Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Mīcīsim šos ministrus

22.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Papildus mājsēdei un citiem liegumiem derētu vēl viens – līdz 15. novembrim aizliegt visiem un ikvienam meklēt vainīgos. Vēl labāk – līdz jaunajam gadam. Tikai kā mēs varētu to dabūt gatavu?

Ekonomika un ESonomika

15.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Uz ko tikai mēs neesam gatavi, lai dziļāk iegrābtos Briseles naudas apcirkņos! Vidzemes metropole un vienmēr dižmanīgā Ventspils tādēļ ir gatavas pat pašas sevi apsaukāt par «mikropilsētām». Patiesi ceru, ka tas rentējās.

Sīkstulīgu pircēju leiputrija (2)

8.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Spriežot pēc vietējo – un par tādiem jau pircēju prātos kļuvušo – tirgotāju gadiem ilgās baidīšanas, vakar mums iestājās bībeliskā pastardiena, vikingu Ragnaroks, patiesās maiju kalendāra beigas vai kāds cits pasaules gala variants.

Budžets, politiskais «zelta rudens»

1.Oktobris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Zīmīgs datums šodien. Ne tikai Pasaules veģetārisma diena un Starptautiskā veco cilvēku diena, Annas Brigaderes, Aijas Kukules un Džūlijas Endrūsas (filmas «Mūzikas skaņas» un citu kino šedevru zvaizgznes) dzimšanas diena.

Pieradums notrulina, ko padarīsi...

24.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Saslimstības ar COVID-10 statistika atkal strauji kļūst biedējoša un traģiska. Valdība sakostiem zobiem steidz pielietot vienīgo līdzekli, kas spēj darboties kaut cik operatīvi – noteikt bargākus sanitāros ierobežojumus.

Punduri uz Hūtes pleciem

17.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Otrdien Saeimas Juridiskās komisijas sēdē tika atbalstīts Jaunās konservatīvās partijas jau pērngad iesniegtais priekšlikums aizliegt Latvijas parlamenta ēkā ienākt bijušajiem tā deputātiem, pret kuriem ir noteiktas sankcijas.

Uz ietvēm – vēl arī kvadraciklus?

10.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Man nav īsta priekšstata, cik nopietna problēmā Valmierā – vai citur novadā – jau ir pa trotuāriem (un gājējiem virsū) braucoši elektro­skrejriteņi un to atvasinājumi. Ja vēl nav, tad diemžēl drīz būs. 

Prezidents atmet «latvju ķēniņa» manieres

9.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Valsts galva, tēvišķi ievirzot šo «d#vadoto» Saeimu jaunam un smagam darba cēlienam (budžets! ne-/vakcinēšanās! robežu spriedze!), veiksmīgi izmantoja iespēju atgādināt sabiedrībai savas stiprās puses.

Uzvarētāju atbildība

3.Septembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

No visām pusēm skan aicinājumi «celties, iet...». Katrs, kurš jūtas esam kaut cik sabiedriski nozīmīgs, steidz demonstrēt patriotisko stāju, aģitējot par to, kas tāpat šķiet pašsaprotams. Tomēr saceltā kņada nevar noslāpēt sabiedrībai svarīgāko jautājumu: ko darīsim pēc tam, kad apklusīs uzvaras gaviles?

«Pret vakcinēšanu, za svabodu Latvii*!»

20.Augusts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Rīgas centrā sarīkoto trešdienas nekārtību rosinātāju Aldi Gobzemu «var saprast» – kopš Jūlija Stepaņenko & CO aizdevās projām pie īstā «saimnieka», viņa radītā vēlēšanu projekta izredzes kļūst daudz blāvākas.

Tik smieklīgi, ka raudiens nāk

13.Augusts, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Pašpārliecināto «tautas glābēju» bariņam pievienojas brāļi Ģirģeni. Iespējams, jūs pat neesat pamanījuši viņu rosību politikā, bet tas abiem netraucē izziņot vēlmi dibināt savu partiju un, protams, solīt mums «drošāku rītdienu».

Mūsu tiesa – piedot un aizmirst

6.Augusts, 2021
Laikrakstā

Ļaujoties vecmodīgas patētikas pārmērībām, it kā varētu plakātiski moralizēt: sodu par negausību saņem ne tikai pieķertais «jaunāVienotības frakcijas deputāts Aldis Adamovičs, bet arī visa XIII Saeima – reiz bravūrīgā «jaunās politikas» un savas tīrrocības pasolītāja.

Arī biznesā jābūt «kā pie cilvēkiem»?

30.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Likumu labojumus, kas ieviesa minimālo sociālo iemaksu, Valsts prezidentam tomēr vajadzēja «atsviest atpakaļ» Saeimai. Tos neparakstot, Egila Levita protests un iebildumi būtu skaļāki nekā tagad, Rīgas pilij apgalvojot, ka viņš likumdošanas brāķa labošanu «ielicis savā darba kārtībā».

Diez vai tad Saeimai pietiktu nekaunības šo «Reira reformu» vēlreiz apstiprināt bez jebkādiem pārveidojumiem un lielā vienprātībā, lai tikai demonstratīvi atstātu valsts galvu «jaņos». Diemžēl Levita centieni uzrādīt politisko pastāvību ir diezgan nekonsekventi, pat bikli – viņa sasaiste ar koalīciju tā arī nav sarauta. (Nesen šo Rīgas pils kļūmi intervijā www.nra.lv atzina arī latvju politikas mutīgākais vērtētājs Filips Rajevskis.)

