Dvēseles un Sapņu pieteikums

- 11.Marts, 2016
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kopš aizvadītās nedēļas nogales Cēsu Izstāžu namā skatāmas divas tehniskā izpildījuma ziņā it kā ļoti atšķirīgas izstādes: gleznotājas Neonillas Medvedevas  «Dvēseles portreti» un fotomākslinieka valmierieša Mihaila Ignata «Sapņu kartogrāfija». Taču, kā to izstāžu atklāšanas dienā īpaši akcentēja šī nama vadītāja Nata Livonska, abās izstādēs piedāvātie darbi ir dziļi radnieciski: Neonilla ar krāsu dzidrumu un ļoti savdabīgo māksliniecisko valodu aicina no Zemes palūkoties uz zvaigznēm, savukārt Mihails savās fotogrāfijās rāda, kādas ģeometriskas kontūras ir uz Zemes, uz to lūkojoties no liela augstuma.

Neonilla Medvedeva ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi grādu glezniecībā. Viņai  jau bijušas izstādes ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā, Zviedrijā, Grieķijā. Māksliniece ir arī Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas kriptas altārgleznas autore.

Sakot par sevi dažus vārdus izstādes atklāšanas brīdī, viņa atzina: «Es centos šajā izstādē būt ļoti patiesa. Tikpat, cik patiesa ir mana šodienas kleita. Tas ir iesvētību tērps, kuram jau simt gadu. Tas nav no muzeja ņemts, kleitu iegādājos no kādas saimnieces, kura to bija šos gadu glabājusi. Manos darbos viss ir dabisks. Ir daudz domāts, bet nekas nav izdomāts. Un es ļoti daudz, gandrīz visu, gleznoju no dabas. Man tas ir svarīgi.»

IZSTĀDI ATKLĀJOT. Neonilla Medvedeva (no kreisās) un Mihails Ignats (labējā malā). Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru