Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Svarīgi, ko mēs par šo naudu saņemam!

27.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Šī raksta tēma pieteicās pati no sevis, pat teju vai varmācīgi: manas jaunās darbavietas – ziņu portāla BNN – iekšējā e-sarakstē tika ļoti augstos toņos apspriesta valsts amatpersonu algu paaugstināšana.

Vai šobrīd «nelaime nenāk viena»?

20.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Gada pašā sākumā biju pārsteigti priecīgs, ka tas mums tik raiti iesācies. Nu droši vien ne man vienam gribētos, lai strauji savairojušos netīkamu notikumu un skandālu gūzma nobremzētos.

Gads iesācies tīri cerīgi

13.Janvāris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Protams, ja vien uz brīdi «iznesam aiz iekavām» kaujas Soledarā un Bahmutā, kā arī ceļā uz fronti politiski iestrēgušos vācu tankus Leopard un citus ieročus. Šīs vietas un lietas pilnībā noteiks 2023. gadu arī mums.

Nebūsim circenīši! Jā, būsim pingvīni!

23.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Iespējams, tieši tagad, kad visiem ir jau piemirsusies Ivara Godmaņa pēdējā premjerēšana, mums ir vērtīgi likt lietā politiķa vēlējumu, par ko savā laikā garšīgi izsmējāmies.

Meitenes izklaidējas, akmeņus cilājot

9.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Politiski profānās Līgas Meņģelsones bīdīšana politiskā nāvē – veselības ministra amatā – koši uzrāda, ka savas veiksmes apreibinātiem politiķiem ir vien­alga, ko par viņu izdarībām domājam mēs, «vienkāršā tauta».

Tā arī paliksim «mūžīgais mazākums»?

2.Decembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nesen tika publicēti 2021. gada tautas skaitīšanas dati par latviešu īpatsvaru Latvijā (62,7%). Valmiera, starp citu, ir vienīgā lielpilsēta, kurā latviešu īpatsvars pārsniedz četras piektdaļas* (85,3%). 

Latvija, tik trauslā un dārgā

17.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šie mums būs pavisam citādi valstssvētki – nepavisam ne tādi kā pērnie, aizpērnie, vēl kādi citi. Tālā kara kāvi debesu dienvidaustrumu pamalē liek smeldzīgi sajust, cik trauslas, ievainojamas ir mūsu tēvzeme un brīvība. Un cik mums dārgas.

Mūs ārstēs klimata politika?

4.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nesākusi darbu un pat neizveidojusies, jaunā koalīcija jau pamanās sev pamatīgi «iešaut kājā». Sabiedrībai acis dursta valdības veidotāju vēlmes tajā iekārtoties iespējami komfortablāk.

Bailes, ko baidāmies pat pieminēt

28.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Latvija plāno iepirkt joda tabletes; aicina tās nelietot profilaktiski bažās par radioaktīvo apdraudējumu – šonedēļ ziņoja Latvijas Radio. Vai Kremļa kareivīgumam vēl ir saprāta robežas?

Saeima – bez un ar pāviem

21.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Laiks viegli drēgns un dažādi drūms. Tam spītējot, tuvojošās vārda dienas gaidās sagribējās uzrakstīt kaut ko vieglprātīgu. Piemēram, savus Saeimas atvērto durvju dienas iespaidus.

«Uzvarēji? Pats vainīgs!»

14.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šķiet, mums ir jārēķinās, ka valdības veidotāju rotaļa «trīs par maz, četri par daudz» aizvilksies līdz pat 14. Saeimas darba iesākumam. Varbūt atkāpusies valdība – par prieku izbalsotiem ministriem – atkal strādās pat nākamgad?

Reiru sūta «ziepēs». Gerhardu?

7.Oktobris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Tas, cik demonstratīvi Jaunā Vienotība norakstīja zaudējumos savu finanšu ministru, brīdina: esoši topošā premjerpartija gatavojas ļoti smagai ziemai.

Tautai ir jāsāk ar sevi

30.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pirmdien pēdējā laika vieglais vājprāts būs beidzies. Supermeņi, tautas glābēji un laimes lāči izgaisīs kā miglas māņi saules gaismā.

Vēlēšanas: ja nu iežēlojaties par novadnieku...

29.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

No pavisam 440 kandidātiem, kas cer 14. Saeimā iekļūt ar Vidzemes vēlētāju labvēlību, 27 (jeb 6,1%) par savu dzīves vietu norāda Valmieras novadu. Viņi pārstāv 12 no pavisam 19 listēm. Vēl divi kandidē Rīgā, bet nebija vēlmes viņus meklēt starp 649 mandātu tīkotājiem.

«Darba vīri strādā, nerunā»?

23.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Sākotnēji, ieklausoties bargās vēstīs no ārpasaules, man šķita ne pārāk piedienīgi šādā brīdi jums atstāstīt savus iespaidus no nesenā Vienotības kongresa. 

Ko mums sola mandātu lūdzēji: "Konservatīvie" pret "Stabilitātei"!

21.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

No pavisam 19 partijām šīs divas vēl ir starp tām, kas pelna politikas interesentu ievērību. (Latvijas Krievu savienība ir pavisam cits stāsts.) Viena, ar 16 mandātiem triumfējusi šīs Saeimas vēlēšanās, bija stabils koalīcijas partnere. Otras panākumi nelatviešu pilsoņu vidū liek gaidīt sensāciju.