Daiga Ramata

Ko parasti dara jauna skolas gada sākumā?

16.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Iepazīstas ar jauniem skolotājiem un klasesbiedriem, pārspriež vasaras jaunumus ar jau zināmajiem draugiem, «lauž ledu», veido komandas, saliedējas un sadraudzējas, lai mācību gads būtu emocionāli patīkams.

Skolēni sprieda par vērtībām

31.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras Gaujas krasta vidusskolā norisinājās skolēnu domes izstrādāts projekts, kura laikā notika diskusijas par vērtībām. Par sabiedrības, skolas un savām: kas ir mums svarīgs, lai dzīvotu, izdzīvotu un sadzīvotu.

Mācīties un iedvesmoties

30.Janvāris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Pedagogiem piemīt viena kopīga īpašība – viņiem patīk ne vien mācīt, bet arī mācīties. Tāpēc divu gadu garumā Valmieras 2. vidusskolas un struktūrvienības vakara (maiņu) vidusskolas pedagogi devās 12 dažādās mācību mobilitātēs Erasmus+ programmas ietvaros. Skolas izstrādātais un iesniegtais projekts «More Languages = More Possibilities» (Vairāk valodu = vairāk iespēju) tika apstiprināts un ieguva finansējumu Valsts izglītības attīstības aģentūras izsludinātajā konkursā.

"Proti un dari!" Valmierā uzņem apgriezienus

25.Oktobris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Šo projektu Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra realizē sadarbībā ar pašvaldībām un tā ietvaros jauniešiem no 15 līdz 29 gadu vecumam, kuri nestrādā un nemācās, piedāvā dažādas aktivitātes, lai viņus iesaistītu jebkāda veida izglītībā vai darba tirgū. Valmieras pilsētas pašvaldība šī projekta ieviešanu uzticēja mums — Valmieras 2. vidusskolai, un  sākot no šī gada februāra, pamatā visas aktivitātes tiek plānotas un notiek struktūrvienībā vakara (maiņu) vidusskolā.

Moderni un mūsdienīgi — neklātiene

13.Aprīlis, 2016
Valmierietis
Laikrakstā

Droši vien mums visiem ir kāda pieredze vai vismaz nojausma, kā tas ir – kaut ko darīt neklātienē. Kā tas ir – mācīties, darīt, dzīvot, veidot attiecības, ceļot, satikties,  neesot klāt?

Kā lasīt neparasti

9.Jūlijs, 2014
Izglītība
Laikrakstā

No 29. jūnija līdz 5. jūlijam Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienībā vakara (maiņu) vidusskolā valdīja vasarai neierasta rosība — pie mums Mūžizglītības programmas Grundtvig ietvaros viesojās 12 dalībnieki no 8 dažādām Eiropas valstīm, lai piedalītos projektā-lasītprasmes tematikai veltītā darbnīcā  «Kā lasīt neparasti: metodes pieaugušo motivēšanai un lasītprasmes uzlabošanai».

Upe, vārdā Klāra

31.Oktobris, 2012
Izglītība
Laikrakstā

Viņu nevar nepamanīt. Strauja, spilgta, interesanta. Vairāk krāču nekā mierīga plūduma. Nevar nesadzirdēt. Kad uzsit vārdu kā šļakstu, neviens akmens sauss nepaliek. Un arī varavīksnes nepāriet.

Viņu nevar necienīt. Nelokāma un godīga, uzticama un apbrīnojami darbspējīga, dziļa un mērķtiecīga. Diplomēta un profesionāla kultūras darbiniece, žurnāliste un skolotāja.

Kad Valmieras 2. vidusskolas struktūrvienībā vakara (maiņu) vidusskolā vajadzēja izvirzīt kandidātus «Gada balvai izglītībā 2012», neviens nešaubījās — KLĀRA AREFJEVA. Ilgus gadus kultūras vēstures skolotāja, 11 gadus vadījusi skolas avīzi «Svoja», kas izdota jau 17 gadus, Valmieras cietuma skola — praktiski viņas veidota — tas ir bieži vien smags darbs, neredzams, nenovērtējams.