Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Viens laimīgs cilvēks!

19.Jūlijs, 2024
Viesis
Laikrakstā

Ir atkal vasaras vidus, un atkal viņš, ražena auguma sirms vīrs, ir ieradies Liesmas redakcijā ar ciemakukulim pāris sau­jām paša lasītu jāņogu un upeņu plastmasas spainītī.

Burtnieku jauniešu centram darbīga vasara

17.Jūlijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Cik tad sen, kad Liesma viesojās Burtnieku jauniešu centrā un garākā sarunā iepazinās gan ar jauno centra vadītāju Lindu Laivu, kas kopš pērnā gada rudens te vada aktivitātes, gan uzzināja par centra tuvākās nākotnes plāniem.

Ar Baltkrievijas numuriem iebraukt aizliegts

17.Jūlijs, 2024
Rūcamlapa
Laikrakstā

Kā ziņo Valsts ieņēmum dienests (VID), no vakardienas personām ar Baltkrievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem – vieglajām pasažieru automašīnām – liegts iebraukt Eiropas Savienībā caur Latvijas - Baltkrievijas un Latvijas - Krievijas robežšķērsošanas vietām.

Valmiera Eiropas BMX apritē atkal līmenī

16.Jūlijs, 2024
Sports
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē stāvlaukumi abpus Valmieras Olimpiskajam centram bija lielāku un mazāku kemperu pilni, pilsētā blakus ierastajām skanēja vēl kāds ducis valodu.

Jērcēnu pagastam –130 gadu

10.Jūlijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Strenču apvienībā viens no atpazīstamākajiem – un ne jau tāpēc, ka pagasta teritorija sākas turpat aiz Strenču robežas – ir Jērcēnu pagasts, kam šogad svinam 130 gadu pastāvēšanas jubileju. No dažādiem dokumentiem pacietīgi pagasta hroniku kopā lipinājusi Jērcēnu pagasta bibliotēkas vadītāja un novadpētniece Ilvija Ķimse. Šodien – pats būtiskākais no šī apjomīgā materiāla.

Aicina Mākslas vasara Strenčos

10.Jūlijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mākslinieku apvienība Orbīta līdz 1. septembrim aicina piedzīvot Mākslas vasaru Strenčos. Skaņas, vēstules, fotogrāfijas, sarunas, pastaigas un plenēri – Strenčos aicinām būt daļai mākslas, kas dzīvo mums visapkārt.

Kā sametinās, tā brauksi!

2.Jūlijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr Briselē kungi un dāmas zaļās brillēs prāto, ar kuru gadu aizliegt Eiropas Savienībā pārdot automobiļus ar benzīna un dīzeļa motoriem, tikmēr mums Latvijā lielai daļai palietotu spēkratu īpašnieku pavisam citas problēmas. 

Kaņepju ozols – "Gada koks 2024"

28.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nedēļā pirms Jāņiem kāds ļoti interesants pasākums notika Strenču apvienības Jērcēnu pagastā pie šogad atkal plašāku publicitāti visā Latvijā (un ne tikai) ieguvušā Kaņepju dižozola.

Automobiļu vasaras nianses

26.Jūnijs, 2024
Rūcamlapa
Laikrakstā

Vasara ir aktīvas autobraukšanas sezona: auto ceļojumi atvaļinājuma laikā, izbraucieni dabā kopā ar visu ģimeni un mājdzīvniekiem, darbošanās vasarnīcā, aktīvā atpūta un pārgājieni.

Mūsējie prot visu!

26.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Jūnijs ir laiks, kad vasara tā pa īstam ieskrienas, kad ne tikai viss zied un smaržo (iespējams, neatbilstoši kādām Eiropas birokrātu izdomātām normām, taču tik dabīgi un skurbinoši), bet sau­lītē iznāk arī simti un pat tūkstoši amatnieku un pārtikas mājražotāju ar savu produkciju.

Valmiera – tas ir nopietni!

19.Jūnijs, 2024
Valmierietis
Laikrakstā

Šoreiz – daži spilgti atmiņu graudi kopā ar šodienas un rītdienas Valmieras un visa Valmieras novada vērtējumu, ko sanāca dzirdēt 4. jūnijā, kad viesnīcā Wolmar bija kopā pulcējusies kādreiz ļoti ietekmīga organizācija – Valmieras rajona direktoru padome.

Valmierā būs iespaidīga saules elektrostacija

18.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Blakus akciju sabiedrības Valmieras stikla šķiedra ražotnei (Brenguļu pusē) Valmieras pievārtē Latvijas investīciju uzņēmums Merito Partners kopā ar atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāju Saules Energy sākuši vērienīgas saules elektrostacijas būvniecību. Līdzīgi kā netālu esošā Brenguļu saules elektrostacija, arī topošā Valmieras saules elektrostacija gadā saražos elektroenerģiju, kas atbilst 3500 mājsaimniecību vidējam patēriņam.

Šķirosim bioloģiskos atkritumus aktīvāk!

18.Jūnijs, 2024
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Piecu mēnešu laikā, kopš SIA ZAAO Vidzemes atkritumu apsaimniekošanas reģionā piedāvā bioloģisko atkritumu dalītās vākšanas pakalpojumu, iedzīvotāji jau ir pierādījuši, ka viņiem rūp vide – bioloģisko atkritumu šķirošana notiek labi, to sastāvā ir pavisam maz neatbilstošu materiālu.