Ainars Latkovkis

Ainars Latkovkis

Nepieciešama jauna ilgtermiņa politika

1.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ukrainas bēgļu ierašanās Latvijā ir radījusi sava veida bēgļu krīzi, jo mūsu valstī šie jautājumi līdz šim ir risināti galvenokārt situatīvi un joprojām nav izstrādāta ilgtermiņa politika bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Okupācijas simbolu likvidēšana

10.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējās nedēļas nogalē Saeimas Ārlietu komisija atbalstīja likumprojektu, kas paredz apturēt Latvijas un Krievijas divpusējā līguma par Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību 13. pantu, atbilstīgi kuram Latvija apņemas nodrošināt memoriālo būvju un masu apbedījumu vietu uzturēšanu.

Ukrainas tauta pret revanšisma impēriju

17.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Visas Latvijas sabiedrības uzmanība šobrīd neapšaubāmi ir pievērsta karadarbībai Ukrainā, it īpaši ukraiņu tautas vienotajai un ļoti varonīgajai pretestībai Krievijas iebrucējiem.

Stingra un nepiekāpīga nostāja

26.Janvāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Rīt Saeimā ir gaidāmas ikgadējās debates par ārpolitikas jautājumiem, kuru laikā paudīšu arī savu redzējumu par to, kādos virzienos šobrīd būtu jāiet mūsu valsts diplomātijai.

Prasības ārzemniekiem kļūs stingrākas

15.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvien pieaugošā starptautiskā nestabilitāte, kas skar ikvienu pasaules valsti, tajā skaitā arī Latviju, liek pastiprināti domāt kā par mūsu valsts drošību, tā nacionālo interešu aizstāvību. Viena no jomām, kas tieši skar abus šos jautājumus, ir nosacījumi, ar kādiem Latvijā ierodas un ilgstoši uzturas ārzemnieki.

Galvenais patlaban ir neapstāties

3.Novembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pašreizējā saslimstības ar Covid-19 situācija atbilst pirms stingro ierobežojumu jeb tā dēvētā lokdauna ieviešanas izstrādātajiem matemātiskajiem modeļiem. Saslimstība, lai arī pagaidām minimāli, taču samazinās, kā tas arī tika prognozēts pirms mājsēdes uzsākšanas.

Budžets iedzīvotāju labklājības celšanai

29.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Krišjāņa Kariņa valdība vienojusies par 2022. gada budžetu, tostarp paredzot nozīmīgus papildu līdzekļus – 696,8 miljonus eiro – virknei prioritāru pasākumu valsts drošības, veselības aprūpes, izglītības, iekšlietu un vēl citās jomās.

Tautsaimniecība atgriežas uz izaugsmes takas (1)

7.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar vakcinēšanos pret Covid-19 saistītās domstarpības ir aizēnojušas uzreiz virkni faktu, kuri uzskatāmi liecina kā par Latvijas tautsaimniecības atgūšanos, pārvarot pandēmijas radītās problēmas, tā par labām mūsu valsts ekonomikas nākotnes perspektīvām.

Valdības atjaunošanās darba turpināšanai

16.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šā mēneša sākumā tika parakstīta četru politisko spēku – Jaunās Vienotības (JV), Jaunās konservatīvās partijas (JKP), partiju apvienības Attīstībai/Par! un Nacionālās apvienības – vienošanās par turpmāko Ministru kabinetu veidojošo 13. Saeimas frakciju sadarbību. 

Grozījumi Valsts sociālo pabalstu likumā

30.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms neilga laika Saeima konceptuāli atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā, kuru mērķis ir mainīt ģimenes valsts pabalsta apmērus un piešķiršanas nosacījumus.

Palielinātas iespējas savējiem

9.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šonedēļ Saeimā galīgajā lasījumā, tajā skaitā ar «Jaunās Vienotības» (JV) atbalstu, tika apstiprināts Negodīgas tirdzniecības prakses aizlieguma likums, kura mērķis ir ierobežot negodīgu tirdzniecības praksi visā lauksaimniecības un pārtikas preču piegādes ķēdē, tostarp ierobežojot arī nepārtikas preču mazumtirgotāju ietekmes izmantošanu pret piegādātājiem. Jaunais likums stāsies spēkā šā gada 1. novembrī un aizstās pašlaik spēkā esošo regulējumu.

Eiropas minimālā alga

24.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr mūsu galvenā uzmanība ir pievērsta cīņai ar koronavīrusa pandēmiju, pelnītā ievērība netiek pievērsta citiem, ne mazāk svarīgiem notikumiem. Viens no tādiem, manuprāt, ir Eiropas Komisijas (EK) direktīvas par adekvātu minimālo algu Eiropas Savienībā (ES) izstrāde, kur tiek gaidīti arī Latvijas priekšlikumi.

Es vakcinēšos!

20.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pastāv tikai viens veids, kā Latvijai, līdzīgi kā citām pasaules valstīm, pārvarēt koronavīrusa SARS-CoV-2 izraisīto Covid-19 pandēmiju un atgriezties pie mums ierastās ikdienas dzīves – iespējami vispārējāka vakcinēšanās.

Būtisks atbalsts cilvēkiem ar invaliditāti

10.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr sabiedrības uzmanības centrā atrodas galvenokārt cīņa ar Covid-19, kā arī jaunpieņemtais valsts budžets nākamajam gadam, bez pelnītas ievērības ir palicis kāds, manuprāt, ļoti būtisks un daļai sabiedrības nozīmīgs Saeimas lēmums – grozījumu Invaliditātes likumā apstiprināšana galīgajā lasījumā.

Atbalsts arī reģionālajām augstskolām

13.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Saeimā tika prezentēts domnīcas Certus veikts pētījums par Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ieguldījumu augstākās izglītības eksportā, kā tiek dēvēta starptautisko jeb tā dēvēto mobilo studentu ierašanās mācīties Latvijas universitātēs un augstskolās.

Ar ievērojamu sabiedrības līdzdalību

15.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

9. septembrī notika Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēde, kurā tika pieņemts lēmums virzīt jaunās Valsts aizsardzības koncepcijas projektu esošajā redakcijā apstiprināšanai Saeimā. 18. augustā Aizsardzības ministrijas izstrādātā koncepcija jau tika apstiprināta valdībā.

Ieguldījums nākotnē

21.Jūlijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc nepilna pusotra mēneša – 29. augustā – ir gaidāmas iepriekš vairākkārt atliktās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas. Balsos par jauno Rīgas domes sastāvu, protams, Latvijas galvaspilsētas iedzīvotāji, tomēr šīm vēlēšanām būs ievērojama nozīme arī visas valsts mērogā.

Lētākā piedāvājuma izvērtēšana

29.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šā gada 18. maijā VSIA Autotransporta direkcija (ATD) izsludināja rezultātus iepirkumam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu ar autobusiem Latvijas reģionālajā maršrutu tīklā nākamajiem desmit gadiem.

Jāsāk ierobežojumu pakāpeniska atcelšana

21.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Koronavīrusa Covid-19 globālā pandēmija ir skārusi arī Latviju, ietekmējot kā iedzīvotāju ikdienu, tā mūsu valsts tautsaimniecību. Latvijai ir izdevies samērā veiksmīgi nepieļaut liela skaita iedzīvotāju inficēšanos ar Covid-19, un tagad ir nepieciešams rīkoties, lai tikpat veiksmīga izrādītos arī tautsaimniecības atjaunošanās.

Vai Latvijai vajadzīga Valsts padome?

19.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Sabiedrībā raisījušās diskusijas par Valsts prezidenta Egila Levita ierosinājumu izveidot jaunu konstitucionālu institūciju Valsts padomi. Atbilstīgi iecerei šīs institūcijas galvenais uzdevums būtu valsts ilgtspējīgas attīstības nodrošināšana, tajā skaitā īpašu uzmanību pievēršot likumprojektu atbilstībai ilgtspējības interesēm.