Guntis Vīksna, teksts un foto

Celtnieki pastrādājuši godam!

29.Novembris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Pirmdien Liesma bija raudzīt, kā no ārpuses izskatās ar kvalitatīvu izpildījumu pazīstamās pašmāju būvfirmas R.K.C.F. Renesanse veikums – kokā veidotā daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra ēka.

ZAAO – apritē jau 25 gadus!

28.Novembris, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Šogad novembrī aprit 25 gadi, kopš 1998. gadā, spējot savstarpēji vienoties par kopīgiem mērķiem, teju 90 pašvaldības Vidzemē pavisam unikālā veidā izveidoja SIA Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija jeb saīsināti un jau pierasti SIA ZAAO. Uzņēmumu reģistrā uzņēmējsabiedrība tika reģistrēta 1998. gada 20. novembrī.

Bibliotēkas darbā "rāmju" nav!

28.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par sevi viņa saka: «Esmu dzimusi, augusi, skolojusies un no studijām atgriezusies Valmierā. Visu savu dzīvi, savu prieku esmu ieguldījusi šajā pilsētā un novadā, jūtos lepna un arī daļa no tā. 

Sākušies darbi Georga Apiņa ielā

24.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nevis būvnieki, bet gan mūsu valstī valdošā birokrātiskā kārtība iepirkumos pie vainas, ka arī Valmierā nopietnākie ielu rekonstrukcijas darbi sākas tad, kad īstā ceļu būves sezona jau finišē.

LTRK "Vidzemes biznesa dienā" Lizumā

22.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kārtējais Vidzemes biznesa dienu pasākums Latvijas dzimšanas dienas nedēļas trešdienā šoreiz notika ārpus Valmieras – Gulbenes novada Lizuma pagastā, kur atrodas galvenā ražotne Latvijā šobrīd lielākajam mēbeļu ražotājam – Misiņu ģimenes uzņēmumam SIA Avoti. Jāpiebilst, ka šis uzņēmums ir arī starp 40 lielākajiem mūsu valstī ar nacionālo kapitālu.

Nākamgad plāno lētāku siltumenerģijas tarifu

7.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Akciju sabiedrība Valmieras Enerģija sagatavojusi jaunu tarifa projektu, kas paredz izmaiņas siltumenerģijas tarifā no 2024. gada 1. janvāra. Jaunais tarifa projekts būs par 30% zemāks nekā pagājušajā apkures sezonā, un tas izstrādāts, balstoties uz pārdotās siltumenerģijas un elektroenerģijas cenu izmaiņām.

Mēs no Burtniekiem, mēs no "Adzelviešiem"!

7.Novembris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Kaņepes Latvijā ir audzētas gadu tūkstošiem. Sīkajās sēkliņās slēpjas daudz vitāla spēka, siltas smaržas, stipras garšas un sāta. Iespējams, vienīgā vieta visā Latvijā, kur vispamatīgāk var iepazīt kaņepju ceļu no lauka līdz galdam, ir lauku saimniecība Adzelvieši, kas Burtnieku pagastā netālu no Burtnieku ezera. Te kopš 1993. gada saimnieko nupat par Valmieras novada Goda pilsoņiem nominētie JĀNIS GRĪNBERGS ar sievu DZIDRU. Abi kopā ar dēla Matīsa ģimeni apstrādā auglīgo zemi, audzē brangas kaņepes un dārzeņus, kopj bites un gaida ciemiņus.

Rietumvidzemes mežsaimnieku "štābs" taps no koka

3.Novembris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trešdien rīta pusē Valmiermuižā būvlaukumā Vanagu ielā 1 (blakus Valmieras – Rūjienas šosejai, tieši pirms kreisā pagrieziena uz Vanagiem) svinīgi tika iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm topošā akciju sabiedrības Latvijas valsts meži Rietumvidzemes reģiona klientu centra pamatos.

Valmieras novada vadošie būvnieki (1)

31.Oktobris, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Valmieras attīstības aģentūra veikusi pētījumu par celtniecības jomas attīstību novadā. Statistika liecina, ka patlaban Valmieras novadā darbojas 185 šīs nozares uzņēmumi, kas nodrošina ar darba vietām 1473 iedzīvotājus gan Valmieras novadā, gan visā Vidzemes reģionā. Nodarbināto skaits uzņēmumos iepriekšējos gados nedaudz gājis mazumā: 2020. gadā strādāja 1473, 2021. gadā – 1377, 2022. gadā – 1248.

Brauciet lēnām pār tiltu, draugi!

31.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms gandrīz gada ar pompozu ceremoniju, kurā piedalījās arī objekta pasūtītāja – valsts akciju sabiedrības Latvijas valsts ceļi valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis, Strenčos tikai atklāts rekonstruētais tilts pār Gauju. 

Nopietns ielas remonts Sedā

31.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Patlaban Sedas centrā Uzvaras ielā rosās Valmieras būvfirmas WOLTEC vīri un tehnika, veicot pamatīgu ielas rekonstrukciju posmā no pilsētas centrālā laukuma uz veikalu top!

Top jaunā katlumāja

25.Oktobris, 2023
Valmierietis
Laikrakstā

Valmierā Rietekļa ielā 1 jau sākušies jaunās šķeldas katlumājas būvdarbi, tā paredzēta Ausekļa ielas daudzdzīvokļu nama centralizētās apkures nodrošināšanai.

"Ozolā" spriež par aktuālo

24.Oktobris, 2023
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien kārtējā uzņēmēju apvienības Ozols kopsapulcē bija daudz ciemiņu. Vispirms todien Valmieru apmeklējusī Ekonomikas ministrijas brigāde ar ministru Viktoru Valaini priekšgalā, tad Valmieras novada domes priekšsēdis Jānis Baiks kopā ar domnieku Edvīnu Straumi, tad kupls pulciņš Valmieras uzņēmēju kluba biedru kluba prezidenta Edgara Atlāča vadībā, visbeidzot – kopā ar Valmieras uzņēmēju kluba biedru Hariju Panki – arī Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdis Jānis Šolks.

Par īres namiem Valmierā un ne tikai

17.Oktobris, 2023
Uzņemējdarbība
Laikrakstā

Kā tika secināts 5. oktobrī uzņēmuma Bonava Latvija organizētajā diskusijā par īres namu attīstību Latvijā, kurā piedalījās nekustamo īpašumu nozares eksperti no Ekonomikas ministrijas, nekustamo īpašumu aģentūras Latio, Liepājas un Valmieras pašvaldībām, šobrīd mūsu valstī lētu īres mājokļu būvniecība ir cerīga, bet ar izaicinājumiem.