Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Tautai ir jāsāk ar sevi

30.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pirmdien pēdējā laika vieglais vājprāts būs beidzies. Supermeņi, tautas glābēji un laimes lāči izgaisīs kā miglas māņi saules gaismā.

Vēlēšanas: ja nu iežēlojaties par novadnieku...

29.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

No pavisam 440 kandidātiem, kas cer 14. Saeimā iekļūt ar Vidzemes vēlētāju labvēlību, 27 (jeb 6,1%) par savu dzīves vietu norāda Valmieras novadu. Viņi pārstāv 12 no pavisam 19 listēm. Vēl divi kandidē Rīgā, bet nebija vēlmes viņus meklēt starp 649 mandātu tīkotājiem.

«Darba vīri strādā, nerunā»?

23.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Sākotnēji, ieklausoties bargās vēstīs no ārpasaules, man šķita ne pārāk piedienīgi šādā brīdi jums atstāstīt savus iespaidus no nesenā Vienotības kongresa. 

Ko mums sola mandātu lūdzēji: "Konservatīvie" pret "Stabilitātei"!

21.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

No pavisam 19 partijām šīs divas vēl ir starp tām, kas pelna politikas interesentu ievērību. (Latvijas Krievu savienība ir pavisam cits stāsts.) Viena, ar 16 mandātiem triumfējusi šīs Saeimas vēlēšanās, bija stabils koalīcijas partnere. Otras panākumi nelatviešu pilsoņu vidū liek gaidīt sensāciju. 

Pārāk izdevīga sakritība…

16.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar finanšu ministrs atstādināja Valsts ieņēmumu dienesta direktori. Pamatojums – vairāki šīs iestādes «augsti stāvoši» darbinieki cenšas izspiest naudu no uzņēmēja ar draudiem viņu nelikumīgi arestēt.

Ko mums sola mandātu lūdzēji: LPV pret KuK

14.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šie vēlēšanu projekti – Ainara Šlesera vadītā partija Latvija pirmajā vietā un Alda Gobzema radītā «politiskā partija Katrai un katram» – Latvijas politiskajā kultūrā ir kaut kas pavisam «oriģināls». 

Mēs esam tuvāk nekā Prāga

9.Septembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā Čehijas galvaspilsētā tika piedzīvota vērienīga – ap 70 tūkstošiem protestētāju – demonstrācija, vērsta pret augošo energodārdzību.

Ko mums sola mandātu lūdzēji: AP! pret ZZS

31.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Šīs abas partiju apvienības – kaut viena ir valdībā, bet otra opozīcijā – patlaban atrodas neskaidras perspektīvas pozīcijās. Kaut arī reitinga skaitļi it kā liecina par drošu pārkļūšanu 5 procentu barjerai*, ir jūtams nopietns risks neko daudz vairāk nesaņemt un atjēgties Saeimas pastarīšos.

Ko tālāk? Balsosim bez dokumentiem?

19.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Kā reiz teica dižais fotogrāfs un traki viedais Mārcis Bendiks: jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāņi. Jo tuvāk vēlēšanas, jo lielāka nieze politiķiem.

Latvija izšāva savu «HIMARS». Trāpīts!

12.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Uz Krievijas agresiju mēs līdz šim esam nereti raudzījušies kā piespiedu malā stāvētāji ar sasietām rokām: kā mēs, tik mazi un vāji, varam ukraiņiem palīdzēt? Nav mums savu tanku, ko viņiem atdot...

Ir vēl kas sliktāks par ļaunsirdību!

5.Augusts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Jo tuvāk vēlēšanas, jo man sū... draņķīgāka jušana. Vairāk gan kā vēlētājam, ne politikas apskatniekam. Nē, es nežēlojos, ka «nav, par ko balstot». Tur jau tā nelaime...

Negribēti izteikta atzinība

29.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Priekšvēlēšanu solījums likvidēt Satversmes tiesu, ar ko Ainara Šlesera partijai izdevās plašākai sabiedrībai atgādināt par sevi, cita starpā apliecina viņa konsekvenci.

Mūsu tiesības šaubīties. Īpaši tagad

22.Jūlijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mūsu politiķi – īpaši politikāņi: šeptētāji, shēmotāji, narcisi – mīl ārkārtas situācijas. Ir daudz vieglāk panākt savu, ja tautu «nostāda miera stājā».