Deju iemīl dejojot

- 12.Aprīlis, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Es pats joprojām dejoju Burtnieku novada Valmieras pagasta jauniešu deju kolektīvā Sadancis pie Ievas Adāvičas un, viņas iedvesmots, arī pieteicos Latviešu deju skolā 8, jo bija tāda situācija, ka mūsu pagasta kultūras nama bērnu deju kolektīvam Sadancēni uz laiku vajadzēja vadītāju, un, lai to darītu, bija nepieciešama atbilstoša izglītība,» savu nokļūšanu deju kolektīva vadītāja statusā atklāj tikai 29 gadus vecais EDGARS BAUERS.

– Mācības ilga kādus divarpus gadus, diploms tika nopelnīts, un pēc pusotra gada darba ar bērnu kolektīvu pagājušā gada vasarā man piedāvāja vadīt Valmieras pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvu Solis, jo tābrīža vadītāja Dace Ābola bija nolēmusi savu darbību pārtraukt. Biju ar mieru, un arī manis aizstātā bērnu kolektīva vadītāja atgriezās darbā, līdz ar to viss sakrita tā, ka tiku pie Soļa, un nu jau esam kopā aizvadījuši lielāko daļu sezonas.

Šo Deju skolu 8 un iepriekšējās, kas pirms tam bijušas, rīko Nacionālais mākslas centrs, un iesaukumi parasti bijuši ik pa diviem gadiem. Mācības notiek tādās kā sesijās – sešas reizes sabraucām un vienu nedēļu katru dienu no deviņiem līdz pieciem pēcpusdienā dažādās nodarbībās pie dažādiem pedagogiem, latviešu tautas dejas nozarē atzītiem speciālistiem – Jāņa Purviņa, Jāņa Ērgļa u.c. – apguvām gan ritmiku un improvizāciju, gan bērnu dejas, gan tautas deju pamatus un cittautu dejas. Taču pirmais un galvenais paraugs, no kā iedvesmojos, man ir Ieva Adāviča, nu jau būs trīspadsmitais gads, kopš dejoju viņas vadībā, un tā man ir neatsverama pieredze, cenšos visas labās lietas paņemt arī savā darbā. Diemžēl studijas Vidzemes Augstskolas Tūrisma fakultātē nesanāca pabeigt, pašlaik darbojos biroja administrēšanā, pa vakariem paralēli divas reizes esmu vadītājs un divas reizes – dejotājs.

SOLIS – Valmieras pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs. Annas Berķes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru