Guntis Vīksna, teksts un foto

Jaunā novada ceļš ir sācies!

2.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vakar divos pēcpusdienā Valmieras sākumskolas lielajā zālē uz pirmo sēdi sanāca jaunā Valmieras novada deputāti, ievēlēti no četru partiju sarakstiem. Ar personālijām iepazīstināja Valmieras novada Vēlēšanu komisijas vadītāja Ilze Polka.

Alvila Freimaņa iela būs kā jauna!

30.Jūnijs, 2021
Valmierietis
Laikrakstā

Šī gada aprīlī pilsētā tika uzsākta Alvila Freimaņa ielas rekonstrukcija posmā no Valmieras Rietumu industriālās maģistrāles (Somu ielas) līdz Rīgas ielai. Kā ģenerāluzņēmējs šajā objektā strādā pazīstamais ceļu būves uzņēmums SIA Limbažu ceļi, līguma summa ir 440997,77 eiro (ar PVN). 

Spāņu māls un ideja latviskā izpildījumā

29.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Pasaulē ir tik daudz interesantu biznesa ideju, tāpēc ne viss jaunais vienmēr ir pilnīgi unikāls un agrāk nekur neredzēts. Taču arī veiksmīgi nošpikot ir liela māksla, ne katrs tāds kopētājs, ja viņš noskatītajā ielicis arī savu izdomu un vēl kādu papildu vērtību iedevis konkrētajam, nu jau paša izstrādājumam, ir peļams.

Defekts un efekts

29.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Ar ielu rekonstrukciju mēdz būt dažādi. Kad darbi pabeigti, viss izskatās uz glanci, maz ko no, iespējams, pūdeļiem projektēšanā var ieraudzīt arī nosacīti normālos klimatiskajos apstākļos.

Valmieras Jānis kaļ zeltu pie igauņiem

22.Jūnijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Valmierai jūnijs nupat kļuvis par basketbola slavas mēnesi, valmierietim Rolandam Šmitam tālajā Barselonā ceļot virs galvas pasaulē otrās spēcīgākās – Spānijas ACB – līgas čempionu kausu. Kamēr Rolim vēl tikai sākusies savas basketbola dinastijas veidošana, nedēļā pirms Jāņiem Liesmai sanāca paviesoties vienā no, iespējams, visā Latvijā kuplākajām groza bumbas dzimtām tepat Kocēnos, kur pie basketbolista vectēva Jāņa un tēva basketbolista Alvila patlaban vasaru bauda un vēl divus topošos basketbolistus – desmitgadīgo Emīlu un trīsgadīgo Lūkasu – pieskata šī gada Latvijas – Igaunijas līgas čempions, arī Igaunijas čempions un Igaunijas kausa ieguvējs JĀNIS KAUFMANIS jeb vienkārši KAUČA.

Pampāļu podi – tā ir štelle!

22.Jūnijs, 2021
Pie mums un citur
Laikrakstā

Ar interesanto keramikas darinājumu ekspozīciju Pampāļu podi savulaik pirmoreiz saskrējos, šķiet, pirms vairākiem gadiem pavasara lielajā tirgū izstāžu kompleksā Rāmava. Taču šoreiz tepat Valmiermuižā viņsestdien man pretī, savus darinājums kārtojot plauktos, smaida arī pati keramiķe LINDA SULUTAURA.

Valmierā būs vēl viens renovēts nams

18.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kopš pērnā gada oktobra Valmierā piecstāvu balto ķieģeļu nams Stacijas ielā 26, kurā ne tikai kopmītnes, bet arī vesela virkne dažādu uzņēmumu mājo, tostarp Jura Jakovina ģimenes ārsta prakse un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļa, ievīstīts aizsargtīklos. Jo šeit notiek, kā projekta nosaukumā rakstīts, ēkas fasādes vienkāršotā atjaunošana Stacijas ielā 26.

Vecatē atkal vaļā laivu bāze

17.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Patīkamu pārsteigumu viņnedēļ piedzīvoja Burtnieks, apciemojot Vecates laivu bāzi, kas atrodas pārsimt metrus no jaunā tilta pār Salacu. Pērn te visus copes interesentus pie nobrauktuves apturēja aizslēgta barjera, bet šosezon daudzu copmaņu iecienītā laivu bāze ar nosaukumu Ezerupe atkal atvērta un ar krietnu pusduci īres laivu, kurām var klāt dabūt arī motorus, gaida gan spiningotājus – Burtnieka vagotājus, gan tos makšķerniekus, kuri savu copes laimi gatavi meklēt Salacas posmā līdz ezeram.

Valmieras ielu pārbūve: pērnais un šis gads

8.Jūnijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Pēc šī gada 1. janvārī fiksētās situācijas Valmieras ielu kopgarums patlaban ir 120,4 km. Pilsētas pašvaldība šogad plāno ielu remontdarbus un pārbūves vairāk nekā 4 km kopgarumā. Pēdējos piecos gados Valmierā grantēto ielu garums samazināts par 12,6 km jeb 26%. No tām 85,2 km ir ar cieto – asfaltu vai bruģi – segumu, 35,1 km – grantētas un 100 metri – ar citu segumu.

Vislatviskākais itālis

28.Maijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Ar šo atraktīvo puisi man saruna absolūti nav iepriekš plānota, taču pēkšņi radušos iespēju iztaujāt Latvijā populāru cilvēku žurnālists garām laist, protams, nevar. Kā jau itālis, viņš ir atsaucīgs un atvērts maniem jautājumiem,  un Gaujas plostnieku svētku vakarā Strenčos saruna būs bez striktiem rāmjiem, par visu ko. Uz visiem jautājumiem viņš – ROBERTO MELONI – allaž gatavs atbildēt, gluži kā kaķis, kurš vienmēr krīt uz kājām.

Par Zemessardzi un Valmiermuižu!

27.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Neticēsiet, bet šoreiz virsrakstā izmantots aizsardzības ministra Arta Pabrika... tosts, aizvakar pēcpusdienā pēc svinīgajām uzrunām pie Valmiermuižas klēts aicinot visus iebaudīt malciņu jaunā Valmiermuižas alus brūvējuma, kas tapis par godu Latvijas Zemessardzes 30 gadu jubilejai un tāpēc arī patriotiski nosaukts Savas zemes sargs.

Brīvprātīgais ugunsdzēsējs kopš pilngadības

27.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ziedonis Hāns brīvprātīgā ugunsdzēsēja ādā, kā pats smej, esot jau kopš 18 gadu vecuma, bet pēdējos 10 gadus – arī Rencēnu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšnieks. Ar pavisam svaigo BUB medaļas zīmes Par nopelniem saņēmēju šī nelielā intervija. 

Pie Rencēnu brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem

27.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Maijs pagājis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta zīmē. Arī Burtnieku novadā godināti brīvprātīgie ugunsdzēsēji un glābēji, izsniegtas apliecības jaunajiem Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības biedriem, ar balvām un apbalvojumiem sveikti dienesta veterāni.

Vieglatlētikas manēžai – "World Athletics" sertifikāts!

26.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kā jau Liesma ziņoja, nobeigumam tuvojas visi ieplānotie darbi Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcijā, kuras laikā Valmieras galvenā sporta arēna faktiski uzbūvēta no jauna trešo reizi. Uz stadiona jurģiem ar lielu nepacietību gaida ne tikai valmierieši un vidzemnieki, bet arī Latvijas Vieglatlētikas savienība un visa mūsu valsts vieglatlētu saime.

Finišē Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija

25.Maijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Joprojām turpinās darbi šobrīd dārgākajā Valmieras celtniecības objektā – Jāņa Daliņa vārdā nosauktajā stadionā. Vizuāli, lielos vilcienos ņemot, visas būves jau izskatās pabeigtas, taču vēl pietiekami daudz dažādu sīkumu, ar katru no tiem jātiek galā. Jo visa paveiktā rentgens, pirms pieņemšanas komisijai parakstīt papīrus, būs nežēlīgi skrupulozs! 

Pie plostiem un ugunīm Gaujas viļņos

19.Maijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kovids var atcelt koncertus, teātra izrādes un citus masu pasākumus, taču nekādi nevar ietekmēt tradīcijas. Par to sestdien, 15. maijā, varēja pārliecināties no Valmieras vēl tikai dažas nedēļas de iure atdalītā Strenču novada galvenajā pilsētā, kas vienlaikus ir pazīstama kā Gaujas plostnieku galvaspilsēta. 

Būs lielāka kontrole licencētiem makšķerniekiem

18.Maijs, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Latvijā ir daudz dažādu ūdenstilpju un vēl vairāk ir cilvēku, kuriem patīk nodarboties ar makšķerēšanu, vēžošanu un arī zem­ūdens medībām. Tieši viņiem varētu interesēt šī publikācija, jo runa ir par šovasar plānotajiem grozījumiem Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumos Nr. 799 Licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kārtība. 

Kovārnis... zem motora pārsega

12.Maijs, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Arī auto pasaulē gadās lietas, kurām īsti nevar rast izskaidrojumu. Šoreiz Rūcamlapā padalīšos ar teju vai šausmu filmas cienīgu sižetiņu no jauna auto ekspluatācijas...