Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Vakareiropa "elektrizēties" nesteidzas

14.Aprīlis, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Teorētiski it kā viss tiek darīts, lai transportu pārvērstu par pilnīgi zaļu. Vismaz Eiropā noteikti, jo te pār lielāko daļu valstu kaut kāda kopēja kontrole iespējama. Piemēram, vēl pērnā gada nogalē visas Eiropas Savienības dalībvalstis vienojās par ambiciozākiem klimata mērķiem, proti, līdz 2030. gadam par 55% samazinot oglekļa dioksīda emisijas, lai līdz 2050. gadam panāktu Eiropas Savienības klimata neitralitāti atbilstoši Parīzes nolīguma prasībām.

Ko izsviest un ko paturēt

13.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Patlaban reģionālajā uzņēmumā ZAAO rit kārtējā akcija, kurā uz EKO laukumiem iespējams aizvest un bez maksas nodot nolietotu sadzīves elektrotehniku, arī elektroniku.

Gaļai vajag karstumu no īsta "dzelža"!

9.Aprīlis, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Neskatoties uz retām snigšanas epizodēm, arvien nopietnāk savu atnākšanu piesaka kārtējais pavasaris. Tek sulas no kļavām un bērziem, tiek kokos kārti jauni un tīrīti vecie būrīši mūsu spārnotajiem draugiem, dārzos un lauku mājās tiek piezāģēti koki, posts pagalms, revidētas garāžas un šķūnīši... 

Gaisa piļu cēlāji sapinušies meistarībā (2)

8.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Latviešiem ir teiciens par vadzi. Kad tas ir pilns, tas lūst. Apmēram tā var vērtēt valsts pasūtījuma izpildītāju demaršu pret šī pasūtījuma administrētājiem pasažieru pārvadājumu jomā.

Liepājā otrs pārsteigums izpalika

30.Marts, 2021
Sports
Laikrakstā

Piektdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti izbraukumā aizvadīja priekšpēdējo PafBet Latvijas – Igaunijas līgas regulārā čempionāta spēli Liepājā.

Atgriežoties pie publicētā (2)

26.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Reizēm gadās vēlreiz pārlūkot savu rakstīto. Šo 5. februāra Liesmā lappusē Komentārs. Viedokļi publicēto rubrikas MANUPRĀT fragmentu no materiāla Vieni investē, otri – taupa atgādinu lasītājam tikai tāpēc, ka tieku aicināts par savu situācijas redzējumu un vērtējumu atvainoties. To pieprasa SIA PATA TIMBER. 

Kā būs ar tirdziņiem?

23.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kaut arī infekciju eksperti par varītēm grib pierunāt valdību uz vēl drakoniskākiem ierobežojumiem, ik pēc pāris dienām publiski izziņojot arvien jaunu un jaunu Covid-19 vīrusa mutāciju uzrašanos Latvijā, dabas procesi rit savu gaitu. 

Valmierieši LU studentus "nospiež" ar simtnieku!

23.Marts, 2021
Sports
Laikrakstā

Sestdien savā laukumā Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti turpināja uzvaru sēriju – abpusēji rezultatīvā mačā tika pieveikti tradicionāli neērtie pretinieki LU studenti ar lieliski spēlējošo Rūjienas basketbola audzēkni Mišku priekšgalā.

Per aspera ad Astra(Zeneca)

18.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Šoreiz virsrakstam – parafrāzei no populārā latīņu teiciena caur ērkšķiem uz zvaigznēm – vismaz trīs dažādas nozīmes. Par tēmu, kuras aktualitāti Latvijā šodien grūti pārvērtēt, lai cik nu apolitisks un savrups savā ikdienā no pūļa burzmas būtu lasītājs.

Sākusies akcija "Sper EKO soli"

16.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Vakar, 15. martā, sākusies un līdz piektdienai, 30. aprīlim, turpināsies SIA ZAAO organizēta nolietotās elektrotehnikas un bateriju vākšanas akcija Sper EKO soli, kuras laikā uzņēmuma ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos bez maksas varēs nodot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra sadzīves elektrotehniku un baterijas. 

