Ārstē mīļās ķepas

- 25.Oktobris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Veterinārārsts mājdzīvniekam ir tas pats, kas ģimenes ārsts cilvēkam. Te galvenā ir uzticība. Valmierieši, un ne tikai viņi, savu pūkaino mīluļu veselības aprūpi uztic EVIJAI KOZULĀNEI. Evija jau gandrīz trīsdesmit gadus ir praktizējoša veterinārārste, un visilgāk savu dakterīti atpazīst  veselības mājas dzīvniekiem «4 Mīļas ķepas» klienti un viņu saimnieki.

30 gadi veterinārmedicīnā... Man liek aizdomāties, cik ļoti viss ir mainījies. Pirms trim gadu desmitiem  īsti nebija iespēju, kur Valmierā operatīvi veikt  ķeizargriezienu sīkai kucītei, bet tagad to neiespējami saprast. 

Līdzīgi kā humānā medicīna, arī veterinārmedicīna attīstās. Jo vairāk mēs uzzinām, jo saprotam, ka par maz zinām un atkal jāmācās, rodas jautājumi. Tehnoloģiskā puse strauji attīstās: izmeklējumi, sonogrāfijas, analīzes. Klīnikās nodrošina operācijas, terapijas un veterinārārsti ņem darbā daktera palīgus, lai varam vairāk izdarīt, labāk dzīvniekiem palīdzēt.  Nupat veterinārārstu vidē bija tieši šī satura aptauja-pakalpojumu pieejamība. Ir jāsaprot, ka nebūs katrā klīnikā, katrā miestā, pat katrā lielākā pilsētā pieejama magnētiskā rezonanse, datortomogrāfija, jo tas būtu finansiāli nepaceļami, pakalpojuma izmaksas būtu ļoti dārgas, bet ne tikai tas vien... Tehnoloģiju pieejamība neko nenosaka, jo vajag labi apmācītus cilvēkus, kas ar to strādā. Nepietiek, ka bildi redzi, tā pareizi, precīzi jānolasa.

Kurzemniece Vidzemē. Veterinārārste un SIA «4 Mīļas ķepas» līdzīpašniece Evija Kozulāne. Ārijas Romanovskas foto 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru