Ceļš. Cilvēks. Mājas

- 8.Jūlijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieru un Gīterslo Vācijā jau 24 gadus vieno draudzīga sadarbība dažādās nozarēs, arī kultūrā un mākslā. 

Kad pirms 10 gadiem tikām pie jauna Izstāžu nama, uzlabojot izstāžu eksponēšanas iespējas, arī Valmieras muzeja sadarbība ar Vācijas pusi kļuva intensīvāka  — vidēji reizi gadā eksponējam kāda Gīterslo mākslinieka darbus. Paplašinot sadarbību, pagājušā gada vasarā četri mūsu mākslinieki nedēļu strādāja plenērā Vācijā, un nupat ir noslēdzies otrais šāds sadarbības projekts — starptautiskais mākslas plenērs «Ceļš – cilvēks – mājas», kas norisinājās Valmierā.

Vēl pēc kopā pavadītās nedēļas varu teikt:  ieguvēji bijām visi — vācu un latviešu mākslinieki un arī mēs, organizatori. Milzum daudz iespaidu, savstarpēja radoša domu un ideju apmaiņa, tas viss devis pārliecību, ka nākamgad mākslinieki tiksies atkal Vācijā. Liels gandarījums ar cerīgu piepildījumu jaunai sadarbības formai ir iespēja, ka viens no māksliniekiem, Jorgs Špētigs, nākamajā mācību gadā vienu semestri varētu strādāt Valmieras Mākslas vidusskolā par praktisko nodarbību pasniedzēju. Bet Izstāžu namā pašlaik apskatāma Jorga skulptūru un gleznu izstāde. Jau pagājušajā gadā ieinteresēja viņa savdabīgie darbi, mākslinieka dziļais un citādais skatījums uz norisēm cilvēces evolūcijā.

AR RADOŠU DOMU UN JAUNĀM IDEJĀM starptautiskā plenērā Valmierā strādāja vācu mākslinieki — no kreisās: Folkers Idelbergers, Suzanne Kinski, Beate Freiere-Bongaerca, Volfgangs Melūns un Jorgs Špētigs. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru