Silva Liepiņa

Apceļo Kurzemes bākas

26.Augusts, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Jau tradicionāli augusta vidū LIZDA Valmieras starpnovadu arodorganizācijas biedri dodas pieredzes apmaiņas braucienā. Kā uzsver mūsu Zinta Irbe: «Novērtēt cilvēkus par labiem darbiem ir nepieciešams. 

Rūjienā 10 jauni dzīvokļi!

19.Aprīlis, 2016
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Šodienas sabiedrība pieprasa no izglītības augstu kvalitāti un no katra šajā procesā iesaistītajiem — atbildību par tajā sasniedzamo rezultātu. Sabiedrībai nepieciešamas personības ar spēcīgiem raksturiem un individualitāti, kas spēj sadarboties. Tādējādi pedagoģiskajam procesam ir jāmeklē nestandarta pieejas, lai izglītības rezultātā personība spētu sevi apliecināt kā individualitāte.

Šī gada rekords — 64 centimetri

16.Marts, 2016
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lauku atbalsta dienesta (LAD) mājaslapā ir iespēja iepazīties ar informāciju, ka Eiropas Komisijas programma «Augļi skolai» ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un ES budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū. Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu produkcijas patēriņu un nākotnē samazināt veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

Citādāki Ziemassvētki

28.Decembris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ikdienā skolā notiek daudz krāsainu pasākumu, kas kļuvuši par skaistām tradīcijām. Ziemassvētku laiks ir brīdis, kad ikviens nedaudz apstājas, padomā un reizē izjūt visas skolas saimes diženumu. Piederība savai Rūjienas vidusskolai ir Ziemassvētku pasākums, kad uz skatuves darbojas visi 1. — 4. klašu skolēni. Šī tradīcija aizsākusies jau sen. Iestudētas muzikālas Ziemassvētku izrādes Baltā ziema, Puteklītes un Puteklīša Ziemassvētki, Ziemassvētki Rūķu mežā, Ziemassvētki Mēnesciemā, Pasaka par brīnumsvecīti.

Pārvērsties. Vai vajag? VAJAG gan!

27.Maijs, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma bibliotēku nedēļa Latvijā notiek kopš 1997. gada. Tā no 20. līdz 25. aprīlim šogad bija veltīta pārmaiņām, visam jaunajam. Nedēļas vadmotīvs — pastāvēs, kas pārmainīsies. Šoreiz tāpēc pārdomas par mūsu jaunās paaudzes netradicionālu aizraušanos — grāmatu lasīšanu.

Par ko domā sievietes?

31.Marts, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Šodienas laiks steidzas uz priekšu tik strauji, ka, šķiet, domas tam netiek līdzi. Un laiks tā steidzina... Nesen izlasīju aforismu: Nekas nav tik brīvs, kā cilvēka doma un aizdomājos: cik bieži ikdienā saskaramies ar vārdu domas neskaitāmos izteicienos. Daudz. Piemēram, iegrimt domās, prātā iešāvās laba doma, apmainīties domām, mainīt savas domas... Un — kur mūsu domas aizved, vai tās var attēlot? Izrādās, var. Biju pārsteigta, uzzinot, ka kādam ir izdevies attēlot sieviešu domas vienkāršas un saprotamas shēmas veidā (www.i.am.human.lv/women.htm). Ieskaties, būs interesanti! Taču šoreiz ne par to. Sievietes smadzenes strādā citādi nekā vīrieša, to jau zināt. Iespējams,  zināt arī to, ka sieviete saka vienu, bet domā ko citu. Sievietes domu gaita ir mainīga, neizdibināma. Bet ko viņas patiesībā domā? Par to, kad nomaksāt rēķinus, cik tērēt tam un šitam, kā panākt, lai bērni laikus iet gulēt, kā saplānot dienu, lai maksimāli varētu ko izdarīt, un pie reizes, ko izdarīt foršu tikai sev, lai nebūtu jādara iepriekš piesauktais.