Atbalsts arī reģionālajām augstskolām

- 13.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Saeimā tika prezentēts domnīcas Certus veikts pētījums par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ieguldījumu augstākās izglītības eksportā, kā tiek dēvēta starptautisko jeb tā dēvēto mobilo studentu ierašanās mācīties Latvijas universitātēs un augstskolās.

Šeit jāpaskaidro, ka RSU ir vadošā Latvijas augstākā mācību iestāde pēc kopējā starptautisko studentu skaita – šo akadēmisko gadu RSU uzsāka vairāk nekā 9,1 tūkstotis studentu, no kuriem vairāk nekā 2,3 tūkstoši jeb aptuveni 25% ir ārvalstu studenti. Kas šajā gadījumā īpaši svarīgi, pārliecinošs vairākums šo studentu Latvijā ierodas no Eiropas Savienības (ES) valstīm, tostarp 40% RSU starptautisko studentu nāk no Vācijas, bet 38% – no Ziemeļvalstīm.

Savukārt Certus pētījums liecina, ka tikai RSU īstenotais augstākās izglītības eksports 2020. gadā radīs tiešo pienesumu (to veido studiju maksa, izdevumi par mājokli un dzīvošanu, kā arī viesu, kuri apciemo ārvalstu studentus Latvijā, izdevumi) Latvijas ekonomikai 49,6 miljonu eiro apmērā un netiešo pienesumu Latvijas iekšzemes kopproduktam (IKP) 46,6 miljonu eiro apmērā, kas summā palielinās mūsu valsts IKP par 96,2 miljoniem eiro. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru