Ilze Kalniņa

Ilze Kalniņa

Novērtēts mūža darbs

1.Februāris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Valsts ģimnāzijas ķīmijas skolotāja Janīna Grāvere saņēmusi Draudzīgā aicinājuma balvu «Par mūža ieguldījumu izglītībā».

Var nobalsot par labu sociālo darbinieku

27.Janvāris, 2023
Sabiedrība
Laikrakstā

Izsludināta iedzīvotāju balsošana par izvirzītajiem pretendentiem konkursā.

«Gada balva sociālajā darbā 2022».Konkursa mērķis ir apzināt sociālos darbiniekus Latvijā, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas sociālā darba praksē: sociālajos dienestos, to struktūrvienībās, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, nevalstiskajās organizācijās un citās sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās, kā arī citās institūcijās, kur tiek nodrošināts sociālā darba pakalpojums. 

Skolu pagalmos deg barikāžu ugunskuri

25.Janvāris, 2023
Izglītība
Laikrakstā

Latvijā aizvadītajā nedēļā pieminēja barikāžu laiku, jo pirms 32 gadiem tūkstošiem cilvēku devās uz Rīgu sargāt stratēģiski svarīgus objektus un sapni par neatkarīgu Latviju. 

Cenšas izprast un risināt

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Ir daudzas problēmas, ar ko jāsaskaras cilvēkiem ar invaliditāti: vides pieejamība, nodarbinātības iespējas, sabiedrības attieksme. Kāds teiks, ka šīs problēmas Latvijā skar lielu daļu sabiedrības. Varbūt. Tomēr cilvēkiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem, garīgās attīstības traucējumiem tās ir daudz grūtāk, bieži neiespējami risināt pašiem. Vajadzīga līdzcilvēku, profesionāļu izpratne. Lēni, bet situācija labojas.

Savas dzīves noteicēja

20.Janvāris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

«Tas ir tik patīkami – stāstīt par darbu, kas tev patīk! Un man patīk tā sajūta, ka pati sev esmu saimniece, pati plānoju dienu, ienākumus-izdevumus, brīvo un darba laiku, neesmu atkarīga no priekšnieka,» tā Tatjana, kas par savu darbu teju četrus gadus sauc plecu lakatu, kaklā sienamo lakatiņu tamborēšanu. 

Šoks par redzēto un dzirdēto

20.Janvāris, 2023
Tēma
Laikrakstā

Pēc dažām dienām paies 11 mēneši kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā. Pirms nedēļas Kijivu apmeklēja Saeimas delegācija. Tiekoties ar Ukrainas augstākajām amatpersonām, tika spriests par turpmāku atbalstu karā ierautajai un ienaidnieka postītajai valstij. 

Pats sāpīgākais palīdzības lūgums (1)

13.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ziemassvētku laikā, gadu mijā bija daudz ziņu par labajiem darbiem, ziedojumiem, kurus pavada ne tikai moto «no mana maka uz tavējo», bet arī «no sirds uz sirdi».

Brauca atpakaļ uz mājām

30.Decembris, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Ukraiņu jauniešus Nastju un Danilu brīvprātīgie satika Grebņevā. Viņi bija starp tiem, kas brauca atpakaļ uz mājām. Jaunieši bija nodomājuši atgriezties okupētajā Mariupolē. Iespējams, ka liktenis viņus vēlreiz izglāba. 

Radošas veiksmes un izaicinājumi

30.Decembris, 2022
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Aizvadītais gads Valmieras teātrim bijis izaicinājumu, pārmaiņu un pielāgošanās gads, bet mākslinieciskais pacēlums un skatītāju nerimstošais atbalsts ļoti stiprina.

303 dienas, kas izmaina dzīvi

23.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ziemassvētku ekspresis Latvija – Ukraina Adventes laikā piestāja Valmierā. Šo ekspresi stūrē Beāte un Kaspars no biedrības «Tavi draugi», sakot, ka dāvanu sarūpēšana karā palikušajiem bērnunama bērniem ir veids, kā atkal paraut sirdi vaļā

Smeldze un prieks

22.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Maza kaķu meitiņa, kas piedzimusi uz ielas, kurai deformētas priekšķepiņas, nupat piedzīvojusi Ziemassvētku brīnumu.

Jaunos gaida mediķu saimē

21.Decembris, 2022
PROJEKTS
Laikrakstā

Ārsti un ārstu palīgi, medmāsas un viņu palīgi – tās ir profesijas, kas pieprasītas Latvijas darba tirgū. Šī pati tendence vērojama arī Valmieras novadā. Veselības aprūpes iestādēm ir pat izstrādāti veidi un plāni, kā jaunos mediķus uzrunāt un piesaistīt.

Posts un Mīlestība

9.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Par nenogurstošu sirdsdarbu, organizējot palīdzības sniegšanu Valmieras novadā nonākušajiem kara bēgļiem no Ukrainas apbalvojumu «Valmieras novada Gada cilvēks» saņēma POLINA LIPOVA. Viņa pati bija kara bēgle, kas iedvesmo līdzcilvēkus.