Šķiet, prezidenta bailes no iespējamas valdības krīzes – un vieglā haosa pēc Krišjāņa Kariņa kabineta krišanas – ir pārāk dziļi sakņotas un (iespējams) pat pamatotas. Tāpēc, pieļauju, vairot reitingu uz valdības rēķina Levitam šķiet nepieņemami. Ja tā tiešām ir, tad visu cieņu valsts galvam, cepuri nost!

Tā nu mums aizrit pirmais mēnesis, kopš darbojas prasība veikt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu no «minimālā VSAOI objekta 1500 eiro ceturksnī» (jeb no 500 eiro bruto mēnešalgas). Teju vai vispārējs sabiedrības verdikts to novērtē kā Latvijas saimnieciskās darbības idiotisku sabotāžu. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera apgalvo: šī «reforma» valstij draud pat ar sociālekonomisku krīzi. Galvenā problēma – tiek nevajadzīgi apgrūtinātas un pat apcirstas iespējas algot strādājošos nepilnas slodzes darbam.

Cik zinu, pirms likumu grozījumu pieņemšanas Finanšu ministrija un Saeimas vairākums veica tikai neslēpti formālas, «ķeksītim» paredzētas, konsultācijas ar biznesa aprindām vai ekonomikas ekspertiem. Ierēdņi, ministri un deputāti paši sev šķita gudrāki par visādiem «bodniekiem». Iespējams, sava veida «lāča pakalpojumu» te veica masu mediji, koncentrējoties pārsvarā uz pašu žurnālistu, mūziķu un citu autoratlīdzības saņemošu «plānā galdiņa urbēju» iebildumiem. Uh, kā valsts varai tagad patīk «ierādīt vietu» medijiem!

"Tauta taču pa spundi barota..."

23.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Skandāls ap plaģiātplākātiem, ko valsts pasūtīja vakcinācijas veicināšanai, ir pelnīti smags trieciens pa Daniela Pavļuta un viņa vadītās Kustības Par! reputāciju. Kritiķi pamatoti pārmet: partija ir neslēpti pārvēsta «savu» reklāmistu un piāristu apkalpotājā.

Reklāmas aģentūras Nord DDB Riga direktors Andris Rubīns vakar sakostiem zobiem – visādi izlokoties un citādi verbāli žonglējot – beidzot bija spiests atzīt (vienlaikus to "noraidot") acīmredzamo: Latvijā īstenotās kampaņas "Bez cīņas nav uzvaras" plakāti būtībā ir tādi paši kā ASV, Vācijā, Skotijā, Austrālijā un citviet pasaulē izmantotie vizuālie materiāli. Savā ziņā arī tie ir "nošpikoti" no hrestomātiskā amerikāņu kara (1943) plakāta «We Can Do It!» (Mēs to varam!)*

Tajā jauna sieviete uzrota darba kombinezona piedurkni, izrādot apņēmību stāties armijā iesaukto rūpnīcu strādnieku vietā. ASV militārā rūpniecība balstījās uz miljoniem vakardienas mājsaimnieču, kuras ar entuziasmu un atbildību veica uzticēto darbu. (Karam beidzoties, viņas tūlīt tika masveidā atlaistas – demobilizētos karavīrus nedrīkstēja atstāt bezdarbniekos!)

Ko pašvaldībās sēs, Saeimā pļaus!

2.Jūlijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Administratīvi teritoriālā reforma ir kļuvusi par parunā piesaukto bumerangu, kas, pavirši izmests, trāpa pašu metēju. (Cik zinu, praksē tā īsti nenotiek.) Politiķi, kuri pērn tik pašapzinīgi iedarbināja šī procesa «dzirnavas», paši riskē pēc 15 mēnešiem tajās tapt samalti.

Prezidents atļaujas padomāt par sevi

18.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Kaut arī Saeimas pavasara darba cēliens (sesija), kā ierasti, izskan vasaras saulgriežu gaisotnē, Valsts prezidents, uzrunājot parlamentu, ļoti atgādināja Ziemassvētku vecīti.

Neaizmirst ir grūti. Aizmirst – bīstami

11.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardienas šokējošie notikumi Saeimā piešķir negaidītu papildu dramatismu pirmdienas sēru svētbrīdim, kad atgādināsim sev pašiem un visai pasaulei par Staļina režīma paveiktā nozieguma 80. gadskārtu. 

Jaunnedēļ būtu jau par vēlu?

4.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Premjers mums prātīgi solīja par izmaiņām valdībā lemt pēc vēlēšanām. Taču varas partijas nevarēja izciesties. Gluži kā negauši, kuri, nespējot valdīties, pirms laika notiesā svētku galda gardumus: nu puncis pilns, nu sirdī miers!

«Mēs jums pildspalvu, jūs mums iepirkumu»?

28.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vakar prokuratūrā tika uzsākts kriminālprocess par dīvaino darījumu, kas tiešām ir atzīstams par patlaban visskandalozāko Latvijas veselības politikā: par Covid-19 vakcīnu (ne)iepirkumu.