Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Noķēza brīvas valsts simbolu

8.Decembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Trīsdesmitgadnieks nāk pa laukumu, ierauga mazu priekšmetu savā acu priekšā, to nolauž, iet tālāk, tad priekšmetu kā jau nevajadzīgu atdod pretimnācējai, un par laimi pēc dažām minūtēm pats postītājs nokļūst policijas iecirknī, kur stāsta, ka «tā nu sanācis».

Pazudušie skolēni

29.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Gogolim bija aizraujošs stāsts par to, kā iedzīvoties, ja izdodas sarakstos ierakstīt mirušās dvēseles, bet pie mums ir – pazudušās dvēseles.

«Mičkēns» elpo dziļi un jaudīgi (1)

22.Novembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Mājas, kas rodamas tepat Valmieras pievārtē, ir īsta vēstures krātuve. Dzīvojamā māja ir pati lepnākā, bet tai blakus ratnīca, kūts, klēts, kalpu māja. Tas viss arī pārsimt gadu vecu ozolu, liepu ieskauts. Kas ir no jauna? «Mičkēns» nu jau gadu ir Urbānu ģimenes īpašums. Anna, Kaspars un meitiņa Dārta ir «Mičkēna» jaunie saimnieki, un viņi ir pārliecināti, ka senā vieta un dižā māja ir ilgi un tieši viņus gaidījusi.

Aktieris un viņa klasika

17.Novembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

«Mums mājās tagad būs divas skatuves naglas. Vienu došu Leldei (Valmieras teātra aktrise Lelde Kalēja, Agra dzīvesbiedre – red.), bet to jauno tad paturēšu sev,» saka ilggadējais Valmieras teātra aktieris AGRIS MĀSĒNS. 

Sarkanbaltsarkano karogu tuvāk saulei nes (2)

17.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Rīt ir Latvijas 105. dzimšanas diena. Latvijas sirdspuksti ir tās cilvēki – varoši, daroši, stipri. Lai kāptu Himalajos, ir vajadzīga griba un spēks, lai augšup, tuvāk lielajām virsotnēm nestu Latvijas karogu, vajag pārliecību, jušanu un mīlestību. 

Teātris cauri laikam

7.Novembris, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Novembris ir Valmieras teātra jubilejas mēnesis, un tas aizsākās ar teātra simtgadei veltītās pastmarkas pirmās dienas zīmogošanu.

Stingrs pavediens krietnā audumā

3.Novembris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Valmieras teātris ir varošs un lepns savā simtgadē, un novembrī iesākas teātra jubilejas mēnesis. Valmieras teātris ir bez savas pas­tāvīgās teātra ēkas, bet pilns spīta un sapņu, jo notiek būvdarbi. Tātad viss būs!

Nedēļa notikumiem pilna

25.Oktobris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Ir skolēnu rudens brīvlaiks, bet mācību iestādēs atskatās ne tikai uz mācību darbā paveikto, bet arī labajiem darbiem, un šoreiz vārda tiešā nozīmē. Mācību iestādes aktīvi iesaistījās Labo darbu nedēļas notikumos, bet, pareizāk sakot, paši šo nedēļu ar labajiem notikumiem bagātināja.