Atbalsta bērnus un ģimenes

- 4.Aprīlis, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

INDRA PRIEDE 11 gadus strādā nodibinājumā «Valdardze», un tagad viņas darbs novērtēts Latvijas mērogā. Viņa atzīta par labāko pērnā gada speciālisti nominācijā «Iedzīvotāju izvirzītais nevalstiskā sektora sociālais darbinieks».

Konkursu rīko Labklājības ministrija. Tajā pieteikt sociālā darba veicējus vērtēšanai var gan viņu kolēģi pašvaldībās, gan līdzcilvēki — pakalpojumu saņēmēji. Indra «Valdardzē» palīdz gan bērniem, gan viņu vecākiem, visbiežāk mammām, atgūties pēc pārdzīvotas smagas vardarbības, kad rehabilitācija nepieciešama ilgstoši un institūcijā. Tāpat Indra ir padomdevējs pieaugušajiem, kas cietuši fizisku, emocionālu, seksuālu vardarbību, netiek galā ar atkarību vai līdzatkarību.

«Man patīk darbs, ko daru. Protams, kādreiz ir bijusi arī doma, ka par smagu, ka vairs negribu, bet tad pārdomāju: ko citu es darītu? Sevi bez palīdzēšanas bērniem nevaru iedomāties, jo viss mans darba mūžs bijis saistīts ar viņiem un arī viņu mammām,» sacīja Indra, kura savulaik strādājusi Valmieras slimnīcas Bērnu slimību nodaļā, tad īsu brīdi bijusi medmāsa arī «Valdardzē» un tālākizglītojusies, kļūstot par sociālo darbinieci. Pa 11 gadiem arī iegūta citur neiegūstama darba pieredze.

«Patiešām lepojos, ka Indra ir pamanīta. Viņa darbojas krīzes situācijās, kur jāpieņem profesionāli risinājumi. Situācijas jāanalizē un jāpieņem lēmumi, kas ne vienmēr ir tikai institūcijā nonākušās personas interesēs. Ne vienmēr sociālā darbinieka veikumu novērtē, bet šoreiz par Indru labu teikuši pakalpojuma saņēmēji, un tas ir ļoti svarīgi,» sacīja nodibinājuma «Valdardze» valdes priekšsēdētāja Eva Sāre-Aizsilniece, atgādinot, ka «Valdardzē» rehabilitācijas pakalpojumus saņem vardarbību cietuši bērni un arī pilngadīgas personas no visas Latvijas. Ik gadu atbalsts tiek sniegts vairāk nekā 300 personām. Rehabilitācijas ilgums ir mēnesis, divi vai trīs atkarībā no nodarījumu smaguma un ierosināto kriminālprocesu gaitas.

«GANDARĪJUMS ir tad, ja izdodas palīdzēt sievietēm, kuras vēlas mainīt dzīvi. Ja viņas pat pēc gadiem atnāk un saka, ka toreiz esam palīdzējuši viņai un bērniem,» tā sociālā darbiniece Indra Priede. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru