Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Valdība «saskalda» mediķus

5.Jūnijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Koalīcijai viena no tās sprādzienbīstamākajām problēmām ir un paliek valstiskās veselības aizsardzības sistēmā strādājošajiem nepaceltās algas. Premjers un ministri cenšas ar to tikt galā gan ar labu, gan ar ļaunu. Rādās, pārsvarā ar ļaunu.

Latvju partijas nevar bez «rauseklīšiem»

29.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pat cilvēki, kuri nupat visskaļāk prasīja Mārtiņa Bondara atkāpšanos no augstā Saeimas amata, būtu šokēti, ja partija tiešām piespiestu viņu demisionēt. Tradīcijas mums ir bezgala svētas – vienalga, cik bezjēdzīgas vai postošas.

Aigars Strupišs – «bezkompromisu tiesiskuma» problēma

22.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Jānis Bordāns un viņa partija it kā būtu panākuši savu – sīvi nīstais Ivars Bičkovičs, «aizsēdējies vecais stagnāts» un «oligarhu pakalpiņš», Augstākās tiesas priekšsēdētāja amatā tiks aizstāts ar citu personu. Taču – ak, sāpe! – no šī cilvēka tieslietu ministram un JKP vairs nebūs komfortablas iespējas norobežoties. 

Mūsu eiropeiskums nobriest bez steigas

8.Maijs, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl gluži nupat lepni ļaudis dažādās maskavās, vašingtonās un citviet zvaigāja par lēnīgo Eiropas Savienību, kad tās vadība Briselē apmulsa koronavīrusa priekšā, kautri deleģējot ar to cīnīties pašām dalībvalstīm. Taču tieši lēnīgumā, apdomībā un karstas putras nestrēbšanā slēpjas šīs ekonomiski politiskās konstrukcijas patiesais spēks.

Tomēr kas vairāk par jaunvārdiem

24.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Par to, ka Satversmes 81. pants ir pirmskara demokrātijai un sakaru tīkliem radīts politiskais instruments, tāpēc kļuvis par anahronismu, politikas apcerētāji runāja jau 90. gadu viducī. 

Atpakaļ saimes istabā?

17.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pašizolācijas prasības daudziem no mums kļuva – bez visām citām problēmām – par netīkamu sociālo eksperimentu. Nereti tajā tiek izgaisinātas iedomas par to, cik esam ģimeniski un saticīgi. Vai par to, cik derīgi protam izlietot vienmēr tik deficīto brīvo laiku, ko tagad gluži vai klēpī iesviež Covid-19.

Gaisma karantīnas galā

3.Aprīlis, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Galvenais – glābt dzīvības, ekonomika izcietīsies! Jo bargāki karantīnas pasākumi tiek ieviesti, jo straujāk pēc epidēmijas atkopjas saimnieciskā dzīve – šī ir pirms gadsimta iegūta pieredze, kas apmaksāta ar daudz traģiskāku cenu nekā mūs piemeklējušais koronavīruss.

Galvenais – neiemīlēt «dzīres»! (1)

27.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Jā, tās pašas, ko rīko «mēra laikos». Ārkārtēji apstākļi ne tikai rada ārkārtējas problēmas un to risinājumus, bet dažam – arī ārkārtas iespējas. No tām, normālai dzīvei atjaunojoties, ir pārāk grūti atteikties. 

«Covid-19» fiskālais efekts

20.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Ja kaut ko var izmantot politiski, to noteikti izmantos. Par šo likumu spēcīgāks varbūt ir vienīgi Zemes pievilkšanas spēks. Valdība vēlas izmantot pandēmijas izraisīto sabiedrības apjukuma brīdi, lai (kā premjers teica) «agresīvi» veiktu iecerēto nodokļu reformu.

Pārtikas pietiek, nekrītam panikā!

17.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Latvijā tiek saražots vairāk gaļas nekā patērēts, pusotras reizes vairāk piena, trīsreiz vairāk graudu. Uzņēmums «Dobeles dzirnavnieks» saražo trīs līdz pat četras reizes vairāk makaronu, nekā mēs apēdam. 

Valmierai – lielāks «tesmenis»?

6.Marts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Pieļauju, ka dumpošanās Strenčos un citviet, tur nevēloties novadu reformas uzspiestu «laulību» ar Valku, glaimo Vidzemes metropoles iedzīvotāju pašapziņai. Taču vai galvenais dzinulis stāties zem Valmieras hipernovada karoga nesakņojas prastā pārliecībā, ka «šī slaucamgovs ir pienīgāka»?

Zemkopības ministrs rada vieglu zemestrīci

28.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Mēs, birokrātijas varā dzīvojot, sen esam pieraduši uzskatīt, ka papīrs pacieš visu. Īpaši – ierēdņu vai politiķu aprakstīts. Taču ministru strīdi par topošo Nacionālo attīstības plānu (2021-2027) atgādina: tādā veidā valdībai rodas pavisam reāla nauda.

Asini elkoņus, pilsoniskā sabiedrība!

21.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Dānija piekrita Latvijai izdot Kristīni Misāni. Dzimtenē likuma sargi noteikti būs daudz pielaidīgāki, izmeklējot noziegumus*, kuros viņa tika apsūdzēta Dienvidāfrikā. Izrādās, dažu apņēmīgu cilvēku sau-jiņa spēj «nospiest uz ceļiem» vismaz divas valdības un arī pārjūras karaļvalsts tiesu varu. 

Nodokļos vērienīgas pārmaiņas nav gaidāmas (1)

18.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Valdības koalīcijai nostrādājot gadu, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš to atzīst par rīcībspējīgu ķerties klāt nodokļu sistēmas uzlabošanai. Šajā mēnesī no Finanšu ministrijas tiek gaidīti pirmie piedāvājumi rīcībai. Premjera paziņojums, ka iedzīvotājiem no pārmaiņām nevajag bīties, gluži loģiski raisa satraukumu...

Izšķērdība, kas priecē finanšu ministru

14.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Dzīve nebeidz pārsteigt pat tās krietni burzītos, varbūt pat pašu vellu redzējušos un tāpēc savos prātojumos viegli žultainos sabiedrības (ne)tikumu aprakstītājus. Izrādās, mēs, Latvijas iedzīvotāji, turpinām izmest atkritumos TREŠDAĻU saražotās pārtikas.

Rīgas dome: «Šķirties – tas ir mazliet mirt»

7.Februāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Redzot, ka Jurim Pūcem un Saeimai darbs nesokas, pati galvaspilsētas paš-valdība divās dienās pielika sev treknu punktu. Rātsnama iemītnieku it kā neprātīgajā uzvedībā slēpjas dzelžaina loģika.

Pat parki apdraud valsti?

31.Janvāris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Kā rādās, politiķu skurbā sajūsma par to, ka valdība ir nostrādājusi gadu un veikli pārcietusi mediķu protestus, «nebeidz beigties». Baidos, ka šādā pacilātībā valsts vara tiešām var nolaisties līdz mēģinājumam pilsoniskai sabiedrībai ierādīt «tās īsto vietu».