Dzintra Vende

Lūcijai Treimanei – 102 (1)

15.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

12. janvārī Rūjienas novada Jeru pagastā savas dzīves 102 gadus svinēja Lūcija Treimane. Pirmdienas rītā apciemot cienījamo jubilāri ieradās Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins, sociālās nodaļas pārstāves Dace Petkēviča un Ligita Eglīte, kā arī Jeru pagasta pārstāves Indra Celmiņa un Dzintra Vende. 

Rūjienas simtgadē

14.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

1920. gada 2. janvārī Rūjienai, Smiltenei un Alūksnei vienlaikus tika piešķirts pilsētas statuss. Rūjienieši par savas pilsētas dzimšanas dienu uzskata 10. janvāri. Dienu, kad 1920. gada Valdības vēstnesī publicēts fakts, ka Rūjiena pasludināta par pilsētu.

Pašiem savs stādu tirdziņš Jeros

23.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kur tie gadi, kad bija tā pieņemts – tiklīdz arī Ziemeļvidzemē Endzelē iestājas pavasaris, tā māju logos smalkos gardīnus nomainīja tomātu stādi. Katrs arvien pacentās priekš sevis tomātus izaudzēt pēc savām prasmēm un iespējām. Un tad kādā pavasarī čaklākie dārzkopji pirmoreiz sanāca kopā ar domu pamainīties ar pašu izaudzētajiem stādiem, jo vienmēr jau visa kā iesējas par daudz. Piekrišana idejai toreiz bija pietiekami laba, tad nu arī to nosaucām par paši savu «stādu tusiņu».

Lieldienas Endzeles muižā

25.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Endzeles ciematā līdz ar pirmajiem siltajiem saules stariem vairāki bērni ar olu pilniem groziņiem apciemoja mājas, samainot olas, lai vistas labi dētu. Ir tāds ticējums, ko mūsu pusē ievēro. Dažam savukārt rīts iesākās ar olu meklēšanu dārzā zem krūmiem, kur Lieldienu zaķis viesojies. Bet citi jau posās uz Endzeles muižu, kur Jeru pagasta bibliotēka aicināja ģimenes ar bērniem pulcēties, lai kopā atcerētos Lieldienu ticējumus, šūpotos un samainītu olas.