Guntis Vīksna

Guntis Vīksna

Vien muļķīgs joks

1.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien ir 1. aprīlis, ko mēdzam dēvēt arī par smieklu dienu, kurā – dzīvojot ierastā režīmā – neiztikt bez izjokošanas. Šogad prāts īsti uz jokiem nenesas, drīzāk ir dusmas par kādu valsts apmaksātu zāļu lietotāju bezatbildīgu muļķošanas kampaņu nu jau pāris nedēļu garumā.

Nespļausim paši savā akā!

31.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Nezinu, kā citiem Latvijas iedzīvotājiem, bet man katru rītu vissvarīgākā informācija publiskajā telpā parādās vien pēc desmitiem, kad tiek oficiāli paziņots iepriekšējās diennakts Covid-19 skarto līdzcilvēku skaits. Teikšu godīgi, uz pasaules karstāko valstu fona, pat Baltijā starp trim māsām Latvija te izskatās pietiekami solīdi.

Ar tālbraucēja acīm Eiropā redzēts (7)

27.Marts, 2020
Pie mums un citur
Laikrakstā

Šo savu personīgo pieredzi laikā, kad Eiropā plosās Covid-19 vīruss, jau daudzviet paņemot arī cilvēku dzīvības, man pagājušās darba nedēļas beigās pa telefonu no Spānijas pastāstīja kāds vīrs, tālbraucējs šoferis. Saprotamu iemeslu pēc neminēšu ne viņa vārdu, ne pārstāvēto uzņēmumu, taču viņa pieminētais, kas laikā kopš Sieviešu dienas Eiropas pilsētās un ceļos redzēts paša acīm, liek aizdomāties par daudzām lietām. Aktuālāko un būtiskāko šodienas situācijai Latvijā lai katrs te atrod pats!

Pazudušo bērnu atgriešanās

26.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šķiet, pirms pāris gadiem kaut kur sanāca lasīt vietējo cilvēku pukošanos par to, ka ārzemēs aizbraukuši tā sauktie ekonomiskie trimdinieki uz Latviju brauc galvenokārt tāpēc, lai ar savām mītnes valstu lepnajām algām par Latvijas lētajiem izcenojumiem labotu un protezētu zobus, izmantotu vēl dažu labu specifisku medicīnas pakalpojumu.

Finišē jaunās katlumājas būvdarbi

25.Marts, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Šoreiz Valmierieša jauno projektu sadaļā par vienu no diviem patlaban Valmierā lielākajiem būvobjektiem – jauno katlumāju Dakstiņu ielā. Aktuālās informācijas iegūšanā jaunajos sociālajos apstākļos žurnālista vēlmēm atsaucīgs bija uzņēmuma Adven Latvia valdes loceklis MĀRIS KĀNĪTIS, paldies viņam par to.  

Saeimā dubultmorāle arī Covid-19 ēnā (1)

24.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ja var ticēt oficiālajām ziņām, šobrīd mums Saeimā palikuši 99 vīrusa Covid-19 neskarti deputāti. Simtais, viņu kaimiņš sēžu zālē un arī citādi Kaimiņš vārdā, inficēts un tāpēc Latvijas pārvaldīšanā var piedalīties tikai attālināti. Pats vājnieks savu vīrusa noķeršanas vietu neatklāj un kontaktpersonas arīdzan, tādā veidā ļaujot visplašāko vērienu dažādām spekulācijām, kur, kad un ar ko Kaimiņš bezatbildīgi tusējis valsts vai privātajās lietās attālumā, kas īsāks par šķaudienu... 

Pilsēta bez šodienas? (1)

20.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Manuprāt, šodien ne Valmierā, ne Latvijā kopumā nav svarīgākas problēmas par to, kā maksimāli ierobežot Covid-19 vīrusa izplatību. Lai piedots, viss pārējais ir lielākas vai mazākas, bet tikai pupu mizas! Tāpēc atkal cepos par šo tēmu, patiesībā izklāstu savas domas par vakar no Centrālās laboratorijas vadoša vīra dzirdēto par ārkārtas situācijas izpratni divās Kurzemes ostās – pilsētās.

Kad jūra joprojām līdz ceļiem

19.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latviešu nacionālā īpatnība – ar mātes pienu iezīsts pofigisms. Smagākā formā Eiropas Savienībā tas esot vērojams vien pie itāļiem. Te glābt var tikai likuma panti. Tādi Latvijā eksistē, un kas par to, ka tikai šomēnes tos sākam reāli izmantot. 

Vai esam gatavi koriģēt savu dzīvi?

13.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Situācija ar koronavīrusu Covid-19 mainās nevis pa dienām, bet jau pa stundām. Arī Latvijā inficēto skaits ceturtdienas rītā bija jau otrajā desmitā. Kur dēsimies, būs jau vēl. Gan tāpēc, ka šodien pasaule atvērta, un pat šādā – ar pandēmijas statusu apstiprinātā – situācijā to ne visi mūsu līdzcilvēki izmanto, balstoties uz loģisko saprātu, gan tāpēc, ka vīrusi tomēr arvien kādu soli priekšā to apkarotājiem... 

