Ansis Bērziņš

Ansis Bērziņš

Ar labdarību var mainīt kopienu

23.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms piecpadsmit gadiem cilvēkiem Latvijā jēdziens labdarība īsti nebija svešvārds, bet kaut kas tāds, no kura labāk turēties pa gabalu. Cilvēki uzskatīja, ka ir nabadzīgi. Tas ir saprotams, jo tad bija pavisam cits labklājības līmenis, arī demokrātijas pieredze bija niecīga. Labdarība un ziedošana bija kaut kas svešs, līdz ar to, laikam ejot, ir notikusi sava veida evolūcija cilvēku domāšanā. 

Piedzīvo kopienas garu Ziedotāju aplī!

21.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vai esi kādreiz vēlējies ziedot labai iniciatīvai? 4. aprīlī kafejnīcā «Jauna saule» notiks otrais Ziedotāju aplis, ko organizē Valmieras novada fonds. Tur Tu varēsi klātienē redzēt un dzirdēt lieliskas idejas, kas meklē Tavu atbalstu. Pasākumā uzstāsies trīs ideju autori un katram būs dotas sešas minūtēs, lai Tevi pārliecinātu un atbildētu uz jautājumiem, kāpēc ziedot šai idejai.

Jaunas iespējas projektiem

22.Septembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz oktobra vidum Valmieras novada fonds ir atvēris divas programmas jauniem projektiem Valmieras apkaimē. Jau ierastais projektu konkurss «Sev, tev, novadam» gaida lielākas vai mazākas idejas, kas vērstas uz līdzcilvēku iesaistīšanu fiziskā vai citādā dzīvesvides pilnveidē. Savukārt jaunums ir Ziedotāju aplis, kam var piedāvāt 2000 eiro vērtas ieceres, kas drīzāk vērstas uz sabiedriskā labuma darbības nodrošināšanu, regulāriem pakalpojumiem, bet tikpat labi var ietvert vides objektu izveidi vai vienreizēju pasākumu rīkošanu.

Atzinība valmierietei Inesei

14.Decembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Noslēdzies konkurss «Labākais darbā ar jaunatni 2016», un tajā vairākās nominācijās bija izvirzīts arī Valmieras novada fonds un tā cilvēki. Nominācijā «Pieredzes bagātākais mentors Eiropas brīvprātīgā darba programmā» balvu saņēma Inese Boša, kura ikdienā ir līdzekļu piesaistes speciāliste fondā, bet ar ārvalstu jauniešiem strādā ceturto gadu.

Starpkultūru dialogā

23.Septembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz gada beigām nevalstiskās organizācijas visā Vidzemē aicinās vietējos iedzīvotājus līdzdarboties, attīstīt prasmes un apzināties starpkultūru dialoga nozīmību. Burtnieku novadā jau uzsākts darbs pie īpaša dizaina soliņiem, Madonā jaunieši veido «Balto matu stāstus» un Bejā apkopo materiālu par Brīvības cīņām Alūksnes pusē, mazsalacieši starpkultūru daudzveidību varēs iepazīt caur praktiskām nodarbībām, bet Āraišos notiks koncerts tumsā un vēl dažādas iniciatīvas citviet Vidzemē.

Jauniešiem nav vienalga

21.Jūnijs, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Strukturētais dialogs ir jauniešu un lēmumu pieņēmēju (politiķu, jaunatnes darbinieku un citu speciālistu) kopīgi centieni veicināt jauniešu līdzdalību viņiem pašiem svarīgu jautājumu risināšanā gan vietējā, gan Latvijas un Eiropas līmenī. Vidzemes reģiona konference Smiltenē tika domāts, kā radīt atvērtāku un veselīgāku vidi ikvienam, distancējoties no kultūru vai sociālajām atšķirībām.

Kopā veidot labāku valsti

30.Decembris, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Valmieras pilsētas pašvaldība un sociālās jomas nevalstiskās organizācijas parakstīja sadarbības memorandu.

