Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Sumināti Burtnieku novada uzņēmēji

7.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai atpazītu un godinātu Burtnieku novada uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot un veicinot novada uzņēmējdarbības vides attīstību, jau astoto gadu notika Burtnieku novada pašvaldības organizētais konkurss Burtnieku novada uzņēmēju gada balva.  Konkursā tika saņemti 20 pieteikumi, un 30. aprīlī laureāti 9 nominācijās saņēma atzinības un balvas.

Dzērāji joņo likumiem pa vidu

29.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā ir gana problēmu ikdienā arī bez pandēmijas apkarošanas. Joprojām aktuāla ir transporta vadīšana dzērumā. Kā smejies, mainās sabiedriskās iekārtas un mainās valsts nosaukums, taču vēl arvien pietiekami liels un salds ir ar likumu aizliegtais auglis – sēsties pie stūres un vadīt auto kunga prātā. 

Autostāvvietas vajag platākas!

28.Aprīlis, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kā ziņo Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB),  portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana, lai palielinātu autostāvvietu izmērus.

Valmiermuižā zaļos Jelgavas ozoliņi

27.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lielās Talkas dienā Valmiermuižā notika ne tikai dabas sakopšanas, bet arī savā ziņā dabas atjaunošanas aktivitātes. Vietējie iedzīvotāji kopā ar iniciatīvas atbalstītājiem atjaunoja vēsturiskās ozolu alejas posmu, iestādot 13 jaunus ozolu stādus abās pusēs Ozolu ielai vietās, kur dažādu iemeslu pēc alejas ozoli no savulaik izveidotās rindas bija izkrituši. 

Valmiera var, un cīņa vēl nav galā...

23.Aprīlis, 2021
Sports
Laikrakstā

Publikācijā par pirmajām divām ceturtdaļfināla sērijas spēlēm Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas spēlētāji saņēma pamatīgu kritiku par biklo sniegumu, kas noteikti patraucēja pieveikt vājinātā sastāvā spēlējošos un tāpēc ņemamos liepājniekus. 

Valmieriešiem bezierunu uzvara

23.Aprīlis, 2021
Sports
Laikrakstā

Pirmdienas pievakarē ideālos laika apstākļos ap VOC futbola stadionu kupli sanākušo un sabraukušo līdzjutēju pulku atkal iepriecināja Valmiera FC futbolisti, kārtējā Latvijas Optibet futbola virslīgas čempionātā pārliecinoši apspēlējot viesus no Jūrmalas Spartaka.

Zviedrijas investīcijas 42 reizes lielākas

22.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ik pa laiciņam mūsu valstī izskan skaļi lozungi, solot pavisam ātri izrāpties no bedres, kurā paši ar savu valdīšanu neatkarības gados esam tā nemanāmi ieslīdējuši. Reizēm solāmies panākt tepat apkārtējos kaimiņus Baltijā, reizēm, kad klausītājos vairāk ārvalstu prominentu ļaužu, atvēzējamies pat uz skandināvu līmeni...

Elektromobilitāte ir klāt

20.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl līdz pagājušās nedēļas nogalei Valmierā ar elektriskajiem skrejriteņiem pa pilsētu drasēja tikai šo kluso un ātro satiksmes dalībnieku privātie īpašnieki, bet jau brīvdienās vairākās vietās, kur vairāk apgrozās publika, bija iespēja šo kompakto transporta līdzekli iznomāt un doties sev tīkamā maršrutā katram interesentam. 

Ar skatu aprites ekonomikas virzienā

20.Aprīlis, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

SIA ZAAO jau vairāk nekā divdesmit gadus veiksmīgi strādā savu īpašnieču pašvaldību teritorijās, izpildot Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas plānu un tiecoties ieviest arvien jaunus, klientu ērtībām piemērotus risinājumus atkritumu apsaimniekošanā. 

