Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Individuālie pakalpojumi itāļu gaumē

22.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Laiku pa laikam publiskajā telpā iepazīstamies ar dažādiem Latvijā sasniegtiem rekordiem. Pie tam interesanti, ka ar šīs savdabīgās statistikas vākšanu, apkopošanu un klasificēšanu valstī nodarbojas iestādes, kurām tāpat jau bez šīm izpriecām darbu, kā mēdz teikt, līdz acīm, sekojot līdzi legālajai uzņēmējdarbībai, kas dod īsto pienesumu valsts budžetā nodokļu veidā.

Ielu remontus pārlūkojot

21.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valmierā pēdējos gados allaž trāpījies vismaz pa vienam, reizēm pat diviem vērienīgiem ielu rekonstrukcijas projektiem. Darbi šajās vietās, īpaši, ja tas kvartālā, kur remonta laikā apgrūtināta piekļuve ar auto privātmājām vai sabiedriski nozīmīgiem objektiem, rit visai saspringti – darbu veicējs allaž jūt vērotāja - kritizētāja elpu pakausī, pie tam nekad jau nevar izslēgt arī kādu pēkšņi no apakšzemes izlekušu problēmu, kas darbu grafiku var noraut ne tikai uz pāris dienām vien...

Kurš pelnījis ķieģeli?

15.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar finanšu ministrs Jānis Reirs uz Saeimu devās ar tradicionālo brūni dzelteno budžeta portfelīti. To – lai nogādātu uz Jēkabielas namu 1998. gada budžetu – savulaik valsts labā ziedoja toreizējais finanšu ministrs Roberts Zīle. Budžeta ieņēmumu un izdevumu bilance tagad jau nodota izskatīšanai 100 Latvijas gudrākajām galvām, vēl nav zināms, ko šie kungi un dāmas tur ciparu vētīšanas laikā savās prātu vētrās atradīs, ko svītros un ko varbūt vēl klāt pierakstīs... 

Autostāvvietu trūkst, bet...

9.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Tā vienkārši ir aksioma – arī Valmierā vieglo automašīnu, privāto un darba mašīnu bez uzņēmuma garāžas, ar katru dienu kļūst arvien vairāk. Līdz ar to milzu tempos samazinās brīvo autostāvvietu skaits ne tikai pilsētas centrā, bet arī citos  mikrorajonos. Jāmeklē vietas un jābūvē jaunas, jo progresu taču neapstādināsi!

Atkal trusis. Šoreiz – "zaļš"

8.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Saeimā savēlētie 100 deputāti – visi kopā vai pa vienam – allaž vēlētājiem solās, ar roku uz Bībeles vāka vai vēl kā citādi, ka nodokļus viņi necels, nu, vismaz tuvākajos trijos gados, bet tas ir vien kārtējais blefs.

Ar mirušajiem nekaro

2.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Patīkami, ka to šodien apzinās arī Valmierā. Vakar sanāca būt memoriālā, kur personīgi aplūkot firmas Sanart veikumu šī ansambļa atjaunošanas darbu pirmajā posmā Valmierā bija ieradies Krievijas Federācijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Jevgeņijs Lukjanovs.

Lētums kā valsts politika

1.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ja Satiksmes ministriju nosauktu par Reformu ministriju, nekas īpaši sadomāts nebūtu. Jo reformas šīs ministrijas pārvaldītajās sfērās patiešām sit augstu vilni! 

Par Vidzemes biznesa šovu domājot

25.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Viņnedēļ aizvadītās Vidzemes uzņēmēju dienas 2020 no jauna uzjundīja problēmu, kas noteikti nav jauna un jau labu laiku kaut kādā veidā, manuprāt, tomēr traucē pilnībā izpausties šī pasākuma rīkotājiem.

Aizsardzības ministra mājiens ar mietu

24.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Situāciju, kāda šobrīd izveidojusies un nepiedodami ilgi turpinās Latvijas komercvidē, tēlaini varētu attēlot ar ainiņu, kurā uz nelielu ugunsgrēku daudzstāvu nama pēdējā stāva dzīvoklītī ieradusies līdz zobiem ar speclīdzekļiem nobruņota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta specvienība ar vairākiem sarkani krāsotiem automobiļiem. 

Jaunajā katlumājā – lētāka siltumenerģija

23.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kārtējā apkures sezona tuvojas ar labām vēstīm – akciju sabiedrības Valmieras Enerģija jaunā šķeldas katlumāja Valmierā, Dakstiņu ielā, ne tikai dos iespēju ražot siltumenerģiju lētāk nekā pēdējās trijās apkures sezonās, bet arī veicinās turpmāku siltumenerģijas tarifa stabilitāti pilsētā centralizētās siltumapgādes klientiem, jo tas vairs nebūs ļoti atkarīgs no krasām fosilā kurināmā – dabasgāzes – svārstībām.

"Valmieras ūdens" pārbūvē inženiertīklus Valmiermuižā

23.Septembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Kā Liesmu informē Valmieras pilsētas un Burtnieku novada pašvaldību uzņēmums SIA Valmieras ūdens, septembra vidū uzsākta maģistrālo ūdensvada un kanalizācijas tīklu pārbūve Burtnieku novada Valmiermuižā – Vienības un Alejas ielas posmos pusotra kilometra garumā.

Lai biznesam būtu labi

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Mūsu valstī pašos augstākajos varas gaiteņos bieži mēdz pieminēt uzņēmējdarbībai alias biznesam labvēlīgu vidi, tādu apstākļu radīšanu konkrētā teritorijā, lai tur varētu uzsākt un veiksmīgi attīstīt uzņēmējdarbību, kas nenoliedzami ir visas valsts labklājības pamatā. Lai radītu biznesam labvēlīgu vidi, sava roka jāpieliek gan valstij, gan pašvaldībai, gan arī pašiem uzņēmējiem.

Inkubatorā – vismaz trīs labas lietas

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

AIGARS LAUZIS no Smiltenes novada Bilskas pagasta Zeltiņiem ir jauns uzņēmējs, taču ar pamatīgu dzīves pieredzi. Savulaik sešus gadus nostrādājis Londonā, ikdienā uz darbu nobraucot 25 kilometrus ar velosipēdu. Pēc tam ar velosipēdu četros gados veicis 31 tūkstoti kilometru maršrutā Londona – Tokija – Smiltene. Savā uzņēmumā SIA Zeltiņi Aigars jau izgatavojis vairākus interesantus, videi draudzīgus produktus, no kuriem pazīstamākais patlaban ir prototips Z-Tritons – universāla lietojuma trīs riteņu transportlīdzeklis, kas aprīkots ar 250 vatu akumulatoru, saules paneļiem un elektriskās laivas motoru. Prototipā, kur apvienots trīsritenis, laiva un neliela mājiņa, ir divas sēdvietas, kā arī papildu vieta sunim vai mazam bērnam. Ar pilnībā uzlādētām baterijām tas var nobraukt līdz pat 40 kilometriem pa sauszemi un vēl 10 kilometrus ūdenī!

Cāļus skaitīsim nākamajā pavasarī!

22.Septembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Samērā nesen, šī gadsimta sākumā, Vidzemes Augstskolas iniciētā Vidzemes zinātnes un tehnoloģiskā parka Baltijas Kiberpilsēta projekta ietvaros tika izveidots sešu biznesa inkubatoru tīkls ar centru Valmierā, kur Purva ielā tika uzcelta pilnīga jauna divstāvu ēka, paredzēta tikai inkubatora un tajā darbojošos uzņēmumu vajadzībām.

Biznesa inkubators Valmierā attīstījās sekmīgi, taču tad sekoja pārrāvums valsts atbalsta finansējumā, bet viena pavilkt tik ambiciozi un nenoliedzami veiksmīgi sākto projektu iepriekšējos apjomos Valmieras pašvaldība nevarēja. Inkubatora ēku pamazām aizpildīja jauni, ar inkubāciju vairs nesaistīti īrnieki. Šobrīd, kad inkubators pēc pāris gadu pauzes atsācis darbu jaunā statusā, tas izmanto vien samērā nelielu platību ēkas otrajā stāvā.

Bīstamais aizliegtais auglis

18.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šoreiz virsrakstam nekāda sakara ar šī rudens bagātīgajām dabas veltēm dārzā, purvā vai mežā. Gribu dalīties domās par vienu it kā pabeigtu, taču, manuprāt, ne līdz galam izstrādātu un realizētu ielas rekonstrukcijas projektu Valmierā. Tēlaini izsakoties, tā ir suņa aste, kurai vajadzētu būt nevis noliektai tikai strikti pa labi, bet gan savītai gredzenā!

"Kliba" konkursa fiasko

17.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardien publiskajā telpā simbolisku nokdaunu piedzīvoja Satiksmes ministrijas paspārnē strādājošā Autotrans­porta direkcija, turpat 10 dienas pirms noteiktā galīgā termiņa (25. septembris) saņemot Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vērtējumu par astoņām pārvadātāju sūdzībām, kas bija iesniegtas par Autotransporta direkcijas rīkoto atklāto konkursu Par tiesību piešķiršanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanai ar autobusiem reģionālās nozīmes maršrutu tīklā.

Mūsu laiku varonis (1)

11.Septembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas sabiedrība atkal šūmējas. Par katalizatoru dažādiem viedokļiem gadījies Bruknas muižā notiekošais. Noteikti esmu priestera Mediņa pusē.

Ēveles kapsētai – "Svennēs" kalts zvans

10.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Savulaik, ciemojoties Rencēnos pie radošās Sīmansonu ģimenes, Burtnieks pirmoreiz dzirdēja par ļoti interesantu novada pašvaldības pasūtījumu, pie kura tobrīd strādāja abi metāla mākslinieki – tēvs Māris un dēls Jurģis. Nu var ziņot, ka abu veikums divu gadu garumā – Ēveles kapu zvans, kas paredzēts zvanīšanai bēru ceremoniju laikā, – ir gatavs un sekmīgi uzstādīts savā lietošanas vietā. 

Otra krematorija Valmierā – jautājums joprojām karsts! (1)

7.Augusts, 2020
Pie mums un citur
Laikrakstā

Trešdienas vakarpusē Valmieras kultūras centra lielajā zālē tika prezentēta būvniecības iecere Apbedīšanas pakalpojumu kompleksa un krematorijas Somu ielā 1, Valmierā, būvniecība. Ja pavisam vienkārši, tad ar Valmierā nu jau otrās (un Latvijā joprojām tikai trešās!) krematorijas būvniecības ideju, kas jau bija uz ekrāna skatāma Burtnieku novada SIA Insp.Arch sagatavotā būvprojekta lapās, iepazīstināja šīs ieceres virzītājs – Valmierā šī gada martā reģistrēts uzņēmums ar 40 tūkstošu eiro pamatkapitālu SIA Vidzemes krematorija. Starp citu, uz 7. jūliju šim uzņēmumam bija 372 eiro nodokļu parāds, ko minēja viens no projekta pretiniekiem, taču ne jau par šādiem sīkumiem (valsts mērogā) izvērtās karstas diskusijas.