Dāvanā sirds siltums

- 3.Janvāris, 2018
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Turpinot tradīciju un vairojot labo domu gaišumu, Vidzemes slimnīcas Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļu apciemoja biedrības «Sirds siltuma darbnīca» pārstāvji.

Sirds siltuma kustībā apvienojušās radošas sievietes, kuras gatavas sarūpēt vismazākās zeķītes, cepurītes un sedziņas pasaulē, lai ne tikai siltumu, bet tiešām savu labo domu enerģiju dāvātu pašiem mazākajiem bērniņiem, kuri piedzimuši priekšlaikus un samērā ilgstoši ārstējas un aug Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļā.

Šoreiz deviņos lielos dāvanu maisos — adītas un tamborētas zeķītes, cepurītes, jaciņas, biksītes, sedziņas, kokoni, šūti pārklāji inkubatoriem, astoņkāji pašiem mazākajiem pacientiem.  Kā stāstīja darbnīcas idejas autore un vadītāja valmieriete Linda Vītoliņa, biedrība patlaban apvienojot aptuveni 200 dažāda gadu gājuma adītājas Latvijā un Eiropā — Lielbritānijā, Skotijā, Holandē, Vācijā, kuras brīvprātīgi, bez atlīdzības ada, tamborē un šuj priekšmetus priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpei.

Jaunās sievietes adījumus divreiz gadā nogādā ne tikai Vidzemes slimnīcā, bet arī citviet Latvijā, kur darbojas jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļas.

Pats pirmais dāvanas no darbnīcas dāvanu maisiem saņēma mazais Marks, kurš īsi pirms svētkiem, pēc pusotra mēneša uzturēšanās nodaļā un būdams krietni paaudzies, devās mājās kopā ar mammu un tēti.

Nodaļas virsārste Ilze Eglīte savā, kolēģu un slimnīcas vārdā teica vislielāko paldies «Sirds siltuma darbnīcas» rokdarbniecēm Latvijā un citviet pasaulē par siltajiem, krāšņajiem un noderīgajiem darinājumiem un novēlēja tikpat veiksmīgi turpināt darbu, to darot no sirds, ar vislabākajām domām un radīšanas prieku.

VISLABĀKIE VĒLĒJUMI ieadīti zeķītēs un cepurītēs. Svētku laikā jau kārtējo reizi tikušās Agita Kandavniece un Linda Vītoliņa ar meitiņu Loti no Sirds siltuma darbnīcas, nodaļas virsārste Ilze Eglīte un nodaļas virsmāsa Iveta Bērziņa. Vidzemes slimnīcas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru