Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Mūsu drošība ir municipālpakalpojums

7.Jūnijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Padoms mīcīt tos mālus, kuri ir, īsti noder pat tik ļoti nopietnā lietā kā valsts un sabiedrības civilā aizsardzība. Savukārt Jānis Baiks apgalvo, ka novadam «mālu» netrūkst.

Siliņa pielaiko Āboltiņas kurpes

24.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Tikai šoreiz ūjināja protestējošie skolotāji, nevis politiķe. Atšķirībā no 2015. gada, kad Vienotības «bargā kundze» – taču tad vairs tikai Saeimas deputāte, ne tās priekšsēdētāja – Jēkabielā paņirgājās par pensionāru piketu.

Divvalodība – Zaķusalas merkantila vajadzība

17.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijas Televīzijas vadība – uzstājot uz tiesībām rīkot Eiropas Parlamenta vēlēšanu diskusijas arī krievu valodā – sacēla vispārēju skandālu. Baidos, šis medijs pārvērtē tā neaizskaramību un pats sev «iešāva kājā»...

Labklājīga atpalicība vai atpaliekoša labklājība?

10.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pirms 8. jūnija vēlēšanām valstsvara un ar to – kaut vai savas pilsoniskās atbildības dēļ – saistītie ekonomikas eksperti cenšas pārliecināt skeptisko sabiedrību, ka ar Latvijas labklājību viss ir daudzmaz kārtībā.

Eirojubilejas neveiklās atmiņas

3.Maijs, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Šoreiz valsts neatkarības atjaunošanas svētkiem fonu veido divdesmitgade, kopš esam, neslēpšu ļaunu ironiju, «ļāvuši sevi iekalt Briseles važās». 

Rokpeļņa «trāpīgais spļāviens akā»

26.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Kādam droši vien šķiet, ka Saeimas Nacionālās apvienības frakcijas pretenzijas, kauninot vadošu ZZS deputātu Hariju Rokpelni par sevis apmelošanu, ir tukša «matu skaldīšana». 

«Tiešām vairs necelsies? Metamies spārdīt!»

12.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Protams, pie savas vēl nesen tik iespaidīgās politiķa karjeras galīgas sacūkošanas vislielākā vainas daļa pienākas pašam «čigāna lāsta» – nesavaldītas lepnības – ķertajam Krišjānim Kariņam. 

Valdībai uz rezervistu soliņa – tukšums

5.Aprīlis, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Pērnā gada maijā Vienotības liekulīgi slacītās «krokodīļa asaras» par sevis apzagšanu, nosūtot tās populārāko politiķi Edgaru Rinkēviču uz Rīgas pili, tagad premjerpartijai atspēlējas kā pazemojoša realitāte.

Akadēmisko «seksa gigantu» apmulsums

22.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Skandāls ap Mūzikas akadēmijas (tāpat arī Mākslas akadēmijas un diemžēl ne tikai šo abu) dažiem mācībspēkiem, kam nagi niez grābstīties gar studentēm, šķiet aizgājis pārsteidzošā plašumā tāpēc, ka tagad politiski kultūras jomu vada partija Progresīvie.

Vecbiedru grēki – «līdz septītam augumam»?

15.Marts, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Nu jau bijušā partijas Vienotība ilggadējā biedra un tās nesenā biroja vadītāja sūdzība atbildīgām iestādēm, ka viņam alga 2017. gadā daļēji maksāta aploksnē (un nav, kā ticis solīts, kompensētas tādēļ neveiktās sociālās iemaksas) ļaus mums noskaidrot savas valsts tiesiskuma patieso līmeni.

Vai Ašeradenam «apturēs ieroču atļauju»?

23.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Skolotāju arodbiedrība jūtas spiesta atzīt acīmredzamo: valdība ir streikotājus bezkaunīgi apspēlējusi, atstājusi muļķos. Tāpēc tā Ministru kabinetam draud ar tiesu – gluži kā ļaunprātīgam alimentu nemaksātājam...

Vai esat jau cietuši no «šrinkflācijas»?

16.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Tāds ekonomikas termins* diemžēl atkal ir aktuāls. Tā saucas preču ražotāju/tirgotāju prakse blēdīties, ierastajā iepakojumā (vai tam līdzīgā) pārdodot svarā mazāku produkta daudzumu. 

Arī Igaunijas izglītība «gudri sarūk»

26.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat vēl ziemeļu kaimiņvalsts skolas, vērtējot audzēkņu sekmes, tika sludinātas esam pārākas ne tikai par mūsējām – tās apsteidzot pat turīgo Somiju. Savukārt kopš pirmdienas Igaunijas skolotāji streiko, lai piespiestu valdību ar viņiem kaut cik rēķināties.

Biedējiet mūs, tikai nepārbiedējiet!

19.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Šobrīd – pēc Putina draudiem atriebties par viņa impērijas Latvijā līdz šim dzīvojošu pilsoņu «ciešanām» – mūsu sabiedrība šķiet atkal nonākusi situācijā, ko piedzīvojām tad, kad Krievijas armija iebruka Ukrainā.