Darbiem Cēsu ielā labs temps

- 2.Aprīlis, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms nedēļas trešdienā, 25. martā, Valmierā ar maģistrālo kanalizācijas tīklu izbūvi apmēram 80 metrus garajā Cēsu ielas posmā no Fabrikas ielas līdz Krāsotāju ielai tika uzsākta SIA Valmieras ūdens šī gada būvniecības sezona. Sakarā ar apakšzemes komunikāciju izbūvi te uz mēnesi slēgta automašīnu satiksme. Pa līdzšinējo maršrutu remontdarbu laikā saglabāsies sabiedriskā transporta kustība, autobusiem tiks nodrošināta kustība gar rakšanas darbu zonu, bet gājēju kustība – pa ietvi ielas būvdarbu zonai pretējā pusē.

Liesma objektā pabija vakarrīt, kad Valmieras ūdens brigāde turpināja iesāktos darbus. Visu procesu tehnoloģiskā secībā varētu aprakstīt apmēram šādi: asfalta brauktuves sazāģēšana un asfalta gabalu aizvākšana, būvbedres rakšana un atbalsta sienu rāmja ievietošana tranšejā, cauruļvada iebūve, rāmja izņemšana, būvbedres aizbēršana, blietējot iestrādāto materiālu. Un tā – līdz pat asfaltbetona ieklāšanai rakuma vietā. 

Par būvdarbu gaitu pastāstīja viens no brigādes vīriem Sandis Kuhto: 

«Turpinām maģistrālā kanalizācijas vada – tas ir 200 milimetru diametra cauruļvads – izbūvi, šodien strādājam 2,2 metru dziļumā. Tāds vidēji bijis tranšejas dziļums arī visā jau aizbērtajā cauruļvada trasē. Tā kā tranšejas malas brūk, jo te zem ielas braucamās daļas ir Gaujas smilts sēris, tad strādājam ar vairogiem. Katru dienu te strādājam četri vīri. Varētu teikt, ka mums darbi iet uz priekšu diezgan raiti, jo esam tikuši jau apmēram sešdesmit metros no kopā 80 metrus garā darbu posma. Mūsu brigādes uzdevums – iebūvēt maģistrālo kanalizācijas vadu un nodrošināt atzarus līdz ielas sarkanajai atzīmei, viss pārējais darbs ar pieslēgumu jau būs katra no triju šajā Cēsu ielas posmā esošo namīpašumu saimnieku ziņā. Jebkurā gadījumā Cēsu ielas 14., 15. un 16. numuram būs iespēja lietot Valmieras ūdens izbūvētās kanalizācijas pakalpojumus.» 

Izvērtējot objektā nedēļas laikā jau paveikto, var piekrist trases būvniekiem, ka visus darbus, iespējams, viņiem izdosies paveikt pat agrāk par solīto termiņu. Kaut gan bez maģistrāles vēl arī trīs pievadi jāizbūvē. Jo, salīdzinot ar tiem darba apstākļiem, kādi līdzīgu apakšzemes komunikāciju izbūvē līdzīgā dziļumā ir Woltec vīriem Dakstiņu ielā pie jaunās katlumājas un Valmieras ūdens brigādei Cēsu ielā, tad Pārgaujā, kur vienīgais traucēklis darbā ideāli sausajā tranšejā ir birstošais Gaujas krasta sēris, jau gandrīz paraug­apstākļi. 

Protams, darbi Cēsu ielā šajā būvniecības sezonā Valmieras ūdens celtnieku brigādei nebūs vienīgie. Kopumā uzņēmums šosezon plānojis investēt ūdensapgādes, kanalizācijas un siltumapgādes sistēmu tīklu attīstībā gandrīz 1,9 miljonus eiro.

Viņnedēļ, kad Valmieras ūdens brigādes vīri objektā uz Cēsu ielas apguva tikai pašus pirmos tranšejas metrus, Liesma pamanīja, ka pie glīti iekārtota un apzaļumota pagalma adresē Cēsu iela 15 lielu stundas ceturksni divi šī namīpašuma saimnieku pārstāvji aktīvi izvaicāja ieradušos pazemes komunikāciju speciālistu par visām tām niansēm, ar kādām būs jārēķinās, pieslēdzoties Valmieras centralizētajai kanalizācijai. Jautājumu bija daudz – gan par konkrēto aprīkojumu, gan par iekārtu un darbu izmaksām, cik varēja noprast, īpašnieku pārstāvji ar dzirdētajām atbildēm bija apmierināti un varēja sākt posties, lai pieslēgtos laikmetam atbilstošiem apakšzemes inženiertīkliem. 

KĀRTĒJĀ KRAVA PILNA. Ekskavators no tranšejas kārtējo smilts porciju izracis, pašizgāzēja kravas kastē vezums izlīdzināts ar greifera kausu. Laiks vest smilti prom uz atbērtni, bet Valmieras ūdens brigādes vīri varēs kāpt tranšejā, lai, būvbedres sānus noturošo vairogu pasargāti, varētu projektā paredzētajā dziļumā gatavot gultni nākamajiem cauruļvada metriem. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru