Monika Sproģe

Skolēni vēlas interesantu darbu

7.Maijs, 2021
Viesis
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas docētāja Agita Šmitiņa ir karjeras konsultante ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi konsultēšanas jomā. Viņa skaidro, ka, mainoties darba tirgum, mainās arī jauniešu interese par studijām.

Iespēja studēt doktorantūrā un strādāt pētniecības jomā

19.Marts, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Lai studijas doktorantūrā būtu ne tikai teorētiskas, bet arī praktiskas, Vidzemes Augstskola (ViA) piedāvā studēt kopīgā programmā «Ekonomika un uzņēmējdarbība» vai «Sociotehnisko sistēmu modelēšana» ar iespēju attīstīt savas prasmes pētniecībā un projektos.

Dokumentāls raidījums par 1991. gada barikādēm

27.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atzīmējot 30 gadus kopš 1991. gada barikādēm, Vidzemes Augstskola (ViA) izveidojusi dokumentālu raidījumu «Nevardarbīgā pretošanās. Barikādēm 30» (2021). Raidījumā iekļautas vairāk nekā 20 intervijas ar barikāžu dalībniekiem, žurnālistiem un bijušajiem Augstākās Padomes (AP) deputātiem. Raidījumā piedalās arī ViA Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta vadošais pētnieks, Dr. hist. Gatis Krūmiņš.

ViA studiju programmai «Kiberdrošības inženierija» Latvijā nav alternatīvas

15.Janvāris, 2021
Izglītība
Laikrakstā

Kopš pērnā gada rudens semestra Vidzemes Augstskolā (ViA) darbu uzsācis doktorants Viesturs Bambāns, sekmējot projekta «Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla pilnveide un cilvēkresursu attīstība» mērķi – iesaistīt doktorantus augstskolas akadēmiskajā darbā un veicināt jauna akadēmiskā personāla piesaisti ilgtermiņā.

Paraksta sadarbības līgumu

3.Decembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā Vidzemes Augstskola (ViA) parakstīja sadarbības līgumu ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC). Turpmākā sadarbība paredz savstarpēju zināšanu pārnesi, ņemot vērā digitalizācijas attīstības tendences.

Pilnu komfortu par smiekla naudu

2.Decembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Latvijas iedzīvotāji vienmēr bijuši lieli dabas mīļotāji. Izsenis lepojamies ar sēņošanas, ogošanas tradīcijām, meklējam piedzīvojumus un dodamies dabā, āra dzīve ir pat būtiska daļa no mūsu identitātes. Tomēr, augot sabiedrības pieprasījumam pēc labiekārtotām dabas tūrisma vietām, cilvēki dabu vienlaikus arī deldē. Tāpēc rodas jautājums: vai līdzīgi, kā maksājam par maizi, esam gatavi maksāt arī par labsajūtas meklējumiem dabas takās?

Pētniecība sabiedrībai

11.Novembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) zinātniskais asistents Oskars Java pievērsies dokumentārā mantojuma izpētei. Pētījuma mērķis – veidot sinerģiju starp pētniecību un sabiedrību. 

Cenšos koncentrēties uz praktisko zināšanu lietojumu

22.Jūlijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Kopš pērnā gada rudens semestra sākuma Vidzemes Augstskolā (ViA) darbu uzsācis doktorants MĀRTIŅŠ JANŠEVSKIS, sekmējot projekta «Vidzemes Augstskolas akadēmiskā personāla pilnveide un cilvēkresursu attīstība»  mērķi – iesaistīt doktorantus augstskolas akadēmiskajā darbā un veicināt jauna akadēmiskā personāla piesaisti ilgtermiņā.

Latvijas valsts himna kā komunikācijas instruments

8.Jūlijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Latvijas valsts himna ir neatņemama un nozīmīga nācijas sastāvdaļa, taču par to sabiedrībā trūkst vienotas izpratnes. Vidzemes Augstskolas studiju programmas «Stratēģiskā komunikācija un pārvaldība» ietvaros studente AGNESE GEDUŠEVA pētīja Latvijas valsts himnu kā stratēģisku komunikācijas instrumentu valsts elites un nācijas indivīdu skatījumā.

Tūrisma nozare pakāpeniski atkopsies

8.Jūlijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskola veikusi pētījumu, kā rezultātā secināts, ka vairāk nekā puse no Latvijas tūrisma un viesmīlības nozarē nodarbinātajiem pašlaik atrodas dīkstāvē vai ir jau atbrīvoti no darba. Šoreiz uz interviju aicinājām Vidzemes Augstskolas profesori un vadošo pētnieci AGITU LĪVIŅU, kura piedalījās pētījuma izstrādes procesā, lai diskutētu par esošo situāciju, saprastu nākotnes perspektīvas un pārliecinātos, ka tūrisma studijām ir un būs nozīme, pienesums tautsaimniecībā.

Izcilības diploma pielikumu saņems trīs ViA absolventes

26.Jūnijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Vidzemes Augstskolas (ViA) vasaras izlaidumā pirms Līgo svētkiem diplomus saņēma teju 90 bakalaura, maģistra, kā arī pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas studenti. No tiem trīs – Jana Moisja, Raimonda Liepiņa un Anete Raslava – saņems diploma pielikumu par izcilību.

Arī sievietei ir vieta būvniecības nozarē

16.Jūnijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

KARĪNA KRŪMIŅA ir Vidzemes Augstskolas (ViA) absolvente, kas 2020. gada sākumā teicami un ar labiem profesionāliem sasniegumiem pabeidza studiju programmu «Koka ēku celtniecība un ekobūves».

Vidzemes Augstskolas vadība atsakās no daļas atalgojuma

28.Maijs, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Lai veicinātu studentu nodarbinātību Covid-19 radītās krīzes apstākļos un studentus vairāk iesaistītu augstskolas mērķu sasniegšanā, Vidzemes Augstskolas (ViA) vadība (rektors, prorektori un dekāni) ir pieņēmuši lēmumu samazināt savu atalgojumu par 10 procentiem laika periodā no 2020. gada jūnija līdz decembrim un šo summu novirzīt ViA studentu grantu programmai.

Saprātīga kvalitāte

27.Februāris, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl tagad, runājot ar vecāka gadagājuma ļaudīm, nākas uzklausīt šī brīža preču, mantu un lietu brāķēšanu, sakot, ka viņu jaunības dienu laikos viss bijis kvalitatīvāks. Gan mašīnas izturīgākas, drošākas, gan mēbeles no kārtīga koka, nemaz nerunājot par lauku produktiem un itāļu zābakiem. Vecās servīzes un kumodes varēja nodot no paaudzes paaudzē, bet kā tagad? Divi, trīs gadi, un atkal jāpērk jauns vietā.