Autostāvvietas vajag platākas!

- 28.Aprīlis, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Kā ziņo Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs (LTAB),  portālā manabalss.lv uzsākta parakstu vākšana, lai palielinātu autostāvvietu izmērus.

Problēmas aktualitāti skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins: «Patlaban Latvijā spēkā esošie normatīvie akti nosaka vēlamo optimālo stāvvietas platumu – 2,5 metri, tomēr prakse rāda, ka lielākajā daļā publisko stāvvietu platums svārstās no 2,3 līdz 2,5 metriem. Veicot lielāko Rīgas un Pierīgas lielveikalu stāvvietu apsekošanu, konstatējām, ka tikai 20% no tām platums ir 2,5 metri vai vairāk, kas atbilst standartos noteiktajai vēlamajai robežai, jo lielākā daļa šī gadsimta sākumā būvēto tirdzniecības centru ekonomējuši uz stāvvietu izmēriem. Tajos stāvvietu platums visbiežāk svārstās robežās no 2,30 līdz 2,45 metriem, kas nekādā veidā neatbilst mūsdienu automašīnu izmēriem. Tieši šādās stāvvietās visbiežāk var novērot situāciju, kad autovadītāji, lai izvairītos no sava vai cita transportlīdzekļa bojāšanas, iebraucot, izbraucot vai atverot durvis,  izvēlas novietot automašīnu uz stāvvietu sadalošās līnijas, tādējādi aizņemot uzreiz divas vietas.

KĀ SIĻĶES MUCĀ! Ierasta situācija iecienītu lielveikalu autostāvvietās, kur starp automašīnām knapi var izspraukties un kur katrs neuzmanīgs stūrētāja(as) manevrs draud, mazākais, ar nelielu skrāpējumu blakus esošā auto spožajā sānā... Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru