Līga Bieziņa

Virzās uz 21. gadsimtam cienīgiem zvejas noteikumiem Burtniekā

12.Augusts, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras novada pašvaldība, kas kopš šī gada 1. jūlija organizē zvejas tiesību izmantošanu Burtniekā, 29. jūlija ārkārtas domes sēdē pieņēma lēmumu par rūpnieciskās zvejas limitu samazināšanu Burtnieku ezerā. Tādējādi pašvaldība turpina bijušās Burtnieku novada pašvaldības uzsākto virzību uz ilgtspējīgu zivju resursu apsaimniekošanu ilgtermiņā. 

Ekoskolu vides izglītība pandēmijas gadā

29.Jūnijs, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Liela daļa aizvadītā mācību gada šogad norisinājās, laiku pavadot ārpus skolas. Tas bija iemesls pārmaiņām arī ekoskolu vides izglītības formātā. Dzīvojot līdzi gada norisēm un Covid-19 diktētajām iespējām, katra izglītības iestāde meklēja variantus padziļinātai vides izglītībai gan skolā, gan ārpus tās.

Sertificētu arboristu novērtējumi – atbalsts Valmieras koku kopšanā

23.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmiera joprojām lepojas ar lieliem un veciem kokiem, kas daudzviet sastopami tās pilsētvidē. Šo koku kopšanā būtiski tos gan pēc iespējas ilgāk saglabāt kā dabisku un zaļu pilsētas rotu, taču vienlaikus rūpēties, lai tā neradītu apdraudējumu valmieriešiem un to īpašumam. Tādēļ parkiem, skvēriem un alejām ar lieliem un veciem kokiem Valmieras pilsētas pašvaldība pasūta sertificētu koku kopšanas ekspertu veiktus koku stāvokļa novērtējumus jeb inventarizācijas. 

Noslēgts līgums par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību

8.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

18. jūnijā Valmieras pilsētas pašvaldība noslēgusi līgumu ar SIA «R.K.C.F.Renesanse» par Valmieras pils kultūrvides centra Bruņinieku ielā 1 būvniecību. Būvdarbu laikā tiks veikta esošo pils ZR mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve. 

Lielgabarīta atkritumu nodošanas iespējas Valmierā

9.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras pilsētas pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs SIA «ZAAO» ir saņēmuši vairākus valmieriešu zvanus ar jautājumu, vai šogad Valmierā ir plānota lielgabarīta atkritumu nodošanas akcija. Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas dēļ lielgabarīta atkritumu akcija Valmierā šajā pavasarī netika organizēta, plānojot tās pārcelšanu. 

Pieņemta ekspluatācijā Valmieras Rietumu industriālā maģistrāle

17.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Decembrī Būvniecības Valsts kontroles birojs ekspluatācijā pieņēma Valmieras Rietumu industriālo maģistrāli. Tās izbūve tika uzsākta 2018. gada jūlijā. 2,070 km garā maģistrāle izbūvēta ar mērķi nodrošināt Valmieras industriālo teritoriju savstarpēju sasaisti un savienojumu ar starptautisko autoceļu tīklu TEN-T, kur ietilpst arī autoceļš A3. 

Valmierā notikusi Džimbas viesskola

20.Novembris, 2019
Izglītība
Laikrakstā

No 12. līdz 14. novembrim apmeklētājus no Valmieras bērnudārziem «Ezītis», «Ābelīte», «Sprīdītis», «Buratino», «Kārliena», «Vālodzīte», «Pienenīte», privātās pamatskolas «Universum», kā arī no Brenguļiem, Kauguriem un Burtniekiem uz nodarbībām pieņēma Valmieras Kultūras centra kamerzālē uzceltā Džimbas viesskola.

Par bezsaimnieka dzīvniekiem Valmierā

31.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmieras dzīvnieku patversme reizēm saņem valmieriešu aicinājumus izbraukt uz dzīvnieku kolonijām, lai noķertu kādus pie kolonijas nepiederošus dzīvniekus. Lielākoties šīs kolonijas ir nelikumīgas, bet atbildība par dzīvnieku likteni ir jāuzņemas cilvēkiem, kas uzsākuši dzīvnieku barošanu un aprūpi.