Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Sargsuņa pēctecības svarīgums

14.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Otrdien Saeimas Juridiskā komisija uzklausīja trīs cienījamākos valsts kontroliera amata kandidātus. 19. janvārī beigsies likumā atļautais galīgais jeb otrais termiņš amatā pašreizējai valsts kontrolierei Elitai Krūmiņai, un šis amata krēsls tukšs nedrīkst palikt faktiski ne uz dienu.

Paldies

12.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar, kā atgādināja mana kolēģe, bija starptautiskā Paldies diena. Tad nu nolēmu par aktualitāti arī savas domas izteikt. Paldies – tāds mazs vārdiņš. Reizēm izteikts skaļi, reizēm – klusītiņām, gandrīz vai tikai pašam dzirdot. Kādreiz tas izpaužas arī labā darbā, iespējams, pat taustāmā lietā, ko par savu veikumu darītājs saņem pretī.

Upuris ar zemtekstu

7.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Tas, ka mūsu premjeram Krišjānim Kariņam ģitāras saspēle un sadziedāšanās duetā ar Latvijā populāro vācieti Joranu Šteinhaueru padodas krietni labāk nekā saskarsme ar paša vadītā Ministru kabineta vienu no trejmeitiņām – veselības ministri Ilzi Viņķeli, jau kādu laiciņu bija jūtams, taču līdz otrdienai diez vai kāds mūsu valstī varēja iedomāties, ka pašā Covid-19 pandēmijas otrā viļņa karstumā valdības vadītājs varētu pieprasīt veselības ministres demisiju.

Par to pašu

6.Janvāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Savu pirmo prātojumu Jaunajā 2021. gadā rakstu par Covid-19 pandēmijas ēnu, kas faktiski gulēja virs mums visu nu jau aizvadīto gadu. Pēc pavasara satraukumiem it kā viss atkāpās, taču tad – reizē prognozēts, gaidīts un tomēr pēkšņs – nāca kovida otrais vilnis.

Ar deju pa dzīvi

5.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmajos Ziemassvētkos skaistā 75 gadu jubilejā mūspusē sirsnīgi sveica Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri, Deju svētku Goda virsvadītāju, horeogrāfi, ilggadējo Valkas un Valmieras deju apriņķu virsvadītāju, Burtnieku novada deju ansambļa Sadancis māksliniecisko vadītāju IEVU ADĀVIČU. Viņas ieguldījumu augstu novērtējis arī Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Valmieras rotarieši – Vidzemes slimnīcai

29.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ziemassvētku laiks izsenis ir dāvanu laiks. Tieši tāpēc pulciņš Valmieras Rotari kluba biedru ar kluba prezidentu Induli Jansonu un pašu kolektīvā pierakstītu Ziemassvētku vecīti Elmāru Kokinu priekšgalā pagājušajā trešdienā ar rotariešu sarūpētām dāvanām ieradās Vidzemes slimnīcā, kur – atbilstoši pandēmijas apstākļu diktētajiem drošības noteikumiem – ārpus telpām viņus sagaidīja SIA Vidzemes slimnīca valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Man bija kauns (1)

18.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Esmu gana daudz šajā dzīvē pieredzējis, tostarp arī Latvijai svarīgus emocionālus brīžus. Būts gan uz barikādēm, gan lielajā tautas manifestācijā toreizējā Komjaunatnes krastmalā, kas tagad – mūsu atjaunotajā Latvijā – nes 11. novembra krastmalas vārdu. Tādā veidā mēs pieminam savus varoņus, tos cilvēkus, kuri bija atbildīgi pret toreiz vēl pavisam vāro Latvijas valsti.

Vieglāk un lētāk. Vai drošāk?

9.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Viņnedēļ sanāca būt kādā akcijā, ko regulāri visā valstī organizēja Ceļu satiksmes drošības direkcija kopā ar Valsts policiju. 

"Valmiermuižas alus" iepirks 40 tonnas Latvijā audzētu ogu un augļu

8.Decembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Ar mērķi nākamgad palielināt zelteru ražošanas apjomus par 10% SIA Valmiermuižas alus plāno 2021. gadā no Latvijas zemniekiem iepirkt vairāk nekā 40 tonnas vietējo ogu un augļu – tostarp 20 tonnas Latvijā audzētu bio cidoniju, 10 tonnas Latvijas rabarberu, 5 tonnas Latvijas upeņu un 5 tonnas Latvijas meža brūkleņu. 

Pilnīgi trakas lietas!

4.Decembris, 2020
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Vienmēr esmu teicis, ka latviešu vīriem, jaunekļiem un pat jau maziem puikām rokas aug no īstās vietas, tas nozīmē, ka, liekot vēl klāt pilnu porciju izdomas un tehniskās jaunrades, letiņi var uzbūvēt vistrakākās lietas!

Nav labi. Jāpielāgojas!

3.Decembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kad premjers viņsvētdien teica savu nu jau leģendāro un dažādās sabiedrības grupās diametrāli pretēji vērtēto uzrunu tautai, ar formulējumu nav labi viņš, manuprāt, vairāk domāja par veselības, nevis naudas lietām. 

Iespējas vēl pieciem "cāļiem"

1.Decembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā LIAA Valmieras biznesa inkubatora vērtēšanas komisija – tās vadītājs Valmieras mērs Jānis Baiks, Valmieras Attīstības aģentūras vadītāja Ilze Eglāja, SIA VALPRO valdes priekšsēdis Aivars Flemings, SIA ZAAO valdes priekšsēdis Gints Kukainis, SIA Systems Logistics valdes loceklis Jānis Bikše un Cēsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste Natālija Juškova – 2020. gada uzņemšanas rudens sesijā nosprieda Valmieras biznesa inkubatorā uzņemt piecus jaunus uzņēmumus. Vēl 20 ideju autori piedalīsies pirmsinkubācijas programmā.

Zaudējums principiālā mačā

1.Decembris, 2020
Sports
Laikrakstā

Tā var saukt Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistu neveiksmi izbraukuma spēlē 21. novembrī Liepājā. Kaut arī zaudējums tika piedzīvots līdzīgā cīņā, tomēr punktus par uzvaru – tāpat kā sezonas pirmajā abu komandu tikšanās reizē Valmierā – šoreiz saņēma kurzemnieki, tik principiālajā cīņā par Latvijas komandu labāko četrotni Pafbet Latvijas – Igaunijas čempionāta vērtējumā panākot jau 2:0 savā labā.

Skats no abām pusēm (4)

26.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien Burtnieks uzklausīja abu pušu viedokļus par tīklu aizliegumu. Jāuzsver, ka te noteikti nebija cīņa starp politiskajiem spēkiem, vienkārši domes deputātu viedokļi par to, kā glābt Burtnieku, sadalījās. 

Ja ko iesāku, tad gribu arī pabeigt

25.Novembris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Tā par sevi saka Jurģis Priedītis, LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs. Savos tikai 33 gados ieguvis labu izglītību Latvijā un pāris vietās ārzemēs, darba pieredzē var lepoties ar prasmēm būvniecībā, teātra izrāžu gaismošanā, tirdzniecībā, bankā. Savu pieredzi šodien Jurģis labprāt piedāvā jaunajiem censoņiem uzņēmējdarbībā.

Kā no defekta sanāk efekts

20.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Sen esmu teicis un joprojām esmu pārliecināts, ka latvietis savā būtībā ir velnišķīgi izdomas bagāts, prot pielāgoties praktiski jebkurai situācijai un pat no lielām ziepēm pratīs izkļūt, iespējams, ne tikai sveikā, bet arī ar nelielu sauso atlikumu savai turpmākajai dzīvei. Ilustrācijai lai būtu stāstiņš iz lauku dzīves vienā no netālajiem novadiem tepat Vidzemē.

Bezierunu zaudējums valsts čempioniem

20.Novembris, 2020
Sports
Laikrakstā

Atbilstoši jaunajiem apstākļiem – bez skatītājiem –  kārtējo mājas spēli Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā 14. novembrī aizvadīja Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti. Šoreiz bez ierunām pārliecinošu uzvaru izcīnīja ciemiņi no VEF Rīga. 

Iespējām jābūt visiem vienādām!

17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Valmieras pilsētas maršrutos nupat sākuši kursēt jauni autobusi ar hibrīda dzinēju. Līdzšinējā kārtība bijusi tāda, ka pilsētas maršrutos patlaban Valmieras pašvaldībā deklarētie pensionāri var braukt autobusos par brīvu.

Laiks saprātīgiem risinājumiem

12.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pie šāda viedokļa vakar nonāca Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāti, detalizēti izskatot izmaiņas regulējumā bankām. Šāds priekšlikums un tam sekojoša konsekventa rīcība finanšu nozari uzraugošās iestādēs un arī procesā iesaistītās valsts institūcijas varētu atvieglot finanšu noziegumu uzraudzību.

Pilnīgi dulla, taču izvērtējama ideja (1)

10.Novembris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Viņnedēļ sanāca pabūt, iespējams, uz ilgu laiku lielākajā pasākumā mūspusē. Pulcēšanās lielākās grupās no vakardienas valstī aizliegta, tāpēc vērienīgajā domu apmaiņā par Latvijā ceturtā lielākā ezera samilzušajām problēmām Burtnieks 2022 sabraukušie teju piecdesmit vīri, jaunekļi un dažas dāmas bija patlaban jau ar likumu aizliegta izmēra prātu vētra.