Atbalsts Ukrainai Valmieras novadā

24.Februāris, 2023
Politika
Laikrakstā

2022. gads

• Jau no pirmās kara dienas pie Valmieras novada pašvaldības ēkas plīvo Ukrainas karogs kā solidaritātes simbols varonīgajai Ukrainas tautai.

• Valmieras novada pašvaldība jau kopš 25. februāra centralizēti organizēja informācijas apmaiņu starp palīdzības meklētājiem un palīdzības sniedzējiem, aicinot iedzīvotājus zvanīt uz kontakt­tālruni, pārsvarā organizējot palīdzības sniegšanu uz vietas Valmieras novadā patvēruma meklētājiem no Ukrainas.

• Valmieras novadā kara sākumā tika apzinātas mītnes vietas (pašvaldības, uzņēmumu, privātpersonu) vairāk nekā 500 cilvēku operatīvai izmitināšanai, apzinātas to izveides iespējas vēl vairāk nekā 300 cilvēkiem. Tāpat apzinātas transporta iespējas 400 patvēruma meklētāju atvešanai ar 17 autobusiem. Valmieras novada pašvaldībā pieteicās 16 cilvēki no dažādām Valmieras novada vietām, Rīgas, Limbažiem, Valkas, Mārupes ar ukraiņu valodas zināšanām, kuri palīdz un turpmāk palīdzēs ar tulkošanu. Pašvaldībā pieteicās Valmieras novada uzņēmēji, kuri gatavi palīdzēt gan finansiāli, gan praktiski, gan nodrošināt darbavietas. Pašvaldība plānoja, kā ukraiņu bērniem nodrošināt izglītību. Pašvaldības mājaslapā tika izveidota īpaša informācijas sadaļa, kur publicēt aktuālāko informāciju no valsts iestādēm un pašvaldības.

• 27. februārī Valmierā pie pašvaldības ēkas notika iedzīvotāju rīkots atbalsta pasākums Ukrainas tautai, kurā piedalījās vairāki simti cilvēki ar plakātiem, Ukrainas un Latvijas karogiem. 

• 2. martā Latvijas un Igaunijas robežpunktā Unguriņi notika Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju kopīgi rīkots atbalsta pasākums, paužot atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas valsts suverenitātei un teritorijas nedalāmībai. Pasākumā piedalījās Valmieras novada pašvaldības vadītājs Jānis Baiks, Viljandi (Igaunija) mērs, Latvijas Tautas frontes bijušie vadītāji Dainis Īvāns un Romualds Ražuks.

• Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un solidarizējoties ar Ukrainas tautu, Vidzemes Augstskola sagatavoja palīdzības un atbalsta pasākumu paketi kara bēgļiem: vietu bēgļu izmitināšanai augstskolas kopmītnēs, kā arī studiju un pētniecības vietas.

• Valmieras novada sadraudzības partneri Gīterslo apriņķī Vācijā līdzpārdzīvo par izveidojušos situāciju Ukrainā un izprot arī mūsu, latviešu, sajūtas un bažas par Latvijas nākotni. Sadraudzības partneri ir vienoti ar mums un jūt līdzi ukraiņu tautai šajā  smagajā situācijā, kas satrauc visus.

Valmieras sadraudzības pilsētā Hallē, pilsētas centrālajā laukumā, notika atbalsta pasākums Ukrainai, kurā tiešsaistē uzrunu teica Ričards Gailums, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības, sadarbības un sociālajos jautājumos. Atbalsta pasākumā notika garīdznieka aizlūgums Ukrainai, dzejas veltījums Ukrainas aizstāvjiem un varoņiem, kā arī pateicība par atbalstu no Vācijā dzīvojošās Ukrainas valstspiederīgās.

• 9. martā laukumā pie Valmieras Kultūras centra notika Valmieras novada mūziķu un koru koncerts Ukrainas atbalstam «Dziesma mani stipru dara!».

• Valmieras Attīstības aģentūra atvēra ziedojumu kontu, kurā uzņēmumi un iedzīvotāji tika aicināti ziedot naudu, lai bēgļi no Ukrainas varētu iegādāties lietas, kuras nav iespējams saņemt ziedojumu veidā, piemēram, medikamentus, apakšveļu un citas nepieciešamās lietas. Iedzīvotāji tika aicināti nodot apģērbu un apavus, kas tiks nodoti no Ukrainas iebraukušajiem patvēruma meklētājiem.

NESALAUZTĀ. 2022. gada 24. februārī Krievijas armija iebruka Ukrainā. Brīvā valsts tika ierauta karā. Tūkstošiem ukraiņu devās aizstāvēt savu zemi, miljoni kļuva par viņu stipro aizmuguri. Gada laikā valsts ir kara plosīta un postīta. Reģistrēti vairāk nekā 70 tūkstoši kara noziegumu, ir nogalināti vismaz 460 bērni un vairāk nekā  20 tūkstoši civiliedzīvotāju ievainoti un nogalināti. Okupanti ir deportējuši uz Krieviju un Baltkrieviju miljoniem ukraiņu, izvesti arī bērni bāreņi. Tūkstošiem ukraiņu krituši un ievainoti kara laukā. Iebrucēji iznīcinājuši  120 tūkstošus civilo ēku, ir izpostītas slimnīcas, skolas, bērnudārzi, dzīvojamās mājas.  Vismaz 8 miljoni iedzīvotāju kara laikā ir devušies bēgļu gaitās. Kopējā tiešo zaudējumu summa Ukrainas privātajiem un valsts uzņēmumiem ir 13 miljardi dolāru, bet  netiešo zaudējumu apjoms no Krievijas izraisītā kara sasniedz 33,1 miljardu dolāru. Ukrainas zemnieki apstrādā zemi, pāri laulājas, dzimst bērni. Ukraina turpina cīņu par savu brīvību un tuvina uzvaras dienu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru