Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Vienkārši Latvijas letiņš

23.Jūlijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Tā viņš nesen sevi nosauca kādā video intervijā. Maigi sakot, pieticīgi. Jo viņš – MĀRIS ŠTROMBERGS – ir divkārtējais olimpiskais čempions BMX riteņbraukšanā. Vienīgais tāds starp mums, latviešiem, un ļoti iespējams, ka Māra panākumu – divas reizes pēc kārtas vinnēt olimpisko BMX finālu – neviens braucējs no kādas citas valsts nespēs atkārtot. Māris šobrīd uz ilgāku laiku kopā ar ģimeni ieradies dzimtenē, lai kopā ar Natašu un Rio Džeimsu baudītu Latvijas vasaru. Otrdienas vakarā viņš krietnu stundu atvēlēja sarunai ar Liesmu.

Visatļautība aiz cilvēktiesību vairoga

22.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ir vasara, un Latvijā cilvēki atkal jūtas samērā brīvi –  veikalos gan joprojām iet tikai maskās, bet pārējā laikā jau pošas dažādiem izklaides pasākumiem un daļa nedziedināmas tūrisma ligas apsēsto spriņģo pa pasauli kā no ķēdes norāvušies... Daļai sabiedrības, īpaši tiem, kas, sazvērestības teorijas sociālajos tīklos salasījušies, kovida pandēmijas diktēto uztver kā uzbraukumu viņu svētajām cilvēktiesībām, patlaban jūra atkal šķiet vairs pat ne līdz ceļiem, bet jau zem potītēm.

Lai ko sludinātu antivakseri, vīruss joprojām brīvdienas nav paņēmis, un no oriģinālā Covid-19 un jau vairākiem tā mutantiem vispirms mūs tomēr sargā vakcinācija. Patlaban Latvijā pirmo vakcīnas devu saņēmuši apmēram 40% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu noslēguši virs 34%. Ja pilnībā vakcinētu iedzīvotāju īpatsvars tikai nedaudz pārsniedz pirmo poti saņēmušo īpatsvaru, tad tas ir tāpēc, ka Johnson&Johnson nepieciešama tikai viena deva, pēc kā cilvēks uzskatāms par pilnībā vakcinētu. Starp citu, tieši ar tādu poti bruņots, uz Tokijas olimpiskajām spēlēm dosies  Valmieras olimpietis soļotājs Arnis Rumbenieks, kuram tā būs jau trešā olimpiāde. Tiesa, Japānas olimpisko spēļu realizācija tomēr atrodas zem kovida pandēmijas Dāmokla zobena, nedod Dies, ja spēļu dalībnieku vidū sāksies masveida inficēšanās, tad nav izslēgta pat šī pasaules masveidīgākā sporta foruma apstādināšana... Un tobrīd vismazāk kāds muldēs par cilvēktiesībām, tad visu izšķirs šaurais naža asmens starp cilvēka veselību un slimību vai vēl ko ļaunāku!

Japāna no Latvijas tālu, taču tāpēc jau nedomāsim, ka dzīvojam nupat atkal kā Dieva ausī... Imunitāte pret kovidu joprojām valstij un valdībai aktualitāte Nr.1, tā tam vienkārši jābūt! Tiesa, ar vakcinēšanos vairs mums tik raiti neiet kā maijā, taču process uz priekšu virzās. Visaugstākie vakcinēšanās rādītāji līdz šim Latvijā bijuši nedēļā no 24. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti vairāk nekā 16 tūkstoši cilvēku, bet 28. maijā mūsu valstī uzstādīts vienā dienā vakcinēto skaita pirmrekords – potes saņēma 24600 cilvēki! No 10. maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 tūkstoši cilvēku. Žēl, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas, cik toreiz vakcinēja vienā dienā, tik šodien vairs nespēj pat visā nedēļā...

Uz Tokiju – ar Daliņa zeķēm ceļasomās

22.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Trešdien Valmiera pavadīja tālajā ceļā uz Tokijas olimpiādi savējos olimpiešus. Tēvs – treneris un dēls – soļotājs Aivars un Arnis Rumbenieki ir īsteni valmierieši, BMX braucēja Vineta Pētersone un viņas treneris Ģirts Kātiņš nāk no Smiltenes puses, bet Taurenē dzimušo Helviju Babri līdz BMX olimpieša līmenim Valmierā sagatavojis saldenieks Miks Puķītis. Šodien viņi visi kā viens ir mūsējie, tāpēc arī ceļavārdus improvizētā ceremonijā Livonijas laika pilsdrupu priekšā saņēma no Valmieras novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika un Valmieras Bērnu sporta skolas direktores Līgas Dzenes.

Valmieras novada izaicinājumi. I

21.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Valmieras novada domes priekšsēdētājs JĀNIS BAIKS viņpiektdien sniedza pirmo interviju Liesmai, esot jaunajā amatā. Šoreiz – tikai pirmā daļa no sarunas.

Agate pārsteidz Eiropu!

20.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Igaunijas galvaspilsētā Tallinā risinājās Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā, kurā izcilu sniegumu nodemonstrēja valmieriete – trenera Raita Ravinska audzēkne Agate Caune. Tikai vēl sešpadsmitgadīgā Valmieras vieglatlēte pamatīgu pārsteigumu sagādāja jau savā pirmajā disciplīnā 3000 metru skrējienā sestdien, kad finālskrējienā bija vadībā līdz pat pēdējam aplim. Valmieriete visātrāk veica pirmo distances pusi (4:43,98), bija vadībā arī pēc 2000 metriem (6:19,23) un pat pēc 2500 metriem (7:52,60)... Finiša aplī Agate, kurai tikai augustā paliks 17 gadi, palaida sev garām septiņas gados vecākas un pieredzējušas sportistes, izcīnot astoto vietu, taču tas netraucēja viņai finišēt par 14 sekundēm ātrāk nekā priekšskrējienā, kad valmieriete jau bija sasniegusi personīgo rekordu. Agates Caunes Tallinā uzrādītais jaunais personīgais rekords (9:21,52) ir desmitais visu laiku labākais Latvijas 3000 metru distances skrējējām!

Emīls Varslavāns – ne tikai Lietuvas čempions vien

15.Jūlijs, 2021
Sports
Laikrakstā

No 26. līdz 27. jūnijam Lietuvas pilsētā Puvočos notika šogad pirmās sacensību cīņas krāčūdens trasēs ārpus Latvijas. Šos mačus ar augstiem rezultātiem aizvadīja Burtnieku novada airēšanas slalomisti Emīls Varslavāns un Kaspars Pakers. Kā zināms, burtniecietis Emīls ir viens no daudzsološākajiem Latvijas airēšanas slaloma jaunā viļņa pārstāvjiem, kamēr par vēl vienu Burtnieku novada pārstāvi Kasparu droši var teikt, ka viņa meistarība un lielā pieredze ļauj augstā līmenī startēt airēšanas slalomā arī jau pašos labākajos vīra gados.

VirziensA – tas ir īstais!

15.Jūlijs, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Burtnieku novada pašvaldības projekta PuMPuRS ietvaros izsludinātajā konkursā tika saņemti divi projektu pieteikumi: no biedrības Ezerkrasts AZ un no biedrības VirziensA. Konkursa vērtēšanas komisija, vērtējot projektus  atbilstoši noteiktiem kritērijiem, tiem piešķīra attiecīgi 45 punktus un 42,7 punktus.

Burtnieks allaž iestājies par aktīvu bērnu un jauniešu darbošanos arī ārpus mācību laika, tāpēc šoreiz uz garāku sarunu ieradusies Rencēnu pamatskolas sociālo zinību skolotāja KRISTĪNE GOBA, biedrības VirziensA vadītāja.

Ekskluzīvs spogulis Valmieras centrā (1)

14.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš pagājušās piektdienas Valmierā pilsētas iedzīvotājus un ciemiņus priecē vēl viens unikāls vides objekts – līdz spoguļa spožumam nopulēts metāla Valmieras zīmola veidols pašā pilsētas centrā, bruģētajā aplī laukumā starp Valletu un Kultūras centru.

Par lauksaimniekiem aktuālām lietām

13.Jūlijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Liesma piektdien bija klāt diskusijā kooperatīvā VAKS, kur savā Valmieras novada apciemojuma dienā ar lauksaimniekiem tikās zemkopības ministrs Kaspars Gerhards. Tika pārrunātas daudzas lietas, pieminot gan lielsaimniekus, kuri strādā ar vērienu un modernajām tehnoloģijām, gan nosacītos sīkzemniekus, kuri arī grib saglabāt savu vietu zem saules.

Zemkopības ministrs vizītē Valmierā

13.Jūlijs, 2021
Politika
Laikrakstā

Viņpiektdien, kad jaunajam Valmieras novadam ritēja vien devītā pastāvēšanas diena, pašvaldību apciemoja pirmais no Krišjāņa Kariņa valdības vīriem – zemkopības ministrs Kaspars Gerhards. Pēc tikšanās novada domē ar pašvaldības vadību ministrs pēcpusdienā apmeklēja Latvijā pazīstamo lauksaimnieku kooperatīvo sabiedrību VAKS, kur viesus laipni uzņēma tā valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

Ar savu zāģi savā zarā

8.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr antivakseri un viņu propagandas nožēlojamie upuri Latvijā gāž apkārt interneta portālus un sociālos tīklus ar anonīmiem draudiem šai un jau pat nākamajai Saeimai, pēdējiem vārdiem gānot Krišjāņa Kariņa valdību, kura izmisīgi meklē labākos ceļus uz nevakcinētās sabiedrības prātiem, lai rudenī, iespējams, trešo pandēmijas vilni sagaidītu ar pret kovidu drošiem kadriem valstiski svarīgās jomās, tikmēr uz ekonomikas skatuves mūsu valstī turpinās kāpšana uz grābekļiem...

