Rūta Rudzīte

Meža dienas sākušās!

23.Marts, 2022
Laikrakstā

21. martā, kā zināms, pasaulē atzīmēja Starptautisko meža dienu. Tas tiek darīts, lai uzlabotu sabiedrības informētību par meža nozīmi un iespējām, ko tas var sniegt gan mūsdienu, gan nākotnes paaudžu vajadzību nodrošināšanai.

Noteikti Gada balvas «Zelta čiekurs» laureāti

10.Februāris, 2021
Laikrakstā

Meža dienu komiteja ir noteikusi meža nozares Gada balvas «Zelta čiekurs» 2020. gada laureātus nominācijās: «Par mūža ieguldījumu», «Par inovatīvu uzņēmējdarbību», «Par ilgtspējīgu saimniekošanu» un «Par zinātnes ieguldījumu nozares attīstībā». Balva «Zelta čiekurs» ir gadskārtēja meža nozares augstākā atzinība par nozīmīgiem sasniegumiem un ieguldījumu nozares labā.

Sāk mainīt traktortehnikas vadītāja apliecības

5.Septembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Apstiprināta Zemkopības ministrijas sagatavoto traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas, kā arī traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība. Noteikumi sagatavoti, atsaucoties lauksaimnieku un mežsaimnieku ierosinājumam vienkāršot traktortehnikas vadītāja apliecības iegūšanu, tādējādi arī samazinot vadītāja apliecības iegūšanas izmaksas.

Par Latvijas tradicionālajiem kūpinājumiem

22.Jūlijs, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zemkopības ministrija atgādina, ka Latvija 2014. gadā ilgās sarunās ar Eiropas Komisiju tomēr panāca, ka atļautā benzo(a)pirēna normai kūpinātos produktos nepiemēro tūlītēju samazinājumu, bet piešķir atkāpes periodu līdz 2017. gada 1. septembrim. Tātad no nākamā gada 1. septembra, ja Latvija nepamatos nepieciešamību turpmākai atkāpei, kūpinātās zivīs un kūpinātu zivju produktos, kā arī kūpinātā gaļā un kūpinātas gaļas produktos benzo(a)pirēna daudzums nedrīkstēs pārsniegt 2 μg/kg patlaban pieļaujamo 5 μg/kg vietā. Savukārt benzo(a)pirēna, benzantracēna, benzofluorantēna un krizēna summa (PAO4) — 12 μg/kg patlaban pieļaujamo 30 μg/kg vietā.