Inga Bika

Nerakstītie šīberēšanas likumi jeb kā smalki uzvesties zaļumballē

8.Augusts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau sestdien, 11. augustā, visā Latvijā notiks Simtgades zaļumballes. Mūzika un dejas ir neatņemama zaļumballes sastāvdaļa. Bet kā tad īsti jāģērbjas, jāuzvedas un kādi nerakstītie likumi jāņem vērā, lai zaļumballē godam izrādītu labās manieres, — to apkopojusi starpnozaru mākslas grupa SERDE tradīciju burtnīcā «Zaļumballe».

Sāksies Baltica 2018 skates

1.Februāris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Februārī, martā un aprīlī Latvijas pilsētās un novados notiks Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2018» skates, kur izvērtēs folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un citu ar tradicionālo kultūru saistītu izpildītāju māksliniecisko līmeni dalībai festivālā.

Par kultūrvēsturisko mantojumu

12.Janvāris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šonedēļ sākas pieteikumu pieņemšana Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstam. Nacionālo sarakstu veidos elementi, kas uzskatāmi par valsts aizsargājamu nemateriālā kultūras mantojuma vērtību un kuru iekļaušanai sarakstā ir plašs attiecīgās kopienas atbalsts un līdzdalība. 2017. gadā pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30. jūnijs.

Un atkal — Baltica

13.Jūlijs, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Piektdien, 15. jūlijā, pl. 16 ikviens aicināts uz «Origo» laukumu Rīgā, kur būs atgādinājums, ka vasaras vidus tradicionāli ir Starptautiskā folkloras festivāla «Baltica» norises laiks. Koncertā «Festivāla «Baltica» atskaņas Latvijā 2016. gadā» piedalīsies dažādu Latvijas novadu pārstāvji, arī vairākas Latvijas folkloras kopas, kas pārstāvējušas Latviju, kad festivāls noticis kaimiņvalstīs.

Satiec savu meistaru!

17.Marts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 1. līdz 3. aprīlim visā Latvijā jau astoto reizi notiks pasākums «Satiec savu meistaru!». Vairāk nekā 150 vietās mācekļus pie sevis aicinās tautas lietišķās mākslas meistari, stāstnieki, teicēji un muzikanti.

Tauru parāde Ogrē

15.Marts, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

19. un 20. martā Ogres novada Kultūras centrā norisināsies viens no gada nozīmīgākajiem notikumiem pūtēju orķestriem — VIII Latvijas pūtēju orķestru konkurss, kurā piedalīsies 42 pūtēju orķestri, kopā ap 1500 mūziķu četrās grūtības pakāpes grupās.

Latvijas senioru kori sadziedāsies Madonā

20.Augusts, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Atzīmējot akcijas «Baltijas ceļš» 25. gadadienu, 23. augustā Madonas estrādē notiks Latvijas Nacionālā kultūras centra un Madonas novada pašvaldības rīkotie Latvijas Senioru koru svētki. Koncerta programmā iecerēts tematiski pieskarties Baltijas ceļam, savai zemei un saknēm, nākotnei, tā mākslinieciskie vadītāji — Bruno Cabulis un Daiga Galeja, deju virsvadītāja Maija Rijniece, režisore Ināra Cakule.

Valmierā notiks Jaunrades deju konkurss

22.Janvāris, 2013
Kultūra un izklaide
Portālā

Šajā sestdienā, 26. janvārī Valmierā pulcēsies Latvijas dejas speciālisti un deju mīļotāji. Jau septiņpadsmito reiz notiks Jaunrades deju konkurss, kur 29 autori vērtēšanai nodos 57 jaunas dejas. Gadskārtējais Jaunrades deju konkurss iezīmēs jauna ceļa sākumu uz Deju svētkiem 2018.gadā.

Tautas deju horeogrāfi sacentīsies par labāko deju

19.Janvāris, 2012
Kultūra un izklaide
Portālā

28. janvārī Valmierā pulcēsies Latvijas dejas speciālisti un dejas mīļotāji. Jau 16. reizi Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs (KNMC) sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru rīko tradicionālo Jaunrades deju konkursu. Tajā tiks izvērtēti Latvijas tautas deju horeogrāfu pēdējā gada laikā radītie jaundarbi.

Tradicionālo prasmju skola 2010

11.Novembris, 2010
Izglītība
Laikrakstā

Jau divas sestdienas sešpadsmit Vidzemes pilsētās un pagastos notikušas Tradicionālo prasmju skolas 2010 nodarbības, ko apmeklējuši jau vairāk nekā 400 mācekļu.

Sākas pieteikšanās Tradicionālo prasmju skolai 2010 Vidzemē

18.Oktobris, 2010
Dzīvesstils
Portālā

Līdz 29. oktobrim ikviens tiek mīļi aicināts pieteikties rudens Tradicionālo prasmju skolas 2010 nodarbībām. Sešpadsmit Vidzemes pagastos un pilsētās četras sestdienas no 30. oktobra līdz 20. novembrim bezmaksas nodarbībās meistari iepazīstinās ar senajām prasmēm.

Tradicionālo prasmju skola 2010 Vidzemē

9.Oktobris, 2010
Kultūra un izklaide
Portālā

Rūpējoties par tradicionālo prasmju izdzīvošanu šodien, Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūra (NKMVA) šoruden jau trešo reizi rīkos Tradicionālo prasmju skolu. Četras sestdienas septiņpadsmit Centrālās, Rietumu un Ziemeļvidzemes pagastos un pilsētās meistari savas prasmes un zināšanas nodos mācekļiem. Nodarbības notiks bez maksas.