Dzintars Močs

Valmieras novadā īstenos nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus

28.Jūlijs, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldība Valmierā, Valmiermuižā un Rūjienā īstenos vairākus nozīmīgus ielu infrastruktūras investīciju projektus. Apstiprināšanas procesā vēl ir ielu un ceļu infrastruktūras investīciju projekti Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā, Burtnieku apvienībā, Kocēnu apvienībā, Mazsalacas apvienībā un Strenču apvienībā, kā arī Valmierā. Pārbūves darbi tiks īstenoti par pašvaldības budžeta līdzekļiem, saņemot Satiksmes ministrijas atzinumu aizņēmuma saņemšanai no Valsts kases.

Pieredzējuma radīšana

12.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Tūrisma izstādē «Balttour 2014» prezentēta Vidzemes Augstskolas pasniedzēju Andra Klepera un Jura Smaļinska grāmata «Tūristu gids. Vietas pieredzējuma radīšana», kurā ir apvienotas teorētiskās un praktiskās atziņas, kā veiksmīgi vadīt visdažādākās ekskursijas. Grāmatā var uzzināt, kā veidot ekskursiju saturu, kas ir interpretācija un kā mērķtiecīgi veidot stāstījumu, liekot lietā visdažādākās metodes, lai radītu vietas pieredzējumu. Izdevums noderēs gan šajā jomā pieredzējušajiem, gan iesācējiem, lai veicinātu ekskursiju vadīšanas kvalitāti.

Mācās kultūras darbinieki

6.Februāris, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pērn septembrī Mazsalacā pirmo metodisko semināru «Rudens skola» kultūras centru vadītājiem un kultūras darba organizatoriem rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas kultūras centru asociāciju un Mazsalacas kultūras centru. Šonedēļ semināra dalībnieki atkal pulcējās Mazsalacā, lai turpinātu mācības padziļinātā līmenī.

Vecākiem vairāk jārunā ar bērniem

5.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Par to ir pārliecināta Ramatas sākumskolas direktore IVETA KAUŽĒNA:

— Mūsdienās daudziem bērniem ir valodas attīstības traucējumi, tādēļ viņiem nepieciešama logopēda palīdzība. Arī mūsu skolā šī problēma ir aktuāla. 2010./2011. un 2011./2012. mācību gadā bērniem bija pieejama logopēda palīdzība, kad uz Ramatu brauca logopēde Iluta Praula no Mazsalacas vidusskolas. Bērniem jūtami uzlabojās valodas prasme. Iepriekšējā mācību gadā logopēdei nebija iespēja turpināt sadarbību ar mums, tādēļ neatlaidīgi meklējām citu speciālistu, kas varētu palīdzēt mūsu bērniem, taču tas nebija viegls uzdevums, jo logopēdi tuvākajā apkārtnē ir deficīts. Divas ģimenes nolēma pārcelt savus bērnus uz Mazsalacas vidusskolu, kur bija pieejams logopēds. Aktualizēju šo jautājumu pašvaldībā, kas izvietoja sludinājumus medijos, taču neviens speciālists nepieteicās.

Jubilejas gadā liela rosība

5.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Skolēni projektos

Mazsalacas vidusskolā šonedēļ ir projektu nedēļa, kurā iesaistīti skolēni no 2. līdz 11. klasei. Šogad tās vienojošā tēma ir gatavošanās skolas 95. jubilejai.

Saklausīt savas dzīves mūziku

30.Janvāris, 2014
Dzīvesstils
Laikrakstā

ZANI BĒRZIŅU daudzi valmierieši un arī Vidzemes Augstskolas studenti vairāk pazīst kā angļu valodas pasniedzēju, taču pēdējos divus gadus lielāku vietu viņas dzīvē un profesionālajā darbībā ir ieņēmusi joga.

Izveido muzikālo sienu

15.Janvāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušā gada nogalē Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija rīkoja mini ideju konkursu «Ja es būtu sava novada vadītājs», kurā jaunieši varēja iesniegt sev un sabiedrībai aktuālas idejas un saņemt finansiālu atbalstu 20 latu apmērā.

«Bridging Baltic» — jauna elpa novadam

15.Janvāris, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā ar svinīgu pasākumu Mazsalacas kultūras centrā noslēdzās biedrības «Mazsalacas attīstības projekti» (MAP) iniciētais un Mazsalacas novada pašvaldības realizētais Central Baltic Interreg IV A programmas 2007 — 2013 finansētais projekts «Jauniešu tiesības uz nemateriālās kultūras mantojumu Baltijas jūras reģionā — Bridging Baltic», kurā līdzdarbojās partneri no Javles pilsētas Zviedrijā, Turku pilsētas Somijā un Jegevas pilsētas Igaunijā.

Ne tikai saņemt. Lietderīgi izmantot

13.Janvāris, 2014
Viedokļi
Laikrakstā

Līdz ar pievienošanos eirozonai Latvija nonākusi vēl ciešākos Eiropas Savienības apskāvienos. Citās dalībvalstīs notiekošais arvien vairāk ietekmēs mūs visus. Negribu pieslieties nedz tiem, kas apgalvo, ka Eiropas Savienība un eiro ir visa ļaunā iemiesojums, nedz arī tiem, kas aizgūtnēm slavē Latvijas eirointegrāciju. Līdzīgi kā citās dzīves jomās, arī šeit patiesība rodama kaut kur pa vidu. Kā jau tas bijis līdz šim, kaut ko zaudēsim un kaut ko iegūsim. Tikai ir jautājums: cik zaudējam un cik iegūstam, un ko darīt, lai ieguvumu būtu vairāk?

Ar degsmi par brīvu Latviju

13.Janvāris, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Pagājušajā piektdienā Valmieras integrētajā bibliotēkā viesojās kustības «Mans Doms» vēstnieki un jaunās Rīgas Doma vitrāžas autori, aicinot uz tikšanos barikāžu dalībniekus un citus interesentus, lai kopīgi pieminētu 1991. gada barikāžu notikumus.

Saldējums, ko izvēlas prezidenti

6.Janvāris, 2014
Laikrakstā

Izpildot Latvijas un Igaunijas prezidentu aizvadītā gada vienošanos, Andris Bērziņš un Tomass Hendriks Ilvess 2. janvārī ieradās Rūjienā, lai simboliski sveiktu Latviju ar pievienošanos eiro zonai un, norēķinoties ar eiro, iegādātos Rūjienas saldējumu.

No putna lidojuma

3.Janvāris, 2014
Dzīvesstils
Laikrakstā

Par National Geographics dienas foto 10. decembrī izvēlēta Latvijā uzņemta fotogrāfija, kuras autors ir valmierietis MIHAILS IGNATS. Netālu no Lielvārdes tapušais aerofoto uzņēmums pieteikts dalībai National Geographics ikgadējā fotokonkursā, kurā iesniegti vairāk par 7000 darbu no 150 valstīm. Autors atzīst, ka bijis ļoti pārsteigts, uzzinot šo jaunumu, jo konkurence prestižajā konkursā ir ļoti liela. Šis attēls fotogrāfam nesis godalgas arī citos konkursos.

Ilvess izpilda solījumu

3.Janvāris, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms pusgada, 2013. gada 28. jūnijā, Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess interneta vietnē Twitter, apsveicot Latviju ar Eiropadomes pozitīvo lēmumu par valsts uzņemšanu eirozonā, pauda prieku par iespēju Rūjienā iegādāties savu iecienītāko saldējumu, norēķinoties ar eiro. Lai atzīmētu Latvijas pievienošanos eirozonai un īstenotu publiski izteikto apņemšanos, vakar notika Latvijas un Igaunijas prezidentu vizīte Rūjienā.

Apzinot augu spēku

18.Decembris, 2013
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Pazīstamā ārstniecības augu audzētāja ZELTĪTE KAVIERE nu jau divdesmit gadus darbojas šajā jomā. Vēl ilgāk kopā ar vīru viņa saimnieko Vaidavas pagasta Silkalnos. Abi bijuši vieni no pirmajiem zemniekiem pagastā, pirms vēl kolhozi līdz ar padomju režīmu aizgājuši nebūtībā.

Sakoptākie īpašumi Ramatas pagastā

16.Decembris, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Konkursā «Veidosim skaistu un sakoptu Mazsalacas novadu» individuālo māju kategorijā pirmo vietu ieguva Caunas. Šo Igaunijas pierobežā esošo nomaļo, meža ielokā ieskauto māju saimnieki ir Vilma un Edgars Treieri.

Staigājot pa mākoņiem

12.Decembris, 2013
Viesis
Laikrakstā

Liesmas šīs nedēļas viesis — Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes komandieris JĀNIS SKRASTIŅŠ.