Guntis Vīksna, teksts un foto

Jērcēni – vieta ar vēstures auru

1.Februāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jērcēni ir apdzīvota vieta Valmieras novada Strenču apvienībā, arī Jērcēnu pagasta centrs, kas atrodas pie Strenčupītes 28 kilometrus no novada centra Valmieras un 124 kilometrus no Rīgas. Savulaik ciemats izveidojies ap bijušās Jaunjērcēnmuižas (Wolfahrtslinde) centru. Jērcēnos šodien atrodas pagasta pārvalde, tautas nams un bibliotēka.

Seda – daudzkrāsains tautību "dzīparu" kamols

25.Janvāris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

1953. gadā sāka būvēt Sedas kūdras fabriku, uzbūvēja ēkas kūdras fabrikas strādniekiem un uzsāka kūdras ieguvi. Strādnieki darbam kūdras purvā ieradās no Krievijas, galvenokārt no Novgorodas un Sanktpēterburgas apgabaliem. Jauno ciematu nosauca par Sedu. 1961. gadā tas kļuva par pilsētciematu, vēl pēc 30 gadiem Seda ieguva pilsētas statusu. Pirmsākumos Sedā strādāja un dzīvoja ap 4000 cilvēku, pati jaunākā informācija no oficiālās statistikas portāla OSP liecina, ka Sedā patlaban ir 1102 iedzīvotāji.

Rotarieši dāvina "Ukrainas vēsturi"

25.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien Valmieras integrētajā bibliotēkā viesojās Valmieras Rotari kluba pārstāvji – kluba 2022./2023. gada sezonas amatpersonas: prezidents Guntars Štrombergs un sekretārs Andis Liepiņš, arī kluba iepriekšējās sezonas prezidents Edijs Pētersons.

"Rītam" jauns stāsts

18.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nevar teikt, ka te, Burtnieku pagasta Andruvēs, kur viesu namā Rīts savulaik bija visai iecienīta dažādu ballīšu vieta, viss būtu bijis galīgi kluss pa šiem gadiem. Par kādām kāzu svinībām, vēl citiem godiem ar vēdera baudām un pirtī iešanu liecina Facebook ieraksti.

Vecatē sportot allaž interesanti

18.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā pāris desmiti sporta entuziastu vecumā no četriem līdz sešdesmit plus gadiem Vecates pagasta kultūras centra mājīgajās telpās izbaudīja ziemas sporta spēļu atmosfēru, pavisam pavasarīgajos apstākļos sacenšoties lielākoties zem jumta. 

Barikāžu laiku atceroties

18.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Janvāris ir barikāžu laika atceres mēnesis. Jau 32 gadi pagājuši, kopš ļaudis arī no Burtnieku apvienības pagastiem, toreiz vēl lielā Valmieras rajona, brauca uz Rīgu, lai uz barikādēm aizstāvētu jauno Latvijas valsti.

Starpfinišs Rūpniecības un eksporta parkā

17.Janvāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Pērnā gada nogalē Valmierā noslēdzās pirmais no diviem projektiem industriālās teritorijas izveidē bijušā gaļas kombināta teritorijā, ko tagad sauc par Rūpniecības un eksporta parku. Finišējis Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts Industriālo teritoriju attīstība Valmierā – 1. kārta.

Ekonomists vides sardzē

13.Janvāris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Pēdējās pašvaldību vēlēšanas, kuras īstenoja administratīvi teritoriālās reformas ieceres, bija zināms pagrieziena punkts mana šodienas sarunas biedra dzīvē. 

Parunāsim par smukumu!

13.Janvāris, 2023
Vīru lietas
Laikrakstā

Vienmēr esmu teicis, ka pilsētu svētku tirdziņi ir īsta zelta bedre dažādu interesantu amatu pratēju meklēšanai un arī atrašanai.

Mežs jāstāda un jākopj vienmēr!

10.Janvāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijas valsts mežu Rietumvidzemes reģionā, kas ietver apmēram 200 tūkstošus hektāru meža, kopā rēķinot meža cilvēkus un birojā strādājošos, darbs kādiem 55 cilvēkiem. Par viņu ikdienas rūpēm Liesmai garākā sarunā stāsta VILMĀRS KATKOVSKIS, Rietumvidzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs.

Būvnieki neapstāsies ne brīdi!

6.Janvāris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Dienvidu maģistrāles būvnieki Valmierā uzņēmuši labu tempu. Pagaidām dažādiem rakšanas darbiem ziema vienkārši ideāla, tiesa, šīs nedēļas nogalē neliels arktisks piesitiens zemei gaidāms.

Mūsējie Latvijas pirmajā tūkstotī

3.Janvāris, 2023
Ekonomika
Laikrakstā

Tieši pirms gadu mijas arī Liesma saņēma ikgadējo Dienas Biznesa izdevumu Latvijas lielākie uzņēmumi TOP 500+. Laika gaitā tas no bieza bukleta kļuvis par pamatīgu ilustrētu žurnālu, kura 2022. gada izdevuma 208 lappusēs gan iespaidīgs statistikas materiālu apkopojums, gan viedokļi un arī pa kādai garākai intervijai.

Lielo iespēju ēka

29.Decembris, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Sabiedriskā ēka Valmierā, Georga Apiņa ielā 12 laiku lokos piedzīvojusi itin raibu aizpildījumu. Te pirmajā stāvā bijuši dažādi veikali, sākot ar pārtiku cilvēkiem un dzīvniekiem – tas gan dažādos laikos — un beidzot ar santehniku un pat automobiļiem! 

Starppilsētu busi ne visur vairs pieturēs

29.Decembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā informē pasažieru pārvadātājs VTU Valmiera, sākot no 1. janvāra, pasažieru uzņemšana starppilsētu autobusos, kā arī izkāpšana būs iespējama ne visās Valmieras pilsētas maršrutu autobusu pieturvietās, tādējādi pēc iespējas samazinot noslodzi pilsētas satiksmes plūsmā.

"Zemītis", kurš dzīvo uz zemēm

23.Decembris, 2022
Viesis
Laikrakstā

Savulaik viņa vadītajā skolā Valmierā, šķiet, bija pieejams viss, ko vien labā nozīmē šeptīgs direktors spēj dažādiem līdzekļiem savākt. Ar laikam jau nesavtīgu domu – dot skolēniem cik vien var iespējas pašiem izbaudīt, aptaustīt, varbūt arī kaut ko izvēlēties turpmākajam dzīves ceļam.