Pirmā uzvara jāņem Valmierā

16.Aprīlis, 2021
Sports
Laikrakstā

Otrdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti Liepājā iesāka Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu ceturtdaļfinālu, sērijas līdz trim uzvarām pirmajā mačā izbraukumā tiekoties ar mājiniekiem. 

No tāluma redzētos kukuļus neatrod

15.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad 2018. gada februāra vidū ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN) Latvijas valstij darīja zināmas savas aizdomas par mūsu valstī lielākās nacionālā kapitāla bankas ABLV Bank iespējamo dalību naudas atmazgāšanas shēmās un FinCEN plāniem noteikt pret šo komercbanku sankcijas, Latvijas puse reaģēja teju zibenīgi. Pašai bankai gan noraidot apsūdzības, ABLV Bank akcionāri ārkārtas sapulcē 2018. gada 26. februārī nolēma banku pašlikvidēt, ko arī 12. jūnijā atļāva darīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome jeb FKTK. Vēl pēc mēneša Eiropas Centrālā banka anulēja ABLV Bank izsniegto licenci.

Vakareiropa "elektrizēties" nesteidzas

14.Aprīlis, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Teorētiski it kā viss tiek darīts, lai transportu pārvērstu par pilnīgi zaļu. Vismaz Eiropā noteikti, jo te pār lielāko daļu valstu kaut kāda kopēja kontrole iespējama. Piemēram, vēl pērnā gada nogalē visas Eiropas Savienības dalībvalstis vienojās par ambiciozākiem klimata mērķiem, proti, līdz 2030. gadam par 55% samazinot oglekļa dioksīda emisijas, lai līdz 2050. gadam panāktu Eiropas Savienības klimata neitralitāti atbilstoši Parīzes nolīguma prasībām.

Ko izsviest un ko paturēt

13.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Patlaban reģionālajā uzņēmumā ZAAO rit kārtējā akcija, kurā uz EKO laukumiem iespējams aizvest un bez maksas nodot nolietotu sadzīves elektrotehniku, arī elektroniku.

Gaļai vajag karstumu no īsta "dzelža"!

9.Aprīlis, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Neskatoties uz retām snigšanas epizodēm, arvien nopietnāk savu atnākšanu piesaka kārtējais pavasaris. Tek sulas no kļavām un bērziem, tiek kokos kārti jauni un tīrīti vecie būrīši mūsu spārnotajiem draugiem, dārzos un lauku mājās tiek piezāģēti koki, posts pagalms, revidētas garāžas un šķūnīši... 

Gaisa piļu cēlāji sapinušies meistarībā (2)

8.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latviešiem ir teiciens par vadzi. Kad tas ir pilns, tas lūst. Apmēram tā var vērtēt valsts pasūtījuma izpildītāju demaršu pret šī pasūtījuma administrētājiem pasažieru pārvadājumu jomā.

Liepājā otrs pārsteigums izpalika

30.Marts, 2021
Sports
Laikrakstā

Piektdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti izbraukumā aizvadīja priekšpēdējo PafBet Latvijas – Igaunijas līgas regulārā čempionāta spēli Liepājā.

Atgriežoties pie publicētā (2)

26.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Reizēm gadās vēlreiz pārlūkot savu rakstīto. Šo 5. februāra Liesmā lappusē Komentārs. Viedokļi publicēto rubrikas MANUPRĀT fragmentu no materiāla Vieni investē, otri – taupa atgādinu lasītājam tikai tāpēc, ka tieku aicināts par savu situācijas redzējumu un vērtējumu atvainoties. To pieprasa SIA PATA TIMBER. 

Kā būs ar tirdziņiem?

23.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kaut arī infekciju eksperti par varītēm grib pierunāt valdību uz vēl drakoniskākiem ierobežojumiem, ik pēc pāris dienām publiski izziņojot arvien jaunu un jaunu Covid-19 vīrusa mutāciju uzrašanos Latvijā, dabas procesi rit savu gaitu.