Guntis Vīksna, teksts un foto

Vēlēšanas nav neparedzēts gadījums!

9.Jūnijs, 2023
Viesis
Laikrakstā

Kopš šī gada 2. februāra viņa, KRISTĪNE SAULĪTE, bijusī Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) priekšsēdētāja, ir Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja. Pirms nedēļas viņa kopā ar kolēģiem bija darba vizītē Valmierā un pēc tam atlicināja laiku sarunai ar Liesmu.

SEB līzinga dienā Valmierā

31.Maijs, 2023
Rūcamlapa
Laikrakstā

Sestdien Valmierā pilsētas centra stāvlaukumā visas dienas garumā tīri labi sadzīvoja gan ierastie pilsētas apmeklētāji un vietējie ar saviem spēkratiem, gan SEB līzinga dienas patiešām vērienīgais piedāvājums – krietns pussimts pilnīgi jaunu automobiļu, kurus ikviens varēja izmēģināt, skrupulozi izskatīt un apčamdīt no iekšpuses un ārpuses, piedevām vēl noklausoties visu iespējamo informāciju gan no dīleru pārstāvjiem, gan no pasākuma vadītāja auto žurnālista Normunda Avotiņa.

Draudzīgs rotariešu pasākums Valmierā

31.Maijs, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā ceturtdienā Valmieras Rotari klubs bija noorganizējis interesantu pasākumu visu to Latvijas Rotari klubu pārstāvjiem, kuri vispārējā hokeja gaisotnē tomēr bija gatavi ierasties Valmierā uz draudzīgu pieredzes apmaiņu un prāta spēlēm nepiespiestā gaisotnē.

Industriālo "sprādzienu" gaidot

30.Maijs, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Vidzemes industriālā galvaspilsēta Valmiera, nu jau arī kā lielā un darbīgā Valmieras novada centrs, pamazām pošas sen gaidītajam industrijas attīstības lēcienam, iespējams, tur varētu sanākt pat nopietns sprādziens...

Hanzas savienības vērtības – tagad arī Strenčos

24.Maijs, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vispirms nedaudz vēstures. Hanzas savienība bija viduslaiku vācu zemju tirgotāju un pilsētu tīkls, kas pakāpeniski pārvērtās par starptautisku Baltijas jūras un Ziemeļjūras baseina zemju pilsētu politisku savienību ar aptuveni 300 pilsētām, tās mērķis bija nodrošināt savstarpējo interešu aizsardzību un veicināt pārjūras tirdz­niecību Ziemeļeiropā.

Birokrāts ēd vienmēr!

23.Maijs, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Tā varētu būt galvenā esence no visa, ko Liesma pagājušajā trešdienā dzirdēja Jāņa Daliņa stadiona konferenču zālē, kur notika kārtējais Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes reģiona nodaļas organizētais LTRK Vidzemes reģiona biznesa forums. 

"Latvijas tirgotāju dienās" Valmierā

16.Maijs, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Pagājušās nedēļas nogalē piektdien un sestdien  Valmieras Olimpiskajā centrā – universālajā sporta spēļu hallē un lielajā auto stāvlaukumā blakus futbola stadionam – notika vērienīgs pasākums Latvijas tirgotāju dienas.

Profesionālis testē elektromobili

10.Maijs, 2023
Rūcamlapa
Laikrakstā

Šoreiz Rūcamlapā valmierietis, kurš gan pats strādā par autovadītāju ikdienā mūsu pašu pasažieru pārvadāšanas uzņēmumā VTU Valmiera un regulāri stūrē busu Valmieras futbolistu izbraukuma spēlēs pa visu Latviju, kā arī bieži izpilda starptautiskos reisus, gan arī interesējas par visiem jaunumiem spēkratu pasaulē, arī pats reizi pa reizei testējot jaunus automobiļus.

Uzvaru sērijai galā zelts!

9.Maijs, 2023
Sports
Laikrakstā

30. aprīlī savu skatītāju priekšā Valmieras Olimpiskā centra basketbola hallē lieliski aizvadīto sezonu ar pārliecinošu uzvaru arī LJBL 1. divīzijas finālmačā pār vienaudzēm no RBJSS Rīdzene noslēdza Bertānu Valmieras basketbola skolas U-15 meiteņu komanda.

Eiropas BMX galvaspilsētā Valmierā

9.Maijs, 2023
Sports
Laikrakstā

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmiera trīs dienas, sākot jau ar piektdienas oficiālajiem treniņbraucieniem, pulcēja gandrīz visus labākos mūsu kontinenta BMX sportistus, jo sestdien un svētdien  Māra Štromberga BMX trasē Valmiera notika UEC Eiropas kausa BMX piektā un sestā posma sacensības.

Uzmanību! Gatavību! Starts!

26.Aprīlis, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau pirmdien, 1. maijā, atkal ikgadējie copes cienītāju darba svētki – ies vaļā jaunā līdaku spiningošanas sezona. Pilnīgi noteikti ar laivām pilns būs arī ceturtais lielākais ezers Latvijā – sirmais Burtnieks, tāpēc šodien vēlreiz Liesmā pārrunāsim visas būtiskās līdaku spiningošanas lietas. 

Kad līdakas sauc

26.Aprīlis, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā kā pirmdien sākas jaunā līdaku spiningošanas sezona, tad pagājušajā ceturtdienā Liesma brauca lūkot, kā makšķerniekus gaida Vecates laivu bāzē Ezerupe pie Salacas un tā sauktajā Matīšu peldētavas kanālā, kur nu jau vairākus gadus savus ciemiņus gaida laivu bāze Asari.

Avotos būs golfs ar Japānas pieskaņu

26.Aprīlis, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nupat tā pa īstam ieskrieties sāk jaunā golfa sezona. Golfa klubā Avoti, kas pašā Valmieras pievārtē – Valmieras pagastā, patiešām svarīgs starptautisks pasākums notika 4. aprīļa pievakarē, kad šeit svinīgos apstākļos – ar uzrunām latviešu, angļu un japāņu valodā – tika zemē guldīta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Matīšos ceriņu būs vēl vairāk!

25.Aprīlis, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vislatvijas talkas dienā 22. aprīlī arī pašā Matīšu centrā blakus Valmieras ielai pārdesmit lieli un mazi talcinieki – gan ciemiņi no Rīgas un citām Latvijas vietām, gan pašmāju aktīvisti – apmēram stundu čakli pastrādāja, iestādot 18 ceriņu krūmus.