Ralfs Krūze — ceļā uz izcilību pasaules čempionātā automodelismā

13.Oktobris, 2015
Sports
Laikrakstā

Valmierietis Ralfs Krūze ir pirmais jaunietis, kurš saņēmis finansējumu no Valmieras novada fonda Bērnu un jauniešu izcilību programmas. Puisis tikko, 9. oktobrī, automodelisma pasaules čempionātā Prāgā ieguvis augsto 32. vietu Eurosport 1/24 distancē, kurā startēja ar VNF ziedotāju sagādāto automodeli. Jāpaskaidro, ka te konkurence ir ļoti sīva un cīņa ir par niansēm.

Mazsalacā gaisa pilis nezīmē

27.Aprīlis, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada fonda (VNF) rīkotajās apkaimes ideju darbnīcās novada aktīvākie ļaudis secināja, ka aktuālākās vajadzības Mazsalacā ir ēdināšanas un aktīvās atpūtas iespējas bērniem un jauniešiem. Kopumā gūtas pozitīvas sajūtas, ka pierobeža nav iemesls justies atstumtiem un nabadzīgiem, kā bieži ir pieņemts domāt.

Kopienu fondu simtgadē Klīvlendā

12.Novembris, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms simt gadiem Klīvlendā, Amerikas Savienotajās Valstīs, kāds baņķieris un jurists nodibināja pirmo kopienas fondu — labdarības organizāciju, kas strādā konkrētā ģeogrāfiskā teritorijā un ļauj vietējiem ziedotājiem apvienot resursus un kopā paveikt vairāk. Simtgadei par godu turpat Klīvlendā oktobrī notika plaša konference.

Atbalsta 15 NVO projektus Vidzemē

27.Augusts, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada fonds piešķīris 22 tūkstošus eiro pilsoniskās līdzdalības un mazākumtautību iniciatīvām. Atbalstītie 15 projekti no augusta līdz novembrim notiks visā Vidzemē un aptvers gan bērnus un jauniešus, gan seniorus, gan kultūras un vēstures, gan labdarības un citas jomas.

Elīzas piemiņas vijole — Anetei

6.Septembris, 2012
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No Elīzas Purmales piemiņai izveidotā ziedojumu fonda dāvināta jau ceturtā vijole. Trešdien to no Valmieras novada fonda saņēma Valmieras mūzikas skolas 7. klases audzēkne Anete Akmene.

Novada fonda konkurss. Jūsu idejas?

30.Marts, 2012
Pilsētās un novados
Portālā

Valmieras novada fonds (VNF) aicina apkaimes iedzīvotājus un nevalstiskās organizācijas iesniegt savas idejas, kā veicināt iedzīvotāju sadarbību, pilnveidot pašpalīdzības iespējas un veicināt brīvprātīgo darbu. Šogad īpaši gaidīsim projektus par Valmieras 2. Iedzīvotāju forumā paustajām iecerēm. 2012. gada konkursā «Dari sev un citiem!» šādiem mērķiem, pateicoties fonda ziedotājiem un Britu padomes atbalstam, pieejami 4500 latu.

50. draugs Valmieras novadam – DnB Nord bankas kolektīvs

16.Augusts, 2011
Pilsētās un novados
Portālā

Šodien mākslas galerijā “Laipa” svinīgi tika sveikts 50. Valmieras novada draugs. Šo godpilno titulu izsoles ceļā ieguva “DnB NORD bankas” Valmieras kolektīvs, dodot Valmieras novada fondam vislielāko “solījumu” – 60 latu ziedojumu. Draugu pulkam pievienojās arī visi pārējie seši izsoles dalībnieki – Jānis Skrastiņš, Māris Zvirbulis, Dāvis Sirmais, Jānis Leitis, Jānis Olmanis un Jānis Zuments, kopā saziedojot 205 latus.

Piedalies labdarības izsolē un kļūsti par 50. draugu!

2.Augusts, 2011
Pilsētās un novados
Portālā

Mēdz teikt – pasaki, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, kas esi tu! Valmieras novada draugu saraksts ir gana kupls un nu nonācis līdz īpašam skaitlim – Nr. 50! Valmieras novada fonds domā, ka tajā ierakstāms īpašs vārds, un kādēļ gan ne tavējais? Tieši tādēļ ikviens valmierietis un Valmieras apkaimes draugs ir aicināts piedalīties izsolē par piecdesmitā drauga vietu.