Beverīnas novada dižģimene

- 12.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

PLAUŽU ĢIMENE ir Beverīnas novada dižģimene, kas šogad būtu devusies uz Rīgas pili un piedalītos Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu. Tā kā pasākums nenotika, ģimene saņēma Valsts prezidenta kancelejas sagatavotu īpašo dāvanu un apsveikumu svētkos. Ģimenes izvirzīšana notika sadarbībā ar Vidzemes plānošanas reģionu.

Kad «Liesma» aicināja uz sarunu, ģimene sākotnēji bija ļoti atturīga, minot, ka vairāk ir darītāji nekā runātāji, tomēr piekrita. Viņi ir seši: Ilona, Oskars un viņu bērni – Mārtiņš, Madara, Mairita un Māris. Viņi dzīvo Ilonas dzimtas mājās Kauguru pagasta «Rozītēs», kas atrodas burtiski dažus soļus aiz Valmieras robežas. Mārtiņš un Madara mācās Valmieras Viestura vidusskolā, rudenī skolas gaitas sāks arī Mairita, bet Māris apmeklē bērnudārzu. 

Ģimenes tradīcijas

Plaužu ģimenes tradīciju pamatā ir gan Ilonas, gan Oskara dzimtas tradīcijas. «Stāsts ir ne tikai par mūsu ģimeni, bet arī par ģimenēm, no kurām mēs ar Oskaru nākam. Es nāku no četru bērnu ģimenes, un mēs joprojām turamies kopā, tikai viena māsa dzīvo Salaspilī. Pārējās trīs dzīvojam tepat, Valmierā. Bērni kopā mācās, tiekamies svētkos un jubilejās, kuru mums kopā ir pat pārāk daudz, jo mums četrām pa visām kopā ir desmit bērni! Oskars nāk no trīs bērnu ģimenes un Valmieras pusē ir ieprecējies,» tā pastāsta Ilona Plaude.

Viņu ģimenei ar Ziemassvētkiem saistās īpašas atmiņas un notikumi: «Kad katra no mums, māsām, izveidoja savu ģimeni, tad Ziemassvētku vakaru pavadījām katra savā ģimenē, Ziemassvētku dienā arī visiem bija savi plāni, bet otrajos Ziemassvētkos visi sabraucām «Rozītēs» pie omēm svinēt Ziemassvētkus. 

PLAUŽU ĢIMENE ar saņemtajām dāvanām no prezidenta Egila Levita pie Valmieras egles. Martas  Bērtulsones foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Valmieras puik… - 13.Janvāris, 2021 - 06:51

Ir patiess prieks lasīt par kuplo PLAUŽU ģimeni .
Kaut Valmierai un Latvijai būtu DAUDZ VAIRĀK šādu kuplu ģimeņu !!!!!

Pievienot komentāru