Cilvēka labākais draugs baltajā uzsvārcī

- 14.Septembris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar žurnālistiem tika stādīta priekšā Latvijas veselības aprūpes iespējamā nākotne – telemedicīna jeb ārstu konsultācijas, kas tiek sniegtas ar interneta videosakaru palīdzību. Jāsaka, šāds nākotnes piedāvājums lika par daudz ko aizdomāties. Īpaši par to, kādēļ šāda tehnoloģija šķiet tik pievilcīga ārstiem.

Pirmā Latvijas telemedicīnas vietne (jeb portāls) DoctorOnline savu darbību, kā izrādās, paklusām uzsāka jau šā gada jūnija beigās. Tāpēc tajā jau ir reģistrējušies vairāk nekā 500 pacienti, kuriem videokonsultācijas spēj sniegt vairāk nekā 30 sertificēti ārsti, pārstāvot 21 specialitāti. Vietnē ir reģistrējušies ģimenes ārsti un pediatri, arodārsti un ķirurgi, tāpat psihoterapeiti, miega slimību ārsti, uztura speciālisti un seksologi. Protams, ir tādas diagnozes, ka videopadomi ir iespējami tikai pēc tam, kad speciālists ir jau izmeklējis pacientu klātienē, bet citos gadījumos ārsts uzreiz droši konsultē pacientu attālināti.

Pārsvarā šie ārsti pārstāv Veselības centru 4 vai citas privātās medicīnas iestādes un, protams, par savu darbu ņem samaksu no pacientiem. Konsultācijām ir stingrs cenrādis, atkarībā no ārsta kompetences un slimības nopietnības tās var maksāt tiklab dažus eiro, kā dažus desmitus, un par saņemto padomu var norēķināties ar bankas karti. (Kad pacients nav mierā ar saņemto konsultāciju, portāla uzturētāji izskata viņa pretenziju pamatotību – ja klientam taisnība, viņš saņem kuponu vēl vienai konsultācijai vai atmaksātu naudu.)


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru