Guntis Vīksna, teksts un foto

Par pirmajām 107 dienām novadā

19.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā, kas atbilst 4. kategorijas starptautisko sacensību prasībām, piektdien notika Valmierā jau tradicionālais pasākums Pēcpusdiena ar mēru.

Atklāj kompozīciju "Nenovāktā raža"

19.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdienas priekšpusdienā ar kompaktu, taču emocionālu svinīgu pasākumu Valmierā memoriālā Otrajā pasaules karā kritušajiem karavīriem un bojā gājušajiem civiliedzīvotājiem tika atklāta dekoratīvi dendroloģiskā kompozīcija "Nenovāktā raža".

Kārtīgi koka darbarīki

8.Oktobris, 2021
Vīru lietas
Laikrakstā

Šoreiz Vīru lietās atiešu patālu nost no pārcilvēciskiem izturības braucieniem vienatnē vai bariņā, arī par ultramodernām digitālām tehnoloģijām nebūs ne vārda. Rudens ir ražas svētku laiks, kad godā ceļami izsenis latviešiem pazīstami darbarīki, un tieši par tiem, no koka prasmīgu roku darinātiem, šoreiz runāšana. 

Loku ielā sākusies rakšana

7.Oktobris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau pirmdien Valmieras Burkānciemā, tur, kur pie asfaltētās Brīvības ielas pieslēdzas grantētā Loku iela, parādījās par ceļu remontu brīdinošas zīmes un sarkanbalti brīdinājuma stabiņi, Loku ielā stāvēja oranži balts ekskavators, pa ieliņu staigāja vīri, mērot un atzīmējot kaut ko uz ielas brauktuves.  

Pidriķī, kur top salmu paneļi

30.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar mūspusē pamazām pirmos asnus dzenošo ekoloģisko būvniecību, kad lielākas un mazākas ēkas top no Burtnieku pagasta Pidriķī gatavotiem sapresētu salmu paneļiem, uz priekšu neiet gluži ar tādu vērienu, kā sākotnēji bija iecerēts.

Man ļoti patīk mans darbs!

30.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā par savu ikdienu «Burtnieka» sarunas biedrene. Lai kāds arī turpmāk būtu nu jau bijušā pagasta pārvaldes vadītāja amata nosaukums, pēc teritoriālās reformas, kad sešu pagastu Burtnieku novads jau iekļauts Valmieras novadā, pats galvenais, protams, ir cilvēks. 

Burtnieks top sakoptāks un "vērīgāks"

30.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šovasar Burtnieku, Matīšu un Vecates pagastos jau paveikti lieli darbi Burtnieka krastu lab­iekārtošanā, bet pludmales veidošana ciemata centrā, kā otrdien improvizētā reidā savām acīm pārliecinājās Burtnieks, vēl šomēnes turpinās.

Latvijā otrs vecākais tilts pārtaps no jauna

28.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Jau vairāk nekā mēnesis pagājis, kopš Strenčos sākušies vērienīgi tilta remontdarbi – tiek rekonstruēts 1902. gadā uzbūvētais tilts pār Gauju, otrs vecākais no ekspluatācijā esošajiem tiltiem Latvijā.

Prasīgs un stingrs, bet arī taisnīgs

24.Septembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Tā attieksmē pret spēlētājiem sevi raksturo Valmieras galvenās vīru basketbola komandas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola jaunais galvenais treneris EDMUNDS VALEIKO. Pieredzējis basketbola profesionālis gan kā spēlētājs, kam arī 90 spēles valsts izlasē, gan kā treneris, šajā ampluā Edmundam bronzas medaļas Kipras čempionātā un Latvijas čempionātā ar Jēkabpils «Lūšiem», kā arī čempionu zelts Kazahstānas un Baltkrievijas čempionātos. Jaunās basketbola sezonas priekšvakarā īstais laiks garākai sarunai. 

Kad vēsture tepat blakām

22.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā no piektdienas līdz pat svētdienai Valmiermuižas stallī, kur kopā ar saviem čaklajiem palīgiem un palīdzēm saim­nieko Rufina Juraša, notika Eiropas Kultūras mantojuma dienas pasākums ar garu un daudzsološu nosaukumu «Valmiermuižas staļļa izzināšana un zirgu transporta līdzekļu izstāde».

Par miljoniem, sieru un "Rēdereju"

21.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

Tieši pirms nedēļas Valmierā notika Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļas rīkotā Vidzemes biznesa diena, kuras tēma bija Uzņēmējdarbības izaugsme un iespējas 2022. 

Vēl ir laiks saspēlēties

21.Septembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Gatavojoties jaunajai basketbola sezonai, sestdien kārtējo spēli Valmieras olimpiskajā centrā aizvadīja mūsu galvenā vīru komanda. Pretiniekos šoreiz bija spēcīgā ostinieku brigāde no Igaunijas ostas pilsētas Pērnavas.

Ūdeņraža vilinājums

17.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trešdien rīta pusē, iespējams, acīgākie vērotāji pamanīja Valmieras ielās un uz pilsētas apvedceļa bez skaņas  braucošu limuzīnu košā tumši zilā tonī. Lai sekmētu ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanu un atbalstītu videi draudzīgu energoresursu izmantošanu, Valmierā ar ūdeņradi darbināmo elektrisko automašīnu «Toyota Mirai» bija ieradies  Latvijas Ūdeņraža asociācijas pārstāvis Ģirts Greiškalns.

Traktorus Rīgā negaida

8.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas politikas smēdē nesen parādījušies divi jauni kalēji. Viens no viņiem savus fanus aicina uz esošās varas gāšanu ar dziesmām un ugunskuriem, otrs – ar smagās lauku tehnikas, tostarp, lielo riteņtraktoru defilē. Kur? Protams, pašā Rīgas centrā.

Hakatons DaibeZero: problēmas un risinājumi

7.Septembris, 2021
Ekonomika
Laikrakstā

21. un 22. augustā notika Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero. Līdz finālam tika sešas komandas – gan studenti, gan zinātnieki, gan uzņēmēji un citi vides entuziasti.