Cik pamatotas ir izmaksas?

- 13.Septembris, 2022
Laikrakstā

Patlaban VAS Valsts nekustamie īpašumi (turpmāk VNĪ) izvērtē izmaksu pamatotību pilnsabiedrības SBSC iesniegtajam Valmieras drāmas teātra rekonstrukcijas projekta sadārdzinājumam. Kapitālsabiedrība turpinās īstenot iesākto teātra ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas projektu, apskatot vairākus iespējamos scenārijus, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Būvnieka SBSC ieskatā kompensējamais sadārdzinājums ir 3,4 miljoni eiro, kā arī nepieciešami 0,6 miljoni eiro papildu finansējums būvlaukuma uzturēšanai. SBSC iesniegtie projekta aprēķini un pamatojums, kā arī iesniegtie dokumenti neapliecina pieprasītā sadārdzinājuma pamatotību vairākās izmaksu tāmes pozīcijās, tostarp darbaspēka izmaksu sadārdzinājuma, kā arī būvlaukuma uzturēšanas izmaksu sadārdzinājuma cēlonisko saistību ar Krievijas agresiju Ukrainā. 

Renārs Griškevičs: «VNĪ kā atbildīgs sabiedrības un valsts interešu pārstāvis dara visu, lai iespējami labāk risinātu ārējo apstākļu rādītās problēmas būvdarbu finansēšanā. No saviem sadarbības partneriem SBSC patiešām gaidījām atbildīgāku pieeju radušos problēmu risināšanā, it īpaši ņemot vērā faktu, ka darbu kavēšanās rada lielākas neērtības teātra kolektīvam, nekā sākotnēji tika plānots.

BLACK BOX VĒL TIKAI DOMĀS. Valmieras drāmas teātra fasāde uz Lāčplēša ielas pusi. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru