Uldis Jansons

Uldis Jansons

Skauti zina – «Palu laikam» būs būt!

16.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pavasarim iestājoties, par stabilu tradīciju Valmieras puses skautiem ir kļuvis nakts piedzīvojumu pārgājiens «Palu laiks», kur skauti un gaidas komandās patstāvīgi veica maršrutu 15 – 20 kilometru garumā, pārvarot gan dabīgus, gan tiesnešu izveidotus šķēršļus.

Latvijas mazskautu/guntiņu ziemas nometnes

17.Februāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Latvijas mazskautu/guntiņu ziemas nometnēm pirmsākumi meklējami 1997. gada mazskautu vadītāju Garezera kursos, kur kursantiem, kursiem noslēdzoties, kā mājas darbs tika uzdots sarīkot Latvijas mazskautu nometni.

Skauti, mežs un tehnoloģijas

4.Aprīlis, 2019
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē norisinājās jau tradicionālais Valmieras 4. skautu vienības organizētais piedzīvojumu nakts pārgājiens «Palu laiks», kur jauniešiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas, zināšanas un gribasspēku, nakts apstākļos patstāvīgi veicot distanci ar dažādiem kontrolpunktiem. Lai veicinātu veselīgu sacensību garu un dotu iespēju salīdzināt sevi ar tuvējiem kaimiņiem, pārgājienā tika uzaicināta piedalīties arī Kocēnu 38. skautu vienība.

Mazskauti un guntiņas — Raunas bruņinieki

10.Februāris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Labas tradīcijas neizzūd, bet pilnveidojas un attīstās. To pašu varētu teikt par Latvijas mazskautu un guntiņu ziemas nometni, kas katru gadu notiek februāra pirmās nedēļas beigās. Šogad tā norisinājās jau astoņpadsmito reizi. Pirmā bija kā Valmieras un Rīgas vadītāju kursos gūto zināšanu pārbaudes nometne tikai ar pāris desmitiem dalībnieku, bet šogad Raunā pulcējās jau vairāk nekā 130 dalībnieku no Valmieras, Kocēniem, Rīgas, Ogres, Tukuma un Baldones. Kuplākais dalībnieku skaits bija no Valmieras 4. skautu vienības ar 26 mazskautiem, guntiņām un vadītājiem.

Ar skatu nākotnē smeļamies spēku pagātnē

15.Novembris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

11. novembris — Latvijai tik nozīmīgs datums, jo tā ir diena, kad valsts bija ne tikai nodibināta, bet Rīga tika atbrīvota no svešzemju karaspēkiem. Šo cīņu izcīnīja latviešu strēlnieki — mūsu Lāčplēši. Par varonību Brīvības cīņās tika piešķirti 2146 Lāčplēša kara ordeņi. Mums jābūt pateicīgiem visiem, kuri cīnījušies par Latvijas neatkarību! Vēsturnieks Uldis Ģērmanis uzsver: «Tauta, kas neaizmirst savus varoņus, ir neuzvarama!»

Ar domu par valstiski domājošiem jauniešiem

20.Oktobris, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Mūsu valsts nākotne ir izglītota un darboties motivēta jaunatne. Lai celtu valsts labklājību, šai jaunatnei jābūt lojālai savai valstij un Satversmei. Par to arī domā mūsu valdība, akceptējot grozījumus Izglītības likumā, papildinot tos ar punktu, kas paredz iespēju darba devējam nekavējoties izbeigt darba tiesiskās attiecības ar izglītības iestādes vadītāju vai pedagogu, ja tiek konstatēts, ka persona nav lojāla Latvijai un tās Satversmei, vai arī izglītojamam mācību procesā tiek veidota nepareiza attieksme pret sevi, citiem, darbu, dabu, kultūru, sabiedrību un valsti.

Kā gribu, tā daru (braucu)…

26.Jūlijs, 2016
Viedokļi
Laikrakstā

Gribētos domāt, ka valsts un pašvaldības institūcijas zina, ko dara un kamdēļ tas ir nepieciešams, bet noteikti ir personas, kuras uzskata, ka vienīgais pareizais viedoklis ir viņējais, un varbūt pat i neaizdomājas, ka institūciju noteiktie ierobežojumi būtu attiecināmi arī uz viņiem.

Ar cerību, ticību, pārliecību...

5.Janvāris, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Jaunais gads vienmēr tiek gaidīts ar jaunām cerībām, sapņiem. Kāds meklē savu veiksmes atslēgu dažādos horoskopos, cits cerībā lej laimes. Jaunais gads ir iespēja noteikt atskaites punktu, lai gaidītu pārmaiņas. Ir skaidrs  —  lai arī ko un kā gaidītu, tas nenotiks uzreiz ar jaunā gada pirmajām dienām. Zvaigznēm jāsagriežas pareizajā stāvoklī (vai vismaz Zilā koka kazas gadam jāiestājas), un jāiestrādājas jaunajai valdībai, jo arī tai vēl pat 100 dienas nav pagājušas.