Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Dārgā kārtība

12.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Sakopšanas darbi pavasarī latvietim ir bijusi tāda ierasta lieta, bet kaut kā sanācis, ka tieši šopavasar dzirdu vairākus viedokļus, ka paša teritorijas sakopšana sāk maksāt pārlieku dārgi. No kabatas un arī nervu ziņā.

Tuvāk iepazīst nākotnes sapni

10.Aprīlis, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā notika pasākums «Veru durvis uz augstskolu». 22 izglītības iestādes no visas Latvijas iepazīstināja jauniešus ar tālākizglītības iespējām. 

Miljoni meklē pielietojumu!

5.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Ja miljonus ieguldām ceļa pārbūvē, tad ceram, ka tas kalpos gadu desmitus, ja uzbūvējam jaunu tiltu, tad laikam taču domājam, ka tas noderēs gadu simtiem, un līdzīgi ir, ja veicam ēku rekonstrukciju, – no šodienas lai devums nākotnei.

Aiz ķēķa durvīm

3.Aprīlis, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Radoši priekšnesumi izglītības iestāžu darbinieku izpildījumā – tas viss notika kādā vakarā jautrā pasākumā, kura nosaukums arī bija «Aiz ķēķa durvīm». 

Izdzīvo jaunības sapni

27.Marts, 2024
Viesis
Laikrakstā

«Nav gleznas, kuru kāds liks pie sienas, nav muzikālā gabala, ko vēlreiz varēs kāds nospēlēt, nav grāmatas, ko varēs pārlasīt, bet ir vien tā brīža sajūta, ko varbūt izraisi publikā.

Cilvēku drošības ilūzija

22.Marts, 2024
Mūsu drošībai
Laikrakstā

«Neviens taču nevarēja iedomāties, ka būs reāls karš,» saku Latvijas Aizsardzības akadēmijas Nacionālo Bruņoto spēku vēstures vadošajam pētniekam, arī Latvijas Okupācijas muzeja vēsturniekam, ekspozīcijas kuratoram, tās daļas autoram KĀRLIM DAMBĪTIM, bet viņš pārjautā: vai Otrā pasaules kara laikā kāds varēja iedomāties, ka nodedzinās visu Valmieras centru?»

Brīvības un gaismas zagļi

22.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Radioraidījumā dzirdēju kādas mammas sašutumu par to, ka krievu valodu kā otro svešvalodu skolās joprojām māca pēc grāmatām, kur minēts: «Krievija ir skaistākā valsts pasaulē! Draudzīgi ir tās cilvēki! Mēs lepojamies ar galvaspilsētu Maskavu!»

Iesaka skolotājiem un skolēniem

20.Marts, 2024
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Valmieras Valsts ģimnāzijā notika Latvijas Okupācijas muzeja organizētie pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi «Pretošanās». 

Lieli notikumi maina dzīvi

20.Marts, 2024
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šis ir stāsts par cilvēkiem, kuru dzīves mainīja kāds milzīgs notikums, kas ietekmēja ne vien Valmieras un Latvijas, bet visas pasaules vēsturi. «Valmieras puikas» piedzīvo pirmizrādi «Kurtuvē». 

Ko teiks vecāki?

15.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Mācību grāmatas ar aplupušiem stūriem, bet tām vēl pāris mēnešus jāiztur līdz mācību gada beigām...

Bērnu prieks ir lielākā alga

12.Marts, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ir daudzi skolotāji, kas savā ikdienā, organizējot mācību darbu un sarunājoties ar dažāda vecuma audzēkņiem, noteikti dara vairāk, nekā prasa pienākumu uzskaitījums, kas varbūt ierakstīts viņu amata aprakstā.

Veselības vērtību liek priekšplānā

12.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Vidzemes slimnīcā ir pieejamas ārstu speciālistu konsultācijas un pakalpojumi, kas palīdz stiprināt, uzlabot veselību vai to atgūt pēc nopietnām saslimšanām. Lielākais atbalsta resurss novada un visa reģiona pacientiem ir Vidzemes rehabilitācijas centrs.

Jaunā centra būvniecība turpinās

12.Marts, 2024
PROJEKTS
Laikrakstā

Projekts paredz Rehabilitācijas centra būtisku paplašināšanu, lai varētu nodrošināt medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu gan ambulatorajiem, gan stacionāra pacientiem. Projektu plānots pabeigt 2024. gada nogalē. Projekta ietvaros plānots izbūvēt epidemioloģiskām prasībām atbilstošas vingrošanas zāles, speciālistu kabinetus, ūdens dziedniecības zonu, fizioterapijas procedūru telpas, medicīniskās masāžas kabinetu, sensorās un sāls istabas, saunas telpas un citas pakalpojumu sniegšanai nepieciešamās telpas.

Cilvēks cilvēkam cilvēks

8.Marts, 2024
Sabiedrība
Laikrakstā

Parakstot svinīgo sadarbības līgumu un organizējot projektu «Svētku galds», organizācija «Hospiss LV» un Vidzemes slimnīca uzsāka brīvprātīgā darba projektu Hronisko pacientu aprūpes nodaļā.

Ziemā notikusi sēņu izstāde

6.Marts, 2024
Izglītība
Laikrakstā

«Kurš teicis, ka sēņot var tikai rudenī?» jautājusi Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bioloģijas skolotāja Guna Taube un pagājušās nedēļas nogalē skolas vestibilā bija iekārtojusi ziemas sēņu izstādi.

Gaidas no panta un mugursoma

6.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

«Tas, kā jūs rīkosieties ārkārtas situācijā, ir jūsu tā brīža atbildība,» sarunā ar valmieriešiem sacīja Ukrainas bruņoto spēku karavīri, un viņi zināja, ka Ukrainā pirms Krievijas iebrukuma bijis daudz informācijas par to, ka tas var notikt, bet neviens nav ticējis, ka tas notiks.