Dagnija Muceniece

Apbalvoti konkursa «Sējējs 2020» laureāti

9.Oktobris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

7. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards un Valsts prezidents Egils Levits sveica Zemkopības ministrijas konkursa «Sējējs 2020» laureātus – lauksaimniekus, tostarp arī jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus un mazpulcēnus.

Par atbalstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem

22.Aprīlis, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Valdība, kā zināms, apstiprināja ZM izstrādātos normatīvus, kas paredz no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» sniegt atbalstu 45,5 miljonu eiro vērtībā lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem. Noteikumi paredz kārtību, kādā administrē un uzrauga ārkārtas atbalsta pasākumus lauksaimniecības un pārtikas nozarē saistībā ar Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi.

Zemkopības ministrija: 2017. gadā paveiktais

3.Janvāris, 2018
Ekonomika
Laikrakstā

Lauksaimniecība, lauku attīstība

Samazināts PVN svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem

Saeima pēc Zemkopības ministrijas (ZM) un valdības ierosinājuma 22.11.2017. samazināja PVN likmi līdz 5% svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, tostarp mazgātiem, mizotiem, lobītiem, grieztiem un fasētiem, bet kas nav apstrādāti termiski vai kā citādi (piemēram, saldēti, sālīti, kaltēti). Noslēgts memorands starp ZM, Finanšu ministriju un tirgotāju organizācijām, lai veicinātu Latvijai raksturīgu svaigu augļu, ogu un dārzeņu pārdošanu, godprātīgi piemērojot samazinātu 5% PVN likmi.

ES tirdzniecības līgumi un piena paka

26.Janvāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Zemkopības ministrs nesen ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sanāksmē Briselē norādīja, ka ES starptautiskās tirdzniecības stratēģijai ar trešajām valstīm ir jābūt ļoti pārdomātai attiecībā uz ES lauksaimniecības nozari.

Ieguldījumi nozarēs un atbalsta programmās

4.Janvāris, 2017
Ekonomika
Laikrakstā

Zemkopības ministrijas pārraudzības nozarēs līdz 2016. gada 1. decembrim no budžetā pieejamajiem 540 miljoniem eiro provizoriski izmaksāts dažādos ES un valsts atbalsta maksājumos 510 miljoni eiro jeb 95 procenti. Maksājumi turpinās. Nacionālajās subsīdijās pērn  lauksaimnieki saņēma 8,6 miljonus eiro.