Dokumentāls raidījums par 1991. gada barikādēm

- 27.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atzīmējot 30 gadus kopš 1991. gada barikādēm, Vidzemes Augstskola (ViA) izveidojusi dokumentālu raidījumu «Nevardarbīgā pretošanās. Barikādēm 30» (2021). Raidījumā iekļautas vairāk nekā 20 intervijas ar barikāžu dalībniekiem, žurnālistiem un bijušajiem Augstākās Padomes (AP) deputātiem. Raidījumā piedalās arī ViA Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta vadošais pētnieks, Dr. hist. Gatis Krūmiņš.

Raidījumā tiek meklētas atbildes uz jautājumiem: Kāda bija 1991. gada barikāžu loma neatkarības atjaunošanas procesā? Kā radās ideja par nevardarbīgo pretošanos? Kā barikāžu dalībnieki bez ieročiem spēja stāties pretim karaspēkam? Kāda bija žurnālistu loma barikādēs?

G. Krūmiņš, būdams vēsturnieks, kurš iedziļinājies Latvijai izšķirošajos pagrieziena punktos, saka: «Tagad, pēc 30 gadiem, ļoti grūti novērtēt toreizējo situāciju. Mēs esam piemirsuši tās sajūtas, bet tobrīd tā bija milzīga nedrošība, nestabilitāte, cerības, savā ziņā sapnis. Šobrīd mēs dzīvojam neatkarīgā valstī, esam NATO un ES dalībvalsts, un mums pat reizēm grūti iedomāties, kas tad mūs tā apdraud. Jā, runājam par Krieviju, hibrīdkaru un visu pārējo, bet tā ir pavisam citādāka situācija, un mēs pašlaik esam zināmā komforta zonā. 

BARIKĀDES. Foto no Valmieras muzeja arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru