Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Vai Ašeradenam «apturēs ieroču atļauju»?

23.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Skolotāju arodbiedrība jūtas spiesta atzīt acīmredzamo: valdība ir streikotājus bezkaunīgi apspēlējusi, atstājusi muļķos. Tāpēc tā Ministru kabinetam draud ar tiesu – gluži kā ļaunprātīgam alimentu nemaksātājam...

Vai esat jau cietuši no «šrinkflācijas»?

16.Februāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Tāds ekonomikas termins* diemžēl atkal ir aktuāls. Tā saucas preču ražotāju/tirgotāju prakse blēdīties, ierastajā iepakojumā (vai tam līdzīgā) pārdodot svarā mazāku produkta daudzumu. 

Arī Igaunijas izglītība «gudri sarūk»

26.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Nupat vēl ziemeļu kaimiņvalsts skolas, vērtējot audzēkņu sekmes, tika sludinātas esam pārākas ne tikai par mūsējām – tās apsteidzot pat turīgo Somiju. Savukārt kopš pirmdienas Igaunijas skolotāji streiko, lai piespiestu valdību ar viņiem kaut cik rēķināties.

Biedējiet mūs, tikai nepārbiedējiet!

19.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Šobrīd – pēc Putina draudiem atriebties par viņa impērijas Latvijā līdz šim dzīvojošu pilsoņu «ciešanām» – mūsu sabiedrība šķiet atkal nonākusi situācijā, ko piedzīvojām tad, kad Krievijas armija iebruka Ukrainā.

Mums jāturpina «pilināt»

12.Janvāris, 2024
Viedokļi
Laikrakstā

Nacionālā mēroga mediji pie mums un Igaunijā atstāsta paša Ukrainas prezidenta teikto, ka viņa pēkšņās vizītes Latvijā un abās Baltijas kaimiņvalstīs esot pateicības apliecinājums par mūsu tautu un valdību nelokāmo atbalstu cīņā pret agresoru.

2023: gaisušas cerības, aprautas ieceres, nesākti darbi

29.Decembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ekonomikā un politikā šis bija izteikti draņķīgs gads. Tāpēc gribas cerēt, ka mums – katram un tautai kopumā – tas vismaz kaut kā kompensējās mīlestībā un draudzībā, citās cilvēciski siltās attiecībās vai vēl kādos laimīgos brīžos.

«Dāvanas būs tev un man!»

22.Decembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Ik gadu daudziem Ziemassvētki «atnāk negaidot», izraisot zem eglītes liekamo lietu meklēšanas drudzi. Tagad pats esmu šīs kaites diezgan dziļi skarts, un iekšējā balss pukojas pilnā sparā: tiešām visu rudeni cerēji, ka nepielūdzamais jampadracis šoreiz izkritīs?

Mežam visi sērdieņi jāpabaro?

15.Decembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Sākušās runas par – cenšoties izteikties piesardzīgāk – varbūtēju valstisku atbalstu privātiem kokapstrādes uzņēmumiem uz akciju sabiedrības Latvijas valsts meži (LVM) rēķina. Šķiet, dažai premjerpartijai tā joprojām šķiet «pārāk daudz» pelnoša.

Uz Briseli – ar trolejbusu?

8.Decembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar sākās valsts politiskās dzīves galvenais notikums (šogad gan jau otro reizi) – budžeta pieņemšana galīgajā lasījumā. Valdības partijas mums svēti sola, ka šoreiz Jēkabielā nebūs «darba nakts maiņā».

Nesanāca piedzīvot vajadzīgu vilšanos...

1.Decembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Man ir pat ļoti žēl, ka mūsu sabiedrības klusais sapnis – tomēr reiz «atriebties Piritai/Tallinai» par 1980. gadā garām palaisto iespēju rīkot olimpisko jahtu regati Rīgas jūras līcī – aprāvās tik ātri, pat īsti neuzņēmis apgriezienus.

Augļu un dārzeņu «fiskālais kaitīgums»

24.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Saeimas deputāta Andreja Ceļapītera pēkšņā – varbūt pat demonstratīvā – patriekšana no Jaunās Vienotības (JV) frakcijas uzrāda: ikgadējā cīņā par budžeta pieņemšanu atkal premjerpartiju un tās finanšu ministru ir pilnībā pārņēmusi «drupaču lasīšanas» apsēstība.

«You’ll Never Walk Alone»

10.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Latviski tas tulkojas «Tu nekad neiesi viena» un ir ļoti slavenas un skaistas, Holivudā tapušas un britu salās ļoti iemīļotas dziesmas nosaukums. Futbola faniem droši vien labi zināma kā angļu Liverpūles kluba atbalstītāju himna.

Pastarītes lutināšana

3.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Evikas Siliņas valdība – gluži kā latvju varoņpasaku tēli – ir apņēmības pilna ar vienu vēzienu nocirst savu problēmu pūķim/velnam vismaz trīs galvas. Varbūt pat vairāk. 

Barojam suni, aizmirstam Zītarus...

27.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Kaut kā tieši šonedēļ ausīs sāka griezties «trauksmes zvani» mūsu politiķu un citu atbildīgu amatpersonu teiktajā. Paldies tiem, kuri pie skarbi sacītā tomēr beigās piebilda, ka Latvijas drošības stāvoklis nav pasliktinājies. 

«Nebūsi Laimes lācis? Būsi Zelta zirgs!»

20.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Aizvadītajā svētdienā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs aizvadīja savu 100. dienu Rīgas pilī. Viņa «medusmēnesis» ar Latvijas sabiedrību joprojām turpinās un, kā šķiet, it kā nemaz netaisās beigties.

«...būs barga ziema»

13.Oktobris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Centrālā statistikas pārvalde Latvijas ārējās tirdzniecības datos bezkaislīgā skaudrumā uzrāda to, par ko ekspertu prognozes brīdināja jau vasarā – pasaules ekonomikā ir «sācis pūst bada vējš».