Ainars Latkovkis

Ainars Latkovkis

Valdības atjaunošanās darba turpināšanai

16.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šā mēneša sākumā tika parakstīta četru politisko spēku – Jaunās Vienotības (JV), Jaunās konservatīvās partijas (JKP), partiju apvienības Attīstībai/Par! un Nacionālās apvienības – vienošanās par turpmāko Ministru kabinetu veidojošo 13. Saeimas frakciju sadarbību. 

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā

30.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms neilga laika Saeima konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, kuru mērķis ir mainīt ģimenes valsts pabalsta apmērus un piešķiršanas nosacījumus.

Palielinātas iespējas savējiem

9.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ Saeimā galīgajā lasījumā, tajā skaitā ar «Jaunās Vienotības» (JV) atbalstu, tika apstiprināts Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likums, kura mērķis ir ierobežot negodīgu tirdzniecības praksi visā lauksaimniecības un pārtikas preču piegādes ķēdē, tostarp ierobežojot arī nepārtikas preču mazumtirgotāju ietekmes izmantošanu pret piegādātājiem. Jaunais likums stāsies spēkā šā gada 1. novembrī un aizstās pašlaik spēkā esošo regulējumu.

Eiropas minimālā alga

24.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr mūsu galvenā uzmanība ir pievērsta cīņai ar koronavīrusa pandēmiju, pelnītā ievērība netiek pievērsta citiem, ne mazāk svarīgiem notikumiem. Viens no tādiem, manuprāt, ir Eiropas Komisijas (EK) direktīvas par adekvātu minimālo algu Eiropas Savienībā (ES) izstrāde, kur tiek gaidīti arī Latvijas priekšlikumi.

Es vakcinēšos!

20.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pastāv tikai viens veids, kā Latvijai, līdzīgi kā citām pasaules valstīm, pārvarēt koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto Covid-19 pandēmiju un atgriezties pie mums ierastās ikdienas dzīves – iespējami vispārējāka vakcinēšanās.

Būtisks atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti

10.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr sabiedrības uzmanības centrā atrodas galvenokārt cīņa ar Covid-19, kā arī jaunpieņemtais valsts budžets nākamajam gadam, bez pelnītas ievērības ir palicis kāds, manuprāt, ļoti būtisks un daļai sabiedrības nozīmīgs Saeimas lēmums – grozījumu Invaliditātes likumā apstiprināšana galīgajā lasījumā.

Atbalsts arī reģionālajām augstskolām

13.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Saeimā tika prezentēts domnīcas Certus veikts pētījums par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ieguldījumu augstākās izglītības eksportā, kā tiek dēvēta starptautisko jeb tā dēvēto mobilo studentu ierašanās mācīties Latvijas universitātēs un augstskolās.

Ar ievērojamu sabiedrības līdzdalību

15.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

9. septembrī notika Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde, kurā tika pieņemts lēmums virzīt jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas projektu esošajā redakcijā apstiprināšanai Saeimā. 18. augustā Aizsardzības ministrijas izstrādātā koncepcija jau tika apstiprināta valdībā.

Ieguldījums nākotnē

21.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc nepilna pusotra mēneša – 29. augustā – ir gaidāmas iepriekš vairākkārt atliktās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Balsos par jauno Rīgas domes sastāvu, protams, Latvijas galvaspilsētas iedzīvotāji, tomēr šīm vēlēšanām būs ievērojama nozīme arī visas valsts mērogā.

Lētākā piedāvājuma izvērtēšana

29.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šā gada 18. maijā VSIA Autotransporta direkcija (ATD) izsludināja rezultātus iepirkumam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem Latvijas reģionālajā maršrutu tīklā nākamajiem desmit gadiem.

Jāsāk ierobežojumu pakāpeniska atcelšana

21.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Koronavīrusa Covid-19 globālā pandēmija ir skārusi arī Latviju, ietekmējot kā iedzīvotāju ikdienu, tā mūsu valsts tautsaimniecību. Latvijai ir izdevies samērā veiksmīgi nepieļaut liela skaita iedzīvotāju inficēšanos ar Covid-19, un tagad ir nepieciešams rīkoties, lai tikpat veiksmīga izrādītos arī tautsaimniecības atjaunošanās.

Vai Latvijai vajadzīga Valsts padome?

19.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Sabiedrībā raisījušās diskusijas par Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājumu izveidot jaunu konstitucionālu institūciju Valsts padomi. Atbilstīgi iecerei šīs institūcijas galvenais uzdevums būtu valsts ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana, tajā skaitā īpašu uzmanību pievēršot likumprojektu atbilstībai ilgtspējības interesēm.

Nepieļaut vēstures pārrakstīšanu

22.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Latvijas Republikas Saeima atbalstīja lēmumu «Par Latvijas Republikas okupācijas 80. gadskārtu un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību», kura ietvaros tika pausta Latvijas nostāja attiecībā uz Krievijas pēdējā laika mēģinājumiem pārskatīt Otrā pasaules kara vēsturi.

Neapstāties un iet tālāk

15.Novembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Lai arī 18. novembris – Latvijas valsts dibināšanas gadadiena – šogad neiezīmē apaļu gadadienu un tiek svinēts ar mazāku vērienu nekā pagājušajā gadā, kad apritēja Latvijas valsts simtgade, tas nekādā gadījumā nav iemesls, lai gaidāmie valsts svētki tiktu uzskatīti par mazāk nozīmīgiem nekā pirms gada aizvadītā jubileja.

Izdevumu palielinājums iespēju robežās

27.Marts, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Viena no sabiedrībā bieži pieminētām tēmām ir par Latvijas valsts budžeta izdevumiem. Visām vajadzībām un vēlmēm līdzekļu nepietiek, neapmierināto ir gana daudz, un šī iemesla dēļ budžeta sastādītājiem regulāri nākas uzklausīt pārmetumus.

Vienkāršs patriotisma simbols

27.Septembris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Vairs tikai nedaudz vairāk par gadu palicis līdz Latvijas valsts simtgades svinībām. Šīs svinības nenoliedzami būs nozīmīgs notikums mūsu salīdzinoši joprojām jaunajai valstij, kā arī visiem tās iedzīvotājiem.