses, bet kur paliek kibermobings, kur paliek tas, ka aplikācijas noklausās, kas tiek runāts un rakstīts?..