Ceļš līdz ideālam

- 29.Janvāris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona ģeogrāfija ir varen plaša – no Ainažu un Salacgrīvas novadiem līdz pat Ērgļu, Lubānas, Madonas un Varakļānu novadiem, kopā aptverot pavisam 29 pašvaldības, kurās darbojas 19 struktūrvienības ar 400 strādājošajiem. Šo Latvijā lielāko VUGD saimniecību pārrauga Vidzemes reģiona brigādes komandieris JĀNIS SKRASTIŅŠ, pie kura ciemojāmies, lai uzzinātu par aktuālo dienesta darbībā.

– Kopumā 2419 izbraukumos dzēsti 1085 ugunsgrēki, 74 meža ugunsgrēki, veikti 992 glābšanas darbi, kā arī 268 bijuši maldinājumi. Jāatzīmē, ka maldinājumus mēs šķirojam, jo ir ļaunprātīgie maldinājumi un ir tādi, kurus cilvēkiem nepārmetam, piemēram, mums zvana: šķiet, ka deg kaimiņa māja, pāri kalnam redzamas liesmas. Aizbraucam, bet aiz kaimiņa mājas ir sakurts ugunskurs, pats īpašnieks ir klāt un viss kārtībā, bet zvanītājam izskatījies, ka draud briesmas. Vai mums viņam pārmest? – nu, nē taču, viņš gribēja, kā labāk, tomēr vienalga statistikā skaitās kā maldinājums. Pēdējā laikā savairojušies viltus spridzinātāji, bet pozitīva tendence ir, ka ar Valsts policijas rīcībā esošajām iespējām visi mūspuses zvanītāji ir paņemti ciet, un mēs tāpat kā VP un pārējās struktūrvienības, kas iesaistītas šajā notikumā, deleģējam savus pārstāvjus uz tiesu ar saviem izdevumiem, lai piedzītu zaudējumus. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, gandrīz visos rādītājos vērojams samazinājums, bet es pret šo statistiku attiecos ar vieglu skepsi. Man patiktu, ja šis negadījumu skaita samazinājums būtu uz tā rēķina, ka mūsu sabiedrība kļūst nobriedušāka, gudrāka, apzinīgāka, diemžēl mana pieredze ir tāda, ka ir citas lietas, kas šo statistiku bīda šur vai tur, nevis cilvēku pareizi lēmumi. Ja mums kādu gadu ir mazāk noslīkušo, tad tas ir nevis tāpēc, ka ļaudis sākuši domāt, bet gan tāpēc, ka ir draņķīgi laika apstākļi. Nesen jokojām, ka nupat visi gadalaiki ir vienoti, jo ir bijuši Līgo svētki, kad ārā tikai +7 grādi, un tagad Ziemassvētkos bija +7, +8 grādi.

JĀNIS SKRASTIŅŠ: «Bieži braucam palīgā mediķiem nogādāt uz cieta pamata neceļos iestigušas mašīnas, mēdz būt arī ļoti smagi slimnieki, kurus jāpalīdz aiznest līdz ātrajai palīdzībai.» Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru