Vēlas apcirpt kārtējo «ceļu fondu»
Mazskaitlīgais otrdienas protesta pikets Jēkabielā būs devis papildus pārliecību valdībai, ka viss sabiedrības sašutums par tās ķeršanos klāt otrajam pensiju līmenim ir tikai «kaķa lāsti».
Mazskaitlīgais otrdienas protesta pikets Jēkabielā būs devis papildus pārliecību valdībai, ka viss sabiedrības sašutums par tās ķeršanos klāt otrajam pensiju līmenim ir tikai «kaķa lāsti».
Politikā bieži vien «mājieni ar mietu» tiek izteikti maldinoši biklā, pat viegli bailīgā toņkārtā: «Nē, nē, ko jūs, tiešām nepārprotiet mūs – apgalvot, ka varam neatbalstīt budžetu, būtu stipri vien pāragri!»
Nedaudz sensacionāli – škiet, arī uz rīt gaidāmā premjerpartijas Vienotība kongresa fona – izklausās izglītības un zinātnes ministres apņēmība valsts solītos 30 miljonus tomēr atdot skolotāju algām «vienkārši tāpat».
Valdības centienos «komunicēt» ar sabiedrību (to nomierināt un ieaijāt pilsoniskā snaudā) visai efektīvs līdzeklis ir demonstratīva vēršanās pret lielām algām un lieliem ienākumiem. Kā smejies, lai «bagātie arī raud»!
Saeimai atsākot darbu, Latvijas jaunā politiskā «sezona» būs grūta un nervoza. Īpaši valdībai un tās veidojošām partijām. Problēmas aug augumā, panākumu nav.
Valdība beidzot izlēma, ka jau bezgaumīgi ieilgušajai nacionālās lidsabiedrības glābšanas sāgai šausmīgs gals būs labāks par bezgalīgām šausmām.
Drīkstat turēt mani par tukšas panikas cēlāju, bet baidos, ka tagad sākās īstā cīņa par Valmieras lielo vinnestu – igauņu uzņēmuma 700 miljonu vērto koksnes ķīmijas rūpnīcu.
Budžeta veidošanas un nodokļu reformēšanas gaita šonedēļ piedzīvo pamatīgu izbīli, finanšu ministram Arvilam Ašeradenam (JV) kļūstot par «papīra tīģeri».
Atkal sākas sabiedriskā trauksme, kas vienmēr pavada valdību vingrinājumus fiskālās sistēmas reformēšanā. Protams, ne tikai tos pavada, bet, rūgtas pieredzes mācīta, arī apsteidz.
Mūsu politikā šajās nedēļās valdīja atvaļinājumu laiks, un arī Ministru prezidente devās baudīt vasaru. Savukārt Igaunijas jaunā valdība, vēl neko īsti neuzsākusi, jau saērcina sabiedrību.
Pirms 110 gadiem Vācijas karaspēks devās – kā uzskatīja tā pavēlniecība – uzvarošā zibenskarā pret Franciju. Lai apietu ienaidnieka aizsardzību un ātrāk sasniegtu Parīzi, ķeizarvalsts armija 4. augustā iebruka neitrālajā Beļģijā.
Igaunijā šonedēļ darbu sāka jauna valdība reformista Kristena Mihala vadībā. Rodas bažas, ka tās ieceres kalpos par paraugu un attaisnojumu Latvijas fiskālajai politikai.
Pēkšņais valstsvaras entuziasms «dekriminalizēt» (nesodīt par) narkotiku lietošanu ir viegli biedējošs un smagas aizdomas raisošs: Edgar Rinkēvič un Evika Siliņa, jums tiešām patlaban darba kārtībā nav nekā svarīgāka?
Pieļauju, ka no amata šonedēļ atceltais «galvenais ierēdnis» Jānis Citskovskis drīz nožēlos savu lepnības garu. Taču vīrieši, ziniet, ir diezgan jūtelīgas būtnes...
Reizē ar viņu – tomēr aizdabūtu uz Briseli – nu atviegloti uzelpo visa kaimiņvalsts. Tai valdības vīzdegunīgā «bargā kundze» jau bija kā akmens kaklā.
Latvijā ir vairāk nekā 369 tūkstoši labklājības politikas statistikā «neredzamu» cilvēku* – viņi pastāvīgi cīnās par izdzīvošanu, taču, atšķirībā no bezdarbniekiem, formāli «nekvalificējas» sociālā atbalsta saņemšanai.
Ziedoši reibinošais saulgriežu laiks atkal ir atnācis, solot mums, pilsētas sprukstiņiem, bezrūpīgu un pat viegli dīku vasaras ikdienu.
Diemžēl Valda Dombrovska un Sandras Kalnietes dziļi personīgie panākumi viņu partijā neizbēgami tiks pasniegti kā vēlētāju no jauna dots mandāts Arvilam Ašeradenam, Evikai Siliņai un viņu klumzīgajai valdībai.
Padoms mīcīt tos mālus, kuri ir, īsti noder pat tik ļoti nopietnā lietā kā valsts un sabiedrības civilā aizsardzība. Savukārt Jānis Baiks apgalvo, ka novadam «mālu» netrūkst.
Daudzdzīvokļu namu lielākais posts ir mājokļu īpašnieku masveidīga nevēlēšanās iesaistīties ēkas apsaimniekošanai vajadzīgo lēmumu pieņemšanā.