Sandra Kaufmane

Atnāca, ieraudzīja, uzvarēja

20.Aprīlis, 2021
Sports
Laikrakstā

Mūsu lepnums, visbagātākā Latvijas veterānu rekordu īpašniece Marta Ādamsone sacensībās sāncensēm neatstāj nekādas cerības. Par viņu var teikt – atnāca, ieraudzīja, uzvarēja. Rodas jautājums – kā tas ir iespējams?

Jāņa Daliņa dzimšanas dienā

11.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

5. novembrī izcilajam valmierietim Jānim Daliņam bija 116. dzimšanas diena. Šim notikumam par godu pēdējos piecus gadus norisinājās Daliņa piemiņas skrējiens no soļotāja mājām Valmierā līdz viņa dzimtajām mājām Brenguļos.

Valmieras vieglatlēti sacenšas Rojā

28.Augusts, 2020
Sports
Laikrakstā

22. augustā uz Latvijas pašvaldību 57. sporta spēlēm Rojā devās stiprie un izturīgie Valmieras vieglatlētikas veterāni. Pēc saulainajām dienām atjaunotais Rojas stadions sportistus sagaidīja mākoņos tinies un ik pa laikam ņipri rasināja lietus.

Par godu Jāņa Daliņa 115. dzimšanas dienai

5.Novembris, 2019
Sports
Laikrakstā

Sestdien Valmierā pie stadiona pulcējās skrējēji un soļotāji, lai pieminētu Jāni Daliņu, noliktu ziedus un iedegtu sveces pie izcilajam valmierietim veltītā akmens. Zināms, ka soļotājam bija nieks ik dienu aiziet no Brenguļiem uz Strenčiem un atpakaļ, lai pārnestu pasta sūtījumus. Tādēļ olimpiskā vicečempiona 115. dzimšanas dienai par godu gājām, skrējām un soļojām no Valmieras uz Brenguļiem. Prieks, ka interesentu skaits pieaug, šogad jau 58 dalībnieki.

J. Daliņam veltītais piemiņas skrējiens – 2. novembrī

25.Oktobris, 2019
Sports
Laikrakstā

Kamēr Jāņa Daliņa stadions Valmierā priecē ar jauna un mūsdienīga apveida rašanos, tikmēr aktīvā dzīvesveida piekritēji savus maršrutus izvēlas pilsētas romantiskajās ieliņās vai līkumotajās taciņās Gaujas krastos. Atpūtā aizlēkšojis daudzu tūkstošu skrējēju iemīļotais «Stirnubuks», un kopā ar zeltainajām rudens lapām aizvirpuļojis «Skrien Latvija» noslēdzošais posms Siguldā. Savu uznācienu gaida ledaini sniegotie «Noskrien ziemu» posmi.

Valmieras vieglatlētikas veterāni – sporta spēļu laureāti

27.Jūnijs, 2019
Sports
Laikrakstā

«Ja jau Marta Ādamsone ir, tad metāls būs!» vēstīja Aleksejs Koziņecs pirms došanās ceļā uz Latvijas sporta veterānu-senioru savienības 56. sporta spēlēm Salaspilī. Tobrīd Aleksejs vēl nenojauta, cik ļoti viņam bija taisnība. Pat vēl vairāk! Ja kādam šķita, ka debesīs zibeņo, viņš maldījās. Zibsnīja un spoži mirdzēja valmieriešu izcīnītās medaļas. Pavisam 29 zelta, 2 sudraba, 5 bronzas godalgas un komandu kopvērtējumā godpilnā 2. vieta 34 komandu konkurencē!

Valmieriešu starti Pasaules čempionātā Toruņā

7.Aprīlis, 2019
Sports
Laikrakstā

No 23. līdz 30. martam Polijas pilsētā Toruņā norisinājās astotais Pasaules veterānu čempionāts vieglatlētikā telpās. Tajā piedalījās 4367 sportisti no 88 valstīm. Sacīkstēs piedalījās arī Latvijas komanda, kas pieteikto dalībnieku skaita ziņā (67 sportisti) ierindojās 14. vietā. Kas gan būtu mūsu valsts komanda bez valmieriešu līdzdalības?

Mūsu skrējiens Jāņa Daliņa piemiņai

6.Novembris, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jaukā 3. novembra dienā pie Jāņa Daliņa stadiona pulcējās skrējēji un soļotāji, lai dotos ceturtajā piemiņas skrējienā Valmiera - Brenguļi. Kaut pagājuši jau 86 gadi kopš izcilā notikuma – olimpiskās sudraba medaļas izcīnīšanas Latvijai, ar šo pasākumu vēlējāmies pieminēt lielisko soļotāju, Tēvzemes balvas laureātu, Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri Jāni Daliņu.

Bauska ielūdz vieglatlētikas veterānus

24.Augusts, 2018
Sports
Laikrakstā

11.-12. augustā Bauskā norisinājās Latvijas un Baltijas valstu atklātais čempionāts vieglatlētikā veterāniem. Sporta karalienes disciplīnās sacentās atlēti no Baltkrievijas, Lietuvas, Igaunijas, Turcijas, Rumānijas un Latvijas. Valmierieši no čempionāta visi atgriezās ar medaļām.

Valmierieši Latvijas valsts simtgades sporta spēlēs

29.Jūnijs, 2018
Sports
Laikrakstā

Tieši pirms Līgo svētkiem Zemgales olimpiskais centrs pulcēja vieglatlētikas veterānus uz Latvijas Sporta veterānu-Senioru savienības 55. sporta spēlēm Jelgavā. Neskatoties uz to, ka dažādu iemeslu dēļ komandai nevarēja pievienoties vairāki vadošie sportisti, valmierieši cīnījās no sirds un sasniedza atzīstamus rezultātus.

Brenguļu sākumskolā mācāmies darot

17.Maijs, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad bija iezvanīts pirmais septembris un nosvinēti rudens saulgrieži — Miķeļdiena, Brenguļu sākumskolas bērni kopā ar skolotājiem, vecākiem un tehniskajiem darbiniekiem devās uz tīrumu, lai novāktu kartupeļus skolas kopgaldam. Ar pašu vāktajiem tupeņiem mielojāmies līdz pat pavasarim. Zināšanas apguvām ne tikai skolas solā, bet arī mācoties dabā. Domājot par nākotnes profesiju, esam iepazinuši Vidzemes Olimpisko centru, Valmieras ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Ķekavas marmelādes fabriku. Gaidīti viesi skolā allaž ir mūsu vecāki, kuri iepazīstina ar savām profesijām. Ilustratīvi, ar praktiskiem demonstrējumiem par elektriķa profesiju pastāstīja Valdis Peļņa, savukārt Daiga Grīnberga informēja par to, kas jāzina maizniekam, un mācīja izcept gardus cepumus.

Omīte savāc 7 tonnas makulatūras

1.Marts, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušā gada rudenī, atsaucoties uz skolotājas Gunitas Bajāres ierosinājumu, nolēmām piedalīties biedrības «Zaļā josta» organizētajā makulatūras vākšanas konkursā. Kā allaž savās aktivitātēs iesaistījām gan skolēnus, gan pirmsskolēnus, gan viņu vecākus. Mūsu skola ir maza, tādēļ uz lieliem sasniegumiem necerējām, bet nolēmām, ka Latvijas dabas resursu saudzēšanā varam piedalīties ikviens.

Valmieriešiem prieks startēt Tartu

16.Decembris, 2016
Sports
Laikrakstā

3. decembrī Tartu universitātes sporta manēžā norisinājās atklātais čempionāts vieglatlētikā telpās. Aktīvie Valmieras veterāni posās uz kaimiņu zemi mēroties spēkiem ar igauņu, somu, baltkrievu, krievu un, protams, latviešu sāncenšiem.

Prieku rod kustībā

9.Novembris, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

21. gadsimts ir strauju pārmaiņu, modernu tehnoloģiju laiks, kas īpaši aizrauj jauno paaudzi. Tas sniedz ikvienam neierobežotas iespējas nokļūt dažādās pasaules malās, satikt populārus cilvēkus, izvēlēties starp tūkstošiem dažādu spēļu. Tomēr Beverīnas novada skolotāji secināja, ka bērns virtuālajā vidē neprot kontrolēt savu laiku, kļūst mazkustīgs, iedzīvojas dažādos stājas un veselības traucējumos.

Zelta medaļu lietus Valmieras vieglatlētiem

22.Jūlijs, 2016
Sports
Laikrakstā

Krājuši spēkus un sacensību pieredzi, Valmieras vieglatlēti  posās uz Aizkraukli, kur 16. un 17. jūlijā norisinājās Latvijas pašvaldību sporta veterānu-senioru sporta spēles.

Valmierieši priecē ar rezultātiem

5.Jūlijs, 2016
Sports
Laikrakstā

J. Daliņa stadionā šovasar nerimst rosība, vienas sacensības nomaina citas. 12. jūnijā te norisinājās pilsētas atklātās meistarsacīkstes veterāniem. Spēkiem mēroties sabrauca sportisti no Liepājas, Gulbenes, Ventspils, Rēzeknes, Ogres, Valkas, Madonas, Bauskas un, protams, arī no Valmieras un tās apkārtnes. Sacensības tika rīkotas pēc starptautiskiem vieglatlētikas veterānu sacensību noteikumiem.