Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

ENBL pieredze: cerība pret bezcerību

22.Oktobris, 2021
Sports
Laikrakstā

Otrdien un trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolistiem bija iespēja pirmoreiz komandas vēsturē gūt starptautisku pieredzi ārpus Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas turnīra, jo Valmierā divas dienas risinājās pirmais Eiropas Ziemeļu basketbola līgas jeb ENBL sabraukums četrām komandām. 

Akcijā "Otrreiz modē" – 25 tonnas vēl derīgu lietu

19.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šā gada septembrī notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO organizēta atkārtotai lietošanai vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila nodošanas akcija Otrreiz modē.

Iedzīvotāju iesaiste akcijā bija ļoti liela – ja salīdzina vidēji mēnesī EKO laukumos nodoto konkrēto materiālu apjomu pret akcijas mēnesi, tad akcijas laikā nodoto vēl derīgu apavu, apģērbu un mājas tekstila apjoms palielinājies par 357%.

Līdz pilnīgai drošībai – 29 gadi

14.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā cilvēks skaidrā prātā, taču bez autovadītāja tiesībām, ar atbilstošā kārtībā nereģistrētu Audi, kuram ne tehniskā skate izieta, ne OCTA polise iegādāta, tā vienkārši naktī uz otrdienu Rīgā atlaiž pa Dienvidu tiltu, kur ātruma ierobežojums 70, uz 238 kilometriem stundā...

"Tesla" Vācijā un akmeņogles Ķīnā

13.Oktobris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Pasaule ir paradoksu pilna. Kamēr viena mūsu planētas daļa par varītēm cenšas ierobežot globālās sasilšanas riskus, šajā sarežģītajā ceļā ik pa brīdim nonākot arī pie daža laba absurda risinājuma, tikmēr otri demonstratīvi šķauda virsū pirmajiem, vēl vairāk gādājot par atmosfēras sildīšanu... Kaut kādā veidā šie procesi atspoguļojas arī autobūvē.

Kreisais ir bīstams!

13.Oktobris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Kā liecina statistika, aptuveni trešdaļa ceļu satiksmes negadījumu Latvijā, kuros cietuši cilvēki, saistīti ar kreiso pagriezienu. 

Baidīt vai pārliecināt?

8.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen kādā kaimiņpilsētas specializētā ārstniecības iestādē sanāca interesanta diskusija ar vienu medicīnas darbinieci.

Astītes ciršanas meistarklase

7.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Tēlaini izsakoties, Rīgas centrā pie valdības nama katru dienu, kad notiek Ministru kabineta sēde, garām gājēji un braucēji līdz pat vēlam vakaram gaida no šī nama skursteņa paceļamies baltus dūmus. Šādi allaž – reizēm pat pēc viedokļu apmaiņas un strīdiem non-stop režīmā vairāku dienu garumā – Vatikānā tiek pavēstīts par jaunā Romas pāvesta ievēlēšanu. Un neviens tur nenāk ārā no sēdes, kamēr lēmums nav pieņemts! 

Cilvēka rīcība un vide

5.Oktobris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO vides izglītības realizēšanas vieta – dabas un tehnoloģiju parks URDA – rudens mēnešos piedāvā vairākas vides izglītības akcijas, lai rosinātu cilvēka un vides mijiedarbības izziņu un iesaistītu interesentus dabas resursu taupīšanā.

Daudz labu padomu par baltu velti

5.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā koncertzālē Valmiera Vecpuišu parkā jau piekto gadu pēc kārtas Valmierā notika biznesa forums Māksla būt uzņēmējam 2021. Pirmās pusapaļās jubilejas pasākuma tēma bija Pāri robežām!, kas savā ziņā simbolizēja gan biznesa neierobežotās iespējas pašu mājās  vietējiem cilvēkiem, gan skatu uz to, ko labu uzņēmējdarbībā paveikuši uzņēmīgi ļaudis tepat kaimiņu novados, gan iespēju vietējā biznesa augļus – preces un pakalpojumus – eksportēt uz plašo pasauli.

Godavīrs

29.Septembris, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Viņu bez ironijas varētu droši saukt par mūsu laiku varoni, cilvēku, kurš paguvis strādāt ļoti dažādās sfērās un allaž to darījis godprātīgi. Šodien Valmierietī uz garāku sarunu Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris un SIA "VTU Valmiera" valdes priekšsēdētājs OSKARS SPURDZIŅŠ. 

Ne visu nosaka peļņa

23.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kā māca mūsu pašu fuktuks jeb Finanšu kapitāla tirgus komisija (FKTK) savā klientu skolā, brīvā tirgus ekonomikā peļņas gūšana ir viens no galvenajiem iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes veicinātājiem. 

Aizved mani uz skolu!

22.Septembris, 2021
PROJEKTS
Laikrakstā

Ne visi skolēni dzīvo pilsētā, kur līdz skolai nokļūst kājām, ar velosipēdu, sabiedrisko transportu vai – labākajā gadījumā – ar vecāku auto. Daudziem lauku bērniem ceļš līdz izglītībai ikdienā mērāms pat vairākos desmitos kilometru. Latvijā optimizēts skolu tīkls, pasažieru pārvadājumi un pašvaldības. Kā šajā kontekstā izskatās bērnu nokļūšana uz skolu? Šajā lappusē pilsētas un lauku skolu, arī Valmieras novada izpildvaras viedokļi.

Cigarete un bērna tiesības

21.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

It kā divas savstarpēji nesaistītas lietas. Un tomēr. Kopš lielākās skolās vairs nekādi nevar iztikt bez psihologa štata vienības, kopš bērnu tiesības (ar pieaugušo tiešu un, es atļaušos teikt, pat noziedzīgu līdzdalību) pilnīgi un galīgi iznīcinājušas bērnu pienākumu pēdējos pārpalikumus, mums apkārt viss notiek tieši tā, kā tas notiek.

Tas "zaļums", kas šalkās trīs...

16.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Klasiķis gan savā dzejā zaļuma vietā lietojis jauno laiku, taču turpmākā konsekvence nemainās – arī mūsu ikdienā jau tuvākajās desmitgadēs plānotais Eiropas zaļais kurss nenāks, ja ļaudis – mēs paši – to nevedīs. 

Aizgājušās vasaras raibumi

14.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Patiesībā tie pat nav raibumi, drīzāk lietiņas, ko nācies ceļā sastapt un nobrīnīties, kāpēc tās izgatavotas vai novietotas tieši tā. Šai reizei pāris jocīgu risinājumu – pa vienam no Valmieras un Mazsalacas.

Akcija dod dubultu efektu

14.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Šī gada augustā notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA ZAAO organizēta akcija «Eko zvans!», kuras laikā iedzīvotāji varēja pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Akcijas laikā savāktas 78 tonnas nolietotas elektrotehnikas.

Vaidavas ezerā papildinājums zandartu pulkam

14.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Kā zināms, mūspusē ar zandartiem bagāts ir ne tikai Burtnieku ezers, prasmīgi makšķernieki prot izmānīt šo gardo zivi arī no Vaidavas ezera dzīlēm, reizēm tiekot pat pie iespaidīgām trofejām.

Pirmais latvietis skarbajā "Iron Byke". II

10.Septembris, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Vīru lietās turpinām augustā aizsākto sarunu ar kārtīgu Valmieras dzelzi, kas šovasar 650 kilometros – gan uz velosipēda, gan ar vellapēdu uz pleca –  Itālijas Alpu trasēs tika pie vērtīgā Iron Byke 2021 finišētāja krekla. Jānis Vanags savos izteikumos ir emocionāls un paškritisks reizē.