Dainis Lemešonoks

Dainis Lemešonoks

Katram savi Jāņi. Kam tie ir

28.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ziemassvētku vājā vieta ir sakurinātas krāsns, kamīna vai centrālapkures obligātums. Vasaras saulgriežos mūsu rīcībā ir visa Latvija – ar pļavām un birzīm, ezermalām un jūrmalām, brīvdabas estrādēm un «kurmju ejām». 

Znotiņa savu padarījusi, Znotiņa var iet...

17.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Saeima, vakardienas balsojumā noraidot līdzšinējās Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieces pārapstiprināšanu amatā, cirta sāpīgu publisko pliķi ne tikai viņai, bet arī Krišjāņa Kariņa valdībai. 

Pretīga vēlme atgriezties šmucīgā pagātnē

10.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Tā no malas kritiskam vērotājam izskatās valdības krīze, ko šobrīd piedzīvo mūsu ziemeļu kaimiņi. Rīt partija «Isamaa» – ko igauņu Rīgikogu pārstāv 12 deputātu frakcija – izlems savas valsts tuvāko nākotni.

Mūsu energorūpju ziema

3.Jūnijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nākamā gada janvārī un februārī Latvijai tiek prognozētas nopietnas problēmas siltumapgādē, īpaši daudzdzīvokļu centralizētajā apkurē. Kurināmā pietiks, draud aptrūkties naudas rēķiniem.

Uzpleči budžeta veidošanā nepalīdzēs

27.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ar premjera prasību «ievērot paritāti» nesenajā ministru demisijā bija paredzēts gaisināt Nacionālās apvienības vadoņu dižmanību. Taču rikošetā tā trāpīja «Attīstībai/Par!».

Zobu pret zobu, ministru pret ministri

20.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Ministru prezidentam jābūt gluži vai pateicīgam Nacionālajai apvienībai par tās ultimātu. Partijas prasība aizvākt Mariju Golubevu no valdības ļāva Krišjānim Kariņam izrādīt sabiedrībai viņa eleganci politiskos risinājumos un veselīgu humora izjūtu.

Latvija – «mazliet lielāka Liepāja»?

19.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nelabvēļi melš, ka miljonārs Uldis Pīlēns sacerējies kļūt par nākamo Rīgas pils iemītnieku. To zina vien pats arhitekts-būv­uzņēmējs – bet vai viņš to skaidri teiks? Taču tas daudz ko izskaidrotu.

Vēlēšanas nāk, «lāčplēsīši» mostas

13.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Būtu Ministru prezidentam – un Krišjāni Kariņu balstošajam valsts galvam – vairāk dūšas, viņam vajadzētu pieņemt Nacionālās apvienības ultimātu: «Lūdzu, Dzintara kungs, tur ir durvis! ZZS, nāc iekšā!»

Visam var apsiet zili dzeltenu lentīti?

6.Maijs, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Pēc sākotnējā entuziasma uzplūdiem – sabiedrībai, pašvaldībām, valstij cenšoties palīdzēt pie mums patvērumu atradušajiem kara bēgļiem – iestāsies neizbēgami atplūdi.

Nepārmaksāsim par energoneatkarību!

22.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Manu vecāku virtuvē joprojām, gan tikai kā vēsturisks «dizaina elements», stāv godmaņkrāsniņa. Viņiem, kara un pēckara (mammai – arī Sibīrijas) bērniem, tā arī visos «treknajos» un mierīgajos gados šķita pietaupāms rezerves variants.

Kam būs, kam nebūs augšāmcelties?

14.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Rīt – Lielā Piektdiena (vismaz tiem, kuriem tā svēta), pēc Klusās Sestdienas – laiks olu ripināšanai un šūpoļu kāršanai. Svētki, vispārējs prieks, pavasara atmoda...

Karš plosās pa mūsu makiem

8.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Atnācu mājās no veikala (mūsu ģimenē šī ir mana mājsoļa daļa). Atkal – ar sajūtu, ka papīra cenrāžu vietā praktiskāk būtu preču plauktiem pieskrūvēt ko līdzīgu taksometra skaitītājam. 

Bezpartijisks pilsētgalva? Nē, citpartijisks!

1.Aprīlis, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Varētu jau teikt: kāda gan lepnajai Valmierai un tās sapulcētajam dižnovadam vispār daļa par tādu ļoti tālu un visādi necilu lāčukaktu – galvaspilsētu – un tajā uzšūmētām domes intrigām? Diemžēl ir gan.

Dod, Dieviņi, otram dot!

25.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Mums, latviešiem, tagad ir dota iespēja nokārtot savas vēsturiskās saistības. Gluži līdzīgas «somu parādam Rietumu civilizācijai», ko piesauca Mannerheims, pateicoties karavīriem par viņu izturību Ziemas karā.

Energodārdzībā Černobiļas rēgs izgaist

18.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nu ko, beidzot tas ir pateikts! Ne tikai skaļi, bet arī no augstas tribīnes. Krišjānis Kariņš Saeimai vakar paziņoja: valstij nopietni jāapsver doma nākotnē pāriet uz kodolenerģiju.

Latvijas ekonomika ir ierauta karā

11.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Nu ko, 2 eiro par litru benzīna, cenai draudot kāpt vēl, – arī tādi ir «kara postījumi». Turklāt Covid-19 nekur nav atkāpies tikai tāpēc, ka Ukrainai, visai pasaulei un arī mums pēkšņi radies daudz bīstamāks drauds.

«...mēs ar darbiem rādīsim!»

4.Marts, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Velkas necilvēciska kara otrā nedēļa. Arvien biežāk dzird: ukraiņi cīnās arī par mums (pat ar zemtekstu – mūsu vietā). Jā, šis ir mūsu karš. Ko esam paveikuši uzvaras, miera vai vismaz pamiera labā?

Vai krievu tauta TĀDU karu grib?

25.Februāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Tikai atbilde uz šo jautājumu dos skaidrību, cik dziļš, asiņains un necilvēcīgs būs Putina iebrukums Ukrainā. Jo šķiet neiespējami jebkādā veidā no ārpuses viņam (atceroties 2008. gada iebrukumu Gruzijā) «uzspiest mieru».

Dārga cena par «liberastes» birku

18.Februāris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Vakardien piedzīvotajā Saeimas sensācijā, tās «veselīgajiem spēkiem» liedzot Sanitai Osipovai kļūt par Augstākās tiesas tiesnesi, varam mēģināt saskatīt «sudraba maliņu»: trešajā valsts varas atzarā politiķi saredz reālu spēku.