Augstskolu duelī uzvara Valmierai

- 1.Novembris, 2019

Trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti savā laukumā tika pie šosezon otrā panākuma Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā, sīvā cīņā apspēlējot līgas vienīgo tīro studentu komandu – Latvijas Universitāti.

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola – LU 86:72 (28:24, 28:22, 18:12, 12:14)

Viesi šajā mačā vadībā nebija nevienu reizi, taču nevarētu teikt, ka pēc Vēvera (3+2/2) un Blumberga (2) iespaidīgā sākuma mājinieki bez kreņķiem būtu aizvadījuši vieglas 40 minūtes. Pēc Elkšņa trejača (22:10) mājinieki vairākkārt paši netika galā ar uzbrukumu, kas nesa līdzi arī nopietnas problēmas aizsardzībā. Pēc Liepiņa trejača bija 25:15, taču atlikušajās pāris minūtēs pirmajā ceturtdaļā valmierieši nodzīvojās līdz 26:24, tomēr 10 minūšu rēķinu fiksēja Elksnis – 28:24.

Otro ceturtdaļu veiksmīgāk uzsāka mājinieki, veiksmīgi spēlē ienāca Engers, bet komandas šosezon stabilākais basketbolists Dubults 15. minūtē panāca 14 punktu pārsvaru – 44:30. Turpinājums atkal mūsējiem bija kļūdām pilns, pārsvars sadila līdz 48:42, tomēr puslaiku ar trejaci un 10 punktiem priekšā pabeidza praktiski bez maiņām spēlējošais komandas kapteinis Elksnis – 56:46.

Pēc pārtraukuma mūsējie (Elksnis 2/2) trešās ceturtdaļas viducī pamanījās sasniegt pat 18 punktu pārsvaru, taču attīstīt to nesanāca, jo rīdzinieki turpināja pretoties, izmantojot gan mājinieku līderu ciešu segšanu, gan ātru bumbas kustību uzbrukumā. Tomēr pēc 30 minūtēm mūsējo pārsvars bija uzvaru sološs – 74:58.

Ceturtās ceturtdaļas startā mājinieki iebuksēja, dažu minūšu laikā ceturtās piezīmes saņēma gan Engers, gan Dubults. Toties viesi joprojām turpināja lidot. Un 192 sekundes pirms beigu svilpes, kad Birkāna vadītie rīdzinieki bija veikuši izrāvienu 12:3, Žunda jau noskandināja trauksmes zvanu – vairs tikai 77:70... Pēc mājinieku apspriedes Vēvera rupja kļūda uzbrukumā, taču Birkāns nenovaldīja tālu piespēli. Atlikušajās pāris minūtēs mājinieki, Krastiņam, Dubultam un Vēverim trāpot 6/8 no soda līnijas (Krastiņam mačā 7/7) un Elksnim pametot laukumu ar 5 piezīmēm, prata nosargāt pirmo uzvaru savā laukumā, bet punktu mačam ar sev neraksturīgu tālmetienu pielika Dubults – 86:72!

Punktus mūsējiem guva: Dubults 21+11AB+1BM (ef. koef. +27), Elksnis 13+15RP(!)+4 kļūdas (+22), Blumbergs 12+10AB+1BM (+22), Krastiņš 12+4RP (+10), Engers 10+3AB (+6), Liepiņš 9+4AB (+10), Vēveris 9 (+5). Viesiem rezultatīvākie: Putāns 22 (+19), Birkāns 18+4AB+7RP+1BM (+30), Arnītis 11 (+7). Pārējā komandu statistika: divpunkti 52%:50%, trīspunkti 40%:38%, sodi 72%:68%, AB 36:33, RP 27:19, PB 5:7, BM 2:4, kļūdas 14:18, komandu ef. koef. summas 100:67.

Ar bilanci 2-5 mūsējie pakāpušies uz 10. vietu tabulā, ceļu kalnup derētu apstiprināt svētdien Tartu, kur spēle pret vietējās universitātes komandu Tartu Ulikool (1-4), kurā toni arī šajā sezonā nosaka leiši – pieredzējis trio Drungila, Mažeika un Vasiļausks. Par uzvaru!

BŪS! Tūlīt bumbu LU grozā raidīs šīs sezonas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola snieguma ziņā stabilākais spēlētājs Klāvs Dubults, kurš patlaban ir 16. rezultatīvākais Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā ar vidēji spēlē gūtiem 14,57 punktiem. Klāvs līgā arī 6. labākais cīņā zem groziem – vidēji 9 bumbas mačā. Jāņa Lārmaņa foto