45 dienas vienatnē ar Kluso. II

13.Marts, 2020
Vīru lietas
Laikrakstā

Šodien Vīru lietās turpinās saruna ar dēkaini no mūsu pašu Valmieras, pie tam šādu labā nozīmē traku vīru mūsu mazajā Latvijā nemaz nav tik daudz. Pagājušajā reizē AIGARS SILIŅŠ apstāstīja, kā līdz pats savai jūras jahtai nonācis un ar to Klusajā okeānā devies, šoreiz turpinām.

Pasniegtas "Burtnieku novada sporta laureāta 2019" balvas

12.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau tradicionāli Burtnieku novada pašvaldība ik gadu apkopo informāciju par sportistiem, kuri guvuši god-algotas vietas novada, Latvijas, Eiropas un pasaules līmeņa sporta sacensībās, lai konkursa Burtnieku novada sporta laureāts godināšanas pasākumā suminātu par sportiskajiem panākumiem. 

Pirmie rezultāti no fosfora filtriem pie Burtnieka

12.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau pērn Burtnieks informēja, ka vairākos grāvjos, pa kuriem ūdens tek uz upītēm, kuras pēc tam savus ūdeņus nodod Burtniekam, tiks uzstādīti īpaši filtri. Nu šis darbs padarīts, filtri savās vietās. Par to, kāpēc, kas un kurās vietās izdarīts, kā arī par to, kā šie filtri tiek izmantoti, sīkāk pastāstīja novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas dabas resursu speciāliste EVIJA OZOLA.

Varavīkšņains pleķis Gaujā

10.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tēlaini izsakoties, Gauja ir pati galvenā Valmieras iela, tāpēc par upes tīrību regulāra rūpe gan tiem, kuri kādu iemeslu dēļ ikdienā nokļuvuši Gaujas krastā un arī ūdenī, gan arī tiem, kuri pa upi pārvietojas. Protams, allaž Gaujas sardzē arī visi atbildīgie pašvaldības un valsts dienesti, vajadzības gadījumā iesaistoties upes un tās piekrastes glābšanas darbos.

Igauņu vērtības – zināšanas un kontakti

10.Marts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Kaut arī Latvija un Igaunija Baltijā ir divas kaimiņvalstis ar praktiski vienādu atjaunotās neatkarības laika posmu, ekonomiskie procesi abās nebūt nerit pēc vienādiem noteikumiem, un bieži vien igauņi lietas dara citādāk, vienkāršāk un, jāatzīst, efektīvāk. Arī biznesa inkubatoru sistēma viņiem atšķirīga. Par savu vizīti pie kolēģiem Tartu Liesmai pastāstīja LIAA Valmieras biznesa inkubatora vadītājs JURĢIS PRIEDĪTIS.

Viens no Valmieras "īstajiem dzelžiem"

10.Marts, 2020
Sports
Laikrakstā

Sestdien Valmierā bija ļoti īpaša basketbola spēle – Valmiera Glass/Vidzemes  Augstskolas komandas trenera un todien arī komandas kapteiņa Sanda Amoliņa 534. mačs viņa profesionāļa karjerā. Tās laikā Sandis ar Valmieras komandu – gan ar dažādiem nosaukumiem – izcīnījis trīs Latvijas čempionāta bronzas medaļas! Pēdējais oficiālais mačs.

Zaudējums neizmantotu iespēju mačā

6.Marts, 2020
Sports
Laikrakstā

Trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti kārtējā Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas mačā neprata izmantot sava laukuma priekšrocības un piedzīvoja zaudējumu pret tabulas kaimiņiem Tallina Kalev/TLU. 

Lēno latviešu problēmas

5.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kamēr pie Latvijas politiskā apvāršņa atkal parādījies viens Laimes lācis, kurš paša veidotā topošā jaunā politiskā strāvojuma līdzpūtējiem pašu mājās un ekonomiskajā trimdā patlaban, spriežot pēc jūsmīgajiem komentāriem Facebook, šķiet vismaz otrais tūlīt aiz Jēzus Kristus un tāpēc ar visām no tā izrietošajām sekām, tikmēr saimnieciskā dzīve valstī rit pavisam nesteidzīgi.

Par inovācijām uzņēmējdarbībā

3.Marts, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

25. februārī Vidzemes plānošanas reģiona organizētās  Vidzemes inovāciju nedēļas 2020 ietvaros Matīšu Tautas namā notika pasākums Inovatīvi risinājumi un pieejas uzņēmējdarbībā.

Basketbolā Valmiera – Anglija 1:1

3.Marts, 2020
Sports
Laikrakstā

No piektdienas līdz svētdienai Valmierā notika trešais un pēdējais Eiropas Jaunatnes basketbola līgas EYBL sabraukums junioru (U-20) vecuma jauniešu komandām, kurā piedalījās 8 komandas no Latvijas (2), Anglijas (2), Zviedrijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas.

Labs darbiņš, kas padarīts!

28.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien aiz loga smidzina gandrīz vai nevajadzīgs sniegs. Ja reiz nebija tas mums šoziem paredzēts, tad nevajag arī! Tikai dubļi vien pēc tam atkal būs, gājējiem būs slapjas kājas, bet braucēji vēl vairāk piebeigs jau tā izmuļļātos piemirkušos grants ceļus...