Ginta Gailīte

Mirdzai Paeglei – 110

8.Maijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mirdzas Paegles vārds Mazsalacas vēsturē ieausts ar rakstaino cimdu un svītraino Vidzemes šatiersegu krāsām – tās ir neuzkrītošas, dabīgas, tomēr atmiņā paliekošas un bagātas.

Gleznotājam Nikolajam Stūrim – 115 (1)

26.Jūlijs, 2023
Vēsturē
Laikrakstā

Par šo novadnieku savulaik kādā intervijā toreizējā Strenču pilsētas domes priekšsēdētāja Velga Graumane teikusi: "Vienkāršs, visnotaļ atsaucīgs un dāsns cilvēks. Viņš savus darbus daudz ir dāvinājis. No matu galiņiem līdz kāju pirkstiem – īsts strencēnietis, un tas jūtams itin visur."

Būt uzticīgam dejai – Uldim Žagatam 95

24.Marts, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Ikvienam ir jāpasaka savs vārds savā laikā,» uzskatīja Uldis Žagata (17.03.1928. –  17.06.2015.). Viņš savu vārdu teica dejas valodā, atstājot pūrā ap 300 skatuviskās tautas dejas. Ar saknēm Rūjienā un milzu panākumiem Latvijas dejas attīstībā.

Valmieras novada galda hokejistiem godalgas Rīgas čempionātā

28.Septembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Sestdien, 18. septembrī, Rīgā notika Rīgas atklātais čempionāts galda hokejā. Ar labām sekmēm piedalījās arī pieci galda hokejisti no Valmieras novada. Sacensībās piedalījās 52 dalībnieki, tostarp divi arī no Lietuvas, kas cīnījās par godalgām 6 klasēs – open, juniori, seniori, sievietes, juniori U-13 un amatieri.

Strenčos atklās tirgus laukumu

1.Augusts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Strenču novada dienu ietvaros sestdien, 5. augustā, Strenčos, Valkas ielā 8b, pie autoostas tiks atklāts tirgus laukums — ar vērienīgu tirgošanos, kultūras programmu un izklaidēm visu vecumu apmeklētājiem. Tirgošanās mājražotāju, amatnieku un lauku labumu tirdziņā notiks no deviņiem rītā līdz diviem pēcpusdienā. Tirgotāji aicināti pieteikties, zvanot pa tālruni 64715610 līdz ceturtdienai, 3. augustam. Tirgošanās mājražotājiem, amatniekiem un zemniekiem šoreiz būs par brīvu. Detalizētāka informācija atrodama www.strencunovads.lv.

Atdzimst Lauku ainava

1.Decembris, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Īstenojusies atkal viena ilgi lolota ideja par Veras Šteinertes-Bērziņas gleznas Lauku ainava atdzimšanu. Ilgus gadus šis mākslas darbs bija Jērcēnu skolas īpašums. Iespējams, tas tika dāvināts 1934. gada 16. septembrī Jērcēnu pamatskolas  iesvētīšanā un greznoja skolas aktu zāli 65 gadu garumā. Šo gleznu atceras ikviens Jērcēnu skolas absolvents, un tā ir nozīmīga ļoti daudziem jērcēniešiem. 1994. gada augustā, kad Jērcēnu skola vēra durvis 60 gadu jubilejas salidojumam un kopā pulcēja absolventus un bijušos skolotājus, glezna atradās savā vietā skolas zālē. 1999. gadā, kad Jērcēnu pagasta vietējā vara bija spiesta pieņemt lēmumu skolu likvidēt mazā skolēnu skaita dēļ, skolas vēstures liecības nonāca Jērcēnu bibliotēkas — informācijas centra novadpētniecības fondā, tai skaitā arī šī glezna. 16 gadus tā nogulēja Jērcēnmuižā, gaidot savu atdzimšanas brīdi.