Guntis Vīksna, teksts un foto

"Škoda" cienīgi izbrauc no jubilejas gada

15.Janvāris, 2021
Dzīvesstils
Laikrakstā

Sveiks, lasītāj, pirmo reizi Rūcamlapā 2021. gadā! 

Tas, ka Latvijas Gada auto izvēles konkursos divus pēdējos gadus ir triumfējuši tieši zīmola Škoda automobiļi (atcerēsimies, ka Latvijas Gada auto 2020 bija Škoda Kamiq, bet par Latvijas Gada auto 2021 tika kronēta Škoda Octavia), nav dažādu sakritību rezultāts, tā nav nejaušība. Un to apliecina arī skaitļi!

Apiņielā pamazām pošas jurģiem

6.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms pāris mēnešiem Liesmā bija plašāks apraksts par lieliskajām pārvērtībām, kādas notiek Georga Apiņa ielā savulaik uzceltajā un pēc tam pamestajā viesnīcas jaunbūvē. Kopš ēku iegādājusies pašmāju būvniecības firma Aimasa, te patlaban finišam tuvojas kardināli pārbūves darbi, lai bezpersonisku standarta viesnīcu, kā tas sākotnēji bija iecerēts projektā, pārveidotu par mūsdienīgu daudzdzīvokļu namu ar pilnu ērtību paketi katram no 19 dzīvokļu iemītniekiem. 

Valmieras ielas: situācija uz gadu mijas sliekšņa

5.Janvāris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Pagājušajā gadā daudz tika darīts ielu rekonstrukcijas projektos. Par to, kas paveikts 2020. gadā un kuros no objektiem, kur skaidri zināms finansējums, darbi šogad turpināsies, Liesmai 2021. gada pirmajā darba dienā pastāstīja Valmieras pilsētas pašvaldības ceļu būvinženiere INESE KOKENBERGA: 

Top Valmieras pils kultūrvides centrs

30.Decembris, 2020
Valmierietis
Laikrakstā

Šī gada 18. jūnijā Valmieras paš­valdība noslēdza līgumu ar SIA R.K.C.F. Renesanse par Valmieras pils kultūrvides centra būvniecību Bruņinieku ielā 1. Realizējot pilnsabiedrības zgt izstrādāto projektu 14 mēnešu laikā, notiks pils ZR mūru restaurācija un konservācija, veikta jauna objekta – Valmieras pils kultūrvides centra – būvniecība, kā arī vecās aptiekas ēku ansambļa pārbūve.

Valmierā pēdējās trīs apkures sezonās lētākā siltumenerģija

29.Decembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Nenoliedzami, šādu patīkamu faktu ietekmējuši gan neierasti siltie laika apstākļi, gan arī akciju sabiedrības Valmieras Enerģija jaunās katlumājas izbūve Valmierā, Dakstiņu ielā 1. Jaunā katlumāja arī turpmāk veicinās siltumenerģijas tarifa stabilitāti pilsētā, jo tā aprēķins vairs nebūs pilnībā atkarīgs no fosilā kurināmā – dabasgāzes – cenas svārstībām un to izlīdzinās Latvijā pieejamā atjaunojamā kurināmā – šķeldas – iepirkuma cena. 

Mājas darbus esam padarījuši! (1)

23.Decembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Tā, vērtējot situāciju ar darbiem divpadsmit gadu garumā kopš lielā Burtnieku novada – ar sešiem pagastiem – dibināšanas līdz nākamgad jau de facto paredzētajai reformai, pēc kuras Burtnieku novads ietilps jau pavisam lielajā Valmieras novadā, apgalvo Burtnieku novada domes priekšsēdētājs EDVĪNS STRAUME. Par valstī šajā virzienā notiekošajiem procesiem viņam ir savs viedoklis, kuru laikam gluži par peldēšanu pa straumei nevar uzskatīt.

Neliels atskats motormācībā (2)

18.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valmierā jau kādu laiku pilsētas maršrutos kursē pilnīgi jauni Polijā ražoti Solaris autobusi, kuriem ir hibrīda – dīzelis un elektriskais – dzinējs. Par jauno tehnoloģiju vienkāršiem vārdiem stāsta pieredzējis motoru eksperts, autovadītājs – praktiķis ar krietnu stāžu tieši pie autobusa stūres Edgars Zaķis: 

Novada būvvalde – pēdējais patstāvīgais gads

17.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Domājams, ka vadošo personāliju nomaiņa VARAM nespēs grozīt administratīvi teritoriālās reformas realizācijas termiņus, tāpēc ļoti iespējams, ka gandrīz pagājušais 2020. gads būs bijis pēdējais pilnais neatkarīgai Burtnieku novada būvvaldei. Par aizvadīto 12 mēnešu ražu Burtniekam stāsta būvvaldes vadītāja RASMA LIEPIŅA. Saruna, protams, notiek maskās no abām pusēm. 

