Dažas vienkāršas diagrammas

- 7.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējā mēneša nogalē gana plašu ažiotāžu izraisīja Centrālās statistikas pārvaldes padomes locekļa Jāņa Hermaņa sociālajos tīklos publiskots īss vizuālais pārskats, kurā bija salīdzināta pakalpojumu eksporta vērtība pa nozarēm no trim Baltijas valstīm pēdējo desmit gadu laikā, balstīta uz Baltijas valstu Centrālo banku oficiālajiem datiem.

Pats par sevi nelielais pārskats bija tikai bezkaislīga statistika, kas vienlaikus uzskatāmi nodemonstrēja atklāti nepievilcīgu ainu. Proti, ka Latvijas pakalpojumu eksports pat nozarēs, kur mēs vēl pirms dažiem gadiem bijām pārliecinoši līderi Baltijas valstu vidū, ir noslīdējis līdz rādītājiem, zemākiem nekā pie kaimiņiem, pie tam ne vienā vien gadījumā vēl pirms pandēmijas sākuma ir samazinājušies arī apjomi naudas izteiksmē, salīdzinot ar nebūt ne tik seniem labākajiem gadiem. Pandēmijas laikā, protams, ir piedzīvots iespaidīgs kritums, taču atkal visbiežāk lielāks nekā pie kaimiņiem. Īpaši dramatiska, jāpiebilst, izskatās finanšu pakalpojuma eksporta līkne.

Katrai no gadījumiem, protams, ir savs skaidrojums, kamdēļ viss notiek tā, kā notiek. Kas attiecas uz tranzītu, tad var vainot Krieviju, kura īsteno ilgtermiņa stratēģiju visa veida kravu plūsmas pār­orientēšanai uz savām ostām un to pašu prasa no sabiedrotajām valstīm, pirmkārt jau Baltkrievijas.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru