Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Teātris gaida skatītājus

5.Oktobris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vēl nopērkamas biļetes uz izrādēm, kas tiks spēlētas oktobrī, ir izsludināts Valmieras teātra novembra repertuārs. Skatītājus gaida teātra Apaļajā zālē un koncertzālē «Valmiera».

Liela skola piepilsētā

28.Septembris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

Kocēnu pamatskolu šajā mācību gadā par savu izvēlējušies saukt jau 302 skolēni. Kocēnos, Rubenē, Bērzainē, Vaidavā dzīvojošie, arī valmierieši.

Cilvēcības mēraukla

28.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ukrainas aizstāvji ierakumos, atmīnējot laukus, atbrīvojot ciematus un pārmeklējot sabrukušo ēku drupas, atrod mājdzīvniekus. 

Izglītošanās iespēju netrūkst

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras novada Izglītības pārvaldes (VNIP) tiešā pakļautībā atrodas pašvaldības dibinātās izglītības iestādes, un to ir daudz: 16 pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī pirmsskolas izglītības grupas, kas darbojas 8 vispārizglītojošajās mācību iestādēs; 24 vispārējās izglītības iestādes; divas speciālās izglītības iestādes; novadā ir 9 profesionālās ievirzes izglītības iestādes un viena profesionālā vidējā izglītības iestāde, bet interešu izglītība tiek īstenota visās vispārizglītojošās skolās un Valmieras Jaunatnes centrā «Vinda».

Skolai būs jauns statuss

27.Septembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Naukšēnu vidusskola vēl šo un nākamo mācību gadu darbu turpinās vidusskolas statusā. Pēc tam novada skolu kartē tā būs atpazīstama kā Naukšēnu pamatskola.

Pasaule tagad mainās

23.Septembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Velni jeb Nelabie pašlaik patiesību meklē Valmieras teātrī. 

«Mēs brīdi pirms pirmizrādes formulējām: mūsu Nelabie ir par to, ka labie laiki veido sliktus cilvēkus, bet var būt arī otrādi, ka sliktie laiki dara mūs labākus,» sacīja režisors ELMĀRS SEŅKOVS. Izrāde «Nelabie. Pēc Dostojevska» nodota skatītāju vērtējumam, bet ar Elmāru parunājāmies par dzīvi un viņa prasmi radīt dauzīšanās mākslu. 

Bez gaismas, bez ūdens... BEZ JUMS

22.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

«Lasiet no lūpām: Bez gāzes vai bez jums? Bez jums! Bez gaismas vai bez jums? Bez jums! Bez ūdens vai bez jums? Bez jums! Bez pārtikas vai bez jums? Bez jums!

Izgaršo pašu audzēto

21.Septembris, 2022
Izglītība
Laikrakstā

«Kartupeļi ir novākti un raža laba,» sacīja Valmieras Pārgaujas sākumskolas direktors Viktors Litaunieks. «Liesma» maijā rakstīja, ka sākumskolas mazpulcēni pie skolas iestādījuši dažas vadziņas kartupeļu.

Svarīgas rindas uz trotuāra

15.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novadā svin Dzejas dienas. Bibliotēkās un kultūras centros tiekas ar literātiem – dzeju lasa un izdzied, klausās un bauda. Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkņi jau septīto gadu «Dzejoļus raksta uz trotuāra». 

Interesē process un rezultāts

15.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Septembris ir dzejas mēnesis, un tajā dzejnieki jācitē. «Šausmīgi daudz patiesību. Nojukt var, ja nav savējās,» rakstījis Imants Ziedonis.

Teātris paliek bez mājām

15.Septembris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Oktobrī vajadzēja būt pabeigtiem visiem būvdarbiem, un 100. sezonu Valmieras teātrim bija plānots aizvadīt kolektīvam un skatītājiem ērtā infrastruktūrā. Šo iemeslu dēļ rekonstrukcija tika sākta, veica ēkas demontāžu. Ir noticis citādi. Teātris aukstumā paliek bez mājām.

Dārgā brīvības cena

24.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien ir Ukrainas neatkarības diena un aprit tieši pusgads, kad neatkarīga valsts ir ierauta karā. Ukraina cenšas nosargāt savu brīvību, demokrātiju, neatkarību.

Kopienas pleca sajūta

19.Augusts, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Vairāk nekā 30 Ukrainas kara bēgļu dzīvo mazā, bet mājīgā viesnīcā Cēsīs. Tur ikdienas rūpes, prieki un bēdas ir vienuviet.

Atstāja mājas. Aizbēga no elles

17.Augusts, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

«Mana Hersona,» mūsu sarunas laikā desmitiem reižu atkārtoja Olena. Šis būs stāsts par Volkovu ģimeni – Olenu, Jevgēniju un Maksimu. Viņi aizbēga no okupētās Hersonas, lai izdzīvotu. Viņi aizbēga, lai varētu atgriezties. 

Drūmais autoostas stāsts

5.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ir brīdis pirms septiņiem no rīta Rīgas autoostā. Parasts otrdienas rīts. Izkāpju no Valmieras autobusa un eju gar kanālmalu.

Uzņemšanas nodaļa citā vietā

2.Augusts, 2022
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Nevis augšā pa slimnīcas kalnu, bet jāiet pa poliklīnikas durvīm un jāseko norādēm – tāds ir ieteikums, ja jāmeklē neatliekamā medicīniskā palīdzība Vidzemes slimnīcā. No šodienas sākas Vidzemes slimnīcas Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas pārbūve.