Viskija brālis no Valmiermuižas

11.Decembris, 2020
Vīru lietas
Laikrakstā

Šī pilnīgi trakā gada decembra Vīru lietu lappusē parunāsim par stipriem dzērieniem, kurus rada vīri un kurus bauda lielākoties vīri. Jā, tieši bauda, nevis ar joni salej rīklē visu glāzes saturu uzreiz! Ne tāpēc, ka šis zeltaini dzintarainais šķidrums, kurā alkohola saturs 43%, pilnīgi noteikti nav no budžeta klases, bet tāpēc, ka tas patiešām tapis ilga un precīza darba rezultātā no visaugstākās kvalitātes izejvielām.

Pārbauda gatavību ziemas ceļiem

10.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Katru gadu Ceļu satiksmes drošības direkcijas tehniskās kontroles inspektoru izbraukuma brigāde kopā ar vietējiem Valsts policijas pārstāvjiem periodiski visā valsts teritorijā pārbauda autotransporta tehnisko stāvokli tieši uz ceļa. 

Pārgaujas objektā darbi turpinās

8.Decembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Valmierā pašlaik nopietnākais, dārgākais un tehnoloģiski sarežģītākais ielu rekonstrukcijas projekts – Teodora Ūdera un Tālavas ielas pārbūve par 792,8 tūkstošiem eiro – turpinās Pārgaujā. 

Bez ziemas dienesta neiztikt

4.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Autoceļu uzturētājiem darbu specifika sanāk sezonāla, taču, šķiet, vislielākā uzmanība laika prognozei un tai atbilstošam autoceļu stāvoklim nenoliedzami tiek pievērsta ziemas sezonā. 

Šobrīd ezers ir tukšs

26.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā uzskata un savām domām par Latvijā ceturtā lielākā – Burtnieku ezera problēmām dalās Rolands Rākins. Pēc izglītības zivkopis – ihtiologs, viņš savulaik – no 2006. gada līdz 2009. gada nogalei – bija Burtnieku ezera pārvaldes vadītājs. Lūk, viņa, profesionāļa un arī makšķernieka, viedoklis.

Parādījies cerību stariņš (1)

25.Novembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Piektdien, 20. novembrī, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs tikās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvjiem, lai iepazīstinātu ar Ekonomikas ministrijas izstrādāto priekšlikumu mājokļa pieejamības reformai.

Vecā kārtība un jauni izaicinājumi

17.Novembris, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Dažādi vērtējama, taču jebkurā gadījumā stabilitāti arī nākamgad sabiedriskā transporta pakalpojumos nodrošinoša ir informācija, ka konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu līdz 2021. gada decembrim noteikti uzvarētāji visās 23 maršrutu tīkla daļās.

Jauni autobusi un neskaidrība par valsts plāniem

17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Pašvaldības piedāvāto pakalpojumu pieejamība iedzīvotājiem – nokļūšana uz darbu un mājup pieaugušajiem, uz skolu un mājup skolas bērniem, piekļuve dažādām lokālām institūcijām, kas atrodas pilsētā vai citā lielākā novada centrā...

Atbalsts ar pieeju "no apakšas uz augšu"

17.Novembris, 2020
PROJEKTS
Laikrakstā

Burtnieku novada pagastos ir gana daudz entuziastu un gana daudz interesantu, realizējamu ideju, kurām palīdzīgu roku sniedz LEADER programma, kas paredz mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstības veicināšanai. Viens no LEADER pieejas pamatprincipiem ir pieeja no apakšas uz augšu, kad iniciatīva nāk no vietējiem iedzīvotājiem, iesaistoties savas teritorijas problēmu identificēšanā un risināšanā.

Ir vērts pārlūkot plānošanas perioda no 2014. līdz 2020. gadam statistiku, ko sniedz LEADER projektu attīstības uzraudzītāja – biedrība No Salacas līdz Rūjai.