Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Izlaidumu laiks

22.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Šajā laikā, ko atved vasara ar siltajiem dienvidu vējiem, kad baltie, zilie un dzeltenie ziedi vasarā smaržo un zina savu laiku un vietu, ir pienācis izlaidums.

Svinēt bez salūta

21.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē salūts uzšāva gaisā burkānciemiešus. Nodomāju – kāds svin jaunas dienas vai jauna dzīves gada sākumu. Kāds varbūt pielika punktu ilggadējām skolas gaitām. Tieši pusnaktī.

Latvija kārtīgi apskatīta (1)

17.Jūnijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

Kopš pērnā gada rudens TOMS TREIMANIS vada Valmieras novada Tūrisma pārvaldi, bet jomas norises viņš pārzina vismaz desmit gadu garumā. Tūrismu studējis, pats ir gids un pārgājienu vadītājs. Toms tagad ir arī Gaujas tramvaja šefs, bet ilgus gadus bijis upes kuģa kapteinis.

Vieta izglītībai un profesijai

15.Jūnijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Ziemeļvidzemes pamatskolas darbu Izglītības kvalitātes valsts dienests novērtējis atzinīgi, un skola saņēmusi akreditāciju uz nākamajiem sešiem gadiem. 

Cilvēkus izved. Tas notiek tagad

14.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

1941. gada 14. jūnijs. No Latvijas deportēja vairāk nekā 15,5 tūkstošus cilvēku. Izveda inteliģenci, izveda zinošos, varošos un tos, kas iebilda režīmam. Veda uz attālajiem Krievijas reģioniem, veda tālu sasalumā.

Skriets līdz baznīcas durvju kliņķim

14.Jūnijs, 2022
Sports
Laikrakstā

Izturīgākie Latvijas skrējēji bija pulcējušies gadskārtējam labdarības skrējiensoļojumam Rīga – Valmiera, kas notika jau devīto gadu pēc kārtas.

Ilgais ceļš līdz latviešu valodai

8.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Karš Ukrainā izgaismo daudzus nepadarītos darbus pašu mājās. Piemēram, svarīga valsts identitātei ir tieši kultūra un valoda. Tās sekmē piederību. Piederību savai valstij. Lepošanos ar Latviju. 

Ziedotais ceļā uz Ukrainu

8.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieriešu ziedotais Ukrainas pilsētas Trostjaņecas iedzīvotājiem un iestādēm vakar devās ceļā. Ziedojumi tika savietoti pasažieru autobusā. Arī buss ir Valmieras novada pašvaldības ziedojums karā izpostītajai pilsētai.

Izdejo dzimšanas dienu

7.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mūrmuižas estrādē notika Kauguru dejotāju jubilejai veltītais koncerts «Svinam 55!».  Tie, kam tautas deja nav sveša, lepojas, ka dejojuši kolhoza laikā, dejojot atguvuši valsts neatkarību un nav pārstājuši soļus apgūt, deju rakstu likt uz skatuves arī pēdējos pāris gadus, kad visam vajadzēja notikt burbuļos, jo Covid-19 pandēmijas laikā pašdarbības kolektīvu rosībai bija stingri rāmji. 

Ukraina sirdī un darbos

3.Jūnijs, 2022
Viesis
Laikrakstā

OKSANAI KIRIĻUKAI ir izdevies sekmēt Ukrainas un Latvijas pašvaldību sadarbību. Jau parakstīti trīs sadarbības memorandi starp abu valstu vairākām vietvarām. Oksana tagad strādā Valmierā. Viņa bēgusi no kara, pasargājot sevi, meitas, un sirdī glabā savu Ukrainu. 

Pirmsskolas lielā loma

1.Jūnijs, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Dzimšanas dienu nosvinēja Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde «Ezītis». Bērnudārzam liela pusapaļa jubileja. Mācību gadam noslēdzoties, atzīmēti 35 darba gadi. 

Tagad ir svarīgi nepagurt

31.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ir jāpiekrīt, ka latvieši Ukrainu atbalsta daudz. Ziedotā summa trīs mēnešos pārsniegusi jau divpadsmit miljonus eiro.