Atvilkt elpu Taizemē

- 1.Novembris, 2019
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Šonedēļ Valmieras Tūrisma informācijas centra rīkotajā stāstu vakarā varēja uzzināt, ka taizemieši dikti pie sevis gaida tūristus no Baltijas valstīm, un viņi brauc, jo izvēlas eksotiku.

Novembris aiz loga, un, ja cilvēkam ir ilgas pēc saules, siltuma un jūras, tad, pat zinot, ka šoruden tik tālu kā līdz Taizemei, kuru mēdz dēvēt arī par smaidu zemi, nepaspēs, pirmā slapjdraņķa nogurdinātie jau steidz kaut video, kaut fotogrāfijās un stāstos baudīt saules pielietas vietas. Taču, ja sapnis par Taizemi tiešām ir dzīvs, tad vēl ir kādi desmit mēneši, lai pakrātu naudiņu un pārbaudītu lētākos tūrisma piedāvājumus, jo oktobris, novembris ir labākie mēneši, kad šo tālo valsti izjust. Lietus sezona beigusies, lielais karstums mazliet mitējies, un viss koši zaļo, smaržo un plaukst.

Dienas pie tālās jūras

Ar lidmašīnu lidojot pusi diennakts, ņemot vērā, ka būs jāpārsēžas Stokholmā, Stambulā, Kopenhāgenā vai Maskavā, ir garantija, ka Bangkoka katru ceļotāju apņems kā silta sega. Tie, kas bijuši šajā pasaules malā, mēdz teikt, ka šo siltā apskāviena sajūtu nevar izstāstīt, tā jābauda. Ja ir stipri karsts un uzlīst lietus, tad uz laiku jūties kā turku pirtī, tāpēc ceļam iesaka šos latviešiem tik nemīlamos un drēgnos rudens mēnešus.

«Taizeme ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Dienvidaustrumāzijā, un pēc šīs valsts Tūrisma pārvaldes sniegtajiem datiem pērn to apmeklējuši 37 miljoni tūristu, bet šogad tiek gaidīts jau vairāk nekā 41 miljons tūristu. Pērn Taizemē pabijuši arī vairāk nekā 10 tūkstoši ceļotāju no Latvijas, liecina šīs valsts robežsardzes dati,» portālā Delfi.lv un sadaļā «Tūrisma gids» rakstījusi tā redaktore Andra Briekmane. Andra trešdienas vakarā tikās ar valmieriešiem un interesentiem no novadiem, lai stāstītu par uzzināto, dalītos iespaidos un ieteikumos.

«Papētīju, ka lidojuma biļetes turp un atpakaļ arī pašlaik var nopirkt par 350 eiro, vēl jārēķinās ar nakšņošanas izmaksām, kas ir lielajā, bet ļoti skaistām pludmalēm bagātajā kūrortā Pataijā, bet citas izmaksas, atpūšoties pie siltas jūras, baudot baltas smilšu pludmales, būs zemākas, nekā atpūšoties Eiropā. Pakalpojumi, ēdienreizes tur vispār ir lētas. Ja paraugās attālāk no kūrorta centra, tad ļoti garšīgu ēdienu var baudīt par vienu, diviem eiro, svaigi spiestas sulas glāzei var nākties iztērēt vien 10 centus, un arī slavenā taizemiešu masāža maksā no 7 līdz 10 eiro. Ir vērts,» praktiskos padomos un atmiņās par Taizemē baudīto dalījās azartiskā ceļotāja Andra, un viņu Valmierā saklausīja, viņai jautāja, jo kopā bija nākuši interesenti, kas paši kādreiz pabijuši Dienvidaustrumāzijā un vēlas turp doties vēl. Uz tikšanos bija atnākušas arī ģimenes, kas tieši pašlaik plāno atpūtu. Statistika nemelo, ceļotāji no Latvijas Taizemi mīl.

PELDOŠAIS TIRGUS ir sena tradīcija. No agra rīta vietējie uzņēmēji sēžas laivās, kas ir piekrautas ar augļiem, dārzeņiem, dažādiem ziediem, jūras veltēm un suvenīriem. Frida Aguilar Estrada– Unsplash foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru