Būvē vērienīgi, taču ar prātu

30.Janvāris, 2019
Valmierietis
Laikrakstā

Jaunā gada pirmajā mēnesī ir laiks parunāt ar pilsētas mēru par nosacīto slieksni: kas labs padarīts, iesākts Valmierā pērn, kas dažādu iemeslu pēc pārvēlies pāri slieksnim šajā pusē un kādi jauni izaicinājumi paredzami šogad, varbūt arī nedaudz tālākā nākotnē. Plus vēl klāt šķipsniņa lielās politikas, kura laikam jau nav atraujama no mazās, vietējās. Valmierietim stāsta Valmieras mērs Jānis Baiks.

Lielākais būvobjekts Valmierā šobrīd – Jāņa Daliņa stadions. Publiskās domas par darbu tempiem šajā daudzu miljonu projektā pasūtītājam un izpildītājam atšķīrās. Kā tad īsti ir un kur vaina?

Es teiktu, ka mums domstarpības ar būvniekiem vairāk bija vasarā, kad brīžiem objektā bija vien līdz desmit cilvēkiem.  Tik ideālos celtniecības apstākļos kā pērnvasar! Mēs vairākas reizes saucām kopā būvniekus un būvuzraugus, prasot straujāku risinājumu. Kad šī komunikācija nevedās, rakstījām pretenziju ģenerāluzņēmēja kompānijas YIT Lemminkainen pašam augšgalam uz Somiju. Viceprezidents ieradās Valmierā, izstāstījām mūsu bažas. Kad bijām izteikuši visas savas pretenzijas, parādījuši ciemiņam plānoto un arī reālo, mēneša laikā notika lielas pārmaiņas, tika arī nomainīts YIT Infra Latvija valdes priekšsēdētājs, šajā amatā patlaban ir igaunis Olari Vainokivi. Kopš novembra situācija Daliņa stadionā ir ļoti mainījusies uz labo pusi. Patlaban mums kā pasūtītājiem vairs pretenziju nav – darbi notiek ļoti lielā tempā, to redzam arī pēc izpildes dokumentiem. Visu iekavēto jaunais YIT Infra Latvija valdes priekšsēdētājs man tepat pie šī galda solīja iedzīt, objekta beigu termiņš paliek līdzšinējais – 2020. gada maijs.

ZIEMA TEMPUS NEMAZINA. Jāņa Daliņa stadionā top jaunā viesnīca – celtnieki rosās jau ēkas otrā stāva līmenī.

Komentāri
Pievienot komentāru