Edīte Tišheizere

Iekāpt laika mašīnā

10.Jūnijs, 2016
Viesis
Laikrakstā

INGAI APINEI šis ir devītais gads Valmierā. Pirmajās sezonās apliecinājusi, ka ir strādīga un precīza režijas uzdevumu izpildē, viņa pirms gadiem četriem burtiski uzspridzināja savu «kārtīgās meitenes» tēlu, nospēlējot Žanetu Viestura Meikšāna izrādē Vīns un nezāles — nesmuko, kompleksu un fobiju mākto skuķēnu, ko dzen zemē «amerikāņu skaistuma» klišejas un mātes «pozitīvā domāšana». Togad Valmieras režisori viņai vienprātīgi piešķīra savu nule iedibināto balvu kā sezonas pārsteigumam. Līdz ar to Inga bija nemanāmi, bet pašsaprotami ieņēmusi savu vietu teātra «spicē» kā aktrise, ar kuru var un vajag rēķināties. Šobrīd viņa spēlē divas lomas latviešu padomju laika dramaturģijā — Annu Gunāra Priedes savulaik aizliegtajā lugā Smaržo sēnes un Laumu Harija Gulbja Medību pilī. Gluži dabiski par mūsu sarunas galveno tēmu kļūst laiks un aktieris tajā.

Tas nav nemaz tik maz

15.Aprīlis, 2016
Viesis
Laikrakstā

JANUSAM JOHANSONAM 19. aprīlī paliek 60. Kā jau pirms tādām jubilejām gadās, prātu aizņem viena galvenā domā — vai līdzšinējais mūžs maz bijis ko vērts. 

Noslēpumainais svešzemnieks ir klāt

2.Oktobris, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovakar Valmieras teātrī savu skatuves dzīvi sāks Mihaila Bulgakova romāna Meistars un Margarita inscenējums. Režisore Indra Roga pati arī pārlikusi skatuvei sarežģīto romāna vēstījumu. Dažas dienas Staļina laiku Maskavā, kad tur ierodas noslēpumainais mags, profesors Volands, ar savu svītu, maina daudzu cilvēku dzīvi, liek viņiem — bet vēl vairāk lasītājiem vai skatītājiem — pārvērtēt līdzšinējos uzskatus un vērtības.

Pirmo reizi Latvijā — «Meistars un Margarita»

25.Septembris, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Uz Valmieras teātra lielās skatuves 2. oktobrī pirmo reizi Latvijā notiks pirmizrāde vienam no pasaules sarežģītākajiem un noslēpumainākajiem literatūras darbiem — Mihaila Bulgakova romāna «Meistars un Margarita» inscenējumam, ko iestudē režisore Indra Roga.

Bij akmentiņi draugi, dzīvi zēni

11.Septembris, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovakar, Tautas dzejnieka 150. dzimšanas dienā, Valmieras teātra Apaļajā zālē savu dzīvi sāks Bērns vārdā Rainis. Tā savu ieceri nosaukuši izrādes radītāji — aktieri Inese Ramute un Mārtiņš Meiers, kā arī režisors Reinis Suhanovs un komponists Jēkabs Nīmanis. Aktieri nudien ir paši galvenie radītāji, jo arī pati iecere ienāca prātā Inesei. Bērns vārdā Rainis ir izrāde pašiem mazākajiem skatītājiem, kas vēl tikai iepazīstas ar teātri, un tā būs spēle ar akmentiņiem, skaņām un dzeju.

"Bērns vārdā Rainis" — pašiem mazākajiem skatītājiem

28.Augusts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Raiņa 150. dzimšanas dienā — 11. septembrī Valmieras Drāmas teātrī notiks pirmizrāde pašiem mazākajiem skatītājiem "Bērns vārdā Rainis" — uzvedums par dzejnieku bērnā. Trīs cilvēku —  aktieru Inese Ramutes, Mārtiņa Meiera un režisora Reiņa Suhanova — kopdarbā ir radīts izrādes stāsts.

Savas paaudzes zīmē

5.Augusts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

2. augustā aktieris AIGARS VILIMS pēc izrādes Eņģeļa kreisais spārns kopā ar kolēģiem svinēja savu 60. jubileju. Katram laikam ir savi elki, katrai skatītāju paaudzei — savi vīrišķības ideāli. Kas savulaik jaunajām skatītājām bija Hamlets, tas vēlāk Uldis Pūcītis un Edgars Purva bridējā. Pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā latviešu teātrī ienāca viņu pēcnieks — Aigars Vilims. Viņš nebija viens — Valmieras teātrim audzināts, 1978. gadā Konservatorijas Teātra fakultāti beidza vesels kurss ar spilgtām un spēcīgām aktieru individualitātēm.

Teātris mainās un iet tālāk

30.Jūlijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

27. jūlijā pēc atvaļinājuma atsākās darbs Valmieras drāmas teātrī. Jau sestdien notiks pirmizrāde Eņģeļa kreisais spārns Ineses Mičules režijā, tai  šosezon sekos vēl deviņai jauni iestudējumi. Pirmajā darba dienā tapa tradicionālā visa kolektīva kopbilde, tika sveikti jubilāri un jaunie darbinieki.

Valmieras teātra izrāžu scenogrāfijai izcili panākumi pasaulē

29.Jūnijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

No Prāgas kvadriennāles, kas ir lielākais un nozīmīgākais pasaules scenogrāfijas forums, ar zelta medaļu par kopējo uzveduma scenogrāfiju atgriezusies Latvijas nacionālā ekspozīcija «Pakļaušanās», kuras pamatā ir Vladislava Nastavševa Valmieras teātrī iestudētā izrāde «Jūlijas jaunkundze», informē ekspozīcijas kuratore, Latvijas Jaunā teātra institūta direktore Gundega Laiviņa.

Vizmai Kalmei jubileja

18.Jūnijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vizma Kalme šodien svin 75. dzimšanas dienu. Un šo skaitli var droši nosaukt, jo tikpat neviens tam netic. Vizma ir pierādījums tam, ka jaunība, tāpat kā skaistums, «|nāk no iekšām», izmantojot kāda latviešu politiķa neveiklo, bet precīzo sentenci. Viņa orientējas jaunākajās tehnoloģijās, prot noorganizēt, rezervēt, samaksāt un atrast virtuālajā vidē visu, kas nepieciešams, bet, kad viņas vīrs Varis Brasla ir šoferis, pārliecināti un precīzi pilda stūrmaņa funkcijas. Vizma ir skaista un eleganta, tāpēc ar pilnām tiesībām var pasniegt lietišķo etiķeti un sadzīves kultūru tiem, kam tas viss jāapgūst.

Lai gribētos atkal spēlēt teātri

17.Jūnijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Otrdien ar komēdiju Klusumu! Notiek izrāde un ballīti sezonu beidza Valmieras teātris. Šā darba gada laikā nospēlētas 309 izrādes gan Valmierā, gan dažādās Latvijas vietās, bet Jūlijas jaunkundze arī Luksemburgā. Kopumā tās redzējuši 52482 skatītāji. Ballītes sākumā tika sveikti visvairāk nodarbinātie aktieri, kuri šosezon nospēlējuši vairāk nekā 100 izrādes. 60 gadu jubilejā sveica arī Nikolaju Ērgli, kas ilgus gadus teātrī spēlējis nozīmīgas lomas.

Nekas jau nebeidzas

29.Maijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Sestdien Valmieras teātra Apaļajā zālē notiks pirmizrāde Sudraba gaisma. Ar šo izrādi pēc ilgāka pārtraukuma Valmieras teātrī atgriežas režisors MIHAILS GRUZDOVS.

Gaidi, kamēr bite iekož

25.Maijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

ILZEI PUKINSKAI šis ir bagāts gads. Divas pamatīgas lomas teātrī — deju zāles saimniece Reiņa Suhanova iestudētajās izrādēs Balle būs! un Pate Maijā un Paijā, joprojām mainīgā un dzīvelīgā Silvija seriālā Ugunsgrēks, bet pa vasaru viņa paguvusi nofilmēties gan studentu darbos, gan vairākās citzemju filmās un seriālos. Ilzes meita Margarēta Cilinska pašlaik studē aktiermākslu un, iespējams, turpinās ģimenes dziļās teātra tradīcijas.

Brīva un ar atvēzētiem spārniem

20.Maijs, 2015
Valmierietis
Laikrakstā

ELĪNAI VĀNEI šī ir divpadsmitā sezona Valmieras drāmas teātrī. Pa šo laiku viņa ir paguvusi nospēlēt vai jebkuras aktrises sapņu lomas — varones un karalienes, kritušas sievietes un krietnas saimnieces. Un laikam sajutusi arī kāda noteikta posma beigas, jo viņai atradusies arī cita dzīve.

Skaidrītei Putniņai — Triju Zvaigžņu ordenis

12.Maijs, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4. maijā, Valmieras drāmas teātra aktrisei Skaidrītei Putniņai Rīgas pilī tika pasniegts valsts augstākais apbalvojums — Triju Zvaigžņu ordenis — par bagātu radošā mūža ieguldījumu Latvijas profesionālā teātra mākslā.

Pieaudzis, bet jauns

5.Maijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Vienā dienā ar Latvijas atjaunoto neatkarību jubileju svinēja Valmieras teātra režisors Mārtiņš Eihe — ar saviem 40 gadiem viņš nu jau pavisam noteikti iegājis pieaugušo kārtā. Mārtiņš bija viens no tiem, ar kura ienākšanu Latvijā sākās jaunās režijas vilnis, un pie jaunajiem viņu gribas pieskaitīt joprojām, jo lielākā daļa viņa izrāžu mērķētas tieši tiem, kas vēl tikai būs patstāvīgi skatītāji.

Valmieras teātrī top «Maija un Paija»

26.Marts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

26. aprīlī Valmieras teātrī notiks pirmizrāde Annas Brigaderes pasaku lugas «Maija un Paija» iestudējumam Reiņa Suhanova režijā un telpas redzējumā. Brigaderes pasaku režisors skatījis cilvēcisko attiecību, mitoloģiskās un dabas ciklu sakarībās, tālab tās mērķauditorija ir pamatskolas bērni, vidusskolas jaunieši un, protams, vecāki. Kopā ar Suhanovu pie izrādes tapšanas strādā videomāksliniece Katrīna Neiburga, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone, komponists Oskars Herliņš, horeogrāfe Linda Mīļā, galvenajās lomās — aktieri Elīna Vāne (Maija), Rūta Dišlere (Paija), Inga Apine (Laima), Rihards Jakovels (Varis).

Novērtēt dzīves skaistos mirkļus

19.Marts, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šovakar LMT Mansardā pirmizrāde jaunā režisora JĀŅA ZNOTIŅA ceturtajam iestudējumam Valmieras teātrī — Ērika Vilsona lugai Debesis ir mums. Dažas dienas pirms izrāde nonāk pie skatītājiem, Jānis, atskatoties uz mēģinājumu periodu, saka — pirmo reizi viņš šo procesu tik ļoti sajūtot kā komandas darbu. Kad cilvēki, kas nebūt nedomā vienādi, dara visu, lai saprastu citus, paskaidrotu pats savu domu gājienu, bet galvenais — risinātu kopējas problēmas, nevis rušinātos tikai savā profesionālajā lauciņā. Jo tā būs izrāde par to, kas mums visiem kopīgs, — Latvija, ticība, mīlestība.