Līga Bieziņa

Akmeņi ceļmalā apdraud drošību

16.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pašvaldība aicina privāto māju iedzīvotājus, kas nodrošina savu īpašumu un tiem piegulošo zemes gabalu sakopšanu, par prioritāti vienmēr izvēlēties savu līdzcilvēku drošību.

Pateicība Lielās Talkas dalībniekiem Valmierā

9.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

27. aprīlī visā Latvijā notika Lielā Talka. Talkai visā Latvijā bija pieteiktas 1422 talkošanas vietas. Valmierā šogad notika 25 publisku teritoriju sakopšanas talkas, ko rūpēs par vides tīrību un sakopšanu organizēja gan aktīvas ģimenes, kaimiņu kopienas, gan organizācijas un uzņēmumu kolektīvi.

Pavasara sakopšanas mēnesis Valmierā

11.Aprīlis, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pavasara sakopšanas mēnesis Valmierā ir sācies ar zaru šķeldošanas akciju. No 1. aprīļa līdz 2. maijam Valmieras iedzīvotājiem iespējams pieteikties un bez maksas izmantot šo pakalpojumu. Sava īpašuma adresi pieteikt var, zvanot pa tālruni 64224117, 26330076 vai 29126460, rakstot e-pastu rita.vilne@v-nami.lv, inga.dukure@v-nami.lv, namsaimnieks@v-nami.lv vai vēršoties SIA «Valmieras Namsaimnieks» informācijas centrā Semināra ielā 2a Valmierā. Pieteiktajās adresēs SIA «Valmieras Namsaimnieks» veiks zaru šķeldošanu, līdz būs izpildīti visi pakalpojuma pieteikumi. Lūgums novietot zarus ērti piebraucamās vietās, to resnos galus novietojot pret ielu. Pēc īpašnieka izvēles sasmalcināto zaru šķeldu var atstāt tālākai izmantošanai īpašumā vai tiks nodrošināta tās aizvešana.

Turpinās grunts eksperimentālā attīrīšana

8.Marts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš oktobra sākuma Valmieras bijušajā mazuta saimniecībā Dzelzceļa ielā 9 ir uzsākta grunts eksperimentālā attīrīšana jeb sanācija ar inovatīvo un ilgtspējīgo elektrokinēzes metodi. Janvārī projekta pilotteritorijā otro reizi tika ņemti grunts paraugi, lai noteiktu grunts sanācijas metodes lietojamību un efektivitāti Valmieras teritorijā.

Gājēju celiņu pārveidos

19.Decembris, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

Valmieras pašvaldība turpina Atpūtas parka labiekārtošanu. Paredzēts, ka pilsētas estrādē  arī turpmāk notiks brīvdabas pasākumi. Tādēļ, lai uzlabotu piekļuvi šai pasākumu norises vietai, pašvaldībā ir izstrādāts būvprojekts gājēju celiņa pārbūvei no Lucas ielas 2 līdz estrādei.

Valmieras pašvaldība saņēmusi «Zaļās izcilības balvu»

13.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pašvaldība 2018. gadā ir saņēmusi Valsts vides dienesta apbalvojumu «Zaļās izcilības balva», ar kuru tika apbalvoti 18 uzņēmumi un trīs pašvaldības, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides aizsardzības normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas veic pasākumus, lai mazinātu ietekmi uz vidi.

Valmiera piedalās konkursā Eiropas Zaļā lapa 2020

4.Decembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Eiropas Komisija paziņojusi, kuras pilsētas šogad piedalās Eiropas Zaļās galvaspilsētas 2021 un Eiropas Zaļās lapas 2020 titulu konkursos. Šogad abiem konkursiem kopā pieteikušās 21 pilsēta no 14 Eiropas valstīm. Par konkursu interesējās daudz valstu no visas Eiropas Savienības, īpaši no Dienvideiropas un Austrumeiropas. 13 pilsētas pieteikušās pirmo reizi. Valmiera Eiropas Zaļās lapas konkursam šogad pieteicās otro reizi.

Priekšlikumi satiksmes plūsmas monitoringam Valmierā

8.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

26. un 27. oktobrī paralēli 100 pasaules pilsētās norisinājās starptautiskā iniciatīva «Copernicus Hackathon and Climathon», tajā skaitā Rīgā RTU Design Factory. 24 stundās iniciatīvas dalībnieki meklēja risinājumus satelītu datu izmantošanai viedā un klimatam draudzīgā veidā. Komandām bija jārisina Salacgrīvas un Cēsu novadu, Jelgavas, Liepājas un Valmieras pilsētas pašvaldības vai pašu definēti izaicinājumi.

Notikusi zibakcija «Velosipēds vieno»

20.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinoties Eiropas mobilitātes nedēļai, otrdienas vakarā Ekoskolu jaunieši no Valmieras sākumskolas, Valmieras 2. vidusskolas un Valmieras Viestura vidusskolas, sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību, organizēja zibakciju «Velosipēds vieno».

Kā šogad remontēsim un pārbūvēsim

25.Aprīlis, 2018
Valmierietis
Laikrakstā

Šogad Valmierā plānoti apjomīgi ielu infrastruktūras pārbūves darbi. Tiem noslēdzoties, tiks uzlabota ielu kvalitāte, kā arī satiksmes drošība. Plānoto darbu grafiks paredz darbus veikt secīgi.

Valmieras Viestura vidusskolā viesojas polārpētnieks

25.Aprīlis, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

23. aprīlī, atklājot dabaszinību nedēļu, Valmieras Viestura vidusskolā viesojās alpīnists un polārpētnieks Juris Ulmanis. Šī gada dabaszinību nedēļa Valmieras Viestura vidusskolā ir veltīta tēmai «Ūdens», tādēļ arī Jura Ulmaņa stāstījums bija par veikto slēpojumu pāri sniega un ledus zemei Grenlandei. Stāstu par ceļojumā piedzīvoto un gūtajām atziņām noklausījās vecāko klašu skolēni.

Izmēģinās grunts attīrīšanu ar elektrokinēzes metodi

19.Aprīlis, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

10. — 12. aprīlī apmeklējot projekta pilotteritoriju bijušajā mazuta saimniecībā Dzelzceļa ielā 9 Valmierā un tiekoties plānošanas sanāksmē, projekta «Inovatīva, ilgtspējīga attīrīšana» (INSURE) partneri vienojās par grunts attīrīšanas ar elektrokinēzes metodi izmēģināšanu.

Top daudzdzīvokļu īres nami

28.Jūnijs, 2017
Valmierietis
Laikrakstā

Lai risinātu dzīvojamā fonda nepietiekamību Valmierā, pilsētā top divas daudzdzīvokļu īres namu ēkas. Divsekciju ēkai tiek montēti pēdējie dzelzsbetona paneļi un uzsākta iekšējo komunikāciju izbūve, savukārt triju sekciju ēkā dzelzsbetona paneļi tiek montēti jau trešajā stāvā, paredzot namus pabeigt līdz šī gada nogalei.

Zaļie dzelzceļi

20.Jūnijs, 2017
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Lai gūtu pieredzi bijušo šaursliežu dzelzceļa līniju izmantošanai tūrisma maršrutu un piedāvājumu izveidē, pārrobežu projekta «Zaļais dzelzceļš» ietvaros jūnija sākumā notika pieredzes apmaiņas velobrauciens. Dalībnieki apmeklēja Vāciju, Luksemburgu un Beļģiju, dodoties maršrutā Vennbahn, kas ir viens no Eiropas veiksmīgākajiem zaļo dzelzceļu tūrisma maršrutiem.

Laiks mainīt suņu žetonus (2)

7.Jūnijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 1. jūlija Valmierā stāsies spēkā jaunā suņu reģistrācijas pazīšanas zīme — oranžas krāsas žetons. Sunim atrodoties publiskās vietās, žetonam jābūt piestiprinātam pie suņa kakla siksniņas. Žetons apliecina, ka mājdzīvnieks ir reģistrēts Valmieras pilsētā un ka īpašnieks ir veicis ikgadējo suņa turēšanas nodevas maksājumu — 12 eiro par suni.

Kauguru vērī Valmierā marķētas dižpriedes

9.Maijs, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai godinātu 2017. gada Latvijas koku — parasto priedi, ceturtdien, 4. maijā, Latvijas Neatkarības deklarācijas atjaunošanas dienā, valmierieši bija aicināti piedalīties praktiskā dabas izziņas pasākumā «Dižpriežu marķēšana Kauguru vērī».

Pavasaru talku laiks Valmierā

5.Aprīlis, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz ar pēdējā sniega nokušanu pilsētā ir sākusies pavasara sakopšana. Aizejošā ziema ir radījusi jaunus darbus, lai plaukstošo vasaru sagaidītu zaļā un uzpostā Valmierā. Šai laikā aicinām valmieriešus sakopt savus īpašumus un tiem piegulošās teritorijas, sagrābjot lapas un veco zāli, apzāģējot nokaltušos kokus un krūmus, sagatavojot zemi stādīšanas darbiem.