Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Bet LAMPA runā vēl skaļāk par darbiem...

9.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šajās brīvdienās tepat kaimiņos, kādreiz (joprojām?) «hipsterīgajās» Cēsīs, kārtējo reizi notiks pasākums, kura milzonīgo svarīgumu un noderību mūsu sabiedrībai es joprojām nespēju nekādi izprast. 

Kam tas bija vajadzīgs? Ko tas mums maksās? (1)

2.Jūnijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Reiz mums bija valsts galva, kurš tika «atrasts zooparkā». Jaunievēlētais ir «izzvejots Puzes ezerā», un Vienotība tagad būs, kaut pati neatzīs, Ventspilij un Latvijai satelītpartija. 

Vai nepietiek ar Eirovīzijas čikiem?

26.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Paldies D#vam, jau nākamo trešdien būs beidzies politiskais vājprāts un vispārējais stulbums, ko aizsāka Ulda Pīlēna lielummānija un vienotībnieku vēlme «izlaist no viņa gaisu». Mani nervi vairs to netur.

Vai mēs tiešām TAM esam gatavi? (2)

19.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Premjerpartija ir Latvijas sabiedrību ierāvusi ļoti nopietnā eksperimentā. Tā sekas būtu nācijas ielūkošanās savā spoguļattēlā, kas varētu mums likt, mazākais, ieraudzīt nebūt ne savus daiļākos vaibstus. 

Levita sūrā apskaidrība

12.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Tagadējais Valsts prezidents 31. maijā paredzēto cīņu ir uzdevis. Plašajā skaidrojumā, kāpēc tā, iztrūka vien lēmumu radījušo cēloņu būtība – «ar diegiem nav aršana».

Kaut ērti zvilnēt, jāiet tālāk!

3.Maijs, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

«Ko varam, ko mums vajag dot savai valstij un tautai šajā brīdī?» – katram ir šajās dienās tas jāpavaicā vismaz sev, ja kauns teikt skaļi. Latvijas atmodai jāturpinās!

Pilsoņi var kļūdīties – un tikt par to sodīti

28.Aprīlis, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Pat ja mums ir negrozāmi pieņemts no tribīnēm, kancelēm un ievadrakstiem daiļi vīterot par tautu kā veselā saprāta un visu tikumu neapstrīdamu monolītu, dzīve – un Saeimas vēlēšanu rezultāti cita starpā – ir nepielūdzama. 

Risinājumu meklē «zem laternas staba»

21.Aprīlis, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Slepkavība Jēkabpils novadā izsauca sabiedrībā satraukumu, bailes un sašutumu – jūtami pēkšņāk un plašāk nekā citkārt. Tāpēc politiķi un policijas vadība steigšus rosās. Vismaz kāds grēkāzis jāatrod.

Dodiet tik politiskai blaktij intrigu šķirbu!

14.Aprīlis, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ja Ainārs Šlesers gvelž muļķības par Ulda Pīlēna izredzēm valsts galvas vēlēšanās, tas nenozīmē, ka viņš pats ir tukš­pauris. Opozīcijai radusies iespēja sašūpot valdību: ja nu tiešām krīt?

Pašiem nenoslīkt netaisnībā

24.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Mans krusttēvs 1949. gada vasaras saulgriežos piedzima kā izsūtītais. Mamma un viņas brālis Omskas apgabalā ieradās, no skolas pirmajām klasītēm izrauti, viņu vecmamma un vectēvs – jau kā sirmi vecīši. 

Vai nu tiešām viņš ir tik briesmīgs?

17.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Tagadējam valsts galvam vairs neesot nekādas žēlastības tautas acīs, spriež brašie Twitter sprediķotāji un viedie Facebook krīvi. Tādēļ Saeimai esot jāatrod kāds cits/-a vietā, nevis jākalkulē Egila Levita pārvēlēšanas iespējas.

Skābekļa dedzināšanas pašapmierinājums

10.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Koalīcija ir saliedēti izgājusi cauri savām patiesajām ugunskristībām – beidzot pieņemts valsts budžets. Nu mums ir spēcīga valdība ar lielu naudas lādi. Un pavisam švaka, bet savu smieklīgumu nemanīt griboša opozīcija. 

Nepaskandalēsies – nesalabsi!

3.Marts, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Stabilas laulības vai citas savienības un koalīcijas var atļauties reizēm strīdos viegli «nolaist tvaiku». Galvenais ir saglabāt prasmi nenolaisties līdz šķīvju plēšanai – tiešā vai pārnestā nozīmē. 

Kara pirmais gads

24.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Būsim kopā līdz galam, līdz uzvarai pār Krieviju – Ukrainai sola ASV prezidents un Kongresa vairākums, NATO, ES vadība, mūsu Ministru kabinets. Vai mēs, Latvijas sabiedrība, arī esam gatavi karam, kas spēj ilgt gadiem un, baidos, varbūt pat «nebeigties nekad»?

«Par velti» budžeta naudu nedos

17.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Galvenais ir panākts – valdība ir bez iekšējiem skandāliem apstiprinājusi valsts budžeta projektu. Arī līdz šim valodā varenais Apvienotais saraksts klusiņām vien ir rātni piekritis, ka tā pārvaldītām nozarēm finansējumā būs šādi «cipari», nevis citi, dāsnāki. 

Kara laika budžets

10.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar Saeimā tika iesniegts šī gada valsts budžeta projekts – lielākais vēsturē, ar teju 14,7 miljardu eiro lielu izdevumu daļu. 

Briseles nauda kļūst arvien «ķēpīgāka»

3.Februāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kopumā Latvijai «ES fondu 2021.–2027. plānošanas periodā» investīcijās ir piešķirti 4,7 miljardi eiro. Liela nauda – teju puse valsts budžeta – mums krīt klēpī «tāpat vien»!

Svarīgi, ko mēs par šo naudu saņemam!

27.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šī raksta tēma pieteicās pati no sevis, pat teju vai varmācīgi: manas jaunās darbavietas – ziņu portāla BNN – iekšējā e-sarakstē tika ļoti augstos toņos apspriesta valsts amatpersonu algu paaugstināšana.

Vai šobrīd «nelaime nenāk viena»?

20.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Gada pašā sākumā biju pārsteigti priecīgs, ka tas mums tik raiti iesācies. Nu droši vien ne man vienam gribētos, lai strauji savairojušos netīkamu notikumu un skandālu gūzma nobremzētos.