Latvija, kur dzimtas saknes
Ir novembris, ir svētku nedēļa, un sagaidām Latvijas Republikas 104. dzimšanas dienu.
Ir novembris, ir svētku nedēļa, un sagaidām Latvijas Republikas 104. dzimšanas dienu.
Pavasarim iestājoties, par stabilu tradīciju Valmieras puses skautiem ir kļuvis nakts piedzīvojumu pārgājiens «Palu laiks», kur skauti un gaidas komandās patstāvīgi veica maršrutu 15 – 20 kilometru garumā, pārvarot gan dabīgus, gan tiesnešu izveidotus šķēršļus.
Latvijas mazskautu/guntiņu ziemas nometnēm pirmsākumi meklējami 1997. gada mazskautu vadītāju Garezera kursos, kur kursantiem, kursiem noslēdzoties, kā mājas darbs tika uzdots sarīkot Latvijas mazskautu nometni.
Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās jau tradicionālais Valmieras 4. skautu vienības organizētais piedzīvojumu nakts pārgājiens «Palu laiks», kur jauniešiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas, zināšanas un gribasspēku, nakts apstākļos patstāvīgi veicot distanci ar dažādiem kontrolpunktiem. Lai veicinātu veselīgu sacensību garu un dotu iespēju salīdzināt sevi ar tuvējiem kaimiņiem, pārgājienā tika uzaicināta piedalīties arī Kocēnu 38. skautu vienība.
Labas tradīcijas neizzūd, bet pilnveidojas un attīstās. To pašu varētu teikt par Latvijas mazskautu un guntiņu ziemas nometni, kas katru gadu notiek februāra pirmās nedēļas beigās. Šogad tā norisinājās jau astoņpadsmito reizi. Pirmā bija kā Valmieras un Rīgas vadītāju kursos gūto zināšanu pārbaudes nometne tikai ar pāris desmitiem dalībnieku, bet šogad Raunā pulcējās jau vairāk nekā 130 dalībnieku no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Ogres, Tukuma un Baldones. Kuplākais dalībnieku skaits bija no Valmieras 4. skautu vienības ar 26 mazskautiem, guntiņām un vadītājiem.
11. novembris — Latvijai tik nozīmīgs datums, jo tā ir diena, kad valsts bija ne tikai nodibināta, bet Rīga tika atbrīvota no svešzemju karaspēkiem. Šo cīņu izcīnīja latviešu strēlnieki — mūsu Lāčplēši. Par varonību Brīvības cīņās tika piešķirti 2146 Lāčplēša kara ordeņi. Mums jābūt pateicīgiem visiem, kuri cīnījušies par Latvijas neatkarību! Vēsturnieks Uldis Ģērmanis uzsver: «Tauta, kas neaizmirst savus varoņus, ir neuzvarama!»
Mūsu valsts nākotne ir izglītota un darboties motivēta jaunatne. Lai celtu valsts labklājību, šai jaunatnei jābūt lojālai savai valstij un Satversmei. Par to arī domā mūsu valdība, akceptējot grozījumus Izglītības likumā, papildinot tos ar punktu, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei, vai arī izglītojamam mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.
Gribētos domāt, ka valsts un pašvaldības institūcijas zina, ko dara un kamdēļ tas ir nepieciešams, bet noteikti ir personas, kuras uzskata, ka vienīgais pareizais viedoklis ir viņējais, un varbūt pat i neaizdomājas, ka institūciju noteiktie ierobežojumi būtu attiecināmi arī uz viņiem.