Notiek dzīvojamo zonu izveide Valmierā

8.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai uzlabotu valmieriešu dzīves kvalitāti un drošību to dzīvesvietās, uz Valmieras ielām šonedēļ  tiek izveidotas 21 jauna dzīvojamā zona. Tās ierīko Valmieras apkaimēs ar mazstāvu dzīvojamo apbūvi, aptverot ielas, ko galvenokārt izmanto tikai tajās dzīvojošie valmierieši. To izveide ir turpinājums pagājušajā gadā aizsāktajam, kad kā pilotprojekts Burkānciemā tika izveidota pirmā dzīvojamā zona.

Zaļais zvirbulītis pret melno kraukli

1.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar un šodien Latvijas Valsts prezidents Egils Levits  pēc Austrijas prezidenta ielūguma Vīnē piedalās starptautiskajā klimata samitā Austrian World Summit 21. Pie nopietniem mūsu valsts pirmās personas sarunu partneriem diskusijās Austrijas galvaspilsētā pieskaitāmas tādas pasaules mēroga autoritātes kā ANO ģenerālsekretārs Antonio Guterrešs un Vācijas kanclere Angela Merkele, taču Vīnē, protams, gatava savu krietni vien kovida dēļ pabālējušo zaļās mesijas tēlu spodrināt arī vides aktīviste ar nepabeigtu vidējo izglītību no Zviedrijas Grēta Tunberga...

Valmierā ražos "Patria" daļas (1)

30.Jūnijs, 2021
Mūsu drošībai
Laikrakstā

Patīkama ziņa un reizē augsts novērtējums Valmieras metālistiem – īsi pirms Jāņiem metālapstrādes uzņēmums SIA Metāro parakstīja līgumu ar Somijas uzņēmumu Patria par sadarbību militārā transportlīdzekļa virsbūves daļu ražošanā. Pašlaik paredzēts, ka šis Valmieras metālapstrādes uzņēmums ražos noteiktas transportlīdzekļa korpusa daļas.

Saulei griežamais laiks

22.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kurš te raudāja, ka vasara nenāk ne lūdzama? Nupat visu iekavēto Māte Daba atdod ar uzviju, gluži tāpat kā ar iepriekš apmaksātajām vakcīnu kravām, kuras, šķiet, nupat Latvijas dienišķo pieprasījumu pārsitīs vismaz dubultā. Krīt temperatūras simt un vairāk gadus nostāvējušies rekordi, pļavās smaržo siens, katrā sevi cienošā ūdenstilpē ar dronu iespējams saskatīt veselu baru pelst gribētāju – spīd koši peldkostīmi un arī pa dažam, lai piedots, plikam dibenam... Un visiem pa vidu suņi, lieli un maziņi, peldētāji un tikai bradātāji. Jo saulei nupat piegriezies aiz mākoņiem slēpties, tā griež no visa spēka, močī karstumu mums visiem pāri tā, ka maz neliekas!

Kokle skan vasaras saulgriežos

22.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc deviņu mēnešu piespiedu klusēšanas Valmiermuižas parkā viņsestdien bija atgriezies Gardu Muti tirdziņš. Varbūt nedaudz rimtāku, klusāku gaisotni, retākām tirgus apmeklētāju rindām vismaz pirmajās stundās (daudziem tā bija arī darba diena), taču ar sen nebaudītu iespēju gan tirgotājiem, gan pircējiem baudīt silto vasaras dienu ar pilnu krūti, kad ikviens var brīvi ieskatīties otram sejā! 

Kurš kuram parādā?

18.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pārfrāzējot Mārtiņa Rītiņa leģendāro teicienu – kas var būt svarīgāks par šo! Protams, par vakcinēšanos pret Covid-19. Šobrīd ar pilnu atbildību pret valsti un sev apkārtējiem varu teikt, ka esmu saņēmis abas potes. Lai nu paliek vakcīnas marka, ko tur kādam pasaules farmācijas monstram vēl lieku reklāmu taisīt...

Valmieras Rolandam – ACB līgas zelts Spānijā!

18.Jūnijs, 2021
Sports
Laikrakstā

Lieliska ziņa Valmieras basketbolam – otrdien valmierietis Rolands Šmits kļuvis par Spānijas ACB līgas 2020./2021. gada sezonas čempionu sava kluba Barcelona sastāvā. Finālsērijā līdz divām uzvarām viņa pārstāvētā komanda pieveica Madrides Real basketbolistus gan pirmajā spēlē izbraukumā (89:75), gan arī otrajā, kas notika 15. jūnija vakarā jau Barcelona arēnā Palau Blaugrana, kad ambiciozais pretinieks piedzīvoja sagrāvi ar 92:73. 

Vecate: par vietējo un novada sportu

17.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pašvaldību vēlēšanas aizvadītas, visi 19 krēsli jaunā Valmieras novada domē aizpildīti. Valmiera allaž bijusi starp sportiskākajām Latvijas pilsētām, droši vien tāds būs arī viss jaunais novads, kura centrālā un šobrīd visā valstī modernākā sporta būve būs rekonstruētais Jāņa Daliņa stadiona komplekss Valmierā. 

Interesanti skaitļi par algām

15.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Varbūt ne tik ātri, kā to gribētos, piemēram, uzņēmējiem, taču Centrālā statistikas pārvalde mūsu valstī joprojām uzskaita, rēķina, pārrēķina, salīdzina...