Kaķismi

12.Marts, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Kā zināms, kaķis ir viens no cilvēka mazajiem brāļiem. Allaž neatkarīgs, allaž tāds, kurš staigā, kur pašam tīk. Interesantus atzinumus par kaķiem nupat atradu no tālās Austrālijas pa e-pastu atskrējušajā jaunākajā Latviešu Ciema Avīzītes numurā, par ko liels paldies sūtītājai un izdevuma galvenajai redaktorei Ingrīdai Biezaites kundzei.

Par bedrīšu remontu uz asfaltētajiem ceļiem

10.Marts, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Sniegs nokusis, atklājot to, cik daudzviet bēdīgā stāvoklī ir Latvijas šosejas... Šoreiz nedaudz sīkāk par bedrēm un bedrītēm, kas asfaltbetona segumā parādījušās ziemas periodā un kuru – satiksmei bīstamo – remonts uz asfaltētajiem autoceļiem tiek veikts neatkarīgi no laika apstākļiem.

Ir iespēja atteikties

10.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pavasaris nāk ar joni, drīz atkal visas lielās šosejas būs sausas, pamazām nosūksies arī liekais mitrums no mazajiem lauku celiņiem. Būs klāt dārza darbu un dažādu būvniecības pasākumu laiks arī lauku mājās tuvāk vai tālāk no pilsētas.

Ātrumu bremzēs par 700 tūkstošiem eiro!

10.Marts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Viņnedēļ valdībā tika nolemts šogad 700 tūkstošus eiro (no OCTA maksājumiem) piešķirt uzņēmumam Latvijas valsts ceļi vidējā ātruma kontroles projekta ieviešanai. Tiek prognozēts, ka par šo naudu būs iespējams ieviest šādu kontroli līdz 10 posmos, taču tas lielā mērā būs atkarīgs no iepirkumu rezultātiem. Kur tieši atradīsies šīs 10 vietas, vēl tiks lemts, balstoties uz metodiku, kura patlaban tiek izstrādāta. 

Par basketbolu – no visiem plauktiem

9.Marts, 2021
Sports
Laikrakstā

Uz garāku sarunu par apmēram pēdējā pusgada basketbola aktivitātēm valstī, Vidzemē un Valmierā Liesma aicinājusi groza bumbas virtuvē zinīgu cilvēku, tas ir basketbola kluba Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola ģenerālmenedžeris un basketbola klubu pārstāvis Latvijas Basketbola savienības valdē MIKS BALODIS.

Joprojām jūra līdz ceļiem? (2)

5.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Lai kādi pretpasākumi būtu pieņemti, kovids joprojām brīvdienas nav paņēmis. Nedaudz – tikai procentuāli no pārbaudītajiem, bet ne kvantitātē – piebremzējis Latvijā,  toties kaimiņvalstī šobrīd dušī igauņus ne pa jokam, un tad jau tepat blakus pie Valkas un Ainažiem vien ir. Protams, tagad būtiski samazinājušies pārrobežu kontakti, taču Covid-19 vīruss ir ļoti viltīgs un var pielavīties negaidīts no jebkuras puses!

Uzvarēs, kurš pratīs pielāgoties

4.Marts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kā nule savā redaktora slejā uzsvēris Dienas Biznesa jaunais galvenais redaktors Romāns Meļņiks, «ja ir problēma uzņēmējiem (ne kādam vienam, bet daudziem), tad tā ir problēma valstij. 

Ja ar prātu un atbildīgi, tad var

26.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kad rakstu šo viedokli, apmēram šajā laikā valdībā notiek asas batālijas starp ministriem par to, cik lielu brīvlaišanu no esošajiem pandēmijas dēļ pieņemtajiem ierobežojumiem ar 1. martu, kaut nu jau izskanējis viedoklis arī par jaunu slieksni – 8. martu, varētu dot mazajiem tirgotājiem un skaistuma kopējiem.